Zobacz wątek - Kupiłem motor (problem) prosze pomocy
NAS Analytics TAG

Kupiłem motor (problem) prosze pomocy

Przepisy, prawo
_________

Kupiłem motor (problem) prosze pomocy

Postprzez Ronaldo2oo9 » 4/10/2009, 11:24

Słuchajcie kupiłem sobie ostatnio motor Romet Pony 50 (motorynka)
Koleś powiedział że wszystko dobrze nic się nie psuje itp.
Pojeździłem z 1,5 tygodnia i nie chciała jeździć oddałem ją do mechanika i dowiedziałem się :
Pęknięty cylinder
Brak zamocowania w głowicy
Rozwalony automat w skrzyni biegów

I tak od początku kupna gdy stał na pod nóżce to się bujał dziś się przypatrzyłem i była pęknięta rama dotknąłem ją lekko i cała rama się ułamała.

Mam takie prawo że mogę się ubiegać o zwrot pieniędzy za kupno motoru bez wiedzy że jest uszkodzony ?

P.S jeszcze nie spisałem umowy kupna

POMOCY
Ronaldo2oo9
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9/9/2009, 17:03
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Czester » 4/10/2009, 11:38

Jeżeli kupujesz pojazd od osoby prywatnej to marne szanse. Prawo traktuje sprzedającego jako laika, który nie musi znać się na tym co sprzedaje. Nawet jak pozwałbyś gościa do sądu to może powiedzieć, że nie zauważył tego pęknięcia a do momentu sprzedaży motorower działał prawidłowo. Ogólnie panuje zasada "widziały gały co brały" i w większości umów jest zawarty punkt mówiący, że stan techniczny pojazdu jest znany kupującemu.

Druga sprawa, to bardzo źle zrobiłeś, że nie spisałeś umowy w momencie zakupu. Teraz nie masz żadnego dowodu, że motorower jest Twój i jak gościu byłby perfidnym palantem to może nawet zgłosić, że motorower mu skradziono i podejrzewa gdzie aktualnie może się znajdować.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki




Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości




na górê