Zobacz wątek - 1% podatku - leczenie dziecka
NAS Analytics TAG

1% podatku - leczenie dziecka

O wszystkim
_________

1% podatku - leczenie dziecka

Postprzez Viggen » 15/1/2010, 12:11

Witajcie
Moja kuzynka ma 5 letnia corke z autyzmem. Jezeli chcecie zrobic dobry uczynek przy minimalnym nakladzie wlasnym to skierujcie pracujac w polsce 1% podatku na jej leczenie. Jezeli nie wy, to moze wasza rodzina lub znajomi beda mogli pomoc.
Ponizej jest link do stronki o Julce, jej opis, plany, diagnoza choroby i kontakt.
http://www.jestemjulka.kompromis.net/
Czasu zarowno do rozliczenia podatku jak i rehabilitacji Julki zostalo niewiele.
Licze na wasze serca.
Pozdrawiam
Viggen
Avatar użytkownika
Viggen
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2/9/2008, 14:43
Lokalizacja: Manchester


Postprzez wojtasmazi1 » 15/1/2010, 12:33

Na mnie niestety nie licz. Nie ufam zadnym fundacja ani jakiemus przekzywaniu pieniedzy na leczenia czy rechabilitacje
Suzuki Gs 500 1998r -> oczko w głowie
Avatar użytkownika
wojtasmazi1
Stały bywalec
 
Posty: 1455
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:03
Lokalizacja: Poznań - Rataje


Postprzez falconiforme » 15/1/2010, 13:50

Przekazywanie pieniędzy na leczenie to strata pieniędzy.

Trzeba inwestować w nowe technologie. By życie było tańsze i zdrowsze a ludzie nie byli niewolnikami swoich systemów.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Genji » 15/1/2010, 14:42

... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Technologie - owszem, są ważne ale czasem właśnie w tej sekundzie ktoś bliski wyciąga dłoń po pomoc - olejesz? Pozwolisz sobie na wzięcie odpowiedzialności za bliską przyszłość tej osoby? Raczej nie. Każdy z nas pomoże. Kwestia jak mocno to nas dotyczy - w szerokim zdania tego znaczeniu.
Aprilia RSV 1000R Tuono 2007
Play it safe or play it cool!
Avatar użytkownika
Genji
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 508
Dołączył(a): 17/1/2007, 14:10
Lokalizacja: Wrocek

Postprzez mar111cin » 15/1/2010, 15:31

Hmm no tak zaczyna się okres podatkowy i teraz będzie zalanie hydeparku takiego typu tematami.

Jedyne co chciałem powiedzieć, to to, że dość niedawno chyba w jakimś programie słyszałem o takiej sytuacji.
Spotkała się klasa po latach i okazało się że jeden z ich kolegów ma jakieś problemy ze zdrowiem i jakoś tak wyszło że została dla niego założona fundacja. Przyjaciele powpłacali pieniądze i jak przyszło co do czego to okazało się że jest bardzo mała kwota zgromadzona. Pare setek złotych tylko, gdzie przynajmniej jedne ze znajomych dokonał większej wpłaty. Tak że reszta kasy poszła na działalność organizacyjną fundacji. Z tego co pamietam to jeden z jego znajomych był prawnikiem, tak że się troche wkurzył z tego powodu.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez falconiforme » 15/1/2010, 15:49

Po pierwsze co się nie obejrzysz każdy potrzebuje.

Po drugie nikt z nas nie jest odpowiedzialny za każdego chorego w jakimkolwiek stopniu!
Biedny czy okropnie bogaty ma prawo do swoich dóbr na które zapracował!

Ludzie jak są pokrzywdzeni przez los, a ktoś odmówił im wsparcia to myślą sobie, że spotkali się z brakiem moralności lub chamstwem. Chamstwem jest mówić że twoje pieniądze powinny być moje.

Łatwiej zapobiegać niż łagodzić skutki.
http://sonia.low.pl/sonia/art2/szczep_a_autyzm.htm
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez icid » 15/1/2010, 16:46

Prędzej dał bym pieniądze komuś bezpośrednio, z fundacjami jest jak napisał Marcin, skroją większość i nic z tego nie będzie.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez wojtasmazi1 » 15/1/2010, 17:10

Niestety fundacje maja zła opinie (w wiekszosci) A co odpowiedzialnosci to nie czuje sie za pozostale osoby odpowiedzialny, Wiadomo jak by rodzina potrzebowala pomocy to zrobil bym wszystko a takie problemy jak ten zostawiam z boku.
Suzuki Gs 500 1998r -> oczko w głowie
Avatar użytkownika
wojtasmazi1
Stały bywalec
 
Posty: 1455
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:03
Lokalizacja: Poznań - Rataje

Postprzez AndrzejK » 5/2/2012, 23:17

Ja natomiast niezmiennie od trzech lat przekazuje 1% podatku na Stowarzyszenie Expatria http://www.1procentdzieciom.pl Ufam im, widziałem reportaż jak byli w sierocińcu na Białorusi, pomagają ciężko chorym, najbiedniejszym polskim dzieciom z Kresów. Zatrudniają samych wolontariuszy, nie wydają kasy na koszty administracyjne...wszystkie pieniądze trafiają do potrzebujących dzieci. Ze swojej strony mogę polecić.
AndrzejK
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5/2/2012, 23:10

Postprzez Czester » 5/2/2012, 23:47

A ja kolejny rok nie zapłacę ani grosza podatku dochodowego. Zwrócą mi wpłacone zaliczki co do grosika.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez bryk77 » 6/2/2012, 01:23

Tak mi się przypomniało jak to mój znajomy był "wolontariuszem" (nie bez powodu zaznaczyłem w cudzysłowiu) w jakiejś organizacji charytatywnej. Zbierał kasę do puszki, z której tylko kilka procent tak naprawdę było przekazywane na dany cel dobroczynny.
Nie wyrzucam ciężko zarobionej kasy w błoto dlatego też koło pędzla mi latają wszystkie te akcje fundacji a'la charytatywnych.

Bezdomni to druga sprawa. Na własne oczy widziałem kilka m-cy temu jak facet wyszedł ze sklepu. Na zewnątrz koło drzwi siedział żebrak. Facet wyciągnął portfel i prawą ręką wyjął z niego monetę. W lewej pozostał portfel, ale nie na długo, bo chwilę potem chwycił go "potrzebujący". I tyle go widzieli...

A pamieta ktoś tą nagłośnioną w mediach sprawę piekarza, który pozostałe mu pieczywo oddawał do bodajże sierocińca? Otóż pewnego odwiedzili go urzędnicy skarbowi domagając się pokaźnej sumy za tą jego dobroczynność. Od tamtej pory piekarz zaczął wyrzucać nadwyżkę pieczywa, bo dając go potrzebującym musiałby zapłacić od tego podatek.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Postprzez RUTRA.RD » 7/2/2012, 10:56

widzicie pojemniki na używana odzież które stoją w waszej okolicy ?
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez komarcc » 7/2/2012, 12:10

Nie widzę, ale wiem, że ubrania, które ktoś tam wrzuca nie idą do PCK, a następnie do potrzebujących tylko idą do osoby prywatnej i ta osoba chyba to sprzedaje czy coś, kiedyś tak usłyszałem.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez RUTRA.RD » 7/2/2012, 12:36

ida do wtorpolu ktory je przebiera, cześć tnie na czyściwo, cześć na paliwo, cześć do szmateksów idzie zabawki np do afryki wysyłają. za to pck dostalo 1 milion zl
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez SuzukiMaster » 7/2/2012, 14:32

RUTRA.RD U mnie takich pojemników w okolicy jest 3 :) i wszystkie leżą poprzewracane :D Co je postawią to wieczorem ktoś je przewraca :)
Avatar użytkownika
SuzukiMaster
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 5/1/2012, 22:37
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez RUTRA.RD » 7/2/2012, 14:42

podobno podpatrzono jak koleś na motorze do nich podjeżdża i je przewraca :)
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez carma » 7/2/2012, 15:09

A jak jest logo unicefu to pieniądze dostaje unicef za logo. BTW moja koleżanka kiedyś rzuciał tam sukienkę którą 2 tygodnie pózniej znalazła na ciucholandzie.

Osobiście sądzę ze jedne procent podatku powinien zostać w najbliższej okolicy naszego zamieszkania. A wiec lepiej przekazać go na dziecko z sąsiedniej ulic, klub bokserski do którego się chodziło czy szkolenie młodzieży w piłkę nożną swojego małego a klasowego klubiku.

A no i warto się rozliczać tam gdzie się mieszka a nie tam skąd sie pochodzi.
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24/6/2008, 18:46
Lokalizacja: OPATÓW- Warszawa

Postprzez Vergon » 7/2/2012, 18:00

RUTRA.RD napisał(a):ida do wtorpolu ktory je przebiera, cześć tnie na czyściwo, cześć na paliwo, cześć do szmateksów idzie zabawki np do afryki wysyłają. za to pck dostalo 1 milion zl


A część z nich kradną brudne szyje :evil:

http://www.youtube.com/watch?v=sJYupzuYbe0
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez k9aro3l » 7/2/2012, 19:40

Vergon napisał(a):
RUTRA.RD napisał(a):ida do wtorpolu ktory je przebiera, cześć tnie na czyściwo, cześć na paliwo, cześć do szmateksów idzie zabawki np do afryki wysyłają. za to pck dostalo 1 milion zl


A część z nich kradną brudne szyje :evil:

http://www.youtube.com/watch?v=sJYupzuYbe0


szczerze? to wolę żeby nawet taki cygan sobie wziął te ubrania, o ile będzie je noisł, niech jego dzieci też się ubiorą i niech mają. Niż ma być to pocięte czy poprzerabiane.
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez komarcc » 7/2/2012, 20:19

RUTRA.RD napisał(a):podobno podpatrzono jak koleś na motorze do nich podjeżdża i je przewraca :)


Potwierdzam. Podobno ten ktoś jeździ Suzuki GSF600 S Bandit :idea: ciekawe....
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości




na gr