Zobacz wÄ…tek - Chopper na dobry poczatek
NAS Analytics TAG

Chopper na dobry poczatek

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Chopper na dobry poczatek

Postprzez divine.shrub » 8/8/2009, 21:20

Witam
Nie rugajcie mnie na samym poczatku, ze 'takich tematow bylo multum', zdaje sobie z tego sprawe, lecz zaden przeczytany przeze mnie watek nie usatysfakcjonowal ;)
Zwracam sie zatem do Was o pomoc. Mam pytanie, problem, dylemat- jakkolwiek to nazwac. Prawko na kat. A odbieram juz w przyszlym tygodniu :) Z motocyklami dotychczas mialem malo wspolnego, doswiadczenia powiedzmy mam tyle, ze pojezdzilem sobie motorkiem na kursie. Mam 21 lat, 185cm i waze 85 kg. Od 2 lat zbieram juz na motocykl, jednakze do teraz nie mam jeszcze pojecia na jaki dokladnie. Marzę o Harley'u, dokladnie modelu Fat-Boy, ta maszyna mnie po prostu niszczy :) Chcialbym kupic cos pokroju takiego motocykla, mialby to byc chopper-cruiser. Tu zwracam sie do Was- jaka pojemnosc wybrac na dobry poczatek? Jestem rozsadnym czlowiekiem i z czasem opanowalbym i wiekszy litraz, tak mi sie wydaje przynajmniej ;) Jaki model wybrac patrzac ze strony wizualnej- do malych ludzi raczej nie naleze i nie chcialbym by motor pode mna wygladal jak motorower. Moze podrzucicie mi pomysl na jakis konkretny model? Dobrze by było, gdyby motor nie kosztowal wiecej niz 10tys.
A wszystko rozchodzi sie o ten dzwiek... Chyba wiecie o co mi chodzi ;)
Prosze Was o pomoc
Pozdrawiam serdecznie!
divine.shrub
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/8/2009, 20:52


Postprzez zalo » 8/8/2009, 21:26

Moze poszukaj jakiego Vulcana, zreszta opinii bedzie wiele a i tak w koncu kupisz jaki Tobie najbardziej przypasuje :D
GSF 600N , GSF 600S SPRZEDAM

ONE LIFE - LIVE IT
Avatar użytkownika
zalo
Świeżak
 
Posty: 116
Dołączył(a): 9/10/2006, 10:58
Lokalizacja: KASZUB


Postprzez Kurt » 9/8/2009, 00:06

Mój kolega też szuka chopperka na początek i on celuje w Virago 535. Jest chyba najtańsza w tej klasie pojemności, nie za duża i nie za ciężka mocy ma na początek wystarczająco. Większej maszyny na początek nie ma chyba sensu brać bo to już ciężkie klocki a i mocy mają tyle że się można czasem zaskoczyć. A za 10tyś to już napewno znajdziesz jakąś ładną.
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez michael » 9/8/2009, 07:37

535 jest dobre jak ktoś 160cm wzrostu, potem się robi niewygodnie na trasach. Akurat w tym gatunku motocykli chyba najbardziej chodzi o wygląd, więc bierz co ci się spodoba, pojemność raczej nie ma tu wielkiego znaczenia, bo dopiero grubo powyzej 1000cc zaczynają się moce i wagi, które trudniej opanować (z naciskiem na wagi). VN800 jest bardzo ładnym motocyklem np.
1952 SHL M-04
2000 Suzuki GSF 600 S Bandit
michael
Bywalec
 
Posty: 515
Dołączył(a): 25/1/2007, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Przemysl_17 » 9/8/2009, 13:17

Z tego co pamiętam to przysiadałem się niedawno to VN800 , mimo niepozornego wyglądu który sprawia wrażenie lekkiego , ten motocykl jest naprawdę ciężki.Obok stała Virago 750 - poprostu bajka. Super dzwięk , bardzo wygodna kanapa i sporo lżejsza.Wydaje mi się że dla mnie była by wsam raz- 186cm wzrostu i 80 kg.Ale ze względów finansowych wziąłem virago 250.

Na Twoim miejscu rozglądałbym się za :
Yamaha Virago 750/535
Honda Vt 500/750 ( zwłaszcza 750) tyle że te motorki są z lat 80 , ale można znajść bardzo dobry egzemplarz za ok 5000-7000.
Pozdrawiam!

EDIT :
Zaszła mała pomyłka , dosiadałem się do Suzuki VS 800 Intruder, na takiego również było by Cię stać :)
Przemysl_17
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12/3/2009, 18:47
Lokalizacja: małopolska

Postprzez divine.shrub » 11/8/2009, 13:29

dzieki za odpowiedzi :) zakochalem sie w wygladzie vz800 suzuki marauder. powiecie mi cos na temat tego motorka?
divine.shrub
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/8/2009, 20:52



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê