Zobacz wątek - Ile na zaczęcie z motocyklowym hobby?
NAS Analytics TAG

Ile na zaczęcie z motocyklowym hobby?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Ile na zaczęcie z motocyklowym hobby?

Postprzez luzaczyna » 26/10/2009, 08:56

Witam.
Jestem tu nowy, tzn. nowy jest tylko użytkownik, bo na samo forum wchodzę regularnie już od przeszło pół roku ;).
Może małe interview : Mam na imię Michał i mam 20 lat i mieszkam w Sieradzu k. Łodzi. W przyszłym sezonie chciałbym zacząć przygodę z motorami. I nurtuje mnie kilka pytań.

Oprócz tego, że na samą maszynkę planuję wydać ok 8-9k ( za tą cenę kupi się chyba jakąś DOBRĄ CeBRę z jakiegoś 97-98roku? Interesuje mnie najbardziej model F3, bo F4 mnie jakoś do gustu nie przypadł :)?

Kolejne pytanie dotyczy stroju do jazdy. Mam 191-193 ( bliżej niezidentyfikowany wzrost :D ) i chciałbym się zaopatrzyć w jakieś sensowne 'odzienie'. Nie mówię tutaj o bóg wie jakim drogim sprzęcie. Wiem,że co porządne i dobre to drogie. Dlatego poszukuję kompromisu jakiegoś. Mile widziane linki do sklepów/allegro :)
Teraz
- Za ile kupię na prawdę przyzwoity kask ?
- Za ile rękawiczki?
- Za ile kurtka?
- Za ile buty?
- Za ile kominarka?

Chyba wszystko wymieniłem? Jeżeli nie to dopiszcie co tam powinno jeszcze być w tym zestawieniu. Jak wyżej pisałem chciałbym sprzęt dobry, ale nie jakiś super drogi. Mile widziane linki :).

Dziękuję i pozdrawiam, Michał
Avatar użytkownika
luzaczyna
Świeżak
 
Posty: 91
Dołączył(a): 26/10/2009, 08:25


Postprzez lonewolf » 26/10/2009, 09:08

Witam,
to ile wydasz na maszynkę ściśle wiązać się będzie z tym, jaki chcesz mieć stan tej maszynki. Ja na kombik wydałem 2000zł. Wszystko funkel nówka, nie śmigane. Większość kumpli pokupowała za 500zł komplecik i też śmigają natomiast co niektórzy z nich śmiesznie wyglądają (kombiki źle dobrane wzrostowo, to samo z butami). Za kask dałem 700zł bo chciałem mieć z wbudowaną przyciemnianą szybką. Nie kupuj tego bo to nic nie daje. Jak Ci słońce zaświeci w oczy to i tak gówno widać i tak. Dużym plusem mojego kasku jest za to aerodynamika. Przy zapierniczaniu do ~230 głowy mi nie urywało na CBR 900. Rękawiczki do 150zł starczą. Kurtka mnie wyszła ok 600zł, buty ok 150zł, kominiarkę kupowałem ostatnio za 50zł niecałe. Ew. kup sobie spodnie jakieś. Teraz jest zimno. W lato sam chcę kupić specjalnie jeansy motocyklowe bo w tekstylnych spodniach jest gorąco jak się przystanie na 5 minut. Co innego jak latasz non stop. Wejdź sobie na allegro i sobie coś wybierz z głową.
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48


Postprzez luzaczyna » 26/10/2009, 10:52

Witam.
Dzięki za odpowiedź.
Swoją drogą ile w miarę firmowe spodnie kosztują?
Co do maszynki to jestem zdania, że lepiej dać raz, a porządnie niż kupować jakiś badziew + wkładać w naprawy i różne tego typu rzeczy kase, co na końcu i tak okaże się, że wyjdzie tyle samo ile motorek kupiony w bdb stanie;)

A i ewentualnie czy wszystko co podałeś ( załóżmy od ceny kasku 700 + ) jest dobre niezależnie od firmy czy są jakieś firmy szczególnie polecane?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
luzaczyna
Świeżak
 
Posty: 91
Dołączył(a): 26/10/2009, 08:25

Postprzez Kamusial » 26/10/2009, 11:01

Temat powinieneś chyba w akcesoriach założyć...

Skoro założyłeś go tutaj, to skomentuję Twój wybór co do moto- nie wiem czy już śmigałeś tymi motocyklami, F3 jest jak najbardziej OK, jednak F4 ma wiele argumentów na swoją korzyść- waga, rama, od 2001 wtrysk, tyle że za 9 koła nie uda Ci się wyrwać dobrej sztuki- może taką do lekkich poprawek by się udało... Myślałeś o Thundercacie?

Co do ciuchów, to pytanie jak chcesz śmigać i czy masz duży budżet, lub zależy Ci na skórze. W cenie średniej skóry można dostać niezłe tekstylia, które mają DOBRE wyjmowane membrany, podpinkę, wentylację i w których nie ugotują Ci się jajka w lato. Wg mnie, jak nie masz dużo kasy, to lepiej iść w tekstylia.

Z tekstów mogę polecić firmy BF= Akito (w UK Akito które jest BFem kosztuje połowę BFa), Rukka, Vanucci, BUSE, Uvex, Modeka i jeszcze kilka innych- na forum było...
Natomiast co do kupowania, to masz kilka opcji:
polować na używkę na allegro niedaleko siebie
bardzo DOKŁADNIE się zmierzyć i zamawiać przez neta (w Louisie są fajne promocje często- trzeba polować)
objechać okoliczne sklepy
pojechać na wycieczkę do LOUISA do Berlina i coś sobie wybrać- na pewno się ubierzesz w dobre ciuchy! Jedna wycieczka i masz problem z bani.
Ceny- za komplet 1000 do 1500 jest ok.

Kask- nigdy używkę, najlepiej żeby miał linię zbliżoną do kropli wody. Jak dla mnie XR-1000 wymiata. Podjedź do lokalnego dilera, przymierz, zamów przez neta ( Lousie też mają czasem fajne promocje, ewentualnie z UK)- wychodzi najtaniej -> około 1 tys. zł. (WARTO).

Rękawiczki to freestyle- najlepiej mieć jedną parę na lato (przewiewną), jedną na zimę, albo na jesień z membraną.

Buty- szukaj używki- owszem nie zbyt miła perspektywa, ale może się coś znajdzie. Na pewno muszą być wysokie, mieć usztywniacz kostki i inne bajery. Jak będą z membraną to jeszcze fajniej. Buty nowe mają tendencję do rozbijania się i robi się niestety kalosz. Ja mam TCX- polecam, fajne są m.in Alpinestars, Sidi (tylko że mam szeroką stopę i tylko w TCX się zmieściłem). Za używki licz około 500 zł, nówki od 800 do 1000 zł.

Czego nie wymieniłeś:
spodnie - teksty- kupuj komplet z kurtką.
zatyczki do uszu- polecam Alpine Moto Safe bodajże i wierz mi, WARTO ~80 zł.
kominiarka z windstoperem
bielizna termoaktywna
Zależnie jaki kupisz kask, można kupić do niego antifog- polecam FogCity.

Resztę doczytaj, bo tematów było multum. Dobrze robić sobie notatki- wklejać istotne fragmenty do notatnika.

GOOD LUCK!
Ostatnio edytowano 29/11/2009, 15:20 przez Kamusial, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez miki1406 » 26/10/2009, 11:04

Jeśli mogę to nie polece ci kasku firmy NAXA - moim zdaniem niska jakość wykonania... Młody kupił model za 280zł na MWB i stwierdziliśmy co następuje: Malowanie ładne, ale nie dokładne, nie równo i w kilku miejscach kończy się za wcześnie, dalej wyściółka odkleja się... słaby klej, szyba fajna, nie paruje itd, ale zaczepozawiasy potrafią rozpaść się w rękach... Nie ryzykował bym upuścić go z wysokości 1m...

Ja kupiłem za śmieszną kasę 39zł używany kask AGV'a na Słomczynie... Fakt malowanie straszne - różowo-seledynowe (ale motocykl mam oczojebny żółty to nawet ładnie kontrastuje) I jest o wiele lepszy niż mlodego nowy naxa... Pewnie polecą ci zaraz Shoei'a za 1,5 klocka... Super kaski, nie powiem, ale można kupić nie wiele gorszy, a wiele taniej... Ja następny kask kupie AGV'a...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez luzaczyna » 26/10/2009, 11:29

Kamusial napisał(a):Temat powinieneś chyba w akcesoriach założyć...

Skoro założyłeś go tutaj, to skomentuję Twój wybór co do moto- nie wiem czy już śmigałeś tymi motocyklami, F3 jest jak najbardziej OK, jednak F4 ma wiele argumentów na swoją korzyść- waga, rama, od 2001 wtrysk, tyle że za 9 koła nie uda Ci się wyrwać dobrej sztuki- może taką do lekkich poprawek by się udało... Myślałeś o Thundercacie?

Co do ciuchów, to pytanie jak chcesz śmigać i czy masz duży budżet, lub zależy Ci na skórze. W cenie średniej skóry można dostać niezłe tekstylia, które mają DOBRE wyjmowane membrany, podpinkę, wentylację i w których nie ugotują Ci się jajka w lato. Wg mnie, jak nie masz dużo kasy, to lepiej iść w tekstylia.

Z tekstów mogę polecić firmy BF= Akito (w UK Akito które jest BFem kosztuje połowę BFa), Rukka, Vanucci, BUSE, Uvex, Modeka i jeszcze kilka innych- na forum było...
Natomiast co do kupowania, to masz kilka opcji:
polować na używkę na allegro niedaleko siebie
bardzo DOKŁADNIE się zmierzyć i zamawiać przez neta (w Louisie są fajne promocje często- trzeba polować)
objechać okoliczne sklepy
pojechać na wycieczkę do LOUISA do Berlina i coś sobie wybrać- na pewno się ubierzesz w dobre ciuchy! Jedna wycieczka i masz problem z bani.
Ceny- za komplet 1000 do 1500 jest ok.

Kask- nigdy używkę, najlepiej żeby miał linię zbliżoną do kropli wody. Jak dla mnie XR-1000 wymiata. Podjedź do lokalnego dilera, przymierz, zamów przez neta ( Lousie też mają czasem fajne promocje, ewentualnie z UK)- wychodzi najtaniej -> około 1 tys. zł. (WARTO).

Rękawiczki to freestyle- najlepiej mieć jedną parę na lato (przewiewną), jedną na zimę, albo na jesień z membraną.

Buty- szukaj używki- owszem nie zbyt miła perspektywa, ale może się coś znajdzie. Na pewno muszą być wysokie, mieć usztywniacz kostki i inne bajery. Jak będą z membraną to jeszcze fajniej. Buty nowe mają tendencję do rozbijania się i robi się niestety kalosz. Ja mam TCX- polecam, fajne są m.in Alpinestars, Sidi (tylko że mam szeroką stopę i tylko w TCX się zmieściłem). Za używki licz około 500 zł, nówki od 800 do 1000 zł.

Czego nie wymieniłeś:
spodnie - teksty- kupuj komplet z kurtką.
zatyczki do uszu- polecam Moto GP podajże i wierz mi, WARTO ~80 zł.
kominiarka z windstoperem
bielizna termoaktywna
Zależnie jaki kupisz kask, można kupić do niego antifog- polecam FogCity.

Resztę doczytaj, bo tematów było multum. Dobrze robić sobie notatki- wklejać istotne fragmenty do notatnika.

GOOD LUCK!


Możliwe, że pomyliłem dział. Na następny raz będę pamiętał :). Co do tego czy śmigałem. F3 ma kolega z bodajże '97 i powiem, że zrobił bardzo wielkie na mnie wrażenie ( pozytywne oczywiście ).
W sumie o Thundercacie nie myślałem, aczkolwiek czytałem tutaj na forum i same pozytywne rzeczy piszą o nim. Nie wiem czy to może moje błędne podejście ale do Hondy jakoś mam większe zaufanie. A i ważne żeby ten motor oddawał moc łagodnie ( jak to robi CBR'ka, a nie wiem jak to jest w Thundercacie? ). Może w sumie masz rację co do tej Yamahy. Z miłą chęcią poczekam na to co powiedzą inni :).

Czy zależy mi na skórze? Szczerze - nie wiem. Czasami mnie się podobają skórzane, ale zdecydowanie częściej podobają mnie się kurtki ze sztucznego materiału (tekstylia). Co do tego Berlina to słyszałem, że niezłe okazje można wyłapać. Mówisz, że zamawiając towar z UK wychodzi najtaniej? Wiadomo, przydałoby się zaoszczędzić żeby dołożyć do maszynki.

Rękawiczki widziałem fajne za 150zł.

Buty - używki.. Hm.. Używki teraz przegladając allegro widziałem za bodajże 200zł :D. Całkiem fajne, ale widzę, że jakościowo słabe więc będę nad tym myślał.

Dzięki za odpowiedzi Panowie, na pewno mnie się przydadzą i czekam na kolejne opinie :)
Avatar użytkownika
luzaczyna
Świeżak
 
Posty: 91
Dołączył(a): 26/10/2009, 08:25

Postprzez kosta » 26/10/2009, 12:13

używki buty :shock: :arrow: :D śmiechu warte to kask też od razu kup używany, jak zaczynasz przygodę z motocyklami i masz już na starcie świadomość tego że to kosztowne hobby (a to już dużo) podchodź do tematu jak trzeba, używany możesz kupić moto, ubrania mają być NOWE :!: :!: i nie ciągnięte z uk gdzie nic nie przymierzysz i kupisz za duże lub za małe a takie coś ci nic nie da, ubranie musi być dopasowane i stanowić twoją "druga" skórę, di niemiec teżś raczej nie ma sensu jachać bo np. ja mam 650 kilometrów i po zakupy za 1500 zł sie to poprostu nie opłaca, w polsece też można kupić tanio i dobrze wiele sklepów teraz ma przeceny i promocje , we 3fun maja noc szalonych cen gdzie rabaty sięgaja nawet 30% więc nim zaczniesz marnować kase na podróże po europie rozejrzyj sie za ofertą polskich dilerów :wink: PZDR w razie pytań pisz na priv
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez Artur 666 » 26/10/2009, 12:44

kask dobry od 300 ale to nie regula fajne po 290-250 tez sa
kurtka pozadna z 700 spoko 400
buty glany -120 ? mam juz 7 sezon i sa cale nie to co buty kolegi za 450zl po jednym juz trzeba naprawiac
rekawiczki od ja wiem 120 ?
spodnie od 250
Tl 1000r
Pieprze raperów psełdo gangsterów
prawdziwym wyzwaniem jest zakręt
Avatar użytkownika
Artur 666
Bywalec
 
Posty: 551
Dołączył(a): 26/8/2009, 10:22
Lokalizacja: Kozia Wola

Postprzez smietnik » 26/10/2009, 19:18

właściwie to przygodę z motocyklami zaczynam dopiero (kilka dni temu zdałem egzamin), ale pamiętam jak na kursie instruktor mówił, że jak mamy kupić buty motocyklowe za 400zl to lepiej już kupić buty trekkingowe, bo za tą cenę będą lepiej chroniły.
Generalnie ubranie to jedyna rzeczy która cię chroni w czasie upadku/wypadku, więc chyba lepiej na tym nie oszczędzać. Jak to dziś wyczytałem:
"Od tych zakupów zależy, czy po przewrotce wstaniemy i pojedziemy dalej, czy będziemy leżeć w szpitalu i leczyć rozległe otarcia naskórka (w najlepszym przypadku)"
smietnik
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23/10/2009, 20:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez michas_s » 26/10/2009, 19:50

Generalnie o jajka trzeba dbać ;) więc najgorszym rozwiązaniem jest oszczędzanie na ochronę ciała:

Kask od ok 700 coś sensownego
Rękawiczki od 180
Kurtka... hm lepiej zainwestuj w jakiś kombinezon od 2000
Buty od 700
Kominiarka ok 70

razem ok 3650 a wiec prawie 1/3 twoich pieniędzy na moto czyli jakieś 13 tys na start

oczywiście zaraz ktoś powie że można taniej... tak ale czy warto?
pokręć się po swojej okolicy i sprawdź promocje :)
Avatar użytkownika
michas_s
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kamusial » 26/10/2009, 19:58

Ad Kosta:
kask używany = ryzyko, że jest rozwalony, przy butach takiej opcji nie ma, bo wszystko widać. Gdybym miał wybór: kupić nówki buty za 500, czy używki za tę samą kwotę, ale SIDI, TCX, czy Alpinestars, to zgadnij co bym zrobił... Nie mówię o kupowaniu zajechanych butów, ale w dobrym stanie. Oczywiście wymaga to zachodu, ale skoro kolega jest z Łodzi, to coś powinien znaleźć do początku sezonu.

W Lousie można się załapać na na prawdę niezłe promocje i czasem się taka wycieczka opłaca- zależy od tego ile mamy czasu i ewentualnego ryzyka chcemy w poszukiwania włożyć. Jednak kupno kasku, ciuchów, butów to nie będzie 1500 zł, tylko jakieś 3.
Taką przypowieść przytoczę- przez całe lato szukałem fajnych spodni na moto w rozsądnej kasie, fajnych tzn z DOBRĄ membraną- wyjmowaną, wentylacją i dobrej jakości. Owszem, we 3Fun mieliście wypas spodnie- Uvexa- tylko że stały za około tysia i mniej więcej w takiej cenie była reszta spodni które spełniały moje kryteria, niestety takiej kasy nie miałem, bo zainwestowałem w resztę ciuchów i kupiłem raczej te z wyższej półki.
Szukałem też używek, ale żadne mi nie podlazły. Więc zmierzyłem się dokładnie + sprawdziłem jakich rozmiarów spodnie na mnie wchodzą i zamówiłem z Louisa Vanucci na przecenie ~50%, do tego wypaśną kominiarkę z Windstoppperem i za całość plus przesyłka zapłaciłem lekko ponad połowę ceny tych spodni w motoakcesoria. Udało się- spodnie leżą jak ulał, jednak wiem, że mogło tak wesoło nie być.

Polecam 3Fun, kupiłem u nich zbroję Deinese oraz buciki TCX- ceny były w miarę ok (rynkowe), a obsługa SUPER, chociaż z Kostą się nie spotkałem.

Ad Thundercat- poszukaj, poczytaj i dowiesz się wszystkiego. Ogólnie UTFG :P

Ad ciuchy- zapomniałem dodać BARDZO istotną rzecz- ZBROJA, lub dobry żółw.

Ogólnie- jak nie masz kasy na DOBRE ciuchy, to kup TAŃSZY motocykl- w przyszłości zmienisz maszynę, a ciuchy zostaną.
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy

Postprzez Drifte » 26/10/2009, 21:18

Musisz liczyć tak:

kask minimum 1500zł, dobry 2000.

Kurtka spoko 1000, dobra 1500

Rękawiczki w miare 500, dobre 1500 gucci armani da vinci

Spodnie 800 minimum, chyba, ze chcesz z rozporkiem na guziki wtedy 1000

Buty licz z 1000 ale to będą syf kalosze.

Oczywiście każda z tych rzeczy ochrania Cię w razie wypadku lepiej niż rzeczy o połowe tańsze, albo nawet tańsze o 3/4 :lol:
Drifte
Świeżak
 
Posty: 216
Dołączył(a): 13/9/2009, 13:21

Postprzez Łobuz » 26/10/2009, 23:02

Ja ostatnio poszłam do Louisa w Poznaniu i takie oto wieści przynoszę:
- przykładowo kask Nolan N62 (tak, ten pedalski Nolan :P) 299zł - najtańszy z allegro to 400zł;
- kobiece kombi skórzane Probiker 1200zł po rabacie;
- buty z protektorami to już trochę więcej, mają być na tor, czyli jakieś ślizgi... to trochę kosztuje, ok. 1000zł;
- sprzedawczyni chciała mi wcisnąć cbr fireblade, ale nie dałam się namówić :lol:

Trza teraz poszperać w sklepach, po sezonie najtaniej.
Zgadzam się z przedmówcami, że lepiej zaoszczędzić na moto (np. kupić troszkę starszy model lub z nieznacznymi mankamentami wizualnymi np. odrapania), niż na ubraniu.

Wiadomo, że każdy szuka okazji i kupuje to, co tańsze, bo liczy, że jemu się nie zdarzy żaden wypadek. A potem płacz i zgrzytanie zębami, bo nie było protektora w tym i w tamtym miejscu, a teraz jest kuku.
KOCHAM ŻELUSIA :*
Avatar użytkownika
Łobuz
Świeżak
 
Posty: 219
Dołączył(a): 13/7/2009, 17:54
Lokalizacja: Zielona Góra/Poznań/Bayern

Postprzez Artur 666 » 26/10/2009, 23:26

Drifte napisał(a):Musisz liczyć tak:

kask minimum 1500zł, dobry 2000.

Kurtka spoko 1000, dobra 1500

Rękawiczki w miare 500, dobre 1500 gucci armani da vinci

Spodnie 800 minimum, chyba, ze chcesz z rozporkiem na guziki wtedy 1000

Buty licz z 1000 ale to będą syf kalosze.

Oczywiście każda z tych rzeczy ochrania Cię w razie wypadku lepiej niż rzeczy o połowe tańsze, albo nawet tańsze o 3/4 :lol:



se jaja robisz spidi carbo six proja sie po roku alpiny gp pro juz w 2 miejscach kumplowi poszly rok czasu ma, a jeden w utikach za 160 juz 2 sezon skonczyl i nic
Tl 1000r
Pieprze raperów psełdo gangsterów
prawdziwym wyzwaniem jest zakręt
Avatar użytkownika
Artur 666
Bywalec
 
Posty: 551
Dołączył(a): 26/8/2009, 10:22
Lokalizacja: Kozia Wola

Postprzez limak14 » 27/10/2009, 09:47

To ja teraz podsumuje moich kolegów - Ile wydać na moto i akcesoria z nim związane?

ODP.: Tyle ile możesz i jeszcze pomnóż to razy 3 :)
To sport bardzo pieniądzożerny, ale na pewno ci sie spodoba. strasznie uzależnia, a wtedy koszty się nie liczą. Można kupić tańsze akcesoria ale to wyjdzie poźniej w trakcie użytkowania. Ja kupiłem kiedyś jakieś buty (nie miałem pieniedzy a wolałem jeździć w lipnych motocyklowych niż w dobrych adikach) i po roku musiałem je zmieniac bo rozeszły się na wszystkie strony.
Także teraz masz czas (okres zimowy) i mozesz troche pozbierać kasy, są promocje i powoli mozesz kupować akcesoria.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez dolek » 27/10/2009, 10:48

wszystko cacy tylko kolega ma na wydanie 8-9k z motocyklem i jak kupi kombinezon, buty, kask i rękawice takie jak wy doradzacie to może na normalne moto którego nie będzie trzeba palić z popychu już nie wystarczyć pieniędzy.
Także ja bym doradzał żę niech może najpierw kupi motocykl i kask a potem ubiory, buciory motocyklowe i inne bzdury...
dolek
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 8/3/2009, 00:14

Postprzez hank_m » 27/10/2009, 11:57

Dolek, tu się niestety nie zgodzę. Jak kupi moto i kask, to będzie śmigał w T-shircie i trampkach? Miałem podobny dylemat i doszedłem do wniosku, że jak jestem totalnie zielony to ryzyko nawet małej wywrotki jest naprawdę duże, a tarcie gołym tyłkiem po asfalcie mi się nie uśmiechało. Może to i brutalne, ale trzeba albo dozbierać więcej, albo ciąć na kosztach, Artur 666 podał naprawdę niskie ceny i podobny zestawik da chociaż minimum ochrony.
hank_m
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5/3/2009, 14:54

Postprzez arcadioo997 » 27/10/2009, 12:56

Przy okazji tego tematu przyszła mi na myśl taka dygresja - oczywiście, że bardzo ważne jest, żeby dobrze się ubrać na motocykl...ale...
właśnie - zawsze jest to ale - wiadomo, każdy ma określoną kwotę przeznaczoną na to hobby. Mając przeznaczone np 10tys. pln i dobrze się ubierając mamy 6...no powiecmy 6,5k pln na moto. Po dobrym ubraniu kupujemy "okazyjnie" moto, bo na nieokazyjnie nam nie starczy, chyba że na jakiegoś 20-sto latka w dobrym stanie... Czy aby strój zapewni nam bezpieczeństwo na takim moto??
Oczywiście NIE sugeruję tym, żeby jeździć w koszulce i trampkach!
...to tylko taka myśl mnie naszła...

Żebym wniósł coś do tematu to powiem tak:
Kask okolice 500-600pln (przecież na początek nie musi być SHOEI XR-1100)
Kurtka 500pln
Rękawice 200pln
Buty niestety od 1000pln (chyba że używki to od 300pln)
arcadioo997
Świeżak
 
Posty: 178
Dołączył(a): 23/10/2008, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Postprzez luzaczyna » 27/10/2009, 13:27

Dzięki Panowie za zainteresowanie.
Jak pisałem, chce sprzęt w miarę jakościowo. Wiem, że dobre rzeczy kosztują, dlatego pisałęm, że najlepszy byłby jakiś kompromis.
Co do tego jaką kwotą operuję - myślę, że coś w granicach 10tys, dlatego średnio na strój liczyłem koło 2kółek.
Wiem, że na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać, ale zrozumcie, że jeżeli mam na 1 moto 10tys to jeżeli kupię polecane przez Drifte to cały komplet wyjdzie mnie ok 6tys, czyli na maszynkę zostanie tylko 4 koła..
;-)
Avatar użytkownika
luzaczyna
Świeżak
 
Posty: 91
Dołączył(a): 26/10/2009, 08:25

Postprzez hank_m » 27/10/2009, 15:08

Kask na początek to byłby już choćby hjc cs r1 (można za ok 400zł wyrwać), albo jakiś uvex, a buty to w swoim czasie można było wyrwać za 300zł całkiem ciekawe - adrenaline crx. Ale ogólnie to kompletować powoli czekając na promocje, jak liczyłem w swoim czasie to już za ok 2k można mieć całkiem ciekawy sprzęt jak na początek, low end co prawda, ale bezpieczny i się nie rozleci po tygodniu.
hank_m
Świeżak
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5/3/2009, 14:54

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr