Zobacz wÄ…tek - Zmiany regulaminiowe w sezonie 2007
NAS Analytics TAG

Zmiany regulaminiowe w sezonie 2007

Dla fanów czarnego sportu
_________

Zmiany regulaminiowe w sezonie 2007

Postprzez DK » 22/1/2007, 12:42

Od 2007 roku rozgrywki w Ekstralidze przejęła spółka Ekstraliga Żużlowa. Wprowadziła ona zmiany w regulaminie:

- W składzie zespołu jest tylko siedmiu zawodników
- Zmieniono tabele biegową, lecz nigdzie nie została ona jeszcze podana.
- Zniesiono próbę toru przed zawodami
- Jeśli zawodnik dotknie taśmy może zostac zastąpiony przez rezerwowego
- Jeden z zawodników z numerami 6,7 (14,15) musi posiadać polską licencję żużlową
- Po 10. biegu wprowadzono dziesięcio minitową przerwę dla kibiców
- Wprowadzono "złotą" rezerwe taktyczną. Jeśli druzyna przegrywam 10 punktami może ją wprowadzić a zawodnikowi jadącemu z niej punkty zdobyte w tym biegu mnożone są przez dwa.

Jak wam się podobają te zmiany ? Wszytsko niby ok, ale ja czegos nie rozumiem. Spółka mówi, że to zmiany są by uatrakcyjnić mecze. W takim razie dlaczego zniesiono próbę toru ? Drużyna gości, która przyjdzie będzie musiała dopasować sprzęt do toru "na oko", a zawodnicy gospodarzy pojeżdza sobie do południa i motory będa ustawione. Goście dopasują się w koncóce meczu i wtedy będą przegrywac taką ilością punktów, że nie będa w stanie odrobić starty i wygrac mecz. Gdzie tu atrakcje ? Jeśli chodzi o przepis z polską licencją, to lepiej juz było napisać, że ten zawodnik musi być Polakiem, bo trener wrocławskiej druzyny Marek Cieslak już mówi, że na pierwszy egzanim wysyła Czecha Filipa Sitere, aby ją zdobył. Złota rezerwa uatrakcyjni mecze, jednak ja wolałem jak suma punktów w meczu wychodzia 90, a teraz raz po raz będziemy obserwowac dziwne wyniki i sprawdzać czy się nie pomylilismy... Co do reszty zmian nie mam zdania, wyjdą w praniu.
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez luucan » 23/1/2007, 23:22

wg mnie jedyna zmiana uatrakcyjniajacą spotkania jest tzw. "joker" przy przegrywanym meczu jeden zawodnik może ratować sytuację. Juz widzę A. Jonssona który zdobywa po 18 punktów w meczu, a w skrajnych sytuacjach nawet 24 (nie wiem czy to mozliwe ale logicznie licząc: 5 biegów normalnych=15pkt+ z/z=3pkt+ "joker"=6pkt) jezeli sie myle prosze mnie poprawić :) jest to ratunek dla słabszych ekip i szansa na wywalczenie dobrego wyniku. a co do reszty to 10 min pomiędzy 10 i 11 biegiem to ukłon w stronę budek z piwem i kiełbaskami :D brak próby toru wg mnie jest złym pomysłem (chociaz mi sie podoba-> kibicuje zielonej gdzie zmieniono geometrie toru. taki mały profit :) ) nie moge doczekac sie sezonu... pozdrawiam
Avatar użytkownika
luucan
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 21/2/2006, 13:57
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez DK » 24/1/2007, 10:07

luucan napisał(a): (chociaz mi sie podoba-> kibicuje zielonej gdzie zmieniono geometrie toru. taki mały profit :) )


Tak się składa, że tez jestem z Zielonej Góry i właśnie bardzo mi się to nie podoba. Co z tego, że u nas zmieniono geometrię i rzeczywiście będzie to przewagą dla nas w meczach z najlepszymi, ale jak pojedziemy do Wrocławia to zrobią taki tor, że bez próby możemy mieć kłopoty z wyjściem z 30 punktów. A na naszym stadionie nawet z próbą toru mieliysmy wystarczającą przewagę w początkowej fazie zawodów, aby wygrać cały mecz. Co do Jokera to rzeczywiście wychodzi taka możliwość, że można zrobić 24 punkty.. i oprócz Jonssona widze tu też Crumpa.
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez luucan » 24/1/2007, 12:49

ok ok! to nie jest dobre posunięcie o czym pisałem wczesniej, ale i tak nie zaprzeczymy że nikt z ekstraligi nie jeździł jeszcze na naszym nowym torze, więc będzie to podwójne zaskoczenie: geometria i nawierzchnia. i nie myslę zeby akurat we wrocławiu mieliby podłożyć nam taka swinię w postaci "tajemniczego" toru. we wrocku tak samo jak w zielonej czy lesznie tor zawsze jest ustawiony pod walkę. pozdrawiam
Avatar użytkownika
luucan
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 21/2/2006, 13:57
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez DK » 24/1/2007, 13:25

Kurde szkoda, że urządamy tu sobie czat we dwóch i nie ma chętnych do pisana.

we wrocku tak samo jak w zielonej czy lesznie tor zawsze jest ustawiony pod walkÄ™.

W Lesznie może i tak, ale we Wrocku ? Wątpie. Pamiętasz mecz z Tarnowem z poprzedniegu sezonu ? Gdzie Gollob powiedział, że będzie jechał na takim torze. Miał (d3,1,1) poczym zrezygnował, Kołodziej pojechał tylko raz zdobywając punkt, a Hlib 13 w sześciu. Wrocław od zawsze kombinował w regulaminem, jakiś czas temu zaczęli kombinować z torem i w tym roku niestety będzie to samo. A wychowanka jak nie mieli tak nie mają...
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez luucan » 24/1/2007, 14:27

heh no niestety racja z tym czatem :P

Ale co by nie było, lubie wrocław. wychowankowie... a o Ronnie Jamrozy? :P fakt kupny zespół ale jakoś darzę ich szacunkiem. Ot po prostu przyjaciele "Falubazu" :) a jak myslicie(mam na dzieje ze jeszcze się ktos włączy) czy obcokrajowi juniorzy to dobry pomysł? wg mnie na pozycjach juniorskich powinni wystepowac sami polacy.
Avatar użytkownika
luucan
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 21/2/2006, 13:57
Lokalizacja: Zielona Góra



Powrót do Żużel



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê