Zobacz wÄ…tek - rejestracja moto z UK i tymczasowe ubezpieczenie
NAS Analytics TAG

rejestracja moto z UK i tymczasowe ubezpieczenie

Przepisy, prawo
_________

rejestracja moto z UK i tymczasowe ubezpieczenie

Postprzez adas_ktr » 29/7/2009, 22:29

Witam,

Przeczytałem kilka wątków wcześniej o rejestracji moto z Anglii i o możliwości jazdy na angielskich blachach, ale jakoś nie mogę dostrzec jednoznacznej odpowiedzi.

Rozumiem że przy rejestracji moto w Polsce potrzebne mi są następujące dokumenty:
1. Registration Ceftificate (przetłumaczone)
2. umowa kupna/sprzedaży

Z umową było tak, że była spisywana z polakiem w Polsce, jak i odbiór motocykla. Od 2008r. motocykl był na stałe wyrejestrowany z ewidencji brytyjskiej i nadal stoi na brytyjskich numerach w Polsce.
Czy w związku z tym prawdą jest ze płacę jedynie podatek skarbowy w wysokości 2% wartości motocykla i wszystkie vaty24 itd mnie omijają, czy najpierw moto powinno mieć polskie blachy poprzedniego właściciela?

Mam jeszcze pytanie o ubezpieczenie tymczasowe dot. "żółtych blach". Co do dowodu rejestracyjnego, w razie kontroli misiaczków to powinienem mieć przy sobie umowę kupna oraz stary brytyjski dowód rej. z danymi byłego właściciela?

Przy odbiorze polskich blach w urzędzie komunikacji będą honorować ubezpieczenie tymczasowe na angielskie numery? Czy jeżeli chcę jak najszybciej zarejestrować moto na polskie numery to niezbędne będzie ubezpieczenie na rok np na podstawie numeru VIN?

Pomotane to wszystko i pewnie sami urzędnicy się w tym mylą
adas_ktr
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29/7/2009, 21:50


Re: rejestracja moto z UK i tymczasowe ubezpieczenie

Postprzez jarko2 » 4/8/2009, 19:53

Witaj!

OC

By wykupić oc na motor
kupiony w UK wystarczy
umowa kupna-sprzedaży.
Pojazd będzie zidentyfikowany
na polisie przez nr ramy/VIN.

Nr rejestracyjny moto
zostanie wpisany
do polisy później,
po otrzymaniu dowodu
rejestracyjnego.

-----------------------------------------------

AC

Do wystawienia polisy potrzebne
sÄ…:
- umowa kupna-sprzedaży
- polski dowód rejestracyjny
z ważnym badaniem
technicznym

-----------------------------------------------

Co do pozostałych
formalności,
to pewnie Ci ktoÅ›
podpowie.

Pozdrawiam

Jarek

-----------------------------------------------
ac na motocykle -> www.moto-ac.dzs.pl (otwórz link)
Ostatnio edytowano 6/11/2009, 22:48 przez jarko2, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
jarko2
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29/1/2009, 15:38


Postprzez adrex7 » 10/8/2009, 19:10

sam właśnie rejestruje motor z UK i opłaciłem tylko w skarbówce Vat-24 czyli 160zł potem dostajesz zaświadczenie(czekasz kilka dni) i z tym idziesz do wydziału komunikacji i rejestrujesz przy czym musisz mieć ze sobą dowód rejestracyjny + tłumaczenie przysięgłego,polski przegląd, umowa kupna-sprzedaży jeśli motor nie był zarejestrowany na ciebie w UK i o ile się nie mylę to musisz oddać angielskie blachy nie jestem pewien a 100%

Taka mała informacja jeśli jeździsz motorem jeszcze nie zarejestrowanym w pl przy czym masz polskie OC i przegląd to wiedz że możesz nim jeździć tylko przez 1miesiać. Przegląd który nie jest wbity w PL dowód jest ważny tylko przez miesiąc a nie jak pisze na nim że rok. Tym samym jeśli przegląd już nie jest ważne to i OC tak samo, i jeśli złapie Cię policja to masz przerąbane o kolizji czy wypadku to już nie wspomnę . pozdrawiam:)
Niech moc silnika będzie z Tobą:) 636 i wszystko jasne.
Avatar użytkownika
adrex7
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30/12/2007, 00:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez wojtaspe » 23/8/2009, 14:15

Czyli panowie mam przetlumaczone dokumenty, oplacilem vat 24 i ide rejestrowac motor? Motor z uk umowa spisana w 'uk' a co z ubezpieczeniem? zarejestruje bez oc? (Angielskie oc juz dawno nie wazne.)
wojtaspe
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23/8/2009, 13:56

Postprzez Czester » 23/8/2009, 14:20

A zgłosiłeś już w Urzędzie Celnym? Bo na to jest tylko 5 dni od sprowadzenia pojazdu z zagranicy. Bez OC nie zarejestrujesz motocykla.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez wojtaspe » 23/8/2009, 14:57

Nie zglaszalem nigdzie, motocykl takze musze zglaszac w urzedzie celnym? Date na umowie moge miec dowolna :] a znowuz aby wykupic tymczasowe ubezpieczenie musze przeglad zrobic i tak wkolko, paranoja z ta rejestracja
wojtaspe
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23/8/2009, 13:56

Postprzez Czester » 23/8/2009, 15:18

Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić po sprowadzeniu pojazdu z zagranicy jest zgłoszenie tego faktu w Urzędzie Celnym. Owszem, możesz wpisać na umowie dowolną datę bo przecież nikt tego nie sprawdzi kiedy faktycznie moto przekroczyło granicę ale pamiętaj, że nie może to być data wcześniejsza niż dzień, w którym opłaciłeś Vat-24, zrobiłeś badania techniczne czy przetłumaczyłeś dokumenty. W przeciwnym wypadku powstanie niezgodność w dokumentacji i duże problemy podczas próby rejestracji w Wydziale Komunikacji.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Raczek_6 » 23/8/2009, 17:06

Jak byś znał przepisy wiedział byś że Urząd celny nie dotyczy motocykli sprowadzonych z krajów wspólnoty Unii Europejskiej.

Tylko Urząd skarbowy i wydział komunikacji. Chyba że poprzedni właściciel dokonał czynności w US - miał obowiązek, a Ty powinieneś dostać wniosek Vat 25 z jego danymi.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Czester » 23/8/2009, 17:32

Faktycznie Raczek, mój błąd. Nie wiedziałem, że motocykle są zwolnione z akcyzy. Myślałem, że pojazd to pojazd i trzeba płacić akcyzę jak w przypadku samochodów.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê
cron