Zobacz wątek - Trojkołoowce dla niepełnosprawnego
NAS Analytics TAG

Trojkołoowce dla niepełnosprawnego

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Trojkołoowce dla niepełnosprawnego

Postprzez hepatus » 13/1/2007, 09:25

Witam Mam na imie Maciek jestem z Gdanska i od 7 lat poruszam sie na protezie prej nogi. Marzy mi sie motor, bardziej trzykolowiec niz z koszem. Moge opreowac prawa noga i rekami lewa noga oczywiscie nic nie wykonam. Bardzo prosilbym o rade co moglbym kupic aby miec radosc z jazdy, moge na to wydac okolo 20 tys. bardziej dla mnie jest istotna kwestia komfortu niz szybkosci, raczej bede posuwal sie z szybkoscia nadetego zolwia :) Pozd
hepatus
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/1/2007, 09:13


Postprzez cichy » 13/1/2007, 10:25

Myślę że dałbyś radę jeździć także na motocyklu.
Wystarczy wyposażyć go w quickshiftera, wtedy biegi będiesz mógł zmieniać kciukiem.
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki


Postprzez polsky » 13/1/2007, 10:25

Witam.
Gdy bylem na targach motocyklowych w Birmingham ogladalem profesjonalnie przystosowane motocykle dla ludzi na wozku,jak i bez nogi.
W twoim przypadku jest problem zmiany biegow,lewa noga. Wiec jesli biorac pod uwage normalne moto, sa do kupienia zestawy,ktore sa uniwersalne i mozna zastosowac w kazdym moto (silowniki hydrauliczne,ktore steruja sprzeglem i dzwignia zmiany biegow) niestety nie wiem ile to kosztowalo. Moze mam gdzies folder reklamowy,to poszukam. Mam jeszcze zdjecia jak to wygladalo.

A co do trajki. No w tym przypadku to juz calkowite pole do popisu. A w kwocie do 20tys zl mozna zbudowac trajke,wrecz na twoj wzrost. Do trajki mozesz wsadzic silnik jaki Ci sie podoba,wraz z automatyczna skrzynia biegow. Wiec to nie problem. Widzialem kiedys takiego potwora z automatyczna skrzynia biegow,a co najlepsze z silnikiem 2.8 V6 od Forda Scorpio :)

Na targach jeszcze byl przedstawiony model BMW (traja) przystosowany,w ten sposob,ze kierowca wjezdzal calym wozkiem inwalidzkim do trajki. Ale chyba to Cie nie interesuje no i kosmos kasa...

Postaram sie w weekend poszukac te zdjecia i informacje.
Mialem jeszcze gdzies adres do goscia,ktory projektuje rowery do extremalnej jazdy dla inwalidow. Bardzo pomyslowy czlowiek,moze on by cos doradzil...
Pozdrawiam
Polsky:niższy gatunek ludzki,rodzaj zwierzęcia,które należy opanować,ujarzmić,tresować,które trzeba umieć trzymać.Poświęcac się temu całe życie,całą inteligencję uczucia,całą przemyślność instynktu.Stwarza nową dyscyplinę psychologiczną, pełną wskazań,norm i paragrafów.
polsky
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 582
Dołączył(a): 14/10/2006, 18:08



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê