Zobacz wątek - Ku pamięci nie żyjącym motocyklistom
NAS Analytics TAG

Ku pamięci nie żyjącym motocyklistom

O wszystkim
_________

Ku pamięci nie żyjącym motocyklistom

Postprzez fajerstarter » 13/12/2009, 13:35

W Warszawie polikwidowano krzyże naszych kolegów i przyjaciół motocyklistów co zginęli w wypadkach motocyklowych,tylko jedne media zajęły się tym tematem konkretnie i nakręcili o tym wspaniałe reportaże,władze Warszawy chcą tą sprawę zamieśc pod dywan i popełniły poważny błąd niszcząc krzyże motocyklistów,nie damy się i palcem trzeba im pogrozic za ten haniebny czyn.Mi nikt inwestycjami oczu nie zaciemni,dla mnie liczy się pamięc o naszych kolegach a nie kasa
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=walka
Ostatnio edytowano 13/12/2009, 14:07 przez fajerstarter, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
xxxx
Avatar użytkownika
fajerstarter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 358
Dołączył(a): 19/6/2006, 18:43
Lokalizacja: warszawa


Postprzez Bostorn » 13/12/2009, 13:40

troche mnie odstrasza ta telewizja.. ale przyznam rację że krzyzy i miejsc tragicznych śmierci nie powinno się sprzątac... i likwidowac;/

to pamięc o tych ludziach i przestroga dla innych


ps: u nas w Białym pełno jest takich miejsc: centrum, obwodówka, okolice białego, przedmieścia

ale nikt po tym nie sprząta.... tak więc dla czego to w wawie robią??
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin


Postprzez Invi » 13/12/2009, 13:41

Co do sprzątania to jest to idiotyczne. Na mnie taki krzyż działa lepiej niż znak ostrzegawczy. Bo znak mógł postawić jakiś idiota, ale jak widzę krzyż to znaczy że jednak warto uważać. A nie rozpraszają nawet w 1/100 tak jak pi******y fotoradar.
Ostatnio edytowano 13/12/2009, 14:15 przez Invi, Å‚Ä…cznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Leg1oN » 13/12/2009, 13:41

asem ortografi nie jestem ale popraw w tytule.. nieŻyjących..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez carma » 13/12/2009, 14:05

Dokładnie znak jest ok a krzyż jeszcze jak słyszałeś co o ty wypadku albo ktoś znajomy masakra....
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24/6/2008, 18:46
Lokalizacja: OPATÓW- Warszawa

Postprzez Juno » 13/12/2009, 14:06

Trwam jak Trwam i RM. Wszyscy najeżdżają, a dokładnie nie wiedzą. Jakby nie patrzeć, często są IMHO lepsi od TVN'ów itp.
Widziałem kiedyś przelotem relację z tegorocznego rozpoczęcia sezonu w Częstochowie. I nic nie mówili jako o dawcach czy jakoś. I teraz ta akcja z krzyżami. Robią sobie na +, tylko niech nie pchają się w politykę.

A co do krzyży - nieważne jest, czy są to krzyże motocyklistów czy puszkarzy czy pieszych czy Bóg wie jakich jeszcze. Wobec śmierci wszyscy są równi.
I tak jak wspomnieliście, przyznam rację. Krzyż pokazuje to, czego znak ostrzegawczy nie pokaże.
Juno
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 22/4/2009, 21:59
Lokalizacja: Koło

Postprzez fajerstarter » 13/12/2009, 14:21

Juno napisał(a):Trwam jak Trwam i RM. Wszyscy najeżdżają, a dokładnie nie wiedzą. Jakby nie patrzeć, często są IMHO lepsi od TVN'ów itp.
Widziałem kiedyś przelotem relację z tegorocznego rozpoczęcia sezonu w Częstochowie. I nic nie mówili jako o dawcach czy jakoś. I teraz ta akcja z krzyżami. Robią sobie na +, tylko niech nie pchają się w politykę.

A co do krzyży - nieważne jest, czy są to krzyże motocyklistów czy puszkarzy czy pieszych czy Bóg wie jakich jeszcze. Wobec śmierci wszyscy są równi.
I tak jak wspomnieliście, przyznam rację. Krzyż pokazuje to, czego znak ostrzegawczy nie pokaże.


błąd poprawiłem,co do pchania się a politykę to jestem jak najbardziej za,to nie jest państwo totalitarne w którym mówi się kto ma głos a kto nie no chyba ze jest a w takim razie przepraszam,oni też reprezentują jakąś grupę ludzi których interesuje inne spojrzenie na świat niż tylko przez media które podległe są polityką,są cierniem na dupie tego patałajstwa na wiejskiej i myślę że dla tego są tak niszczeni,też są uczestnikami życia publicznego,ale może nie gadajmy o polityce tylko zajmijmy się pamięciom naszych kolegów którą tą pamięc chcą nam wymazac,w załączniku zamieszczam linka do reportażu pt. "Motocykliści mit czy rzeczywistośc "w programie organizatorzy rozpoczęcia sezonu na Jasnej Górze i uczestnicy legendarnego motocyklowego Rajdu Katyńskiego,też jest fragment reportażu z J.G o którym chyba wspominałeś
http://www.tv-trwam.pl/index.php?section=motocykl
xxxx
Avatar użytkownika
fajerstarter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 358
Dołączył(a): 19/6/2006, 18:43
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Wilku111 » 13/12/2009, 14:28

Naprawdę chciałbym napisać coś mądrego, ale aż brakuje mi słów...
moje największe hobby to alkohol i masturbacja
Avatar użytkownika
Wilku111
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 985
Dołączył(a): 26/8/2007, 13:33
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez simonw » 13/12/2009, 14:29

Chrzanicie jak potluczeni.

Mnie osobiscie wkurzaja krzyze, jesli juz ktos chce miec krzyz i jest tej a nie innej religii, od tego sa specjalne tereny zwane cmentarzami. Krzyz ma sie jak piesc do oka na drodze, bo:

- jego miejsce jest na cmentarzu

- samo umieszczanie krzyza obraza uczucia religijne innych grup i spolecznosci

- jest to dodatkowa nieoznakowana przeszkoda na drodze ktora emituje swiatlo zniczy i moze prowadzic do wypadku i/lub rozpraszac uwage kierowcy

- niedozwolone jest umieszczanie jakichkolwiek przedmiotow w rowach melioracyjnych obok drogi. Nawet znaki i reklamy nie stoja w rowie.

- inne obiekty znajdujace sie na drodze i w jej okolicy powinny byc plastikowe (jak słupki) by w razie kolizji nie uszkodzic pojazdu

Nie wiem o co robicie afere skoro umieszczanie krzyzy jest niezgodne z polskim prawem i po prostu ktos sie za to zabral wreszcie. To tak samo jakbyscie sie burzyli ze nie mozna pic wodki z gwinta w parku. Nie, nie mozna bo nie wolno spozywac w miejscu publicznym. Jak ktos to robi dostaje mandat i jest ok bo dana rzec jest niezgodna z prawem, tak samo jak krzyze.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fajerstarter » 13/12/2009, 14:38

umieszczanie w Polsce krzyży Simonow podlega pod prawo zwyczajowe obowiązujące w Polsce od 200 lat,urzędnicy z ratusza nie są Polakami więc nie znają tego prawa,złamali prawo i to jest jasne,prawo stoi po naszej stronie a argumenty typu emisja światła są z twojej strony po prostu żenujące,zobacz na koniec filmu gdzie karetka jedzie i ile bilboardów stoi i nikomu ich emisja światła nie przeszkadza,krzyżyk w wysokości ok 30cm stanowi jakieś niebezpieczeństwo?pokaż mi choc jeden przykład gdzie motocyklista wpadając na krzyżyk przydrożny zginął,ochłoń naprawdę i postaw się na miejscu tych ludzi,Mazaka co powiedział wyraznie że usuniecie krzyża to to samo jakby jego dziewczyna drugi raz została zabita a nie jakieś śmieszne argumenty wyciągasz
xxxx
Avatar użytkownika
fajerstarter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 358
Dołączył(a): 19/6/2006, 18:43
Lokalizacja: warszawa

Postprzez gelo007 » 13/12/2009, 14:41

Simi nie spinaj się tak. Wskaż mi przepis, który zabrania stawiania krzyży przy drogach. Swoją drogą to niezłe masz przygody. Jedziesz se Tą beemwicą, patrzysz a tam blask znicza Cię oślepił, niczym działo solarne poparzyło Twe oczy, a poza tym... jak on śmiał ten znicz świecić w kierunku Beemy oO.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez Wilku111 » 13/12/2009, 14:41

simonw napisał(a):...


Pieprzysz jak ten pedał w loczkach(rzecznik prasowy) z zarządu dróg...
moje największe hobby to alkohol i masturbacja
Avatar użytkownika
Wilku111
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 985
Dołączył(a): 26/8/2007, 13:33
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez gelo007 » 13/12/2009, 14:44

Pan loczek?
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez falconiforme » 13/12/2009, 15:13

Mi nie podobają się krzyże czy świeczki przy drogach.

Do uczczenia pamięci zmarłych jest cmentarz. Jedyne właściwe miejsce w którym można zachować powagę.

A wy chcecie czcić zmarłych przy supermarketach, na przejściach dla pieszych czy na torach tramwajowych lub blisko śmietnika by chusteczki mieć gdzie wyrzucić.

Ja chcę żyć w miejscu gdzie
TERAŹNIEJSZE ŻYCIE NIE JEST CMENTARZEM OBCYCH LUDZI.

Chciałbym być spalony i umieszczony na powierzchni 10x10x10 cm.
A dziś cmentarze rozrastają się jak głupie i robi się na śmierci niezły biznes.

Czemu w tej telewizji temat dotyczy tylko dwóch wypadków motocyklowych???

Brak krzyży nie przyczynia się do ilości wypadków.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez navi » 13/12/2009, 15:37

Ja też nie jestem zwolennikiem krzyży przy drogach. Przecież prawie na każdym skrzyżowaniu ktoś kiedyś zginął. I teraz pomyślcie że każdemu się zachce postawić tam krzyż, to będziemy mieć jeden wielki cmentarz...
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Trener » 13/12/2009, 15:47

Ale jak już stoją te krzyże to niech stoją albo jak ktoś chce postawić niech stawia . Co to komu przeszkadza .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Leg1oN » 13/12/2009, 15:51

w poznaniu tez likwiduja takie krzyze.. ano taka ich praca.. i takie maja obowiazki.. a jak do tego podchadza to juz ich sprawa..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez simonw » 13/12/2009, 15:56

Fajer - po pierwsze do ciezkiej cholery, jak czytasz to ze zrozumieniem - SIMON W - co rozbija sie na Simon-W tak jak nick jest pisany badz simonw jako username a wywodzi sie od Simon L. W. czyli moich imion i nazwiska.

Po drugie - co kogo obchodzi prawo zwyczajowe, czy walenie ludzi sztachetami takze jest ok bo od 150 lat tak sie robi w polsce na imprezie w remizie. Sa odpowiednie miejsca do czczenia pamieci zmarlych i koniec i kropka.

Dodatkowo jesli chodzi o symbolike krzyza na ktora sie powolujesz, chcialbym Ci wyjasnic ze krzyz w miejscu smierci (a nie miejscu spoczynku) stawiano wedle Twojego zwyczajowego prawa jedynie mordercom by przeblagac boga. Osoba ktora umarla w domu czy innym miejscu, otrzymywala znicz w tym wlasnie miejscu (jednorazowo) i krzyz na cmentarzu. Jedynie najciezsze przypadki mordercow (wieszanych np na drzewie) byly uwieczniane krzyzem w miejscu zabicia takowej osoby - dokladnie i etymologicznie by przeblagac boga za grzechy i by otrzymal lzejsza kare w piekle.

Tak wiec zgodnie z tym co piszesz, stawiajac krzyz dorzucamy bliskim win i mowimy wszystkim iz byli mordercami winnymi tego wypadku.

(...) Zgodnie z ustawą o drogach publicznych w pasie drogowym mogą się znajdować tylko niezbędne przedmioty, takie jak oświetlenie czy drzewa. Krzyże do niezbędnych nie należą. (...)

I interpretacja prawna - prosze bardzo.
Temat wyjasniony czy znajdzie sie jeszcze jakis krzykacz ?
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cztery » 13/12/2009, 16:02

Fatalne zachowanie władzy, a niby żyjemy w państwie katolickim. Komu to przeszkadzało? Przecież to tylko może pomagać. !! ;//
Chłopak z pasją i marzeniami związanymi z motoryzacją :)
Avatar użytkownika
cztery
Świeżak
 
Posty: 208
Dołączył(a): 13/6/2009, 21:31

Postprzez Trener » 13/12/2009, 16:06

simonw napisał(a):Tak wiec zgodnie z tym co piszesz, stawiajac krzyz dorzucamy bliskim win i mowimy wszystkim iz byli mordercami winnymi tego wypadku.

(...) Zgodnie z ustawą o drogach publicznych w pasie drogowym mogą się znajdować tylko niezbędne przedmioty, takie jak oświetlenie czy drzewa. .


Temat wyjasniony czy znajdzie sie jeszcze jakis krzykacz ?


No znajdzie się jeszcze jeden krzykacz. Stawiając krzyż wcale nie uważam aby stawiający mieli na celu dodawać win poległym bliskim . Może kiedyś stawiano krzyże zabitym mordercom ale teraz tak nie jest .

A do niezbędnych rzeczy przy drodze drzew bym nie zaliczył a taki krzyż działa na wyobraznie .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê