Zobacz wÄ…tek - Kawasaki ZX-6R SERWISOWANIE
NAS Analytics TAG

Kawasaki ZX-6R SERWISOWANIE

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Kawasaki ZX-6R SERWISOWANIE

Postprzez NIMAGO » 25/7/2009, 11:34

Witam ;)
Od tygodnia jestem w posiadaniu kawy: ZX-6R z 2001r przebieg : 40tyÅ› km.

Teraz chciałbym was zapytać jakie rzeczy trzeba robić i co ile km?
Na początek kupiłem juz olej (motul 5100) filtr olejum filtr powietrza i świece.

Mam troche pytań, ponieważ w kwesti motocyklów sportowych jestem jeszcze laikiem ;):

- co ile trzeba wymieniać olej i filtr oleju?
- co ile wymieniać filtr powietrza?
- co ile wymieniać świece? (i jakie najlepiej)
- jakie mają być luzy zaworowe? i co ile km powinno sie je regulować?
- co ile km regulować gaźniki?
- jakie ma być ciśnienie w oponach? przy obciązeniu i bez?
- jakie polecacie klocki hamulcowe?
- jaie polecacie opony?
- jakiej firmy polecacie napęd (zębatki, łańcuch) ?

Troche tych pytań jest, ale jakby wam sie jeszcze coś przypomniało, a nie zapytałem o to, to prosze również napisać ;)

pozdrawiam ;)


-------------- EDIT---------------------

Bardzo bym prosił o ile posiadacie zdjęcia ZXów przygotowanych do podrózy (z kuframi, torbami) Ponieważ w wolnym czasie chciałbym samemuzrobić sobie jakieś stelaże zeby można było zabrać wiekszą ilość bagażu ze sobą ;)
Avatar użytkownika
NIMAGO
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17/7/2009, 12:50
Lokalizacja: Rzeszów


Postprzez NIMAGO » 25/7/2009, 12:45

Na mechanice znam sie troche ;)

Niestety nie dostałem żadnej instrukcji do moto :(

Jeśli możesz to prześlij na: nimagos@gmail.com
Avatar użytkownika
NIMAGO
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17/7/2009, 12:50
Lokalizacja: Rzeszów


Postprzez palgumeniedusze » 26/7/2009, 11:17

ja do mojej kawy leje motula polsyntetyk wymieniam co 5 tys zalecane jest co 6 opony jakie mialem to dunlopy sportmaxy i micheliny pilot power sport ogolnie wielkiej roznicy nie ma sa to miekkie opony sportowe wiec takie bym ci polecil jezeli chodzi o lancuch to musi byc wzmacniany ja zalozonego mam DID-a swiece i filtry mniej wiecej co 12 tys gazniki mozna machnac przy wymianie oleju a zaworki co 12 tys robie! przy przebiegu 40 tys sprawdz rozrzad...ja nie wymienilem i przeskoczyl mi napinacz....:(
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez NIMAGO » 27/7/2009, 08:37

Niby narazie nie słychać łańcuszka rozrządu ;) A czy duzo jest rozbierania zeby dostać sie do tego łańcuszka?

Napisałeś że filtry co 12 tys, czyli filtr oleju nie zmieniać razem z olejem? co 5 tys?
Avatar użytkownika
NIMAGO
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17/7/2009, 12:50
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez limak14 » 27/7/2009, 09:07

NIMAGO napisał(a):Napisałeś że filtry co 12 tys, czyli filtr oleju nie zmieniać razem z olejem? co 5 tys?

Filtr oleju kosztuje 20-30zł więc chyba nie ma sensu zalewać nowy olej pod stary filtr.
Czasem w servisówkach pisze, żeby wymieniać filtr co druga wymiana oleju, ale przy tej cenie filtra to nawet sie nie zastanawiam i zmieniam komplet.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê