Zobacz wÄ…tek - bezpodstawny mandat. co robic ?
NAS Analytics TAG

bezpodstawny mandat. co robic ?

Przepisy, prawo
_________

bezpodstawny mandat. co robic ?

Postprzez 2pac » 16/9/2009, 20:15

yo. dzis spotkala mnie bardzo niemila sytuacja. zaczne od poczatku. jezdzilem sobie w mojej miejscowosci moja kawa zx6r przez okolo 30minut. gdy wracalem juz do domu to moj brat szedl przy drodze i zatrzymal mnie i powiedzial mi ze 200 metrow dalej stoją miśki i zebym zawrocil. no to ja zawrocilem i pojechalem okrężną droga do domu. dojechalem i wprowadzilem moto do garazu. potem wychodze z garazu i patrze a tu radiowoz stoi przed garazem i miski w srodku kaza mi jechac na komisariat. pojechalem za nimi i na komisariacie dostalem mandat 500zl i 6pkt. za nic. za to ze jezdzilem. bo nie uciekalem im przeciez bo nie machal mi lizakiem zebym sie zatrzymal. nie zapierdalalem tez nie wiadomo jak szybko. powiedzieli ze po prostu za glosno jezdze , za szybko przyspieszam , gwaltownie hamuje itp. ale zadnych dowodow na to nie mieli. zadnych foto czy filmow. NIC! tak po prostu. a ja glupi przyjąłem mandat :( w mandacie wpisal mi : "Zasady zachowania na drodze art.3 pkt.1 PoRD w.20.2 art. 97 KD

Artykuł ten brzmi :
"Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga - szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie."



A ja nic takiego wtedy nie robilem. jezdzilem normalnie jak kazdy inny uczestnik ruchu. Po prostu chamstwo.
Dodam od siebie ze ja jeszcze sie ucze. jestem w szkole zawodowej i zarabiam uczniowskie 100zl miesiecznie. :( wiec nie stac mnie na zaplate tego mandatu. Wiem ze moglem nie przyjmowac i walczyc w sodzie o to. ale niestety. czy teraz moge sie jakos odwolac o umozenie tego mandatu ? Bo nie stac mnie na zaplate tego. Mam samochód opel tigra i kawe zx6r. Oba te pojazdy sa zarejestrowane na moja matke i ja jako wspolwlasciciel. czy moze byc tak ze komornik wezmie ktorys z tych pojazdow ? prosze was o pomoc. co moge zrobic? pozdro
Avatar użytkownika
2pac
Świeżak
 
Posty: 322
Dołączył(a): 7/4/2007, 19:00
Lokalizacja: WÄ…growiec


Postprzez Puccy » 16/9/2009, 20:17

Na poczÄ…tek przyda siÄ™ dobry
Obrazek
Puccy
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 31/8/2009, 20:51


Postprzez TroyaN1984 » 16/9/2009, 21:59

hmmmm

dziwne.

zarabiasz 100 zł miesiecznie

masz kawe zx6r

tankujesz

cos sie nie zgrywa
Kawasaki Ninja ZX-10R 2006 rok
Avatar użytkownika
TroyaN1984
Świeżak
 
Posty: 279
Dołączył(a): 16/5/2006, 09:23
Lokalizacja: Elk/ Białystok

Postprzez Trener » 16/9/2009, 22:19

TroyaN1984 napisał(a):hmmmm

dziwne.

zarabiasz 100 zł miesiecznie

masz kawe zx6r

tankujesz

cos sie nie zgrywa


no nie dziw się radzi se chłopak . A co do mandatu to zle zrobiłeś , że go przyjąłęś . Teraz to już dupa . Wystawili ci za nic i tyle . Ogólnie po to są psy żeby wystawić mandat takiemu co pracuje albo coś z sobą reprezentuje , albo jakiejś emerytce co krzywo po pasach przeszła . Chodzi o to żeby dziure budżetową załatać . Postawcie mi człowieka a paragraf sie znajdzie . Tak jest wszedzie teraz w Polsce. Pecha miałeś i tyle . Nic już teraz nie zrobisz .
Żal tylko że te psy powinni poziom jakiś trzymać wszak noszą orzełka na czapce - symbol naszego Państwa .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez 13b » 17/9/2009, 07:09

bo jak to mówią: bidnemu wiatr w oczy wieje i hu* w d**ę :cry:
Kawasaki Z750
Avatar użytkownika
13b
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 30/1/2009, 21:20
Lokalizacja: wolin

Postprzez patryk83 » 17/9/2009, 07:56

Eee od mandatu można się odwołać w ciągu 7 dni z tego co pamiętam.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez caliber1986 » 18/9/2009, 07:38

Ale teraz to juz jest DU**A. Ja bym nie podpisal, bo nie mieli zadnego dowodu. Tak samo nie pojechalbym na komende. A pozatym, to dziwne ze wiedzieli gdzie mieszkasz. Skoro pojechales okrezna droga... Chyba ze widzieli jak zawracasz i pojechali za Toba...
Ostatni rok na UAM :) | www.moto-diablo.pl | Chica booooom - http://www.youtube.com/watch?v=WRE6ssTulcI&feature=fvw | ZX6R 2005 ----> RN19 2008 :))))
Avatar użytkownika
caliber1986
Bywalec
 
Posty: 679
Dołączył(a): 26/10/2007, 19:54
Lokalizacja: POZNAN/Paledzie



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê