Zobacz wÄ…tek - malowanie motocykla
NAS Analytics TAG

malowanie motocykla

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

malowanie motocykla

Postprzez mdbmazur » 17/11/2009, 17:51

Witam serdecznie. Mam takie pytanko odnosnie polakierowania owiewek bo mój kolega miał ostatnio lekkiego szlifa i teraz chciał pomalowac owiewki na orginalny kolor, tylko czy jest jakiś mumer tego lakiru czy trzeba bedzie u lakiernika tak na oko dobierać , moto to suzuki bandit 600 z 2002 roku. odpiszcie, może już ktos to robil?
mdbmazur
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 8/6/2009, 18:24
Lokalizacja: poreba


Postprzez pawulon03 » 17/11/2009, 18:07

z tego co wiem to w niektórych motocyklach (w moim jest) są podane kody lakieru mój znajduje sie pod siodełkiem na ramie ale popatrz dokładnie a jak nie ma to książka serwisowa.
Avatar użytkownika
pawulon03
Świeżak
 
Posty: 344
Dołączył(a): 22/11/2008, 20:53
Lokalizacja: Kielce


Postprzez bc. » 17/11/2009, 18:28

Wystarczy odkręcić od motocykla inny element tego samego koloru i Ci dorobią (komputerowo) w firmie identyczny kolor. Musisz się tylko zorientować gdzie taka firma w Twojej okolicy jest.
bc.
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 30/12/2008, 17:25
Lokalizacja: k-p

Postprzez Kurt » 17/11/2009, 20:02

Kod lakieru pewnie też znajdziesz ale jeśli moto czy samochód ma już kilka lat to lakier pod wpływem oddziaływania czynników atmosferycznych mógł zmienić trochę odcień a co za tym idzie fabryczny odcień może nie pasować. Lepiej iść do mieszalni lakierów tak jak radzą koledzy wyżej.
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez mdbmazur » 17/11/2009, 20:09

Dzięki tak tez myślałem pójde do firmy co dobieraja i już , myślałem tez żeby odkręcic dekielek sprzęgła i tez go podmalowac bo jest przydarty, chyba tez tak mozna zrobic no nie?
mdbmazur
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 8/6/2009, 18:24
Lokalizacja: poreba

Postprzez caliber1986 » 17/11/2009, 20:20

"Kod lakieru pewnie też znajdziesz ale jeśli moto czy samochód ma już kilka lat to lakier pod wpływem oddziaływania czynników atmosferycznych mógł zmienić trochę odcień a co za tym idzie fabryczny odcień może nie pasować"
dokladnie
:) im starszy samochod badz motocykl tym mniejsza szansa ze kolor ktory dobierzesz wg numeru bedzie identyczny z tym ktory masz na sprzecie. Dlatego w tym przypadku lepiej dobierac z konkretnego elementu. A pozatym "lepsze hurtownie lakiernicze" potrafia znalezc numer farby konkretnego auta w swojej bazie danych na podstawie roku produkcji i marki :) Pozatym nawet jesli dobiorą wg elementu to i tak nie masz zadnej gwarancji ze odcien lakieru nie bedzie troche inny :? tak to juz niestety jest. I dlatego, jak malować to całość :D :D :D
Ostatni rok na UAM :) | www.moto-diablo.pl | Chica booooom - http://www.youtube.com/watch?v=WRE6ssTulcI&feature=fvw | ZX6R 2005 ----> RN19 2008 :))))
Avatar użytkownika
caliber1986
Bywalec
 
Posty: 679
Dołączył(a): 26/10/2007, 19:54
Lokalizacja: POZNAN/Paledzie

Postprzez Raczek_6 » 18/11/2009, 13:46

Niestety tylko Honda ma podany numer lakieru.
Yamaha i Kawasaki oraz Suzuki nie mają podanego numeru lakieru (często nawet pracownicy po wpisaniu numeru VIN nie mają dostępu do tej informacji)
ma to na celu zamawianie owiewek w kolorze w ASO danej marki (czasami nawet w ASO lakierują owiewki - chociaż technologia tego nie przewiduje).

Komputerowe dorabianie lakieru :-)
wolne żarty (komputer dobiera właściwe składniki po podaniu kodu lakieru i ilości lakieru)
Człowiek ma problem z właściwym dobraniem koloru a co dopiero komputer (polecam dobierać lakier w słoneczny dzień).

P.S. W Suzuki na 100% nie mają dostępu do kodu lakieru.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez bc. » 18/11/2009, 15:04

Raczek_6 napisał(a):Komputerowe dorabianie lakieru :-)
wolne żarty (komputer dobiera właściwe składniki po podaniu kodu lakieru i ilości lakieru)
Człowiek ma problem z właściwym dobraniem koloru a co dopiero komputer (polecam dobierać lakier w słoneczny dzień).


Twierdzisz, że ludzkie oko jest dokładniejsze niż komputer :lol: ?

Na podstawie jakiegoś elementu bez problemu firma wymiesza/dobierze mu identyczny odcień.
bc.
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 30/12/2008, 17:25
Lokalizacja: k-p

Postprzez Raczek_6 » 18/11/2009, 15:07

Na podstawie tzw fiszek i dobierania wzrokowego.

Mam kilku znajomych pracujących w mieszalniach, "Komputerowe dobieranie lakieru" to nic innego niż chwyt marketingowy.

A powiedz mi jak kamera (komputer) odróżni czy to lakier perłowy czy metalik ?
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez karolr » 18/11/2009, 16:34

Raczek_6 napisał(a):A powiedz mi jak kamera (komputer) odróżni czy to lakier perłowy czy metalik ?


na oko ;) wracając do tematu, też się spotkałem z tym, że "komputerowe dobieranie lakieru" jest niczym innym jak podaniem w mieszalniku kodu lakieru dobieranego na oko
Honda to Honda..
Avatar użytkownika
karolr
Bywalec
 
Posty: 514
Dołączył(a): 17/3/2009, 09:25
Lokalizacja: LU

Postprzez Czester » 18/11/2009, 16:42

Mam kolegę, który ma mieszalnię lakierów. Dobieranie lakieru wygląda tak jak napisał Raczek_6. Podstawową sprawą jest podanie numeru lakieru. Każdy kolor ma kilka odcieni, które trzeba określić wizualnie na podstawie tzw. fiszek (próbników) przykładając je do karoserii w świetle dziennym aby dobrać najbardziej zbliżony odcień. Do komputera wprowadza się suche liczby (nr lakieru oraz jego odcień) i dopiero zaczyna się zadanie dla komputera. Nie jest to dobieranie lecz mieszanie lakieru na podstawie danych wprowadzonych przez człowieka.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Kedar-88 » 18/11/2009, 17:16

z tego co pamiętam to kolor lakieru jest podany na naklejce pod bakiem, w każdym razie srebrny B12 z tych lat ma yd8

drugą rzeczą jest to że lakier jaśnieje z czasem. Dorabianie lakieru przeważnie polega na sprawnym oku lakiernika. Podajesz mu nr wyjściowy lakieru, a on to dobiera na oko w świetle dziennym. Sugerowanie się komputerowym dobieraniem to bajki.
Bandit 1200
Avatar użytkownika
Kedar-88
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 21/8/2007, 04:54
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez pawulon03 » 18/11/2009, 18:16

Raczek_6 napisał(a):Niestety tylko Honda ma podany numer lakieru.
Yamaha i Kawasaki oraz Suzuki nie majÄ… podanego numeru lakieru


a to dziwne bo u mnie sa dwa kody pod siodełkiem i żeby było jasniej to obok jednego jest czarne kółko a obok drugiego srebrne(moto mam czarno-srebrne) wiec... :?:
Avatar użytkownika
pawulon03
Świeżak
 
Posty: 344
Dołączył(a): 22/11/2008, 20:53
Lokalizacja: Kielce



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê