Zobacz wątek - Ceny za przejezd Autostradą
NAS Analytics TAG

Ceny za przejezd Autostradą

O wszystkim
_________

Ceny za przejezd Autostradą

Postprzez falconiforme » 2/12/2009, 12:42

Do czego to doszło. Teraz cena paliwa to będzie pikuś w porównaniu do przejechanych 100km autostradą.
Prawie 32 zł za 100km to jakieś 7-8 litrów paliwa.

Zrzućmy się na płatnego zabójcę, pozbądźmy się złodziei i będzie taniej.

Wydaje mi się że można się zmieścić motocyklem nawet z zamkniętym szlabanem ;). Zresztą 16 zł to niska szkodliwość społeczna i nikt nie będzie nas gonił

http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia ... zl,1393696
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez Invi » 2/12/2009, 13:07

Nie no ogólnie PO to obniża podatki i liberałowie gospodarczy z nich pełną gębą :/ Ale nie martwcie się! Jest dobrze! Jak nowo powstała unia europejska się rozkręci to będziemy z tęsknotą wspominać dzisiejsze podatki.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez turboponczek » 2/12/2009, 13:17

falco a kto Ci karze jechać A4 ? :twisted:
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez Traperoso » 2/12/2009, 15:02

hahahaha w tym kraju z takimi zarobkami powinno być MMMAAAXXX 1 złoty za 10 kilometrów, wtedy cena byłaby adekwatna. Zresztą z taka ilościa autostrad, to sobie mogą płacić chu***!!!!
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Trener » 2/12/2009, 15:02

Nic już na to nie poradzimy . Ja naweta za parkingi nie płace u siebie w Kaliszu , narazie mnie jeszcze nie złąpali .
Karte wypełniam tylko jak widze parkingowych w pobliżu , zgodnie ze starą rosyjską zasadą - "gdzie żyjosz nie srajosz" .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez falconiforme » 2/12/2009, 18:17

turboponczek napisał(a):falco a kto Ci karze jechać A4 ? :twisted:


Turbo jasne nikt nie każe jeździć. Ale wyobraź sobie na co składa się cena masła czy chleba. Koszty transportu u nas są za wysokie. Cena za przejechany kilometr odbija się o ceny wszystkiego.
Do tego umowa jest skonstruowana tak by nikt o cenach nie decydował oprócz samych właścicieli.

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... ej,1404595

Aneks nie chroni kierowców przed podwyżkami. Zapisano w nim wprost, że jeśli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odrzuci, zmodyfikuje wniosek Stalexportu o podwyżkę lub nie wyda na nią zgody w wymaganym terminie, firmie przysługuje prawo do odszkodowania.

Prośby lub sugestie urzędników nie mają więc sensu. Nie mamy żadnych instrumentów pozwalających na to, żeby na koncesjonariuszu to wyegzekwować formalnie - powiedział Marcin Hadaj z GDDKiA. Koszty gigantycznego odszkodowania ponieśliby wszyscy polscy kierowcy, także ci, którzy autostrady A4 nie widzieli na oczy.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez bast » 3/12/2009, 09:28

ja ja kiedys widzialem na oczy, jakies 40 minut postalem sobie na wjezdzie na nia, po czym zwialem najblizszym zjazdem i pojechalem jakimis oplotkami kolejne kilkadziesiat kilometrow. Ludzie wtedy uciekali z wiazdzow na autostrade na wstecznym byle sie z tego go*na wycofac.

Wniosek jest prosty, trzeba spalis siedzibe tego stalexportu, ubic kierownictwo i ich rodziny, zeby nie bylo potem jakis roszczen. Skoro i tak koszty ponosi cale spoleczenstwo to ja moge dac 20l benki na rozpalke
SPIDER DIARIES (otwórz link)

Yamaha YX 600 Radian ---> Suzuki DR-Z 400 SM
Avatar użytkownika
bast
Bywalec
 
Posty: 849
Dołączył(a): 7/7/2008, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez patryk83 » 3/12/2009, 10:48

Wnioskuje o utworzenie komisji śledczej która wyjasni kto kogo lobbował i kto podpisał tak niekorzystną umowę.
Przecież ktoś musiał dostać w łapę żeby coś takiego podpisać...

Dobrze, że autostrada w okolicach Wrocławia jest bezpłatna bo czasami zdarzy się nią jechać.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Czester » 3/12/2009, 10:53

Jak dobrze, że w pobliżu mojego miejsca zamieszkania nie ma żadnych autostrad i pewnie nigdy nie będzie :)
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez falconiforme » 3/12/2009, 12:00

Kurka, w cholerę wydajemy na te autostrady i są dzisiaj za drogie w budwie.

Tak się zastanawiam czy nie lepiej zbudować dwa razy więcej dróg ekspresowych.

Za autostradę jestem w stanie płacić o ile dozwolona prędkość będzie większa o ponad 30km/h od śmiesznych 130km/h.
Bo 140km/h to jadę sobie spokojnie na zwykłych krajówkach.
Zlikwidowalibyśmy też upośledzonych ludzi, którzy notorycznie hvj wie co robią na lewym pasie. :evil:
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Landryss25 » 3/12/2009, 12:39

Akurat ograniczenia to chyba nie zmienią. We wszystkich krajach europy jest 130km/h a w Niemczech ilość odcinków pozbawionych ograniczeń z roku na rok maleje.

W sumie jak jest dobra autostrada tak jak przez Czechy, Słowację, Włochy, Austrię itp to nawet przy ograniczeniu do 130 jest spoko. Można spokojnie lecieć jakieś 150 i przy tej prędkości policja nie łapie. Kupujesz winietkę i żadne głupie bramki Cię praktycznie nie obchodzą.

Jadąc do Włoch miałem do pokonania ponad 1300 km z czego ok 450 przez Polskę. Cała podróż zajęła mi ok 15godz z kilkoma postojami. Czas przejazdu przez Polskę to mniej więcej połowa wszystkiego.
Ustawione 150 na tempomacie i się leci.

Szkoda tylko że LPG jest w tych krajach rzadko spotykane bo miałbym bardzo niskie koszty transportu :D Omega 3.0 z kompletem osób na pokładzie przy 150 na tempomacie wciągała ok 9 benzyny i 10 lpg, w Polsce takie spalanie jest niemożliwe do osiągnięcia. Jakbyśmy mieli takie drogi u siebie to i na paliwo byśmy dużo mniej wydawali.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Czester » 3/12/2009, 12:58

Moja Omega ma 2,0 pod maską i poniżej 12L gazu nie dałem rady zejść.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Landryss25 » 3/12/2009, 13:02

No widzisz... A to 3.0 automat z kompletem osób na pokładzie i pełnym bagażnikiem przy przelotowej 150km/h. podczas przejazdu przez alpy wciągała z litr więcej ale nie ma się co dziwić. W Polce na trasie paliła ok 13-14 bo co chwilę 70 i fotoradar.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Traperoso » 3/12/2009, 16:29

Landryss25 napisał(a):No widzisz... A to 3.0 automat z kompletem osób na pokładzie i pełnym bagażnikiem przy przelotowej 150km/h. podczas przejazdu przez alpy wciągała z litr więcej ale nie ma się co dziwić. W Polce na trasie paliła ok 13-14 bo co chwilę 70 i fotoradar.


To sukces po zachodniopomorskim jest co chwila 50km/h i radar. Czas się zakrzywia, na liczniku jest 50km/h (samochodem), a stoimy w miejscu.

Tak jak falconiforme mówi, dwupasmówki stykają. Jeb** ten temat wogóle, bo już mnie nerwica bierze :evil:
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez valhalla » 3/12/2009, 18:32

Falcon.. bo niestety ze smutkiem musze przyznac ze jestesmy zasciankiem europy i tyle. Caly czas gledza o budowie autostrad, pie*dola o przetargach itp, wrzucaja tematy zastepcze w postaci afery hazardowej czy swinskiej grypy a kasa ktora placimy na drogi *uj wie gdzie idzie. Jezdze juz dosyc dlugo autem i dopiero 3 sezony moto ale jak nie ma autostrad tak nie ma. GDDKiA powinna sie nazywac GDDKi2A (i dwóch autostrad). W tym kraju nie da sie przejechac 10 km zeby czlowiekiem nie rzucalo po dziurach. Jestesmy na poziomie takiej Rumunii albo gorzej, bo nie mamy startu do Czechów czy Slowakow o Zachodznie nie wspomne. Smutna prawda...
Innocence proves nothing...
valhalla
Świeżak
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4/9/2008, 10:33
Lokalizacja: Łódź

Postprzez falconiforme » 3/12/2009, 20:54

Interesuje mnie temat dróg jak chyba każdego.
Ale chyba przestanę bo jakiejś depresji się nabawię.

Jak legalnie okradają nasze kieszenie, to często przypomina mi się siekiera w piwnicy. Jako jedyna forma wolności, sprawiedliwości i ulgi jaką bym czół gdyby kilka głów poleciało ze stołków.
Obrazek
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Invi » 3/12/2009, 20:56

Bo przy budowie głupiej drogi musi się napaść stado złodziei, do tego nie można zrobić tego dobrze bo przy remontach też trzeba zarobić.

Hitler 70 lat temu w kraju obciążonym kontrybucjami i z niedawno przegraną wojną rocznie budował więcej autostrad niż my mamy w ogóle (a na jakości nie oszczędzali).
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Landryss25 » 3/12/2009, 21:17

Ale jak to jest że nie jesteśmy biedniejszym państwem niż Czechy czy Słowacja a mamy mniej km autostrad?

Bo u nas bogaci są politycy...
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Trener » 3/12/2009, 21:23

falconiforme napisał(a):Interesuje mnie temat dróg jak chyba każdego.
Ale chyba przestanę bo jakiejś depresji się nabawię.



a zauważyłeś , że w Polsce po prostu opłaca się nie budować dróg ? Chodzi mi o firmy , które się tym zajmują , całe te przetargi i cały ten syf z tym związany .
O tych opłatach na autostradach i jak to jest prawnie powiązane już nie wspomne . Na autostradach zarabia Jan K. i nawet rząd nie skoczy mu na kant ch.... bo tak mają umowy posporządzane . O podwyżkach tylko on decyduje.
U nas po "kupieniu przetargu" , buduje się powoli i chvjowo , żeby móc pozniej remontować i zarabiać .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez falconiforme » 3/12/2009, 21:44

Zauważyłem to też z innej strony. Więcej dobrych dróg to mniejsze ograniczenia zatem mniej zużytego paliwa, mniej mandatów i fotoradarów.

Z dobrych stron jedynie co widzę to Toruń się stara poprawiać nawierzchnie. Mozolnie im to idzie ale systematycznie jest lepiej.
Ostatnio edytowano 3/12/2009, 21:54 przez falconiforme, łącznie edytowano 1 raz
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr