Zobacz wÄ…tek - I-Plus czy blueconnect
NAS Analytics TAG

I-Plus czy blueconnect

O wszystkim
_________

I-Plus czy blueconnect

Postprzez wojtasmazi1 » 26/11/2009, 15:41

Zastanawiam sie nad tymi dowama operatorami internetu bezprzewodowego (plus czy era) i z tąd mam pytanie do uzytkownikow tych dwoch operatorow internetu. Ktory wybrać ?? Z interetu bede korzystac w Poznaniu i Szczecinie.
Jak wam chodzi ten internet. GÅ‚ownie mi chodzi o rzeczywista predkosc (przepustowosc) Jak szybko pobieraja wam sie dane i jak szybko Å‚aduja wam sie strony. Powiem ze wczesniej mialem w Play-u i osobiscie odradzam bo internet byl katastrofalny.

Dzieki za odpowiedzi
Suzuki Gs 500 1998r -> oczko w głowie
Avatar użytkownika
wojtasmazi1
Stały bywalec
 
Posty: 1455
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:03
Lokalizacja: Poznań - Rataje


Postprzez gumis » 26/11/2009, 20:08

brat ma ere. smiga na tym sluzbowo i w domu. nie wiem jaka przepustowosc, itp ale moge go zapytac. w kazdym razie mieszka w szczecinie i raczej problemow z zasiegiem nie ma. smiga po calym miescie oraz wojewodztwach osciennych i jakos daje rade. plikow to on raczej nie sciaga, tylko to co jest mu niezbedne wiec jak to lata to tez ci nie powiem. po jakis tam stronach smiga ale raczej szalu nie ma, glownie sluzy mu do celow sluzbowych.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Postprzez wojtasmazi1 » 26/11/2009, 20:26

Co do predkosci to obydwa sa "do 7.2" Mega jak wiadomo tak to sie tylko nazwya. Nie chodzi mi o dokladne parametry przepustowosci tylko o plynnosc "chodzenia"
Suzuki Gs 500 1998r -> oczko w głowie
Avatar użytkownika
wojtasmazi1
Stały bywalec
 
Posty: 1455
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:03
Lokalizacja: Poznań - Rataje

Postprzez simonw » 26/11/2009, 20:31

I jedno i drugie szajs jak diabli.
Plus ma oczywiscie lepsza i nowoczesniejsza infrastrukture ktora pozwala na realizacje takich uslug, Era jest niestety daleko w tyle za murzynami.

Jesli juz na prawde chcesz uzywac, plakac i denerwowac sie nocami przez uzywanie w.w uslugi, to Plus albo Orange. Obie firmy nie sa polskie, obie maja bardzo nowoczesne technologie i w miare to dziala (chociaz nie mozna tego nazwac uzywaniem inenretu)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Cezarjusz » 26/11/2009, 20:38

Miałem iplusa i powiem szczerze, że to jest konkretne dziadostwo. Bardzo kiepsko to działało. Mój kolega ma w erze i jest jak dla mnie o niebo lepiej. Oba modemy były uzytkowane w Warszawie i pod Warszawa. Obecnie mam Netie i jest najlepsza.
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Åšwieci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Szafa » 26/11/2009, 20:48

Ja mam w Playu i jak narazie nie narzekam, wszystko chodzi OK, używam w Poznaniu jak i u siebie w domu.
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Postprzez wojtasmazi1 » 26/11/2009, 20:53

Mam nadzieje ze wiecej mi sie tutaj wypowie :)
Suzuki Gs 500 1998r -> oczko w głowie
Avatar użytkownika
wojtasmazi1
Stały bywalec
 
Posty: 1455
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:03
Lokalizacja: Poznań - Rataje

Postprzez sepo » 26/11/2009, 21:09

Również polecam PLAY. Używam teraz w Warszawie i śmiga bez zarzutu. Wcześniej miałem orange i większego dziadostwa nie widziałem, totalny shit, nie dosc ze maly transfer za dużą kase to jeszcze często lubił zrywać połączenie np przy 98 % podczas ściągania pliku. Kilka osób wśród moich znajomych ma orange z modemami huaweia i non stop się psują. Do tego po pewnym czasie jeb*** Vista przestaje widzieć modem i ni chu chu wiadomo co robić. W pracy często korzystam z blueconnect'a i według mnie jest to najlepszy bezprzewodowy net jaki może być. Jedyna jego wada to stosunek ceny do limitu jaki otrzymujemy.
Co do iplusa to wpadł do mnie kumpel z takim ustrojstwem i miał transfer rzędu 25 Kb/s gdzie ja na orange wtedy mialem 700. A niby łapało mu HSDPA.
Jeżeli masz dużo kasiory bierz Erę jak masz mniej to Play. Nie baw się w żaden orange i plusa bo będziesz codziennie przeklinać dzień w którym kupileś neta. W playu masz tydzień na testy, także możesz sobie sprawdzić czy Ci odpowiada czy nie.
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez cichy » 26/11/2009, 23:10

Pod warszawą play śmiga dobrze, nie za szybko ale do przeglądania wystarczy, nie rozłącza się itd. Generalnie spoko
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez Leitho » 26/11/2009, 23:38

Tez plecam Play, dobrze hula, jednak musi miec dobry zasieg zeby szedl.
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez cichy » 27/11/2009, 09:02

Kiedyś było tak, że można było sobie po testować ten internet zanim się zdecydujesz.
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez fox| » 27/11/2009, 09:46

Odradzam ere, używałem, szajs jakich malo, szlag człowieka trafia, nie wiem jak inni operatorzy, ale jak wezmiesz ere będziesz sie wkurzał ... ;]
fox|
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 5/5/2009, 09:02
Lokalizacja: Åšwidnica

Postprzez Gandalf » 27/11/2009, 10:10

Prawda jest taka, że te mobilne ustrojstwa to nic nie są warte. Chodzi to jak krew z nosa, pliku żadnego nie ściągniesz. Nie ma to jak net po kablu. Teściowa ma net z ery- dziadowstwo, kuzyn orange-dziadostwo, kolega z i-plusa- dziadostwo do kwadratu. Jak mam czasami pocztę sprawdzić, a jestem przejazdem, to mnie szlag trafia:)
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez Szafa » 27/11/2009, 10:15

Pierdolish :lol: Ja ściągam z torrentów, RS itd i wszystko jest OK...
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Postprzez Gandalf » 27/11/2009, 10:19

Aha, zapomniałem dodać, że jestem z lubuskiego, a tam nic poza lasem nie istnieje :)
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez gumis » 27/11/2009, 10:25

kazdy operator ma cos takiego jak mape zasiegu. idziesz do salonu, mowisz gdzie chcesz smigac na tym internecie oni sprawdzaja w systemie jaki tam masz zasieg i juz mniej wiecej wiesz jak bedzie ci chodzil.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez simonw » 27/11/2009, 10:44

Yup.

Co do modemow to akuratnie Huwaei jest jedna z najlepszych firm telekomunikacyjnych na swiecie - pod warunkiem uzycia ich sterownika a nie "pakietu" operatora moze to nawet dzialac. Zarowno USB jak i PCMCIA wywalaja sterowniki czy to vista czy XP czy 7, tak juz jest z tymi systemami. Najlepszym wyjsciem bylby router GSMowy lub/i router ze slotem PCMCIA i w nim karta huaweia. Odpada problem windowsa, jednak nadal nie jest to technologia ktorej mozna zaufac. Technologicznie rzecz biorac Orange i Plus maja najlepsze sieci, testowalem wszystkich operatorow na wszystkich modemach ktore maja w ofercie i z poznalem dosc dobrze ich siec. Jesli mialbym cos brac to stacjonarny router z orange do normalnej pracy.

Do www/mail ktore nie sa krytyczne (czyli jesli nie odpiszesz na maila to nie stracisz pieniedzy i nie bedzesz myslal za co zyc przez najblizszy miesiac) niechaj bedzie Play. Youtube ladnie sie ladowalo i dzialalo na playu:) Faktem jest ze uzywalem palma z gsm na pokladzie (toshiba g900 kolegi) ale dzialalo pięknie.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sepo » 27/11/2009, 12:49

U mnie na Ubuntu Play o wiele lepiej śmiga niż na windzie. I nie trzeba było instalowac żadnego szitowatego oprogramowania. Podłączyłem modem do kompa i wszystko. Mam modem Huaweia i teraz nie narzekam, w pracy też na erze są modemy tej firmy tylko wszystko pod PCI express. Natomiast huaweie jakie dostajesz od orange to dla mnie szity, bynajmniej wcześniej nie wiem jak teraz. A oprogramowanie orange to już totalna porażka.
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez Grubas » 27/11/2009, 21:00

Mój blue w większości Poznania ma problemy z wynegocjowaniem UMTS. Innych nie używałem.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez gelo007 » 27/11/2009, 21:10

Simonie opowiadasz głupoty. Zobacz na akcjonariat Polkomtelu - Skarb Państwa kontroluje większościowy pakiet akcji poprzez spółki zależne. Polkomtel to jak najbardziej polska firma.

http://www.polkomtel.com.pl/polkomtel_s ... fault.aspx
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê