Zobacz wÄ…tek - OC + AC motocykla
NAS Analytics TAG

OC + AC motocykla

Przepisy, prawo
_________

OC + AC motocykla

Postprzez Norysek » 26/2/2009, 22:25

Mam następujące pytanie.
Nie mam żadnych zniżek w żadnej z ubezpieczalni.
Mam 22 lata i prawo jazdy od 4 lat kat A i B.
Czy chcąc wykupić OC i AC na motocykl, robiąc uprzednio mamę jako współwłaściciela( ta nie posiada prawa jazdy kat. A) lecz ma maksymalną możliwą zniżke za bezszkodową jazde, te zniżki będą obowiązywały przy ubezpieczeniu motocykla?
Norysek
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23/2/2009, 22:48
Lokalizacja: Sosnowiec


Postprzez s_extrem* » 26/2/2009, 22:38

Ja jestem wspolwlascicielem motocykla, ktory jest na ojca. Mam maksymalny poziom znizek (jego oczywiscie, z tym, ze ma na prawie wszytkie kategorie prawko- ale to nie ma wplywu z tego co sie orientuje), a przy okazji leca moje ;) Mowie o OC, bo jak jest z AC to nie wiem, a sam jestem ciekawy.
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno


Postprzez Grubas » 2/3/2009, 22:52

Możesz kombinować i zniżki za bezszkodowość mogą przejść (np w PZU przechodzą) ale ewentualne zwyżki za wiek będą. Tyle, że uszkodzić 2oo dość łatwo i w ten sposób zepsujesz zniżki i sobie i mamie.
Ja nawet mam specjalnie osobno samochód i motocykl by na siebie nie wpływały.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Nigga » 5/3/2009, 16:33

Jeżeli twoja Mama ma zniżki za bez szkodowość ale miała tylko OC to podlegają one tylko do OC.Jeżeli miała kiedyś wykupione AC to jakieś zniżki w Auto Casco pewnie ma.Tylko pamiętaj że nie masz 25 czy tam 26 lat.Więc zwyżka za wiek 50% i tak cię obejmuję.Ja też nie mam tego wieku i pytając się o AC (bez zniżek) w PZU wyszło ponad 3000zł.Dla osób poniżej 26 lat mają tańszą ofertę około 2000pln. ale w chwili uszkodzenia motocykla zabierają ci 10 lub 20 % (nie pamiętam) wartości uszkodzeń. Te ceny są też chyba uzależnione od wartości na jaką chcesz ubezpieczyć pojazd. U mnie wynosiła ona 13000zł.
Avatar użytkownika
Nigga
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 3/10/2007, 09:30

Postprzez jarko2 » 9/3/2009, 23:15

Witaj!

Nie wiem, na ile zadowoliły Cię odpowiedzi kolegów,
dlatego pozwolę sobię napisać Ci jak wygląda to w Allianz.

Możesz jak najbardziej skorzystać ze zniżek mamy, przy czym
musi ona mieć zniżki osobno na oc i osobno na ac.
Dopóki nie ukończysz 26 roku będzie też zwyżka 30%
na oba ubezpieczenia

Oc będziesz miał taniej w PZU o parę złotych.


Po więcej szczegółów zapraszam na priva.

Pozdrawiam
Jarek

--------------------------------------------------------------

ac na motocykle -> www.moto-ac.pl
Ostatnio edytowano 2/11/2009, 14:56 przez jarko2, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
jarko2
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29/1/2009, 15:38

Postprzez Seba_ER5 » 11/3/2009, 10:28

Mam 24 lata i mialem zarejestrowany motor na siebie przez jakies 0,5 roku moze wiecej. Wzyzka wzgledem OC mialem placic 110procent z NW wynioslo mnie jakies 250 pln ;/. Jak uslyszalem ze AC ponad 2000 to se darowałem AC.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez dominik74 » 19/5/2009, 15:20

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą (lub ktoś z Twojej rodziny) to możesz bez zniżek ubezpieczyć motocykl w Allianz na warunkach tzw. programu MINI FLOTA. Za OC biorą 100 zł, a za AC 8% wartości motocykla - najlepsze jest to, że nie pytają o żadne zniżki a składkę płacisz dopiero po otrzymaniu pocztą polisy. PZU wysiada - od czerwca wchodzi nowa taryfa i będzie kurewsko drogo.
Dzwoń: tel. (22) 8509866 miniflota@aon.pl

Pozdrawiam :twisted:
dominik74
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19/5/2009, 14:54

Postprzez mineque » 20/5/2009, 13:48

dominik74 napisał(a):Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą (lub ktoś z Twojej rodziny) to możesz bez zniżek ubezpieczyć motocykl w Allianz na warunkach tzw. programu MINI FLOTA. Za OC biorą 100 zł, a za AC 8% wartości motocykla - najlepsze jest to, że nie pytają o żadne zniżki a składkę płacisz dopiero po otrzymaniu pocztą polisy. PZU wysiada - od czerwca wchodzi nowa taryfa i będzie kurewsko drogo.
Dzwoń: tel. (22) 8509866 miniflota@aon.pl

Pozdrawiam :twisted:


Drugi identyczny post znajduje sie w hydeparku http://forum.scigacz.pl/viewtopic.php?p=385399 (otwórz link)

Czyzby darmowa reklama?
mineque
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 16/8/2006, 14:17

Postprzez www.Kram-Box.pl » 4/6/2009, 08:17

To jeszcze troche inaczej działa. Jeżeli np weźmiesz z matką OC jako współwłaściciel. Matka ma pojazd ubezpieczony np w PZU albo zniżki są PZU. Robisz wyciąg jej zniżek z PZU i idziesz z papierami np do MTU wziaść OC z współwaścicielem (z matką) i masz OC w MTU z zniżkami matki. Jeśli masz wypadek to tobie poleca znińzki do góry o 10% ale MATCE NE! Dlaczego? Bo jesteś w innej ubezpieczalni i w tym przypadku MTU nie może kazać PZU aby twojej matce obcieli zniżki. Dlatego jak bierzesz na współwłaściciela to zawsze w innej ubezpieczalni niż współwłaściciel w ten sposób podczas wypadku tylko tobie leca zniżki a nie współwłaścicielowi. Sam tak mam, ponadto siedze w tych przepisach i sądze się z ubezpieczalniami bo zamało kasy ludziom za OC wypłacają więc jakiekolwiek pytania możecie walić na priva to wam doradze co i jak.
www.Kram-Box.pl
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/6/2009, 07:59
Lokalizacja: GLiwice

Postprzez zefu » 24/11/2009, 18:22

Odświeżam, bo mam pytanie w temacie AC.

Chcę kupić AC, ale nikt nie potrafi mi rzetelnie w agencjach powiedzieć, jakie są wymogi co do zabezpieczeń. Nie mam immobilizera ani alarmu, ale np mam łańcuch. Mało które zabezpieczenia typu linka czy łańcuch posiadają odpowiednie homologacje i atesty, ale też nie wiem, czy są wymagane, bo nikt nie potrafi mi odpowiedzieć. Wkurzają mnie już Ci agenci, którzy potrafią sprzedawać tylko OC na auto...

Co do alarmu, to chętnie bym założył, ale chyba wymagany jest odpowiedni zakład, który to robi i ma odpowiednie papiery. Zna ktoś może takie miejsce w Warszawie?

Miał ktoś może jakieś doświadczenia? Może się podzielić? Dzięki
zefu
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 12/10/2009, 09:04
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Trener » 24/11/2009, 18:44

Tylko wezcie pod uwagę , że wysokość ubezpieczenia w dużej mierze zależy jeszcze od miejsca zamieszkania . Przykładowo mając te same zniżki mieszkając w Warszawie każą zapłacić inną kwote niż przy tych samych zniżkach np w Wałczu .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Raczek_6 » 24/11/2009, 21:38

Montaż alarmu do motocykli:
Michał 514286560

Jeśli chodzi o AC i zabezpieczenia niestety zależy to od firmy ubezpieczeniowej.

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia AC powinno być wyszczególnione co i jak.

W motocyklach wystarcza czasami atestowane zabezpieczenie na tarczę lub U-Lock z tym że musisz mieć wtedy fakturę imienną na właściciela pojazdu (wtedy i tylko wtedy jest honorowane takie zabezpieczenie).

Natomiast alarm montowany powinien być przez autoryzowany punkt montażowy - taki właśnie polecam.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez jarko2 » 25/11/2009, 02:44

Witaj Zefu!


Mam nadzieję, że będziesz zadowolony
z odpowiedzi, bo specjalizujÄ™ siÄ™
w ubezpieczeniu ac motocykli w Allianz.


Najważniejszą sprawą jest tu
wartość moto (wg Info-Eksperta).

Jeśli jest wart do 15 tys. zł,
to wystarczy łańcuch lub
blokada kierownicy
i nie trzeba atestu.


Jeśli jest wart więcej,
to musisz zamontować
alarm lub immobilizer.

Zakładając że nie masz
fabrycznego, możesz
zamontować jeden
z zamieszczonych
w wykazie PIMOT-u
(który znajdziesz
na mojej stronie (otwórz link) lub tutaj (otwórz link)).


Jeśli zamontujesz
immo lub alarm
spoza wykazu, to możesz
sprawdzić jego skuteczność
w jednym z Zakładów Kontroli
Autozabezpieczeń
Przeciwkradzieżówych (otwórz link)
autoryzowanych przez PIMOT
- otrzymasz zaświadczenie
honorowane przez Allianz.

WeryfikacjÄ…
samodzielnych zabezpieczeń
zajmuje siÄ™ w Warszawie
m.in. p. Piotr Godlewski,
który fukcjonuje
na ul. Modlińskiej.

Wiecej szczegółów na priva.


Pozdrawiam

Jarek


--------------------------------------------------------------

ac na motocykle -> www.moto-ac.pl (otwórz link)
jarko2
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29/1/2009, 15:38



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê