Zobacz wątek - Sygnalizacja warunkowa.
NAS Analytics TAG

Sygnalizacja warunkowa.

Przepisy, prawo
_________

Sygnalizacja warunkowa.

Postprzez matiuss » 18/10/2009, 14:19

Mam do was pytanie. Wjezdzając na skrzyżowanie na którym pali się zielona strzałka skrętu warunkowego gdzie należy się zatrzymać? Czy przed sygnalizatorem? Czy przed linią zatrzymania drogi do której dojezdzamy?
matiuss
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 27/4/2008, 14:06


Postprzez gumis » 18/10/2009, 14:31

musisz zatrzymac sie przed sygnalizatorem. za to policja czesto lapie, ze nie stajesz tylko powoli jedziesz. pozatym jak ruszysz i dalej nie widzisz czy masz bezpieczny przejazd musisz zatrzymac sie przy lini ciaglej, ktora zawsze jest malowana u wylotu jezdni. Ogolnie STOP przed sygnalizatorem.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Postprzez żółf » 18/10/2009, 17:58

za to policja czesto lapie


Łapie? Z tego co wiem, to to jest martwy przepis i policja za to nie karze. Ale może masz z tym jakieś odmienne doświadczenia?
żółf
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 5/2/2009, 14:19
Lokalizacja: Gniezno/Szczecin

Postprzez wojtasmazi1 » 18/10/2009, 18:14

Z tego co widze to policyjne radiowozy tez traktuja to jako "martwy przepis"
Suzuki Gs 500 1998r -> oczko w głowie
Avatar użytkownika
wojtasmazi1
Stały bywalec
 
Posty: 1455
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:03
Lokalizacja: Poznań - Rataje

Postprzez matiuss » 18/10/2009, 18:59

nie chodzi mi o policje a raczej o egzamin kat. A na którego trasie jest wlasnie taka sygnalizacja. Chcialem sie poprostu dowiedziec gdzie trzeba sie zatrzymac. A teraz juz wiem i dzieki wielkie;)
matiuss
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 27/4/2008, 14:06

Postprzez gumis » 19/10/2009, 08:56

przed sygnalizacja. zatrzymanie jest wtedy jak kola wogole sie nie poruszaja :) za to na egz moze cie uwalic. chocbys zatrzymal sie na sekunde to juz manewr jest wykonany prawidlowo.

a no mialem spiecie z policja gdzie pojechalem normalnie na strzalce, bez zatrzymywania tylko zwolnilem. Jechali za mna, to zaraz za skrzyzowaniem koguta i zjazd na bok. Powiedzieli, ze za takie cos jest mandat i pkt, ale tylko pogrozili palcem, dali pouczenie i w droge. Niby to jest martwy przepis ale jak na 100 radiowozow, wpadnie ci ten 1, ktory tego przestrzega to glupio tracic kase przez 1 sekunde.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Kuba-szprota » 19/10/2009, 10:06

Trzeba zatrzymać się przed linią wyznaczającą miejsce zatrzymania, a nie jak tu piszecie, że przed sygnalizatorem.
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź

Postprzez rechaa » 19/10/2009, 11:52

Kuba-szprota napisał(a):Trzeba zatrzymać się przed linią wyznaczającą miejsce zatrzymania, a nie jak tu piszecie, że przed sygnalizatorem.

ale gadasz glupoty...
'Świecąca zielona strzałka umieszczona u dołu sygnalizatora przy skrzyżowaniu dopuszcza skręcanie w kierunku na niej wskazanym, nawet wtedy, gdy na głównym sygnalizatorze pali się światło czerwone. Ale po spełnieniu pewnych warunków.

Zielona strzałka musi się świecić, a kierowca wykonujący manewr powinien zatrzymać pojazd przed sygnalizatorem. Upewnić się, czy na przejściu drogi, którą jedzie nie ma pieszych, a na drodze, w którą zamierza skręcić nikt nie jedzie. Tak powinno wyglądać prawidłowe zachowanie się skręcającego.'
Czyli zatrzymujemy się przed sygnalizatorem, dodatkowo, jeżeli zachodzi taka potrzeba przed drogą poprzeczną.
Avatar użytkownika
rechaa
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 14/9/2009, 22:14
Lokalizacja: S-sk

Postprzez Kuba-szprota » 19/10/2009, 12:37

rechaa napisał(a):
Kuba-szprota napisał(a):Trzeba zatrzymać się przed linią wyznaczającą miejsce zatrzymania, a nie jak tu piszecie, że przed sygnalizatorem.

ale gadasz glupoty...
'Świecąca zielona strzałka umieszczona u dołu sygnalizatora przy skrzyżowaniu dopuszcza skręcanie w kierunku na niej wskazanym, nawet wtedy, gdy na głównym sygnalizatorze pali się światło czerwone. Ale po spełnieniu pewnych warunków.

Zielona strzałka musi się świecić, a kierowca wykonujący manewr powinien zatrzymać pojazd przed sygnalizatorem. Upewnić się, czy na przejściu drogi, którą jedzie nie ma pieszych, a na drodze, w którą zamierza skręcić nikt nie jedzie. Tak powinno wyglądać prawidłowe zachowanie się skręcającego.'
Czyli zatrzymujemy się przed sygnalizatorem, dodatkowo, jeżeli zachodzi taka potrzeba przed drogą poprzeczną.


Miałem egzamin w sierpniu więc jeszcze pamiętam przepisy. Nawet w testach egzaminacyjnych jest pytanie, gdzie należy się zatrzymać w przypadku jak świeci się czerwone światło z zieloną strzałką.
Nawet są skrzyżowania, na których stoi sygnalizator bez linii zatrzymania i z linią zatrzymania. I co na obydwóch zatrzymałby się przed sygnalizatorem, chociaż linia zatrzymania byłaby 2 metry przed sygnalizatorem?
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź

Postprzez gumis » 19/10/2009, 17:03

tak poniewaz z reguly jak zapala ci sie zielona strzaka to tez zielone maja przechodnie, wiec odkad pamietam zawsze zatrzymanie jest przed sygnalizatorem i po upewnieniu sie, ze jest ok, mozesz ruszac. A nie na dzikuja jadac do krawedzi jezdni i dopiero tam.

Proszę, artykul poparty informacjami z policji

http://interia360.pl/artykul/zielona-strzalka,20798

artykul napisał(a):Zielona strzałka musi się świecić, a kierowca wykonujący manewr powinien zatrzymać pojazd przed sygnalizatorem. Upewnić się, czy na przejściu drogi, którą jedzie nie ma pieszych, a na drodze, w którą zamierza skręcić nikt nie jedzie. Tak powinno wyglądać prawidłowe zachowanie się skręcającego.


jest on z maja tego roku, wiec przez te pare miesiecy, przepisy chyba sie nie zmienily?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez matiuss » 19/10/2009, 20:05

Kuba, ja egzamin zdawałem dzisiaj. Całe szczescie pozytywnie:) A jeśli chodzi o strzalke to TRZEBA zatrzymać się przed sygnalizatorem jeśli świeci sie strzalka warunkowa inaczej oblejesz. Pytałem się egzaminatora.

Edit: Sorki Kuba nie doczytalem Twojej wypowiedzi, jesli jest linia zatrzymania to naturalnie trzeba się przed nią zatrzymać, a jesli nie ma to przed sygnalizatorem. Tylko że mi nie chodziło o linie zatrzymania przed sygnalizatorem tylko linie zatrzymania drogi do której dojezdzamy.
matiuss
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 27/4/2008, 14:06

Postprzez draki18 » 19/10/2009, 21:20

musisz zatrzymać się przed sygnalizatorem i sprawdzić czy na przejściu nie ma pieszych
draki18
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 19/10/2009, 18:40

Postprzez Trener » 19/10/2009, 21:30

To tylko jeden z wielu durnych przepisów jakich wiele , jeszcze jeden napisany po to żeby go łamać . Chodzi o to , że powinno się zatrzymać przed sygnalizatorem jak pali się zielona strzałka , upewnić czy można jechać i dopiero ruszyć . Takie jest prawo . Ale policja nie czepia się , bynajmniej nie w Kaliszu . Durny przepis napisany przez jakiegoś urzędasa .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Czester » 20/10/2009, 07:48

Dodam tylko, że przepis ów obowiązuje dopiero od kilku lat. Kiedyś tego nie było. Jak ktoś pamięta blaszane strzałki na stałe to wie o co chodzi. Na samym początku może i Policja za to ścigała ale teraz bynajmniej w moim mieście nikt nie zwraca na to uwagi.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez limak14 » 20/10/2009, 07:51

ms407 napisał(a):Durny przepis napisany przez jakiegoś urzędasa .


jeżeli chodzi ci o zatrzymywanie przed sygnalizatorem to akurat nie jest to głupi przepis. Kilkakrotnie widziałem jak jakiś baran przejeżdzał przez przejscie dla pieszych , na którym byli ludzie. Jeżeli jest już ta strzałka to powinno sie zatrzymać, ze wzgledu na pieszych.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez gumis » 20/10/2009, 08:54

dokladnie. zielona strzalka = zielone swiatlo dla pieszych. wiec poprawnie wykonany manewr to zatrzymanie przed sygnalizatorem i upewnienie sie, ze droge masz pusta a nie manewrowanie medzy ludzmi.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Trener » 20/10/2009, 10:14

No ale przecież wiadomo , że czy strzałka jest czy ej nie ma to trzeba uważać na pieszych na przejściu a samo zatrzymywanie przy sygnalizatorze jest bez sensu .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Kuba-szprota » 20/10/2009, 11:37

Czemu uważasz, że zatrzymanie przy sygnalizatorze jest bez sensu?
Chciałbyś być na miejscu osoby, która przechodzi przez przejście dla pieszych i nagle z za samochodu wyjeżdża auto, które nie zatrzymało się przed sygnalizatorem?
Dlatego po to się zatrzymujesz, żeby upewnić się czy nie potrącisz pieszego lub rowerzystę.
Yamaha Fazer 600
Avatar użytkownika
Kuba-szprota
Świeżak
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13/5/2009, 10:21
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Trener » 20/10/2009, 11:51

Warunkowy skręt jest warunkowy z samej definicji , należy się upewnić czy nie ma pieszych i czy nie nastąpi kolizja z innym pojazdem.
Nie zawsze żeby się upewnić trzeba się zatrzymywać . Kiedyś były strzałki warunkowego skrętu i było dobrze . W większości przypadków zatrzymywanie się przy sygnalizatorze podczas skrętu warunkowego jest bez sensu i spowalnia tylko ruch . Po cholere mam sie zatrzymywać jak jestem pewny , że nie ma pieszych i z niczym się nie zderze ?
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez gumis » 20/10/2009, 12:36

a po to, ze takie sa przepisy i jak bedzie upierdliwa policja to cie za to niepotrzebnie skasuja.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr