Zobacz wÄ…tek - co moze pieszy patrol policji?1
NAS Analytics TAG

co moze pieszy patrol policji?1

Przepisy, prawo
_________

co moze pieszy patrol policji?1

Postprzez gumis » 23/9/2009, 21:39

Czy zwykly, pieszy patrol moze wystawic mandat, np. za wjazd pod zakaz? Bo juz slyszalem 2 rozne wersje i teraz nie wiem czy sie odwolywac czy nic nie moge poradzic na to.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Postprzez Trener » 23/9/2009, 23:27

gumis to samo mogą co zmotoryzowani , zależy co przeskrobałeś i na kogo trafiłeś , prewencje , "dzielnicowych" czy drogówke (ci zawsze zmotoryzowani :D ) , krawężnikowcy np. nie mają uprawnień żeby ci dowód zabrać , zależy co cie spotkało ?
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem


Postprzez Czester » 24/9/2009, 00:22

Za wykroczenia parkingowe to i pieszy patrol Straży Miejskiej może mandat wystawić więc Policja tym bardziej. Co do prewencji to oni nie mają odpowiedniego przeszkolenia oraz uprawnień do kontroli stanu technicznego pojazdu, stąd nie mogą zatrzymać dowodu rejestracyjnego. Ale w razie wątpliwości mogą zawsze wezwać na miejsce patrol drogówki, która wątpliwości rozwieje :)
Co do dzielnicowych to oni nie zajmują się w ogóle sprawami ruchu drogowego. Mają do roboty co innego.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez gumis » 24/9/2009, 08:11

"przez zamyslenie"wjechalem pod Zakaz wjazdu. Kosztowalo mnie to 20 zl :lol: ale kurva 5 pkt!! a to byl jakis zwykly pieszy patrol...kolesie mieli pod pacha jaka teczke z papierkami, itp...oni szli sobie normalnie chodnikiem, nigdzie nie bylo radiowozu ani nic takiego...poprostu gdzies szli. Wiec maja prawo wlepic mi mandat?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez qbaso » 24/9/2009, 09:13

Mi kiedyś kraweżniki chciały dać mantat za to, że przejechałem rowerem przez skrzyżowanie przejazdem dla rowerów na swiatłach:) Dali sobie spokój jak odmówiłem przyjęcia mandatu i chciałem żeby sprawe skierowali do sądu grodzkiego.
qbaso
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 29/7/2008, 15:15
Lokalizacja: Kielce

Postprzez analogsik » 24/9/2009, 10:37

Tak, mieli prawo dać Ci mandat i z niego skorzystali. Nie musi być gość z drogówki, żeby dać Ci mandat za czerwone swiatło, zakazy skrętu, ruchu itd. Musiałeś trafić na strasznych służbistów, bo mało komu się chce robić dodatkową nieswoją robotę.
Pozdrawiam Plaski,
analogsik
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5/7/2007, 15:59
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez sol213 » 25/9/2009, 07:50

gumis napisał(a):"przez zamyslenie"wjechalem pod Zakaz wjazdu. Kosztowalo mnie to 20 zl :lol: ale kurva 5 pkt!! a to byl jakis zwykly pieszy patrol...kolesie mieli pod pacha jaka teczke z papierkami, itp...oni szli sobie normalnie chodnikiem, nigdzie nie bylo radiowozu ani nic takiego...poprostu gdzies szli. Wiec maja prawo wlepic mi mandat?


Pewnie że mogą Ci wlepić mandant :) z teczkami to zazwyczaj chodzą sobie Panowie dzielnicowi :)
Pzdr
Ps.Dawno to bylo? :)
Bądź zawsze sobą i nie bój się swoich słabości. Jeśli je pokonasz staną się twoją siłą...
sol213
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 23/7/2009, 23:11
Lokalizacja: z Wenus :))

Postprzez Hamulec » 25/9/2009, 08:06

cyt. kolesie mieli pod pachÄ… jakÄ…Å› teczkÄ™ z papierami.koniec cyt.
Prawdopodobnie to Twój dzielnicowy wlepił Ci mandat.
Odp. do tematu- mogÄ….
Tylko na torze. | Honda CR 125 - Osobniku! Do Ciebie piszę! Narzekasz, że bez przerwy Ci mocy brakuje? Jeśli tak, ta czerwona diablica pokaże Ci , gdzie jest Twoje miejsce! Normalnie Cię sponiewiera! | http://www.youtube.com/watch?v=6FQG7Eqwtow
Avatar użytkownika
Hamulec
Bywalec
 
Posty: 773
Dołączył(a): 4/1/2009, 21:14
Lokalizacja: okolice Leszna

Postprzez sol213 » 25/9/2009, 09:02

Hamulec napisał(a):cyt. kolesie mieli pod pachą jakąś teczkę z papierami.koniec cyt.
Prawdopodobnie to Twój dzielnicowy wlepił Ci mandat.
Odp. do tematu- mogÄ….



Może nie koniecznie to byl jego dzielnicowy bo to mogło nie być w jego dzielnicy,ale to pewnie byl jakiś dzielnicowy :lol:
Bądź zawsze sobą i nie bój się swoich słabości. Jeśli je pokonasz staną się twoją siłą...
sol213
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 23/7/2009, 23:11
Lokalizacja: z Wenus :))

Postprzez gumis » 25/9/2009, 11:58

moj dzielnicowy to napewno nie byl, bo to bylo u panny wogole w innym miescie, z moim jakos by sie dogadalo..

moze to i byli dzielnicowy ale wygladali jak Tinki i Winki na spacerze :twisted:
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez MaximusPL » 25/9/2009, 13:54

to tym bardziej przesrane ze od teletubisiów dostałeś mandat :)
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Leg1oN » 25/9/2009, 22:34

gumis trzeba bylo sie zawinac.. najwyzej by ci pomachali tymi papierkami.. a przeciez na piechotke ci nie dogonia.. policja to policja, oni wszystko moga.. no prawie wszystko..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Czester » 26/9/2009, 00:07

Mogą też spisać numery a potem przyjdzie wezwanie na komendę.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Leg1oN » 26/9/2009, 06:32

dlatego trzeba sie uwijac zeby nie zdazyli.. heh..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez gumis » 28/9/2009, 20:28

no wlasnie nie moglem wiac bo praktycznie stali pod kladka mojej panny wiec jakbym zrobil rungke wokol osiedla to mogliby sie tam gdzies krecic bo pewnie do jakiegos motocykliste szli.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez przeme » 10/10/2009, 23:40

ms407 napisał(a):gumis to samo mogą co zmotoryzowani , zależy co przeskrobałeś i na kogo trafiłeś , prewencje , "dzielnicowych" czy drogówke (ci zawsze zmotoryzowani :D ) , krawężnikowcy np. nie mają uprawnień żeby ci dowód zabrać , zależy co cie spotkało ?


Kwestią wyjaśnienia to każdy policjant może Ci zatrzymać dowód rejestracyjny, tak samo jak każdy policjant może cię ukarać za wykroczenie w ruchu drogowym...
Kolejne bajki w stylu - powiedz że nie wiesz kto prowadził to cię nie ukarają albo że radiowóz nie może gonić motocykla... Bardzo śmieszne.
Ludzie takie głupoty czytają, a później mamy takich "uczonych" kierowców...
Avatar użytkownika
przeme
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7/11/2008, 14:52
Lokalizacja: warszawa-wpr

Postprzez Trener » 11/10/2009, 00:11

przeme napisał(a):
ms407 napisał(a):gumis to samo mogą co zmotoryzowani , zależy co przeskrobałeś i na kogo trafiłeś , prewencje , "dzielnicowych" czy drogówke (ci zawsze zmotoryzowani :D ) , krawężnikowcy np. nie mają uprawnień żeby ci dowód zabrać , zależy co cie spotkało ?


Kwestią wyjaśnienia to każdy policjant może Ci zatrzymać dowód rejestracyjny, tak samo jak każdy policjant może cię ukarać za wykroczenie w ruchu drogowym...
Kolejne bajki w stylu - powiedz że nie wiesz kto prowadził to cię nie ukarają albo że radiowóz nie może gonić motocykla... Bardzo śmieszne.
Ludzie takie głupoty czytają, a później mamy takich "uczonych" kierowców...


nie każdy policjant może to samo co inny , lepiej napisz skąd czerpiesz swoje przemyślenia .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez przeme » 11/10/2009, 00:48

Z życia. Nie każdy może to samo, ale akurat żeby zatrzymać dowód rej. wystarczy że ma przy sobie pokwitowania. A przypadki w jakich może to zrobić znajdziesz Kodeksie drogowym.
Avatar użytkownika
przeme
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7/11/2008, 14:52
Lokalizacja: warszawa-wpr

Postprzez rechaa » 11/10/2009, 22:14

przeme napisał(a):Z życia.

No to Ci gratuluje... naprawdÄ™.
Policja(nci) do końca sami nie wiedza jakie maja uprawnienia, wiec gadanie w stylu, że każdy policjant może wszystko po prostu jest śmieszne... to tak samo jak te kontrole legalności map nawigacyjnych i tgo czy urzadzenie nie jest kradzione... policja nie ma prawa skontrolować tego podczas rutynowej kontroli (to 2 może sprawdzć)... a to że trzeba wozić rachunki itp. bujda jak cholera... to oże jeszcze mam nosić rachunek za majtki które mam na sobie - bo mi pies wmówi że są kradzione...??
drogówka ma swoja robote, kryminalni swoja, biurowi swoja... a pozatym komu chciałoby się odwalać nie swoją robotę??
Avatar użytkownika
rechaa
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 14/9/2009, 22:14
Lokalizacja: S-sk

Postprzez przeme » 11/10/2009, 23:01

rechaa napisał(a):No to Ci gratuluje... naprawdę.
Policja(nci) do końca sami nie wiedza jakie maja uprawnienia, wiec gadanie w stylu, że każdy policjant może wszystko po prostu jest śmieszne... to tak samo jak te kontrole legalności map nawigacyjnych i tgo czy urzadzenie nie jest kradzione... policja nie ma prawa skontrolować tego podczas rutynowej kontroli (to 2 może sprawdzć)... a to że trzeba wozić rachunki itp. bujda jak cholera... to oże jeszcze mam nosić rachunek za majtki które mam na sobie - bo mi pies wmówi że są kradzione...??
drogówka ma swoja robote, kryminalni swoja, biurowi swoja... a pozatym komu chciałoby się odwalać nie swoją robotę??


No teraz to Ty mnie rozśmieszyłeś :lol:
Po pierwsze nie napisałem że każdy może wszystko. Rozmowa toczyła się na konkretny temat tj. zatrzymanie dokumentu.
Po drugie nikt Cię nie będzie pytał o rachunek żeby sprawdzić czy coś jest kradzione.
Po trzecie to nie wiem czemu tak do mnie pijesz, ale jak chcesz to pisz na PW a nie zaśmiecaj tematu bzdurami bo jeszcze ktoś uwierzy...
I ja również Ci gratuluje wiedzy oraz pozdrawiam...
Avatar użytkownika
przeme
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7/11/2008, 14:52
Lokalizacja: warszawa-wpr

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê