Zobacz wątek - błąd w dowodzie rejestracyjnym PILNIE!!!
NAS Analytics TAG

błąd w dowodzie rejestracyjnym PILNIE!!!

Przepisy, prawo
_________

błąd w dowodzie rejestracyjnym PILNIE!!!

Postprzez davis83 » 8/12/2009, 19:15

witam. mam problem. kupiłem motocykl gdzie w jego dowodzie rejestracyjnym jest błąd brakuje jednej cyferki;/ jest np 43111122 a w dowodzie mam 4311122 brakuje jednej jedynki;/ motocykl jest z Anglii nie był rejestrowany jeszcze w kraju... w umowie tak samo brak jednej cyferki bo spisywaliśmy z dowodu. na przeglądzie diagnosta wpisał w uwagach ze błędny VIN, ze zgadza się numer ramy z tabliczka znamionowa ale pomyłka w dowodzie i ze nie widać prób oszukania i ingerencji ze najprawdopodobniej pomyłka w piśmie. hm co teraz? zarejestruje go w Polsce? w sumie wydaja i tak nowy dowód. muszę z Anglii załatwiać nowy poprawny dowód czy andotację? a może jakiś rzeczoznawca? motocykl jest z 2003 roku i tak śmigał po Anglii;/ proszę o jakaś pomoc, poradę dzięki
davis83
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/11/2009, 20:04
Lokalizacja: Trojmiasto


Postprzez leff » 8/12/2009, 20:30

ja kiedys mialem juz zarejestrowany samochod z brakiem jednego znaku w numerze silnika, po kwitku od diagnosty bez problemu zrobili mi korekte numeru w papierach wiec Ty rowniez nie powinienes miec problemu
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez Konio » 8/12/2009, 21:17

znajomemu zarejestrowali mercedesa sprintera jako VW... i tak chyba dalej w dowodzie ma... VW SPRINTER HAHAHA
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez fox| » 8/12/2009, 23:02

Ale to normalne, w komunikaji oni tam piszÄ… co chcÄ….
"Prosta droga jest dla szybkich motorów, droga z zakrętami jest dla szybkich kierowców ..."
---
F4i Sport 02r. <-
Obrazek
fox|
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 5/5/2009, 09:02
Lokalizacja: Åšwidnica

Postprzez daro1111 » 18/12/2009, 17:29

Miałem taką samą sytuację i moto z Angli. Na przeglądzie diagnosta wpisał to samo co Tobie a w Wydziale Komunikacji powiedzieli że jeżeli numery się nie zgadzają to nie da się zarejestrować motocykla. Po zasięgnięciu informacji na kilku forach dowiedziałem się że tego typu pomyłki są częste w UK ale tam nikt nie zwraca na to uwagi a u nas nie da się zarejestrować moto. Dopiero po wizycie w DVLA (tamtejszy wk) i wypełnieniu specjalnego druku o pomyłce w dowodzie i dostarczeniu zdjęć ramy i całego motocykla wydano nowy poprawiony dowód. Czekałem na niego ponad 3 tygodnie ale wszystko zakończyło się pozytywnie Z nowym dowodem udało się zarejestrować moto, tylko tłumaczenie musiałem robić od nowa :evil:
Powodzenia :)
PS. Podobno jeżeli masz jakiegoś znajomka w wk to można to bez problemu przepchnąć dalej :wink:
SUZUKI - My "Motor", My Life
Avatar użytkownika
daro1111
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20/10/2009, 19:59

Postprzez PMI » 3/4/2010, 07:53

Witam
Miałem dokładnie ten sam problem.
Motocykl przeszedł Urząd Skarbowy; przegląd i ostatecznie w wydziale komunikacji odmówiono mi prawa do rejestracji z uwagi na brakujący numer VIN a konkretnie 1 cyfra. Zamiast 17 cyfr miałem 16.
Można to rozwiązać na 2 sposoby wcale nie wyjeżdżając do UK.
1 sposób to uzyskanie potwierdzenia z DVLA o ww fakcie. Mam adres mailowy do osoby z DVLA którą mailowo można uzyskać takie potwierdzenie; przetłumaczyc i udać się do Wydziału komunikacji w celu rejestracji - tu uwaga aby dostać twardy dowód musimy okazać oryginał - ale nie ma problemu otrzymamy go pocztą.

2 sposób"
Należy przy pomocy ołówka odrysować " odcisnąć numer z ramy " ; ściągnąć druk V756 ze strony internetowej ; wypełnic i wysłać faxem. Po 2 tyg pocztą lotniczą przyjedzie dowód ekspotrowy który tłumaczymy i idziemy rejestrować.
Pozdrawiam,
PMI
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3/4/2010, 07:03
Lokalizacja: Poznań

Postprzez organo » 4/4/2010, 20:28

Ja bym to zrobil najpierw tak poszedl do wydzialu komunikacji z duza bomboniera lub kawa porzadna tylko w tedy gdzie nie ma ludzi oczywiscie w sunoł to wszystko pod okienko i powiedzial p. ze sorry sciaglem moto nie dopatrzylem sie brak cyferki w dowodzie ale moto jest ok fachowiec potwierdzil ze nie jest to oszukane i by klepnela to do przodu bo z anglia jest naprawde daleko i wyprostowanie tego jest bardzo klopotwliwe . Mysle ze jak bedzie w porzadku osoba to zalatwi to. mialem kiedys problem tyle ze z umowa dalo jakos to zalatwic . No przeciez widac ze niechcesz nikogo oszukac nie kradzione tylko ktos sie pomylil i trzeba jakos czlowiekowi pomoc a nie utrudniac. Tyle ze ludie sa rozni :(
organo
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/4/2010, 18:29



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê