Zobacz wątek - który lepszy, który wydajniejszy .....
NAS Analytics TAG

który lepszy, który wydajniejszy .....

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

który lepszy, który wydajniejszy .....

Postprzez skynet77 » 17/12/2009, 01:03

Witam.

Pisałem o tym w innym poście ale nikt nie skwapił sie pomóc a wiec założyłem nowy temat ;)

Prosze o pomoc, który z poniższych motocykli będzie dłużej słuzył ( i tak pewnie wymienie za rok na cos lepszego, ale proszę o wskazówki):

http://allegro.pl/item841556036_honda_c ... mocja.html

http://allegro.pl/item854309665_ciekawa_yamaha.html

http://allegro.pl/item837757818_super_yamaha.html

Chodzi mi na poczÄ…tek o coÅ› taniego (bo i tak rozrypie) i w miare porzÄ…dnego Wink
I jeszcze pytanko, ile palÄ… te motocykle mn...?
skynet77
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/12/2009, 13:34
Lokalizacja: technicworld


Postprzez Czester » 17/12/2009, 02:46

A nie zauważyłeś, że na górze jest jak wół temat przyklejony "pytania o motocykle z ogłoszeń"?


BTW na każdego z nich bałbym się nawet wsiąść...
Gorszych padak nie było?
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez fox| » 17/12/2009, 05:25

Po 1. Na pierwszy sprzęt chcesz taką pojemnośc ... pzdr.
Po 2. Strach wsiadać na takie wynalazki.
Po 3. Poszukaj lepiej jakiegoÅ› GS`a


Pzdr.
"Prosta droga jest dla szybkich motorów, droga z zakrętami jest dla szybkich kierowców ..."
---
F4i Sport 02r. <-
Obrazek
fox|
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 5/5/2009, 09:02
Lokalizacja: Åšwidnica

Postprzez warmplace » 17/12/2009, 08:42

Kurcze faktycznie wynalazki... co to do stuntu jest robione czy cos?

Na wiosnę kupuje swój pierwszy motocykl więc nie mam doświadczenia. Z motcyklami natomiast jest chyba pod tym względem tak samo jak z autami. Kup coś normalnego i coś co sie nadaje na 1 motocykl. Też tak chce zrobić.

PS. Znowu słyszę "KUP GSa". Powiem wam szczerze, że akurat mi się ten bike nie podoba (nie mówię o tej nowej wersji z owiewkami) i nie kupię go. Biore xjotę;) GS jest bezpłciowy a moto w sumie kupuje się również sercem - w końcu to Hobby ;)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez bastek00 » 17/12/2009, 09:52

Ciekaw byłem skąd takie oceny ale gdy zobaczyłem te oferty to nie mam pytań. Rzeczywiście porażka. Na to wstyd wsiąść. Dozbieraj lepiej i kup coś normalnego.

Zobacz np to:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1635624

Można kupić ładne moto za podobne pieniądze np proponowane XJ czy GS, ale nie jak tamte zwłoki z ogłoszenia.
Pozdrawiam.
bastek00
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27/6/2009, 15:02
Lokalizacja: Katowice, Mikołów

Postprzez miki1406 » 17/12/2009, 10:04

Możesz zapodać sobie bandita... Też fajne moto
Albo jak cię interesuje starszy GSXF600 (1989') za 2900zeta w bardzo dobrym stanie to możesz napisać... Mam na handel bo zmieniam na inny. I styknie ci kasy na kombik jakiś :D
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez maciek1985 » 17/12/2009, 11:08

Szczerze wolałbym jeżdzić MZ 251 wiesz dlaczego? Bo ludzie mniej by się śmiali.
Widzę że szukasz do 5000 motocykla, wiec myślę żę za tą kasę znajdziesz w miarę dobrym stanie a na pewno bez "alpeiskich kombinacji" FZR 600/1000, YZF 750, ZXR 750 itp
Jeśli chodzi o YZF 750 to jest super sprzęt jak nie będziesz jeżdził na kole to silnik nie do zajechania. Ja tą co miałem miała 94000km na budziku i silnik nie wydawał żadnych oznak zmęczenia.
Jeśli chodzi o spalanie to taka YZF mi paliła 10l tylko ja to po zakupie to szarżowałem.
Normalnie to myślę że ok 7-8l
maciek1985
Świeżak
 
Posty: 311
Dołączył(a): 6/12/2009, 14:59

Postprzez Stachoo » 17/12/2009, 14:17

Ciekawi mnie jedno, jak kupujecie ludzie wysoko pojemnościowe padaki za 5000zł to widocznie jest budżet tak napięty, że ani grosza więcej nie dołożycie.

Ciekawi mnie za co chcecie wymienić napęd, !kupić nowe opony!, olej, smary, regulacje zrobić, wymienić części silnika (jestem w pełni przekonany, że w każdym tym przypadku będzie trzeba coś poważnego wymienić), rejestrację, nawet nie wspominając o bezpieczeństwie biernym typu kask i ubranie. Ja kupiłem moto który miał 2mm z tyłu do bezpiecznika, z przodu całkiem wporzo i na tym się jeździć nie da, na 1 i 2 nie mogę odkręcać bo mi zrywa przyczepność jadąc !prosto!. Opona wcale nie jest bardzo stara (DOT 4006) ani zła, Maxxis jeden z wyższych modeli. Do tego mam jedną z słabszych 600tek (F3). Taka FZR1000 potrzebuje maksymalnej przyczepności, mając oponę wyjechaną albo będzie się jeździło jak cipa albo na pierwszym lepszym winku się wyłoży. Sądząc po zdjęciach i cenach tych moto to na pewno tam nie będzie nowych Pilot Powerów tylko jakieś 10letnie kartofle pamiętające czasy świetności tych motocykli.

Nie odnoszę się typowo do tego przypadku, tylko do wielu, które się tutaj pojawiają. Koszty które są konieczne, aby cieszyć się z sezonu i być bezpiecznym stanowią prawie połowę kosztów co sam motocykl (w moim przypadku). Teraz zadaj sobie pytanie, kupić motocykl za 10k z roku np. '95, wymienić mu w zasadzie tylko oponki i olej (u mnie nawet regulacje nie są konieczne) czy kupić padakę za 3,5k i włożyć do niego 6k na naprawy i wymiany konieczne? A jak kupisz krzywego to amen, rozmontować i na allegro (nie będzie się raczej nawet opłacać wymiana ramy).

Pomyśl? Dlaczego te dwa moto są w "streecie"? Ktoś moto rozebrał z dobrych owiewek, powiesił w garażu, żeby mieć szpetnego "streeta" (trudno to streetem nazwać) i dręczyć się z wiatrem przy powyżej 100km/h? Ta 900rr "nie używana do stuntu", to do czego? Marnie to wygląda, turysta też to nie jest (brak owiewek i walka z wiatrem), może na miasto? Brak słów.
Pewnie jak 99% streetów na allegro typek jebnął w tira czy w coś innego, nie było go stać na owiewki lub był ogarnięty i bał się jeździć na krzywym moto i siup na allegro, dołożymy, kupimy coś nowego i prostego a niech z tym gównem się ktoś inny męczy.

Pozdro
Stachoo
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 24/4/2009, 21:41
Lokalizacja: Okolice Opola

Postprzez skynet77 » 18/12/2009, 02:21

hahahaha uśmiałem się :)

Macie zapewne racje, ale gdybym chciał yamahe za 10t to bym kupił. A ja chce trupa który w miare wyglada.

Skoro tamte wam sie nie podobaja (wszak zle nie wygladaja wcale) moze ten jest lepszy ? :

http://allegro.pl/item849105973_gsxr_60 ... 36tys.html

http://allegro.pl/item854452517_suzuki_ ... _taki.html

albo ten:

http://allegro.pl/item852898572_honda_9 ... _1000.html
skynet77
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/12/2009, 13:34
Lokalizacja: technicworld

Postprzez bastek00 » 18/12/2009, 03:43

Żeby to wszystko doprowadzić do stanu umożliwiającego jeżdżenie - naprawa, części, opłaty to dobijesz spoko do 10 tys a nawet przekroczysz jak w przypadku tej hondy. Nie myśl, że będzie tania. Dolicz koszty rejestracji. Poza tym nie chcę być złym prorokiem ale skoro uderzasz w 120-150 KM to długo nie pociągniesz sądząc po podejściu i komentarzu tego co radzą Ci osoby które nie chcą źle. Leżałeś już pod moto na drodze? Nie trzeba jechać żeby Cię moto przygniotło, niestety wiem coś o tym. Gdyby nie instruktor to sam bym spod CBF 600 ważącej 220 kg nie wyszedł, gdy nogę gniótł krawężnik i silnik.
Myślę, że możesz przestać już wklejać linki do allegro. Za jakiś czas i tak aukcje przeniosą do archiwum i Twój post nie wniesie nic dla innych.
A jeśli chcesz porównać parametry np pod swój wzrost odpowiednią wysokość siedzenia znaleźć, czy wagę moto to polecam:
www.katalog-motocykli.pl

Aha... a kombinezon już kupiłeś, czy będziesz śmigał w spodenkach i polo? Bez urazy, kup normalny tańszy motocykl ale ubierz się dobrze.
bastek00
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 27/6/2009, 15:02
Lokalizacja: Katowice, Mikołów

Postprzez Traperoso » 18/12/2009, 12:00

Mam wrażenie apropo 1 motocykla, że tam kiera jest krzywa... też macie takie odczucie?
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê