Zobacz wÄ…tek - Wiek, a sport..
NAS Analytics TAG

Wiek, a sport..

O wszystkim
_________

Wiek, a sport..

Postprzez bc. » 4/10/2009, 21:25

Witam, od kilku miesięcy męczy mnie jedna rzecz. Kiedy byłem młodszy 13 - 15 lat. Fascynowały mnie różne dyscypliny sportowe głownie te związane z motoryzacją ( żużel, moto gp, F1, wrc, gokarty itp. ) Kiedy myślałem o czymś na poważnie to wiadomo - rodzice. Potem nastała przerwa na ok 3 lata nie przykładałem do tego wagi ale ostatnio znowu mnie to męczy. Niby nic nie stoi na przeszkodzie ( sprawy materialne również ) ale jest jedno ale - Wiek. Obecnie mam 18 lat i to mnie pewnie dyskwalifikuje. Przygodę z takimi dyscyplinami zaczyna się w wieku ok 14 lat więc wygląda na to, że sie spóźniłem. Nie robił bym sobie żadnych nadziei gdyby nie to, że czuje, że mam do tych spraw ( związanych z motoryzacją i obsługą tych maszyn ) smykałkę. I tu mam do was pytanie, może ktoś się orientuje, był w takiej sytuacji bo w necie ciężko coś znaleźć, a w końcu to forum motoryzacyjne i wiem, że są tutaj osoby które w tym siedzą i mają jakieś pojęcie - czy jest jakaś szansa na rozwinięcie moich zainteresowań? Dodam, że chciałbym się tym zając na poważnie, a nie tylko jako dodatek do monotonnego życia ucznia LO...

Wiem, jak ostatnio wygląda to forum i odpowiedzi na nim udzielane więc proszę o wypowiadanie się osób, które maja jakieś pojęcie, rady, informacje.

Pzdr
bc.
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 30/12/2008, 17:25
Lokalizacja: k-p


Postprzez SzpiceR » 4/10/2009, 21:39

ale czego ty oczekujesz chlopaku? ze ktos ci da adres szkolki jazdy wyscgiwoej i najlepiej za free? masz kase to walisz na poznan startowac w niskich klasach typu 125 a niemasz to grasz w motoGP...


ale ja brutalny :/
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk


Postprzez Leitho » 4/10/2009, 21:39

Wiesz, nie zrozum tego jak ataku, ale watpie zeby Stoner, Rossi, Ronaldo czy Radwanska pytala sie na forum co maja robic. Zakladasz temat, sam nie potrafisz myslec, jestes neonoecem i nic juz z Ciebie nie bedzie. Skoro masz smykalke to idz, kup cbr 125, jedz na poznan i zacznij jezdzic, jak sie uda to dobrze, jak nie to bedziesz wiedzial ze dupa jestes, ludzie dlaczego nie potraficie byc samodzielni ?
Na kolana chamy !
Avatar użytkownika
Leitho
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1321
Dołączył(a): 31/8/2006, 18:54
Lokalizacja: SKL

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 4/10/2009, 21:45

Kurde moze na jakims forum erotycznym tez maja problemy xD

Np : "Czy uprawiac seks z zona" ? :lol: albo "Oddam dziewczyne na przeszkolenie" xD
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez bc. » 4/10/2009, 22:01

Dobra, wiedziałem, że gówno się dowiem tak jak gówno się dowiedziałem od dużo wnoszącego do tematu postu Piankowego..

bardziej chodziło mi o odp czy jest taka możliwość aby w takim wieku gdzieś wystartować..

Nie pytam was CO mam robić tylko czy w tym wieku jest w ogóle jakas możliwość rozpoczęcia.

Szpicer wiem że od Ciebie na nic liczyć nie można tym bardziej za free.

Temat można zamknąć bo znowu się dowiedziałem, że na tym forum niczego się dowiedzieć nie można. Prawda taka, że większość osób na forum to ważniacy, którzy nie maja ŻADNEJ wiedzy tylko sa tutaj aby odreagować to, że żona nie dała, albo sobie jeszcze dziś nie zwalili.

Piankowy myśli, że jest fajny i śmieszny ale niestety wyszło jak zawsze w jego wykonaniu - żałośnie.
bc.
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 30/12/2008, 17:25
Lokalizacja: k-p

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 4/10/2009, 22:23

bc. napisał(a):Dobra, wiedziałem, że g.... się dowiem tak jak g.... się dowiedziałem od dużo wnoszącego do tematu postu Piankowego..

Piankowy myśli, że jest fajny i śmieszny ale niestety wyszło jak zawsze w jego wykonaniu - żałośnie.


Dla Ciebie Pan Piankowy xD

Urwales sie z choinki na poczatku pazdziernika, gdzie ludzie juz koncza sezon i pala zlotowe koszulki na przydroznych zakretach.

Ja moge sie wypowiedziec w kwesti czarnego sportu, ze jestes za stary i tyle, zaden inteligenty trener nie przyjmie do szkoly 18nastolatka w dobie kryzysu (xD). Bylo kilka talentow, ale mozna ich policzyc na palcach 1 reki.

W Polsce bez sponsoringu nie ujedziesz nawet do Pierdaczkowa, a kazdy sponsor raczej szuka wschodzacej mlodej gwiazdy, ktora juz w mlodosci wykazywala jako takie zdolnosci i talent. Trzeba szlifowac maly diament.

Nie wiem mamy Cie glaskac i robic nadzieje, sam sobie nie robisz nadzieji to na kij sie pytasz, nie mogles sie zdecydowac wczesniej tylko teraz trujesz. Jak masz duzo olowiu w jajach to zrob cos ze swoim zyciem i tyle.

:roll:
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez bc. » 4/10/2009, 22:29

Patrz, a jednak czasem coÅ› mÄ…drego do tematu wniesiesz..
bc.
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 30/12/2008, 17:25
Lokalizacja: k-p

Postprzez Kurt » 4/10/2009, 23:06

Masz kasę to możesz wszystko, nawet jako 60latek możesz zacząć ściganie ale o jakichś super wynikach raczej zapomnij. Więc jak chcesz coś robić to rób to i nie trać czasu na pisanie po forum, bo tu trening czyni mistrza a nie pisanie po klawiaturze.
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Czester » 5/10/2009, 00:57

18 lat i kasa? Chłopie, całe życie jeszcze przed Tobą!
Gokarty to w tym wieku raczej sobie odpuść ale jakąś 125 czy 250cc możesz śmiało kupić i zapierdalać na tor do Poznania.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez gumis » 5/10/2009, 06:59

jak dla mnie na 18-sto latka, zadajesz glupie pytania. Nie rozumiem dlaczego wiek mialby byc przeszkoda.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez SzpiceR » 5/10/2009, 07:24

i jeszcze sie rzuca :lol:

czlowieku to nie Hameryka i amerykanski sen... tu jest polska tu sie kombinuje pije i kradnie co popadnie a nie sposnnoruje malolatow ktorzy nigdy niejezdzili nawet po torze :lol:
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez mar111cin » 5/10/2009, 07:45

ale młody jest dobrze wyszczekany :lol: i szybko zjechał forumowych spamerów :lol: będą z niego ludzie :lol:
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Traperoso » 5/10/2009, 10:38

mar111cin napisał(a):ale młody jest dobrze wyszczekany :lol: i szybko zjechał forumowych spamerów :lol: będą z niego ludzie :lol:


hahahaha :D:D i jak tak myślę

Apropo ścigania, wielu ludzi zaczyna jakąś przygodę ze ściganiem w wieku późniejszym, biorąc udział w takich fazach jak niegdyś puchar GS500, gdzie maszyne dostawało się za parenaście tysięcy gotową do startu i bardziej zamożnych ludzi było na to stać (bo skończyli studia i zaczęli zarabiać hajc np :D) Fakt, że raczej nie osiągali oni jakichś światowych sukcesów (robią to dla pasji), bo trenowac trzeba całe życie, żeby być naprawdę dobrym. Teaz masz wątpliwość. Zadaj sobie pytanie, czy chcesz to robić, jeśli chcesz to po prostu rób wszystko w tą stronę, jeśli faktycznie jesteś dobry to coś osiągniesz - *** że jesteś "stary", co za różnica. Tak naprawdę wszystko jest możliwe. Jeśli jednak chcesz podejść do tego tak, że to ma być Twoje źródło zarobku na samym starcie to zapomnij o tym chłopie. Tyle odemnie :)
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Frugos » 5/10/2009, 12:11

Są przecież amatorskie wyścigi, jest tor w Poznaniu.
Widzę, że Ty jesteś bardziej nastawiony na to by zrobić karierę, a nie czerpać przyjemność z tych sportów...
Avatar użytkownika
Frugos
Bywalec
 
Posty: 602
Dołączył(a): 5/11/2008, 17:05

Postprzez bc. » 5/10/2009, 14:59

gumis napisał(a):jak dla mnie na 18-sto latka, zadajesz glupie pytania. Nie rozumiem dlaczego wiek mialby byc przeszkoda.


Ano dla tego, że wydawało mi się ( już mnie trochę naprostowaliście), że aby wystartować np. w jakiś zawodach w danej klasie trzeba mieć już jakiś staż od młodych latach. Po prostu wydawało mi się, że mając 18 lat nie ma takiej możliwości aby "wejść" do jakiejś grupy ścigającej się bez żadnego większego doświadczenia mając na uwadze to, że oni jeżdżą w danej klasie już parę lat, a ja miałbym się pojawić z nikąd i być dopuszczonym do rywalizacji w jakiejś klasie od tak ?

Głownie chodziło mi o wyklarowanie takich spraw, a nie odpowiedź na pytanie co mam robić i jaką dyscyplinę uprawiać, tego nikt za mnie nie wybierze. Chodzi o sprawy organizacyjne, że tak rzeknę. :roll:

Pzdr
bc.
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 30/12/2008, 17:25
Lokalizacja: k-p

Postprzez Czester » 5/10/2009, 18:44

mar111cin napisał(a):ale młody jest dobrze wyszczekany :lol: i szybko zjechał forumowych spamerów :lol: będą z niego ludzie :lol:

Zgłaszaj go do Terrora na moda :lol:
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Koval135 » 5/10/2009, 19:05

Bez zbednego pierdolenia-najlepiej kup jakies supermoto 250 cc w 4T,kombiak i reszte ciuchów (przylóz sie do butów,bardzo latwo o kontuzje w SM),wyrób se badania,jedź na pare wyscigów,zdąbadź licencje,najlepiej zrzesz sie jakims PZM zawsze lpeiej.
W skrócie;Orientujesz sie jakie moto i ciuchy najlepiej kupic,jakie mody zrobic,w miedzyczasie szukasz najblizszego toru,PZM czy czegos w tym stylu,zalatwiasz badania,wskakujesz na jakies zawody i sie z czasem juz wkrecisz.Jezeli bd sensownie pisal w tej materii duzo dowiesz sie na super-moto.pl
KTM 950 SM Orange Power! | www.migus-motocykle.pl
Avatar użytkownika
Koval135
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1807
Dołączył(a): 13/7/2008, 14:10
Lokalizacja: Racibórz/Warszawa

Postprzez iro » 5/10/2009, 19:10

ja chciałem i chce brać udział w jakimś sporcie motorowym myślałem karting ale trudno jakiś klub znaleźć (mam 14 lat) i nie wiem czy by gdzieś przyjeli trudno coś znaleźć
Otoczeni hipokryzją idziemy swą ścieżką ...
Avatar użytkownika
iro
Bywalec
 
Posty: 810
Dołączył(a): 24/3/2009, 17:26
Lokalizacja: z psychiatryka ;)

Postprzez turboponczek » 5/10/2009, 19:24

Wiek to jest ch*j. Jak masz kabone to mozesz działać ostro. Tylko naprawde potrzeba jej sporo.

Saleta może jezdzic to Ty byś nie mógł ?
Avatar użytkownika
turboponczek
MEGA TROLL
 
Posty: 2010
Dołączył(a): 1/5/2007, 11:44
Lokalizacja: masz taki fajny tornister ?!

Postprzez mar111cin » 5/10/2009, 19:53

najlepiej mi się wydaje że jest zaczynać w jak najmłodszym wieku. Tylko problem kasy, bo nie każdego na to stać teraz, a co dopiero w wieku 13-14lat, jakby nie było to baaardzo drogi sport
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê