Zobacz wÄ…tek - REJESTRACJA MOTOCYKLA W RP Z ANGLII
NAS Analytics TAG

REJESTRACJA MOTOCYKLA W RP Z ANGLII

Przepisy, prawo
_________

REJESTRACJA MOTOCYKLA W RP Z ANGLII

Postprzez arasss89 » 31/12/2009, 02:15

witam mam takie pytanie kupiłem motocykl Kawasaki Ninja z Anglii i chciałbym sie spytac czy jest jakis okreslony czas na zarejstrowanie Motocykla W Polsce??czy spokojnie mogę czekaqc i zrobic to np. na wiosne??Czy data na umówie ma jakies znaczenie?? bo słyszałem że coś jest do 14 dni
arasss89
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30/12/2009, 23:21
Lokalizacja: Nisko


Postprzez Czester » 31/12/2009, 13:59

Musisz złożyć stosowną deklarację w Urzędzie Celnym w terminie do 5 dni - inaczej grozi Ci kara. Następnie masz 14 dni na złożenie deklaracji VAT-25 w Urzędzie Skarbowym. Ustawowy czas na rejestrację pojazdu w Wydziale Komunikacji wynosi 30 dni lecz za jego nie dotrzymanie nie są przewidziane żadne sankcje karne. Data na umowie kupna-sprzedaży nie jest istotna. Najważniejsza jest data przekroczenia granicy i to ona jest podawana w Urzędzie Celnym.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez Raczek_6 » 1/1/2010, 23:48

W tym przypadku cała procedura jest liczona od daty wykonania pierwszego przeglądu w PL.
Płatny tyle samo co normalne BT motocykla (trzeba zmienić lampę przód na europejską - ruch prawostronny)
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez PMI » 3/4/2010, 07:42

Witam ,
Nie zgodzę sie z tym ,że musisz praktycznie od razu zgłaszać ten fakt. Ja zakupiłem motocykl we wrześniu 2009 i rejestrowałem go w kwietniu 2010.
Nikt nie miał do mnie pytań dlaczego tak późno.
Nie wiem dlaczego piszecie o Urzędzie celnu, -czy sprowadzony motocykle się zgłasza na Urzędzie???
PMI
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3/4/2010, 07:03
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rafv » 9/4/2010, 08:31

podłaczę sie pod temat

Kupuje motocykl z firmy angielskiej
Dostanę fakturę i dowód rejestracyjny
oni z dowodu usuną fioletowy pasek i wyślą jako zawiadomienie o statecznym eksporcie ja dostanę resztę dowodu.

Czy z tymi dokumentami zarejestruję motocykl czy muszę wysyłać do DVLA dokument i zostac wpisanym jako wlasciciel czy wystarczy faktura którą dostanę od firmy sprzedającej ?
rafv
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9/4/2010, 08:23
Lokalizacja: SM

Postprzez Konio » 9/4/2010, 08:56

ja tez mialem kota z angli i prawde mowiac byl on juz rok w kraju smigany i nie bylo w nim nic placone i z rejestracja zadnych problemow nie mialem
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê