Zobacz wątek - dość mały budżet a sztuka kompromisu
NAS Analytics TAG

dość mały budżet a sztuka kompromisu

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

dość mały budżet a sztuka kompromisu

Postprzez warmplace » 8/12/2009, 13:11

Hej
Nie znalazłem takiego tematu dlatego zakładam - jak był mea culpa ale forum jest obszerne.
Kwestia dotyczy jak zwykle doboru ciuchów. Postanowiłem kupić sobie teraz cichy na motocykl mimo, że zdałem pod koniec września a motocykl będę miał na wiosnę. Dlaczego postanowiłem kupić to chyba jasne - promocje:)
Kask i buty już mam została kurtka, spodnie rękawice, kominiarka i inne potrzebne rzeczy.
Do rzeczy: Ponieważ budżet mam ograniczony będę musiał znaleźć kompromis między jakościa/funkcjonalnością a ceną. Tu właśnie pojawia się kluczowe pytanie
Które z funkcji np. takiej kurtki są ważne, a które mniej?
Mamy dostępne wypinane podpinki, membrany, protektory piankowe tylko barków i łokci, są protektory pleców, protektory z jakiegoś "plastiku". Do tego możemy kupić kurtkę panelową, gdzie można zdjąć specjalne panele i jest cieplej.
Problem w tym, że nie jestem jeszcze motocyklistą (posaidam tylko uprawnienia) dużo minie zanim się nim stanę i wyrobie sobie opinię jakąś.

Człowiek dysponując danym budżetem może kupić np mttr z wypianą membraną i podpinką i do tego z protektorami piankowymi, a może kupić ciuch lepszej marki bez wypinanej membrany bo np ... "jak jest ciepło to dobre ciuchy mają lepszą wentylacje i to starcza", albo "jak jest ciepło to i tak w kurtce nie idzie jechać - trzeba kupić zbroję.

Drugi problem to to jak będę jeździł - trasa ile a miasto ile. czy będę podróżował czy będę jeździł gł. po mieście. Teraz mi się wydaje 50/50 - chcę podróżować. czas pokaże jak będzie w praktyce - potrzebuje więc kurtki bardziej uniwersalnej (wiadomo, że super uniwersalnej nie ma).
Troche się rozpisałem - sorry:)

Podsumowując:
1. Czy potrzebna mi wypinana membrana czy kurtka bez tej opcji w ogóle nie da się komfortowo jeździć w lato.
2. jak to jest z protektorami. Które są lepsze i czy samobójstwem jest kupować kurtke bez protektora na plecach.
3. Czy da się kupić w miarę uniwersalne ciuchy - nadające się na miasto jak i na krótszą podróż - wiem, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego, dlatego nie mówimy o podróżach ekstremalnych :P
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20


Postprzez Kuba-szprota » 8/12/2009, 14:13

1. wypinana membrana jest błogosławieństwem w ciepłe dni, ja już przy 20 stopniach ją wypinanam, inaczej jestem cały mokry :) (na plecach)
2.w kurtkach zazwyczaj na plecahc jest protektor
3. niekoniecznie coś uniwersalne musi być do niczego. Mam Modeke Roma, która ma wypinaną membranę i podpinkę. Latem kurtka bardzo przewiewna, a późną jesienią i wczesną wiosną równie dobra. Przedwczoraj jeździłem kilka godzin i miałem pod spodem cienką koszulkę z długim rękawem. Było mi ciepło :)
Roma jest krótką kurtką, ale zawsze dodatkowo możesz założyć pas nerkowy.
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź


Postprzez Kris2k » 8/12/2009, 14:51

No to sobie pogdybamy...

Generalnie polecam Modeke rzecz jasna :)
Choc Held, Buse tez sa dobrymi firmami z tej samej polki cenowej, po prostu z Modeka ma do czynienia na codzien.

Wypinana membrana niby jest blogoslawienstwem... ale ja takowej nie mam i wcale nie narzekam.
Zalezy jaka jest Twoja fizjonomia... czy sie mocno pocisz? Czy jest Ci zawsze cieplo czy jest Ci zawsze zimno?

Ja lubie jak jest mi cieplo a w dodatku poce sie malo, dlatego moja Modeka (model Atlanta - recenzja na forum) w 100% zaspokaja moje potrzeby.

Jak bedzie u Ciebie... to juz musisz sobie sam odpowiedziec.

Na dzien dzisiejszy jest o tyle lepjej ze nowe modele kurtek ze sredniej polki cenowej tez maja wypinane membrany wiec jest super (2-3 lata temu tak nie bylo).

Suma sumarum, na 100% do swoich potrzeb znajdziesz kurtke uniwersalna w tym zakresie o ktorym mowisz.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez warmplace » 8/12/2009, 15:21

Przede wszystkim dzięki wam za odpowiedź i zainteresowanie

Widze dwie odpowiedzi i już od razu 2 różne opinie. Niestety musimy sobie pogdybać.. idealna sytuacja to taka w której mogę sobie przez miesiąc różne rzeczy testować, żeby później coś wybrać... niestety tak nie ma i muszę zdać się na swoje wrażenie i waszą pomoc.

Właśnie myślałem o marce modeka. takiej:
http://modeka.pl/pl/produkty/28/manhattan%20drive.html (otwórz link)

Jest w miarę tania i wydaje się być ok. Niestety wiadomo nie ma wypinanej membrany. Coraz bardziej zaczynam się zastanawiać czy nie dołożyć i kupić tak jak radzi kuba - modekę roma... gdyby to była tylko kurtka do kupienia to sekundy bym sie nie zastanawiał.. ale niestety jest inaczej...

ps. co do pocenia się to chyba normalnie - raczej zaliczam się do średnio pocących się ludzi :) a te badziewie do wentylowania to chyba mimo wszystko jakoś działa ... gorzej jak stoisz.
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez Kamusial » 8/12/2009, 16:31

Osobiście też nie miałem okazji testować ciuchów poza swoimi, jednak trochę czasu spędziłem na szukaniu ubrań i powiedzmy, że wyrobiłem sobie opinie. Czy ona ci się przyda- sam oceń.

Rozumiem, że rozmawiamy o tekstyliach...

ad.1. Uważam, że wypinana membrana jest bardzo przydatna. Pozostaje też kwestia samej membrany- powszechnie stosowana Reissa jest raczej rozsądnym minimum. Jeżeli miałbyś kupować kurtkę z nie wypinaną membraną, to szukaj czegoś z dobrą membraną tzn. gore tex, lub patenty dainese, rukki, alpinestars, vanucci, lub innych. Poczytaj, poszukaj. Jeżeli wypinana, to reissa da radę

ad.2. Na protektorach się nie znam. Jeżeli jednak mają spełniać swoje zadanie nie mogą się przemieszczać, także dobrze jeżeli masz regulowane ściągacze w kurtce, którymi możesz ją "dopasować" do swoich kształtów.
Ja preferuję rozwiązanie typu zbroja pod kurtkę, a protektory z kurtki do kosza.
Co do ochraniacza na plecy- jeżeli już olejesz zbroję to kup chociaż żółwia.

ad.3. Nie rozumiem jak kurtka na miasto ma się wykluczać z kurtką do podróżowania?

Od siebie dorzucę kilka uwag:

masz budżet około 400-500 zł. Jeżeli chcesz coś (chyba) lepszego niż mTTr, to tak jak koledzy wspominali: Held, Buse, od siebie dodam Akito (tańszy BF), no i jeszcze kilka innych- były już na ten temat wątki.

Ja nie lubię kompromisów. Nowa dobra kurtka, z porządną wypinaną membraną, wentylacjami itd. to koszt około 1000 zł. Dlatego poszukałbym UŻYWKI markowej firmy!
Druga opcja to okazja w Louisie i ewentualnie przymiarka wcześniej w moto-akcesoria, lub odsprzedaż z niewielką stratą, jeżeli rozmiar Ci nie podpasuje.

Dużo pomaga bielizna termiczna i o niej też koniecznie poczytaj.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez warmplace » 9/12/2009, 10:48

No tak mttr ma wypinaną membranę to jest duży plus. Nie powiedziałem, w tym problem, że mało wiem o mTTr i jej jakości. Nie mam jakichś super wymagań - poprostu nie chce wpakować pieniedzy w jakiś szajs totalny. Jesli mttr jest znośny i w miare ok to mogę go mieć.
Nie wiem czy lepiej modeke bez membrany (bo na nową z membraną mnie nie stac) czy mttr z membraną w tej cenie. Dodatkowo nie wiem czy podpinka np to jakiś super wynalazek, czy nie wystarczy pod spodem jakis odp ubiór.
Używka.. hmm ciężko dorwać ... przymierzyć można chyba tylko na motobazarze...a on jest co 2-3 miesiace u nas we wro. moze gdzies znacie komis we wrocku z używkami.

Dzieki sprawdzę też akito :)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez fox| » 9/12/2009, 13:00

Następny bazar zdaje się będzie w styczniu, więc tragedi nie ma, możesz poczekać . ;]
"Prosta droga jest dla szybkich motorów, droga z zakrętami jest dla szybkich kierowców ..."
---
F4i Sport 02r. <-
Obrazek
fox|
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 5/5/2009, 09:02
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez warmplace » 9/12/2009, 13:06

fox| napisał(a):Następny bazar zdaje się będzie w styczniu, więc tragedi nie ma, możesz poczekać . ;]


z tego co wiem to NIET :)

http://www.oldtimerbazar.pl/index.php/wroclaw-gielda-oldtimerbazar-terminy.html (otwórz link)

poprawcie mnie jesli sie myle ale tutaj pisza ze w lutym a to siei wlasnie nazywa oldtimer bazar...
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez kosta » 9/12/2009, 13:08

katowałem modeke model shild pro z niewypinana membraną i kurtke z wypinaną, dla mnie jest takie pocenie do wytrzymania bo i tak sie spocisz :wink:
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez fox| » 9/12/2009, 13:13

Hmmm, czyli coś zle obliczyłem z tym bazarem :P
"Prosta droga jest dla szybkich motorów, droga z zakrętami jest dla szybkich kierowców ..."
---
F4i Sport 02r. <-
Obrazek
fox|
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 5/5/2009, 09:02
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez warmplace » 9/12/2009, 13:25

No tak przecież to w końcu męski feromon i nie będę mógł się dzięki temu od lasek odkleić ;)... No właśnie zawsze istnieje jeszcze opcja kupna Buzera.
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez Kuba-szprota » 9/12/2009, 14:47

Co do tekstyliów Mttr ci nie pomogę, lecz mój kolega ma ich skórę. Jest po ślizgu przy 100 km/h i na rękawie jest tylko minimalne obtarcie.
Modeke Rome możesz dostać za 690 zł. W www.defender.net.pl jest w tej cenie + pas nerkowy i kominiarka free.
A propo Buse Race ostatnio kolega opowiadał, że jest całkiem dobra, nie może narzekać.

Będąc na początku przygody motocyklowej lepiej kupić kurtkę uniwersalną, jeśli nie masz zbyt dużych funduszy. Z czasem możesz dokupić ciuchy na lato i na wczesną wiosnę/późną jesień.
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź

Postprzez warmplace » 9/12/2009, 15:05

fox| napisał(a):Hmmm, czyli coś zle obliczyłem z tym bazarem :P


Musiałeś źle całke obliczyć fox ;) A tak serio to w lutym się chetnie tam znowu wybiorę

Kuba - no właśnie kusi mnie ta kurtka roma bo ma wypinaną membranę, ale no tak minimalną kwotę to można zwiększać do nieskończoności i kupić w końcu jakiegos berika albo alpinestara. Zobaczymy. Ta kurtka Buse race tez fajna troche przekracza 500 ale może się zdecyduje. Popatrze jeszcze na te modeki we wro w salonie te manhattan drive i manitoba. Też wyglądają ok. :)

Szkoda, że nikt nie ma dośw z MTTRem. Mierzyłem na motobazarze i mi się całkiem podobał ... ale ja sie nie znam a wygląd to sprawa chyba drugorzędna... i tak jestem brzydki :P
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez Kris2k » 9/12/2009, 21:04

To moze jeszcze cos takiego wychaczysz w tanszych pieniadzach a wypinana membrana jest:
http://modeka.pl/pl/produkty/16/challenger.html
Moze tez wychaczysz jakas znizke w tym defenderze.

Jak masz budzet rzedu 500pln to zdecydowanie ta dodatkowa 100pln nie bedzie zla decyzja a kurtke bedziesz mial na 4-5 sezonow bez klopotu.


I cos takiego co by bylo tez sensowne ale bez wypinanej membrany:
http://www.defender.net.pl/product-pol- ... DDOX-.html
http://www.defender.net.pl/product-pol- ... TUSA-.html
http://www.defender.net.pl/product-pol- ... -C-E-.html
http://www.defender.net.pl/product-pol- ... -OFF-.html
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez warmplace » 11/12/2009, 18:22

HEj
Dzieki wam wszystkim za odpowiedzi. Dzisaj byłem na przymiarce i,,, tak sie jakos stalo ze jestem posiadaczem kurtki modeka roma dzieeki wielkie wszystkim za pomoc... ale jestem happy z mojej nowej kurciałki ;)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez warmplace » 14/12/2009, 15:16

Hej
Sorry ze nie edytowałem ale chodzi o coś innego teraz dlatego chciałem żeby był widoczny nowy post.
Chodzi o spodnie. Tak jak pisałem kupiłem modekę romę - jest super i ciesze się jak głupek z niej :)
Trzeba teraz kupić "spodzienki" mam w związku z tym pytania:

1. Czy warto kupować z podpinką - mówią, że lepsze kalesony:P
2. Czy muszę teraz kupić modekę - jak to jest z tym podpinaniem. Mam pas nerkowy więc teoretycznie wiać nie powinno. Na ile potrzebne jest to podpinanie właśnie.
3. Jeśli jest ważne, to czy mam wybór tylko z modeki czy są jeszcze jakieś spodnie, które do jej zapięcia pasują warte uwagi.
4. Jeśli nie takie ważne, to myślałem nad jeansami. jak to z nimi jest. Poprostu sa spodnie, które bardziej pasują do codziennego chodzenia biurowego itd :) stad moje pytanko... zawsze się można przebrać ale te jeansy motto wear (http://mottowear.com/motto_pl/motto_history.html (otwórz link)) są całkiem spoko.

Poradźcie mi coś

PS. już wam dziękowałem ale powiem tak - to kolejny powód, dla którego chce zostać motocyklistą. Bardzo miło widzieć jak wiele ludzi interesuje się moją sprawą i pomaga mi nawet tracąc czas na szukanie linków i podsyłanie. THX:)
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez kosta » 14/12/2009, 18:16

jak już chcesz modeke to melville sa dobre, mocno turystyczne, jak chcesz do małych dystansów to jeansy z kevlarem też sa ok, i modeke spinasz tylko z modeką :wink:
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez warmplace » 14/12/2009, 18:29

no tak sie domyślałem... dranie ;) a to spięcie to jakieś konieczne. Mam pas nerkowy.
Jeśli chodzi o melville wyglądają fajne ale tak mysle ze chciałbym może bardziej uniwersalne spodnie. Pierwszy sezon i tak nie będzie mocnej turystyki.. bez mojej kobiety nie pojadę nigdzie daleko.. taki to już ze mnie pantofel ;) Pierwszy rok pewnie nie będę jej woził bo muszę się nauczyć w miarę jeździć (jeździłem tyle co podczas zdawania i kursu :P). Nie chce żeby jej się coś stało
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Postprzez Kamusial » 14/12/2009, 21:04

Kosta pewnie ma rację z tym spinaniem modeki tylko z modeką, ale był niedawno jeden temat, gdzie ktoś pytał o opcje spięcia ciuchów.
Ogólnie z moich poszukiwań spodni wynika, że o ile zamek jest YKK (chyba taki w Modece jest), to pozostaje kwestia długości zamka, która czasem u różnych producentów się pokrywa.
Możesz też mieć w kurtce drugi krótki suwak- wtedy nie powinno być problemów ze spięciem ze spodniami. Pytanie tylko czy to Cię satysfakcjonuje.

Ja tam nie lubię półśrodków- jedziesz moto, chcesz mieć cały tyłek (i nie przewiane stawy) to ubierasz spodnie motocyklowe. Chodzisz po biurze i nie chcesz się pocić - ubierasz normalne spodnie.
Jak dla mnie jeansy motocyklowe mają zastosowanie tylko w lato, przy temp > 25 st. C, a następnie w klimatyzowanych pomieszczeniach.
Osobiście w jeansach motocyklowych nie znalazłem dla siebie rozmiaru, który by normalnie wyglądał. Mają długie nogawki z uwagi na pozycję na moto.

Spodnie, które warto ogarnąć- podobnie jak z kurtkami :) mTTr, Buse, Held etc. Od siebie póki co polecam http://www.******/spodnie-va ... ne,p,25972
tylko, że z promocji od Louisa za ~600 zł :) W deszczu nie testowane, ale myślę, że powinny dać radę. Niestety chyba już ich nie sprzedają.
Ogólnie taktyka jest taka, jak pisałem wyżej- polować na markowe używki/ promocje z Louisa. Przy spodniach tekstylnych już nie ma zbytniego bólu z właściwym dobraniem rozmiaru.

Z podpinką tak jak pisałeś- można sobie założyć kalesony. Fajnie jednak, żeby miały wypinaną DOBRĄ membranę.

Jeżdżę nie spinając spodni z kurtką, a do tego pas nerkowy. Jest spoko, gorzej jednak pewnie by było w deszczu.
Yamaha XJ600 -> TDM 900 -> DRZ 400e
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez warmplace » 14/12/2009, 21:40

Fajne spodnie ale 600 zł to ... hm sporo kupując kurtkę za 700 myślałem, ze za spodnie nie dam więcej niż 400... pewnie dam więcej znając życie. Wypinana membrana jak zwykle pokrzyżowała mi plany - cóż to za diabelski wynalazek :P
Kamusial - przekonałeś mnie. Będę się przebierał w pracy ;) Musze looknąć ile kosztują najtańsze spodnie z wypinaną membraną od Modeki..chyba nie ma co kombinować:)

update! za 590 kupie już modekę sporting z wypinaną membraną... myśle, że można utargować może do 500 z hakiem - skoro kupiłem tam już kurtkę obiecali jakiś rabacik jak kupię resztę :) we will see...
warmplace
Świeżak
 
Posty: 345
Dołączył(a): 17/9/2009, 21:20

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na gr