Zobacz wątek - Zgubiłem tablice :/
NAS Analytics TAG

Zgubiłem tablice :/

Przepisy, prawo
_________

Zgubiłem tablice :/

Postprzez Robson1903 » 2/8/2009, 09:59

Witam
Mam bardzo głupi problem a mianowicie zgubiłem wczoraj tablice ... Za szybko leciałem i się śrubki odkręciły i fruuu, nie wiem zupełnie dlaczego :/ Ale mniejsza o to chciałbym zapytać co teraz zrobić czy w urzedzie mi wyrobią nową ? (Ps jestem z Łodzi a motocykl jest zarejestrowany "jeszcze" w Wrocławiu) Czy zrobić sobie z papieru czy czegoś i jeździć dopuki nie przerejestruje i dadzą mi nową (za jakiś tydzień dwa ?)
Pozdrawiam
CBR - CustomBikeRobson
* CBR1200RR * Raptor+ R1 ENGINE(WIP)
Avatar użytkownika
Robson1903
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 700
Dołączył(a): 15/5/2009, 11:02
Lokalizacja: Łódź


Postprzez patryk83 » 2/8/2009, 10:15

Do przerejestrowania potrzebna jest stara rejestracja więc będziesz miał z tym mały problem.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez digim » 2/8/2009, 12:32

Oj kolego możesz mieć problem. Przy przerejestrowywaniu trzeba zdać stare blachy. Nie mniej taka opcja jest napewno gdzies uwzględniona przez prawo. Pare lat temu moim rodzicom z samochodu ukradli tablice, nie pamietam jak to sie odbyło, ale dostali nowe (chyba z innymi numerami) wiec powodzenia ;)
digim
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24/7/2009, 23:02
Lokalizacja: Milanówek

Postprzez fool » 2/8/2009, 18:46

Z tego co ja wiem to chyba nie wyrabia się nowych tablic ze starymi numerami - zgubisz tablice to dostajesz nowe i nowy dowód rejestracyjny. Ja miałem sytuację z kupnem auta, że gość od którego kupowałem zgubił dowód rejestracyjny. Jak poszedłem przerejestrować to pokazałem kwitek, świadczący o zgłoszeniu zgubienia i nie robili kłopotów. Zasuwaj jutro do wydziału komunikacji i wszystko Ci powiedzą.
fool
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 6/9/2008, 12:16

Postprzez Raczek_6 » 3/8/2009, 22:57

1. Fakt zaginięcia powinieneś jak najszybciej zgłosić w najbliższym komisariacie - tam dostaniesz stosowne zaświadczenie.

2. Z tym kwitkiem z Policji bez problemu przerejestrujesz motocykl.

3. Kolega ostatnio zgubił w motocyklu tablicę i dostał ten sam numer.

4. Jak ukradną tablicę to z tego co wiem zawsze dostajesz nowe numery (sprawa jest droższa i bardziej skomplikowana niż zwykłe zgubienie - często tablice rej, są kradzione na promocje na stacjach paliw).
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Ltcrx » 7/8/2009, 18:05

tak jak pisal Raczek... musisz zglosic na komisariacie zaginiecie...dostajesz od nich zaswiadczenie i wtedy z tym idziesz do urzedu...w twoim przypadku rejestrujesz na tej podstawie... chyba tyle w temacie
kiedys Honda NSR->aktualnie Honda Hornet
Avatar użytkownika
Ltcrx
Świeżak
 
Posty: 123
Dołączył(a): 15/6/2009, 17:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez valhalla » 21/8/2009, 21:00

Ja zgubilem swoja blache 3 tyg temu. Blacha byla w ramce i ramka spadla. PORAZKA !! Tez jestem z Lodzi (pechowe miasto dla tablic rejestracyjnych w motorach ? :) ). Zglosilem sie do wydz. komunikacji, wypelnilem papiery (a ze motor w kredycie) to czekalem 2 tyg na wydanie pelnomocnictwa z banku (bo wspolwlasciciel). Teraz od tygodnia czekam na duplikat blachy. Nie wiem jak to bedzie w sytuacji kiedy maszyna zarejestrowana w innym miescie. Proponuje jednak wizyte w wydziale komunikacji na Smugowej.

W przeciwienstwie do tego co pisali inni koledzy nie zgalszalem tego na policji. Babka w wydziale komunikacji poinformowala mnie ze ochrzania mnie za zawracanie im 4 liter glupotami. Bo musza wszczynac postepowanie dla zaginionej tablicy rej. Co innego jakby Ci zwineli blache, ale to inna sprawa.
Innocence proves nothing...
valhalla
Świeżak
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4/9/2008, 10:33
Lokalizacja: Łódź

Postprzez gumis » 21/8/2009, 21:06

ale w razie czego jak zglosisz to na policje to jestes kryty. Jakby ktos uzyl twoich tablic, np. zatankowal do pelna i uciekl to wtedy masz stosowne zaswiadczenie z policji, ze wczesniej ci te blachy ukradli i sprawa maja sie wtedy duzo lepiej. To co ci tam w urzedzie mowia to chu*a warte. Lepiej pojsc na policje, poswiecic te pare minut i miec zaswiadczenie niz potem tlumaczyc sie.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez valhalla » 21/8/2009, 21:47

hmm jezeli ukradli to owszem, ale jak spadly ?
Innocence proves nothing...
valhalla
Świeżak
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4/9/2008, 10:33
Lokalizacja: Łódź

Postprzez gumis » 21/8/2009, 21:55

a jaka masz pewnosc, ze jesli ktos nie znajdzie to tak nie zrobi? lepiej byc krytym.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez radio1811r » 29/8/2009, 19:56

Nam ukradli tablice nad morzem na wakacjach (wyobraźcie sobie jazde z Rewala do Kwiatkowic z 500 km. każdy patrol nas zatrzymywał, ale wracając do tematu na policji nad morzem dali nam kwit, poszliśmy z tym do wydziału komunikacji i dostaliśmy nowe, tyle.
Avatar użytkownika
radio1811r
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 3/8/2009, 20:39
Lokalizacja: Kwiatkowice



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr