Zobacz wÄ…tek - Wymiana prawka z irlandii na polskie??
NAS Analytics TAG

Wymiana prawka z irlandii na polskie??

Przepisy, prawo
_________

Wymiana prawka z irlandii na polskie??

Postprzez Gandalf » 4/1/2007, 19:22

Witam. Mam pytanie. Za niedlugo wracam do polski i posiadam czasowe prawko kat. A w irlandii. Tutaj jest tak, ze zdaje sie teorie, dostaje prawko, nalepke "L" na motocykl i ma sie okolo roku czasu na praktyke do czasu egzaminu. Po zdaniu egzaminu dostaje sie juz normalne stale prawo jazdy.
Czy ktos wie, czy mozna wymienic sobie takie czasowe irlandzkie na stale polskie?? na zasadzie zdaje moje i odbieram polskie?? Kolega gadal, ze jego kuzyn zrobil tak w malej miejscowsci pod Krakowem.
Prosze o pomoc.
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód


Postprzez Kaja » 4/1/2007, 19:29

hehe ale jaja :lol:

i normalnie możesz jeździć, tylko tyle, że masz L?
i motocykl jaki chcesz?
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa


Postprzez TTomas » 4/1/2007, 22:13

Kaja napisał(a):hehe ale jaja :lol:

i normalnie możesz jeździć, tylko tyle, że masz L?
i motocykl jaki chcesz?


Właśnie tak nie jest, już było pisane o tym w którymś temacie, że mają tak w Polsce wprowadzić. Przesiadki kolejno od małych pojemności 125 - 250 ...itd, w sumie to firmy ubezpieczeniowe narzucają takie reguły, w zależności ile lat masz prawko A itd... taką pojemność będziesz mógł ubezpieczyć. Jeszcze jest inna sprawa, jest lista motocykli i każdy ma swoją stawkę i niekoniecznie za mocniejszy zapłacimy więcej. W Irlandii tak jest ale po wymianie na polskie to nie wiem, jeżeli w ogóle się da wymienić. Z prawkiem na B jest podobnie tylko niema ograniczenia pojemności za to z naklejką L podobno nie można poruszać się po międzymiastowych trasach.
Speed kills, so you are looking for a dead man.
--==Kawasaki ZX9R==--
Avatar użytkownika
TTomas
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 4/5/2006, 04:01
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez Gandalf » 5/1/2007, 13:42

Właśnie z tego co wiem to w irlandii jest ograniczenie pojemnosci, tylko nie wiem, jak to sie odnosi do polski, ale dzisiaj ide do urzedu komunikacji i wszystkiego sie dowiem. Odrazu napisze .
Pozdro
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez Gandalf » 6/4/2007, 22:54

Byłem w Irlandzkim Urzedzie Komunikacji, to powiedzieli mi, że tego typu wymiana prawa jazdy jest tylko i wyłącznie zależna od Urzędu Komunikacji w naszym kochanym panstwie. Tak wiec nic nowego nie wiemy od strony oficjalnej. Ale udalo mi sie zdobyc informacje droga slowna, ze tego typu wymiana udala sie 2 osobom z woj. małopolskiego. Tak więc nie pozostaje nic innego jak isc i sprobowac. Jak nie da rady to trzeba będzie iść na polski kurs.

Pozdrawiam i przepraszam za tak dlugie nieodpisywanie.

Pozdro :twisted:
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez mart » 6/9/2009, 13:15

Witam wszystkich
posiadam podobny problem czyli irlandzkie prawo jazdy kat B
mam dwa pytania pierwsze to czy moge sie poruszac na terenie polski na tym prawku a drogie to czy mi je wymienia na polskie?
mart
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6/9/2009, 13:10
Lokalizacja: Kamienna góra



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê