Zobacz wÄ…tek - Jaki olej? Honda CBR 900
NAS Analytics TAG

Jaki olej? Honda CBR 900

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Postprzez limak14 » 11/11/2009, 09:59

U mnie z Castrolem było tak, że moto zaczęło głośniej pracować i (tak jak wspomniał Raczek) wizualnie zdawało się , iż szybciej się starzeje ten olej niż np. Motul. Osobiście zalewam Motula 300v Double Ester.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy


Postprzez falconiforme » 11/11/2009, 17:25

Oleje np. Castrol ciemnieją już po kilkuset kilometrach od zalania kolor nie ma znaczenia.
Jedynie testy laboratoryjne mogą pokazać jakąkolwiek różnicę w jakości.
A wypowiedzi na forum który lepszy w danej klasie to tylko suche pogadanki.

Motul 300V jedyny słuszny olej :D
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez zzzubek » 11/11/2009, 20:18

ja leje ten jest najlepszy.. a ja leje tamten on jest lepsiejszy.. no co ty piszesz ja to leje taki on jest najlepsiejszy.. WY to sie nie znacie! ja to leje taki dodaje mi 2 konie wiecej.. A JA LEJE ROSLINNY PRZEJECHALEM "200tys" WSZYSTKO JEST OK TYLKO FRYTKAMI SMIERDZI.

a i jeszcze jedno.. dla uzytkownikow YAMAHY. skoro piszecie tak, ktory olej jest najlepszy to czemu nie jezdzicie na oryginalnym oleju YAMALUBE przeciez jest olejem YAMAHY dedykowanym specjalnie pod YAMAHE czyli jest "najlepszy" bo wszystko co jest najlepsze jest najlepsze :lol:
w niczym kobieta nie wyglÄ…da tak dobrze, jak w niczym! :twisted:
C Z E S C I (otwórz link) - GSX-R SRAD 6oo 75O «««
Avatar użytkownika
zzzubek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 579
Dołączył(a): 11/11/2007, 19:12
Lokalizacja: tsk

Postprzez Cezarjusz » 11/11/2009, 20:40

Falconiforme dokładnie.

Zubek najlepszy to musi byc olej w hundzie, bo hundy sa najlepsze :wink:
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Åšwieci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zzzubek » 11/11/2009, 22:01

Cezarjusz napisał(a):Falconiforme dokładnie.

Zubek najlepszy to musi byc olej w hundzie, bo hundy sa najlepsze :wink:


moze wymysla najlepszy olej HUNDALUBE kto wie.. wtedy casrol padnie tzn mobil padnie tzn shell tzn lotos tzn motul.. eh pogubilem sie, juz nie wiem, ktory jest najlepszy :cry: proponuje zalozyc temat od nowa :lol:

jak dla mnie to jeden c h u y tylko w innym opakowaniu.. pewnie niektore z nich sa rozlewane w tym samym miejscu.. poza tym, jak mozna stwierdzic ktory jest lepszy? pewnie roznia sie minimalnymi parametrami, jezeli w ogole sie roznia. dla mnie mineralny to mineralny polsyntetyczny to polsyntetyczny, a syntetyczny to syntetyczny olej. tu chodzi tylko o lepkosc i temterature.. czyli wszystko zalezy od tego jak sie jezdzi, oraz od wieku motocykla. najlepiej jak nie wiesz jaki olej wlac, zapytaj kogos kto ostatnio wlewal do niego olej i zalej taki sam.
w niczym kobieta nie wyglÄ…da tak dobrze, jak w niczym! :twisted:
C Z E S C I (otwórz link) - GSX-R SRAD 6oo 75O «««
Avatar użytkownika
zzzubek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 579
Dołączył(a): 11/11/2007, 19:12
Lokalizacja: tsk

Postprzez fake` » 12/11/2009, 21:05

dzieki wszystkim :) Chyba przystane przy oleju Motul 10w40 ;) Bynajmniej taki był poprzednio...
%#Honda CBR 900 RR Fireblade!
Burn Rubber, Not Your Soul...
fake`
Świeżak
 
Posty: 95
Dołączył(a): 8/11/2009, 12:24
Lokalizacja: Białystok

Postprzez R1driver » 13/11/2009, 10:41

Powiem szczerze ze tez jezdze na Castrolu 10W40 polsyntetyk, ten czerwony.... i nie jestem zbytnio zadowolony;/ Miewalem w R1 98' dziwne akcje jak np zapalanie sie kontrolki cisnienia oleju. Oczywiscie zniknelo to po wymianie oleju i filtra, jednak olej ten szybko sie zuzywa, jak juz napisano wyzje smierdzi spaleniznÄ…, robi sie ciemny i rzadki. Na wiosne zalewam z cala pewnoscia cos innego.
Niektórzy jeżdżą strasznie szybko, jak wariaci... aż ciężko ich wyprzedzic.
R1driver
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 21/6/2009, 14:08

Poprzednia strona


Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê