Zobacz wątek - Jezioro... Dolnośląskie, Lubuskie, Wlkp... Ktoś zna?
NAS Analytics TAG

Jezioro... Dolnośląskie, Lubuskie, Wlkp... Ktoś zna?

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Jezioro... Dolnośląskie, Lubuskie, Wlkp... Ktoś zna?

Postprzez Shakin » 10/8/2009, 12:33

Witam,

chciałbym jeszcze do konca wakacji wybrać się nad jakieś jeziorko (tak w granicach 150 km od Zgorzelca ;p)

Czy ktoś był nad jakimś jeziorkiem na Dolnym śląsku, w Lubuskim lub Wielkopolsce?

Generalnie mój plan jest taki - 3 dni i pod namiot.

Znalazłem np. jakiś Bronków, ale wjazd na pole namiotowe z możliwością korzystania z kibelka itd wyszło ponad 100zł (za namiot, 2 os i moto + motorower). Nie ukrywam D.gif Przydałoby się coś taniej. A że to byłby mój pierwszy wyjazd to nie chciałbym wpaść w jakieś syfiaste pole.. Nie chcę się od razu zrazić..

Więc czy ktoś był w okolicach nad jeziorkiem? Może coś polecić?

Dziękuję wszystkim za odpowiedź
Pozdrawiam
Rafał
Shakin
Świeżak
 
Posty: 123
Dołączył(a): 16/8/2007, 08:35
Lokalizacja: Lubań


Postprzez elco » 13/8/2009, 10:16

Ostatnio jezdzilem troche po jeziorach i z czystym sumieniem moge polecic Ci jezioro Nieslysz. Bardzo czyste i cieple jezioro. Rozbic mozna sie na dziko.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław


Postprzez Miki6830 » 13/8/2009, 12:46

Zapraszam do Boszkowa tylko lepiej nie jechać w żadną niedzielę jak jest upał bo korki są nawet 10 km !
Avatar użytkownika
Miki6830
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/8/2009, 09:19
Lokalizacja: Włoszakowice

Postprzez duddits » 13/8/2009, 13:35

Miki6830 napisał(a):[..]
korki są nawet 10 km !

No dla motocyklisty to nie jest chyba duży problem? :)
http://gomoto.tv/ | naszym motorem jest pasja
Avatar użytkownika
duddits
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 10/4/2009, 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Miki6830 » 13/8/2009, 13:40

Korki = dużo samochodów = brak miejsca do parkowania nawet w przypadku motocykli. Najlepiej iść pieszo lub też jechać rowerem
Avatar użytkownika
Miki6830
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/8/2009, 09:19
Lokalizacja: Włoszakowice

Postprzez Shakin » 13/8/2009, 17:27

Dzięki za odpowiedzi, ale póki co chyba nad Łagów Lubuski się wybiorę ;)

Boszkowo/Niesłysz zostawię już w te wakacje, ale pozniej.. :D

Dzięki
Shakin
Świeżak
 
Posty: 123
Dołączył(a): 16/8/2007, 08:35
Lokalizacja: Lubań

Postprzez Robas » 21/8/2009, 17:46

długie w lubuskiem - fajne jezioro tylko dużo wiary gdyby nie to to byłoby ok
Robas
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 11/7/2008, 19:12
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez InSiDe » 25/3/2010, 15:12

Odgrzeję, bo piękna pora już się robi.

Poza wspomnianym jeziorem Niesłysz polecam jeszcze Jezioro Mietkowskie. Jest „marina” gdzie można wypożyczyć coś do pływania, darmowa plaża i w paru miejscach można rozbić się na dziko.

PS.
Chciałem wrzucić linki z google maps ale rozpieprzają stronę (jakaś kosmiczna szerokość się robi) więc podaruję.
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez front247 » 28/3/2010, 18:35

Polecam Dąbie niedaleko Krosna Odrzanskiego,2 jeziorka piękne można na dziko się rozbić,ale mozna tez na ośrodku,blisko sklepy w Dąbiu,Krośnie...wypożyczalnia sprzetów wodnych,stzreżone kąpielisko.

http://www.osrodekdabie.pl/

5 kilometrow dalej polecam rzekę Bóbr w miejscowościach Gola,Brzeznica...piekne dzikie łąki przeplatane lasem,i czysciutka rzeka o głębokości max. 1,5 metra..swobodnie można się kąpać,dodatkowo co 1,5 km na rzece spiętrzenia wody powodujące małe wodospady-bajecznie.Tylko na dziko ale całkowicie bezpiecznie

Polecam także 2 piękne jeziorka Jelito i Radnickie,te pierwsze znajduje się na terenie Gryżynskiego Parku,bajeczne widoki,nieskazona przyroda,czyste i dzikie jezioro,oczywiście bez kłopotu można się rozbić na dziko,okolica bardzo spokojna. Drugie posiada prowizoryczna plaże,domki prywatne i dzikie pole namiotowe,świetne i bezpieczne miejsce.
http://www.youtube.com/watch?v=Pow0k7VfBvs

Oczywiście wspomniany Bronków,świetna baza noclegowa i naprawde mozna się bezpiecznie rozbić na dziko.

Jest jeszcze Jezioro Łochowickie ,a wlasciwie dwa...4 km od Krosna Odrz. na północ,przy samej drodze ośrodek,można na dziko ,są także pola namiotowe i domki,przystań ,kajaki... http://wdwlochowice.spanie.pl/

Oczywiście Łagów i Niesulice,troszkę tłoczno w sezonie ale również moc atrakcji,m.in. lato filmowe w Łagowie pod koniec czerwca.

Wszystkie te miejsca odwiedzam regularnie od małego:) i polecam:) Ziemię Lubuską
pozdrawiam
Avatar użytkownika
front247
Świeżak
 
Posty: 298
Dołączył(a): 10/4/2008, 21:59
Lokalizacja: zielona góra

Postprzez macias89 » 30/3/2010, 18:08

JA bym polecił Lubikowo największe jezioro, super czyste warte polecenia, jak by cos daj znać kiedy bedziesz jechać bym wpadł gdyż nie mam za daleko na nie :)
Lepiej być dzień lwem niż całe życie osłem,

Kawasaki Zephyr 550
macias89
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 26/2/2010, 16:00
Lokalizacja: Skwierzyna(lubuskie)



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr