Zobacz wÄ…tek - zima, przyczepka motocykl
NAS Analytics TAG

zima, przyczepka motocykl

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

zima, przyczepka motocykl

Postprzez qssquad » 21/1/2010, 16:27

Siema. Mam takie pytanie mam przyczepkę i chce się wybrać po motocykl ok 300km czy w taką pogodę wypada czy lepiej poczekać... nie moge sie doczekac kiedy sprzęt będzie w garażu... Jeśli nie ma zbyt dużego ryzyka prosze o rady dotyczące zabezpieczenia itp.
Nigdy nie jeździłem z przyczepką w zimę i obawiam się mrozów, i tego że pasy będą się luzować..
Pozdro
qssquad
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/11/2009, 09:57


Postprzez kargul » 21/1/2010, 18:51

Ja po swojego bika jechałem w zimie.W drodze po motor drogi były pokryte śniegiem i jechało się średnio.Po południu podczas powrotu były już odśnieżone i nie było najmniejszego kłopotu.
Moja rada jest taka, żebyś wybrał w miarę pogodny dzień.Bez opadów,najlepiej bezchmurny i z mrozem.Drogi wtedy są często suche :idea:
Pasy ściągnij baaardzo mocno, tak żeby "zawiechy dobiły".Podczas jazdy zatrzymuj się co jakiś czas i sprawdź ich naciąg.Nie przykrywaj motocykla :!:
Pęd powietrza będzie poruszał "płachtą",która może zmatowić lakier :idea:
Na czyszczenie moto z soli będziesz miał sporo czasu.
Powodzenia.
www.kiteclub.pl | transalp xl650v | | ALOHA
Avatar użytkownika
kargul
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6/12/2007, 19:52
Lokalizacja: z kontenera


Postprzez schwarz » 21/1/2010, 18:57

Jak jesteś taki napalony to żadnych wad tego motocykla na żywo nie będziesz widział :D
schwarz
Świeżak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 21/12/2008, 01:26
Lokalizacja: Kielce

Postprzez caliber1986 » 21/1/2010, 19:40

Dokladnie. Nie lepiej jeszcze troche poczekac? Tak bez jazdy probnej kupowac sprzeta? no nie wiem... 8)
Ostatni rok na UAM :) | www.moto-diablo.pl | Chica booooom - http://www.youtube.com/watch?v=WRE6ssTulcI&feature=fvw | ZX6R 2005 ----> RN19 2008 :))))
Avatar użytkownika
caliber1986
Bywalec
 
Posty: 679
Dołączył(a): 26/10/2007, 19:54
Lokalizacja: POZNAN/Paledzie

Postprzez qssquad » 21/1/2010, 19:50

byłem juz i go oglądałem.. przejechałem się po parkingu i było gitt biegi itd. Z pewnych przyczyn nie kupiłem go odrazu.. A wolał bym by już stał w garażu żeby pogrzebac sobie i czasem odpalic by usmiech pojawił się na twarzy... xD
qssquad
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/11/2009, 09:57

Postprzez skidmarks » 21/1/2010, 20:35

qssquad napisał(a):byłem juz i go oglądałem.. przejechałem się po parkingu i było gitt biegi itd. Z pewnych przyczyn nie kupiłem go odrazu.. A wolał bym by już stał w garażu żeby pogrzebac sobie i czasem odpalic by usmiech pojawił się na twarzy... xD




Jak to jest zwykła przyczepka z burtami to są dwie metody wjechać na ukos do rogu przenim kołem. lub na środku i pasami ściągać. Nie stawiaj na nóżce bo ci dziure w podłodze może zrobić mocno pasami ściągnij motor ustawiony w pionie.

Zawias się ugnie i efekt ma być taki aby ruszając moto na boki bujała się po spięciu cała przyczepka:)


jak się zdecydowałeś to jedź Ceny z miesiąca na miesiąc poszybują w górę ( maj niedaleko) i zrobi się ruch wśród poszukujących.
Ostatnio jechałem z przyczepą szeroką i nie jest kolorowo na drogach miedzy pipidówkami bo ciasno i sie auta nie mijały. Skuty snieg i nie da sie najechać na niego.
Lepiej głównymi ciut dalej w takich warunkach.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez qssquad » 21/1/2010, 20:59

dzięki chłopaki.. To jest przyczepka na 3 motocykle tzn ma trzy szyny... zepne na środku na max ile sie da żeby usiadł i się jakoś trzymał, prędkośc też nie będzie duża i co chwile będę sprawdzał zapięcie pasów..
qssquad
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/11/2009, 09:57

Postprzez wasil1993p » 21/1/2010, 23:14

skidmarks napisał(a):
qssquad napisał(a):byłem juz i go oglądałem.. przejechałem się po parkingu i było gitt biegi itd. Z pewnych przyczyn nie kupiłem go odrazu.. A wolał bym by już stał w garażu żeby pogrzebac sobie i czasem odpalic by usmiech pojawił się na twarzy... xD




Jak to jest zwykła przyczepka z burtami to są dwie metody wjechać na ukos do rogu przenim kołem. lub na środku i pasami ściągać. Nie stawiaj na nóżce bo ci dziure w podłodze może zrobić mocno pasami ściągnij motor ustawiony w pionie.

Zawias się ugnie i efekt ma być taki aby ruszając moto na boki bujała się po spięciu cała przyczepka:)


jak się zdecydowałeś to jedź Ceny z miesiąca na miesiąc poszybują w górę ( maj niedaleko) i zrobi się ruch wśród poszukujących.
Ostatnio jechałem z przyczepą szeroką i nie jest kolorowo na drogach miedzy pipidówkami bo ciasno i sie auta nie mijały. Skuty snieg i nie da sie najechać na niego.
Lepiej głównymi ciut dalej w takich warunkach.

No nie stawiaj na stopce, bo ja ostatnio tak postawiłem, zacisnąłem pasami i stopka nie wytrzymała nacisku i pękła szkody to pęknięte lusterko i stopka do spawania. Szczęście w nieszczęściu że motor szczęśliwie opadł na pasy i nie porysował się.
SPRZEDAM r1 rn04 8500zł
Avatar użytkownika
wasil1993p
Bywalec
 
Posty: 765
Dołączył(a): 23/3/2009, 21:02
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez cross2900 » 22/1/2010, 21:01

Jak już chcesz sie wybrać po moto to lepiej busem .
cross2900
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27/7/2009, 13:49
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez skidmarks » 22/1/2010, 21:27

cross2900 napisał(a):Jak już chcesz sie wybrać po moto to lepiej busem .


ba bus to bajer w takie warunki :)
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez Raczek_6 » 22/1/2010, 22:46

Zawsze można zakupić stretch folię i owinąć motocykl, znajomy tak przewozi w zimę i nigdy nie ma problemów z solą.
Raz przewiózł bez folii i niestety sól lekko po wgryzała się w aluminiowe elementy.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez michas_s » 22/1/2010, 22:57

co do przyczepki ... to proponuje:

1. po wepchnięciu moto na przyczepę przywiąż jakimś pasem koło tak by moto się nie drgneło do tyłu ( w przeciwnym wpadku w czasie transportu nawet dojebane pasem moto wyjezdza z podstawki koła do tyłu ... sprawdzone fizycznie ;/ )
2. Zastreczować jak mówi Raczek (nabedziesz w obi i tym podobnych)
3. pasy i nie rzadne cienkie bo strzelÄ… na pierwszym wyboju ... szerokie pasy minimum 4
4. no i pewnie bedziesz leciał 70-80 po naszych pieknych bezdrozach ;)

a jak masz mozliwosc busa to bierz bo ciagniecie moto przez pół polski na przyczepie to kara
Avatar użytkownika
michas_s
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez skidmarks » 23/1/2010, 15:00

michas_s napisał(a):
a jak masz mozliwosc busa to bierz bo ciagniecie moto przez pół polski na przyczepie to kara


Dobre :lol:
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez michas_s » 23/1/2010, 19:15

Avatar użytkownika
michas_s
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości




na górê