Zobacz wątek - Kurde, czemu nie dziekują?
NAS Analytics TAG

Kurde, czemu nie dziekują?

O wszystkim
_________

Kurde, czemu nie dziekują?

Postprzez filozofex » 5/8/2009, 13:38

Witam serdecznie
Jest to moj pierwszy post na tym forum. Do jego napisania sklonila mnie ostatnia wycieczka. Jestem ciekaw Waszych opinii.
Jezdze motocyklem od dobrych kilku lat, a kilka ostatnich spedzilem na Wyspie, a wiec wszystko, co z motocyklami bliskie memu sercu.
A teraz do sedna:
Od dwoch tygodni jestem na wakacjach w kraju i ostatni weekend troche podrozowalem ojcowym samochodem. Za kazdym razem, gdy widzialem w lusterku zblizajacy sie motocykl, zjezdzalem grzecznie ku krawedzi drogi ustepujac miejsca. I tu pojawila sie nastepujaca refleksja. Zaden z kolegow motocyklistow w zaden sposob nie podziekowal za ustapienie miejsca!
Mowiac szczerze strasznie mnie to zdziwilo, ale i troche wkurzylo, no zeby chociaz jeden. Pogoda tego dnia byla piekna i chyba przepuscilem z 20 motocykli.
Moze warto uniesc choc minimalnie reke w gescie pozdrowienia dziekujac kierowcy? Milej sie zrobi na drodze.
Jest to normalna praktyka w Anglii. Sam jezdze i wiem, jak to wyglada.

Co Wy na to? Dziekujecie, czy nie?

Konsultowalem problem z kolega o stazu motocyklowym zdecydowanie dluzszym od mojego i on mi poradzil napisanie na tym forum.

Pozdrawiam

Andrzej Rudnicki
filozofex
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5/8/2009, 13:13
Lokalizacja: Norwich


Postprzez YankeeS_46 » 5/8/2009, 13:47

Ja zawsze dziękuję, chyba że zapier**lam ponad 170, to wtedy nie ma zbytnio czasu. Wtedy tylko czasami kierunkowskazami podziękuję.

Wiem, że nie wszyscy dziękują, co mnie też trochę dziwi...
Yamaha R6
Avatar użytkownika
YankeeS_46
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 3/4/2008, 19:52
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Dandi93 » 5/8/2009, 13:50

Jak masz ręce zajęte to zawsze są światłą awaryjne od tego żeby podziękować
nsr>zzr>zx6r>r6>cbr f4i?
Avatar użytkownika
Dandi93
Bywalec
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24/5/2008, 11:43
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez dekanian » 5/8/2009, 13:53

faktycznie ja nie dziękuje ... może dlatego że mam w głowie więcej sytuacji które mówią mi że szofer z puszki nie pała do mnie sympatią ... np. ostatnio nawet się zatrzymałem przy tym samym sklepie co kierowca puszki i mu powiedziałem czemu wymusił ... (ledwo co zahamowałem na rondzie) a on mi powiedział: "Ja jestem większy i ty masz uważać !" :? ale z drugiej strony nie można przekreslać porządnych szoferów

pozdro Bartek
dekanian
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 18/5/2008, 01:20
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Mike » 5/8/2009, 14:17

dekanian napisał(a):faktycznie ja nie dziękuje ... może dlatego że mam w głowie więcej sytuacji które mówią mi że szofer z puszki nie pała do mnie sympatią ... np. ostatnio nawet się zatrzymałem przy tym samym sklepie co kierowca puszki i mu powiedziałem czemu wymusił ... (ledwo co zahamowałem na rondzie) a on mi powiedział: "Ja jestem większy i ty masz uważać !" :? ale z drugiej strony nie można przekreslać porządnych szoferów

pozdro Bartek


No ale skoro ustąpił Ci miejsca to chyba nie jest tak źle?

Ja tam zawsze dziękuję, jak nie mogę ręką to mrugnę prawym i zaraz lewym.
Trzeba obalać stereotypy 8)
Honda VFR 800I
Avatar użytkownika
Mike
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25/2/2008, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez pawulon03 » 5/8/2009, 14:26

ja zawsze dziękuje ale tylko w przypadkach kiedy zauważe ,że rzeczywiscie ktoś specjalnie zjedzie na bok to zawsze machne ręką a leszczy co mne nie widzą pi****le tak jak tego co przez niego dziś w rowie wylądowałem.
Avatar użytkownika
pawulon03
Świeżak
 
Posty: 344
Dołączył(a): 22/11/2008, 20:53
Lokalizacja: Kielce

Postprzez duddits » 5/8/2009, 14:56

Ja też staram się podziękować, ale czasem jestem tak skupiony na sytuacji na drodze, że nie mam tego jak zrobić. Jak jadę w korku między samochodami to często kiwam wyraźnie głową w kierunku auta, które ustępuje mi miejsca. Tak mi wychodzi najszybciej.
http://gomoto.tv/ | naszym motorem jest pasja
Avatar użytkownika
duddits
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 10/4/2009, 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lonewolf » 5/8/2009, 15:08

Ogólnie to u nas każdy ma Ciebie w d*pie. Nawet jak jest ruch ogromny to zamiast puszczać tych którzy długo stoją i się też chcą włączyć, to debile jadą przed siebie bo im szkoda przystanąć na 5 sekund. Byle by oni szybsi byli, a co... Straszna kretyniarnia jest u nas i tyle.
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48

Postprzez NIMAGO » 5/8/2009, 16:12

W jaki sposób machacie ręką? Ponieważ ja nie wyobrażam sobie machać ręką (prawą) podczas wyprzedzania auta które mi sie usuneło na bok.
Niestety ale świateł awaryjnych nie mam :(
Sprzedam ZX-6R
Avatar użytkownika
NIMAGO
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17/7/2009, 12:50
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez malyzck » 5/8/2009, 16:26

NIMAGO napisał(a):W jaki sposób machacie ręką? Ponieważ ja nie wyobrażam sobie machać ręką (prawą) podczas wyprzedzania auta które mi sie usuneło na bok.
Niestety ale świateł awaryjnych nie mam :(


to migasz kolesiowi lewa prawa lewa prawa (ew. odwrotnie) i wie o co cho moze byc tez raz, a jak nie jede zajebiscie szybko to podnosze lewa lape.

dziekjuje w 80%
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Pawcio415 » 5/8/2009, 16:29

Ale Wy macie problemy...
Ręce bardzo często są zajęte i nie da rady nimi jeszcze machać.
Są jednak kierunkowskazy,którymi można mignąć naprzemiennie, czasem są światła awaryjne a jak lecisz szybko to zawsze można noge odchylić w geście podziekowania. Często spotykam też zwykłe kiwnięcia głową jeśli przeciska się ktoś w korku.
Nie widzę żadnego powodu by nie podziękować.Skoro wymagamy kultury to sami tez ją powinnismy miec.
Pozdro!
Avatar użytkownika
Pawcio415
Świeżak
 
Posty: 422
Dołączył(a): 9/3/2007, 21:52
Lokalizacja: Śląsk, Newbridge

Postprzez Piter_Stunter » 5/8/2009, 18:00

Nie dziękuje, bo dziwnie dziękować kiedy odcina się znów zbliża.
...PITER WCIĄŻ ŻYJE...
Stunt, panienki,imprezy,szypka jazda - to lubiem
Piter_Stunter
Świeżak
 
Posty: 254
Dołączył(a): 8/5/2009, 20:56
Lokalizacja: jest piter

Postprzez eBuch » 5/8/2009, 18:06

Ja zawsze staram sie machnac lewa reka w podzience... Ale czasami poprostu nie mozna "/
Pzdr

Yamaha Majesty 250
eBuch
Świeżak
 
Posty: 342
Dołączył(a): 26/3/2009, 10:48
Lokalizacja: Wawa

Postprzez melvin » 5/8/2009, 18:32

jak mnie ktoś przpuszcza to z regóły machnę tą łapą, bo w sumie to nic nie kosztuje, ale czasami albo się śpieszę, albo przyśpieszam, albo są akurat dziury i nie moge puścić kierownicy, to nie podnoszę łapy...
ogólnie jak ja kogoś przepuszczam i mi nie podziękuje to i tak mam na to wyje****,,,
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Seba_ER5 » 5/8/2009, 19:54

Ja daj kierunek prawy lewy prawy tak jak to się daje na zachodzie. Kumpla ojciec jeździ na tirach za granice ogólnie tam nie dziękuje się awaryjnymi. P.S. ja nie mam awaryjnych w moto ;p, brat w k4 ma ja nie mam.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez patryk83 » 5/8/2009, 20:55

Ja dziękuję jak mogę ale w mieście nie bo na zbyt dużo rzeczy muszę zwracać uwagę żeby się rozpraszać dziękowaniem.
Zazwyczaj albo kiwam ręką albo przy wolnej jeździe w korku kiwam kaskiem jak na dzień dobry.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ernir6 » 5/8/2009, 21:26

widzisz kolego z tego wynika że większosc z nas dziekuje
ja zawsze dziekuje w miescie temu kto sie usuwa na trasie olewam bo jak widzą plastika to predzej chca zeby sie do rowu wyłozył
ernir6
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 1/5/2009, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez filozofex » 5/8/2009, 21:27

Dziekuje za odpowiedzi.

Doskonale rozumiem sytacje, gdy jedziemy szybko i za bardzo nie ma czasu na reakcje grzecznosciowe. Opisalem swoja sytuacje, a nie bylo za szybko i troche ciasno.

Jakis dowcipny inaczej kolega zadal pytanie: po co, w ogole pytam?

Ano po to, ze jak przepuscilem pietnastego motocykliste bez zadnego znaku podziekowania, to stwierdzilem "kurde nastepnego nie puszczam". Oczywiscie zjezdzalem dalej, bo to juz nawyk jest, ale strasznie mnie to uderzylo, ze sie glosno krzyczy o przyjazne traktowanie, a jak juz sie takie napotkalo, to reakcja zadna.

Fajnie, ze wiekszosc kolegow dziekuje. Gdy prowadze samochod jest to dla mnie budujace i tworzy przyjemna atmosfere na drodze. Gdy jezdze motorem, to roznie, a to reke uniose (mi latwiej, bo to ta bez gazu :) ) albo kaskiem wyraznie kiwne.

Cieszy mnie wieksza ilosc jednosladow na drogach, bo to sprawia, ze swiadomosc rosnie w narodzie.

Pozdrawiam

Andrzej Rudnicki
filozofex
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5/8/2009, 13:13
Lokalizacja: Norwich

Postprzez kosta » 6/8/2009, 05:33

ja tam kiwam głową przeważnie, rękoma rzadko bo nie specjalnie lubie zdejmować ręce z kiery
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez 13b » 6/8/2009, 06:33

ja zwykle dziękuję kierunkami, jak jade w miare wolno to machne reka 8)
Kawasaki Z750
Avatar użytkownika
13b
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 30/1/2009, 21:20
Lokalizacja: wolin

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr