Zobacz wÄ…tek - Badanie lekarskie
NAS Analytics TAG

Badanie lekarskie

O wszystkim
_________

Badanie lekarskie

Postprzez L9xOUr » 28/11/2009, 18:12

Cześć wszystkim,

Słuchajcie mam takie pytanie, mam prawo jazdy kat. B od około 10 lat. Na kursie miałem badania i ze względu na lekką wadę wzroku miałem wpis że jazda w okularach a ważność prawa jazdy bezterminowa. Przeprowadzałem się jakieś 3 lata temu i prawdę mówiąc dopiero niedawno zauważyłem, że w nowym dokumencie tego ograniczenia nie ma. Teraz zastanawiam się co będzie jak pójdę na kurs na kat. A będę musiał iść ponownie do lekarza? Jakie są zasady wydawania prawa jazdy bezterminowo? To widzimiesię lekarza czy to jest jakoś doprecyzowane w przepisach?
Czy jeśli lekarz uzna że muszę mieć okulary i wpisze mi to do dokumentów to zmienią mi również kat. B? To samo pytanie dotyczy bez terminowości załóżmy, że teraz na kat. A dostanę ważność na jakiś okres to co z kat. B? też zmienią?
Pytam o to ponieważ te terminowości i okulary to same problemy - trzeba odnawiać itd a z okularami też problem bo noszę generalnie soczewki i dodatkowo muszę mieć okulary przy sobie w razie kontroli?

Pozdrawiam
L9xOUr
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28/11/2009, 17:59


Postprzez L9xOUr » 28/11/2009, 18:15

Jeszcze jedno - użyłem opcji szukaj ale jak to już ktoś w jednym z tematów napisał, działa to trochę nieprecyzyjnie.

Na dniach, chyba w czwartek koleżanka z forum wypowiadała się w Antyradiu powiedziała, że w Warszawie są dwie dobre szkoły jazdy. Moje pytanie brzmi jakie to? Z poszukiwań na forum widzę, że napewno pro-motor. Piszecie, że ich dużym plusem jest to, że instruktor jedzie z kursantem również motorem. A jaka to ta druga polecana szkoła?
L9xOUr
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28/11/2009, 17:59


Postprzez Trener » 28/11/2009, 20:10

Jeśli robisz nową kategorie to bedziesz musiał przejść badanie lekarskie więc nie wiem w czym masz problem . Co uzna lekarz bedziesz mieć wpisane w prawko , bo wszystkie kategorie masz na jednym dokumencie .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez L9xOUr » 28/11/2009, 20:16

ok ale co z kat. B będą się czepiać?
L9xOUr
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28/11/2009, 17:59

Postprzez Trener » 28/11/2009, 20:30

Obydwie kategorie bedziesz mieć na jednym dokumencie czyli pewne , że bedą się czepiać. Chłopie przecież nie urodziłeś się wczoraj . NIE WIESZ CO MASZ ZROBIC ?
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez L9xOUr » 28/11/2009, 20:55

ms407 - jak masz pisać w takim tonie to nie pisz w ogóle. Twoje wypowiedzi są na tak wysokim poziomie merytorycznym, że szok.
L9xOUr
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28/11/2009, 17:59

Postprzez laser » 28/11/2009, 21:23

okres ważności nowego prawa jazdy bedzie taki jak napisany w ostatnich badaniach, w twoim przypadku na kat A, jak bedziesz miał bezterminowo to tak bedziesz miał i w prawku ... dość proste ....
Avatar użytkownika
laser
Bywalec
 
Posty: 859
Dołączył(a): 8/5/2009, 19:12
Lokalizacja: KaliszCity

Postprzez patryk83 » 28/11/2009, 22:25

Ja mam "lekkÄ…" wadÄ™ wzroku ;p i mam zalecenie jazdy w okularach i prawko bezterminowe.
Badanie jak każde, wypełnia się ankietę i idzie pooglądać literki na tablicy od dużych do tych niewyraźnych ;p
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez r2 » 28/11/2009, 22:54

A będę musiał iść ponownie do lekarza?

to chyba oczywiste, inaczej (przynajmniej teoretycznie) nie rozpoczniesz kursu :wink:

a z okularami też problem bo noszę generalnie soczewki i dodatkowo muszę mieć okulary przy sobie w razie kontroli?

jeśli chodzi o soczewki to nie ma problemu, musisz tylko powiedzieć o soczewkach lekarzowi tak żeby na badaniu wpisał Ci kod 01.06 który oznacza jazdę w okularach lub soczewkach, dla samych okularów jest to kod 01.01 lub 01.
sam termin ważności prawa jazdy (obecnie bo niedługo się to zmieni -> każde prawko będzie terminowe) zależy od tego co Ci napisze lekarz w orzeczeniu, jedni lekarze dają osobom z wadą wzroku jakiś konkretny termin (np 10 lat) a inni dają bezterminowo.
r2
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/3/2009, 15:42

Postprzez SHVAYA » 29/11/2009, 13:46

ja mam -3,25 chyba dioptrie i mam prawko bezterminowo :D
Obrazek
Peugeot Vivacity -> '06 Kawasaki Ninja 250 :D:D:D
Avatar użytkownika
SHVAYA
Bywalec
 
Posty: 687
Dołączył(a): 23/11/2008, 19:52
Lokalizacja: Piła, Wlkp

Postprzez dambandit » 29/11/2009, 13:54

Ja też przy okazji poruszę tutaj jeden problem . Prawko kategorii A B mam od 2002 roku . Teraz zastanawiam się nad kategorią C . Nie mam zamiaru nigdy pracować zawodowo jako kierowca kategoria ta jest mi potrzebna do pewnego rodzaju uprawnienie .

I teraz moje pytanie, mam co prawda okulary z bardzo lekka wadą ale jeśli dostał bym prawo jazdy bezterminowe to czy kategoria C zmusi mnie do badań kontrolnych co jakiś czas . Jeśli wykonuje się zawód kierowcy kategorii C trzeba takie badania mieć . Ja jednak nie będę wykonywał tego zawodu potrzebuje tylko w prawo jazdy kategorii C . Czy jest to na takiej zasadzie że jeśli jest się kierowcą kategorii C i wykonuje takowy zawód to do poruszania potrzebne są dwa dokumenty prawo jazdy i ważne badania lekarskie jako drugi dokument .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez r2 » 29/11/2009, 14:45

Generalnie jeżeli lekarz na badaniu wpisze Ci bezterminowo to takie prawko dostaniesz i ma się to do wszystkich kategorii. Jeśli dostaniesz jakiś termin na badaniu na C to ten termin będzie obowiązywał też na kat. AB (dlatego że C jest dla nich "wyższą" kategorią).
Czyli odp. na Twoje pytanie: nie będziesz musiał poddawać się żadnym dodatkowym badaniom okresowo. Oczywiście nie mówimy tu o zawodowym jeżdżeniu (a o to pytasz) :wink:
GdybyÅ› chciaÅ‚ jeździć zawodowo (po uzyskaniu kat. C) to z tego co siÄ™ orientuje musiaÅ‚byÅ› przejść kurs dla kierowców zawodowych –> kwalifikacja wstÄ™pna. Tak skrótowo -> Po jej ukoÅ„czeniu dostaÅ‚ byÅ› do prawka w rubryce 12 wpis w postaci kodu 95 wraz z datÄ… ważnoÅ›ci kwalifikacji - na podstawie badaÅ„ psych. i lek. robionych do kursu kwalifikacji wstÄ™pnej nie dÅ‚użej jednak niż na 5 lat. NastÄ™pnie co pięć lat szkolenie okresowe (czyt. badanie, szkolenie, wymiana prawka). Po upÅ‚ywie daty ważnoÅ›ci kwalifikacji (tej z rubryki 12) dalej możesz jeździć ale nie zawodowo, bo ważność traci kwalifikacja a nie prawo jazdy (kategoria C).
mam nadzieje że nie zagmatwałem zbytnio :wink:
r2
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4/3/2009, 15:42



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê