Zobacz wÄ…tek - Parkingi, a skrzyzowania
NAS Analytics TAG

Parkingi, a skrzyzowania

Przepisy, prawo
_________

Parkingi, a skrzyzowania

Postprzez Mateusz149 » 25/7/2009, 00:07

Witam. Dzisiaj mialem nieprzyjemna sytuacje z policja na parkingu McDonald'a. Jako, ze ciezko mi przedstawic ta przygode slowami zrobilem maly projekt xd: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/195 ... 8cf50.html . Wjechalem na parking ze zwyklej drogi , a policja wyjezdzala tam gdzie narysowalem. Panowie wyjechali mi polowa samochodu i zaczeli trabic, ja ich ominalem i pojechalem zaparkowac. Zanim sie sposrzeglem psy stali juz kolo mnie i zaprosili mnie do srodka auta. Jechali Fiatem Brawo, (tajniacy) ubrani cywilno 3 lysi mezczyzni. Gdy wsiadlem przez przypadek powiedzialem do nich Panstwo, a jeden z nich na mnie z ryjem, czy widze tu jakas kobiete. W swoim slownictwie uzywal przeklenst (kurwa, pier***).
Chcieli mi dac mandat 500 zł, za wymuszenie pierwszensta na skrzyzowaniu rownorzednym oraz podac do sadu rodzinnego, bo jestem nieletni. Skonczylo sie na spisaniu do notesika.
Teraz moje pytanie. Czy na takich parkingach na kazdej przerwie na wjazd do miejsc parkingowych trzeba sie zatrzymac i sprawdzac czy nic nie jedzie, bo to skrzyzowanie rownorzedne ? Ja osobiscie uwazam, ze jechalem jakby glowna droga, i to oni powinni mnie przepuscic. Pozatym, gdy wyjezdzam wlasnie tak jak oni to zawsze puszczam ludzi na tym glownym pasie. Co o tym myslicie ? Jak to jest.

A jesczze jedno, przy okazji. Jakie konsekwencje sa z takiego 'spisania' przez policje ?
Suzuki Bandit 600N 2003r.
Mateusz149
Bywalec
 
Posty: 592
Dołączył(a): 12/2/2008, 12:03
Lokalizacja: G-dz


Postprzez wojtasmazi1 » 25/7/2009, 05:32

Co do konsekwencji to nie ma zadnych. Poprostu spisali twoje dane i tyle...
Suzuki Gs 500 1998r -> oczko w głowie
Avatar użytkownika
wojtasmazi1
Stały bywalec
 
Posty: 1455
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:03
Lokalizacja: Poznań - Rataje


Re: Parkingi, a skrzyzowania

Postprzez cman » 25/7/2009, 08:21

Mateusz149 napisał(a):Czy na takich parkingach na kazdej przerwie na wjazd do miejsc parkingowych trzeba sie zatrzymac i sprawdzac czy nic nie jedzie, bo to skrzyzowanie rownorzedne ? Ja osobiscie uwazam, ze jechalem jakby glowna droga, i to oni powinni mnie przepuscic. Pozatym, gdy wyjezdzam wlasnie tak jak oni to zawsze puszczam ludzi na tym glownym pasie. Co o tym myslicie ? Jak to jest.

Jest tak, że pierwszeństwo ma nadjeżdżający z prawej strony. A "wszyscy" jeżdżą odwrotnie, bo "wszyscy" myślą podobnie jak Ty. Dlatego na przyszłość radzę jechać jak "wszyscy", ale uważać i w razie potrzeby dostosować się do tych nielicznych stosujących się do przepisów.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez arcadioo997 » 25/7/2009, 13:04

Parking w McDonaldzie to nie droga publiczna, a co za tym idzie psy mogą Ci naskoczyć, a nie wystawić mandat. Podobnie jest z parkowaniem na miejscu dla niepełnosprawnego (oczywiście nie popieram tego), ale na razie jest tylko planowanie zmiany ustawy, żeby psiarnia mogła za takie parkowanie np. pod Tesco wlepić mandat.
Co innego, gdy jest kolizja. Ale tak jak u Ciebie, to tylko chcieli nastraszyć...
arcadioo997
Świeżak
 
Posty: 178
Dołączył(a): 23/10/2008, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Postprzez cman » 25/7/2009, 13:39

PRD napisał(a):Art. 1. 1. Ustawa reguluje zasady ruchu na drogach publicznych oraz w strefach zamieszkania, warunki dopuszczenia pojazdów do tego ruchu, wymagania w stosunku do osób kierujących pojazdami i innych uczestników ruchu oraz zasady kontroli ruchu drogowego.
2. Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza drogami publicznymi, jeżeli jest to konieczne dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa uczestników tego ruchu.

A nieustąpienie pierwszeństwa jest bez wątpienia zachowaniem zagrażającym bezpieczeństwu. Więc POLICJANCI mieli pełne prawo ukarać mandatem w kwocie do 500 zł i 6 punktami karnymi.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez arcadioo997 » 25/7/2009, 16:29

Chłopie, tą ustawę o ruchu drogowym używam na co dzień w pracy...
To, że "Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza drogami publicznymi, jeżeli jest to konieczne dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa uczestników tego ruchu." NIE jest równoznaczne z tym, że policja może egzekwować to na parkingu pod Tesco, u mnie na podwórku (bo mam duże i sobie zrobiłem organizacje ruchu itp.).

Punkt drugi mówi więc że stosujemy to oznakowanie, jeżeli zapewni ono bezpieczeństwo poza drogami publicznymi (np. na parkingach), ale nie mówi, że POLICJA może egzekwować przepisy na terenie parkingu, firmy, czy mojego podwórka...
arcadioo997
Świeżak
 
Posty: 178
Dołączył(a): 23/10/2008, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Postprzez cman » 25/7/2009, 16:43

arcadioo997 napisał(a):Chłopie, tą ustawę o ruchu drogowym używam na co dzień w pracy...

Można wiedzieć gdzie pracujesz?

arcadioo997 napisał(a):Punkt drugi mówi więc że stosujemy to oznakowanie, jeżeli zapewni ono bezpieczeństwo poza drogami publicznymi (np. na parkingach), ale nie mówi, że POLICJA może egzekwować przepisy na terenie parkingu, firmy, czy mojego podwórka...

Oczywiście, że może. Nastąpiło wykroczenie w postaci nieustąpienia pierwszeństwa, wykroczenie to zostało ujawnione przez funkcjonariuszy i mogło się to odbyć nawet na terenie Twojej prywatnej piwnicy, a sprawca może, a ściśle rzecz biorąc musi zostać ukarany.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez SHVAYA » 25/7/2009, 16:47

ale na moim podworku przeciez jest zasada LEWEJ WOLNEJ!!!
Obrazek
Peugeot Vivacity -> '06 Kawasaki Ninja 250 :D:D:D
Avatar użytkownika
SHVAYA
Bywalec
 
Posty: 687
Dołączył(a): 23/11/2008, 19:52
Lokalizacja: Piła, Wlkp

Postprzez cman » 25/7/2009, 16:59

Może sobie być, o ile wszyscy tam znajdujący się, będą o tej zasadzie zawczasu poinformowani.
Na parkingu McDonald'a takiej zasady jednak nie ma.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez arcadioo997 » 25/7/2009, 22:24

CMAN - pracuje w wydziale drogownictwa - m.inn. współpracuje przy tworzeniu projektów organizacji ruchu - nieraz nawet z komendantem policji, stąd wiem takie rzeczy. Mimo szczerej nienawiści do mundurowych przy tworzeniu takich projektów inaczej się rozmawia z 'władzami' i to i owo się od nich usłyszy...
arcadioo997
Świeżak
 
Posty: 178
Dołączył(a): 23/10/2008, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mateusz149 » 26/7/2009, 00:12

Hmm. Czyli nie mieli prawa wogole mnie spisac ?
Brawo dla naszej szanownej wladzy, :)
dziekuje za odpowiedzi ;]
Suzuki Bandit 600N 2003r.
Mateusz149
Bywalec
 
Posty: 592
Dołączył(a): 12/2/2008, 12:03
Lokalizacja: G-dz

Postprzez Czester » 26/7/2009, 02:20

A po którym poście wywnioskowałeś, ze nie mieli prawa Cię spisać? Wyprowadzę Cię z błędu - mieli.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez cman » 26/7/2009, 07:55

A niech sobie wnioskuje, jak następnym razem nie skończy się na pouczeniu, tylko rzeczywiście dostanie mandat, to się wtedy dowie jakie mieli prawo.

Szkoda tylko, że w ten właśnie sposób rodzą się mity, o których pisałem w innym temacie. Ktoś inny będzie to potem czytał i możliwe, że również będzie przekonany, iż nie dostanie mandatu poza drogą publiczną.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez Mateusz149 » 26/7/2009, 20:55

Ale po tym co pisze arcadioo997, moge tak wniskowac, bo nic nie zrobilem, jesli nie obowiazuje tam zasada prawej strony.

Jakie mity czlowieku, o czym ty mowisz. Niepotrzebny OFF TOPIC...

Temat do zamkniecia dzieki.
Suzuki Bandit 600N 2003r.
Mateusz149
Bywalec
 
Posty: 592
Dołączył(a): 12/2/2008, 12:03
Lokalizacja: G-dz

Postprzez gumis » 27/7/2009, 05:20

jestes poprostu tepym gowniarzem. cman wyjasnil ci co i jak, dal ci paragrafy, wyjasnil, ze na parkingu tez obowiazuja przepisy ruchu drogowego a ty dalej swoje. zamiast mu podziekowac to jeszcze z ryjem. wez sie gowniarzu ogarnij i nastepnym razem idz na forum brawo girl jesli chcesz dostac odpowiedz taka jaka by cie satysfakcjonowala a nie taka jaka jest w rzeczywistosci.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez arcadioo997 » 27/7/2009, 10:52

hehe, ale przecież ja Wam nie bronie płacenia mandatów - jak chcecie, proszę bardzo. A co do spisania - to mieli prawo spisać, ale mandat za wykroczenie - nie.
Ale każdy ma swoje zdanie i każdy inaczej 'interpretuje' przepisy.
Pozdrawiam wszystkich :)
arcadioo997
Świeżak
 
Posty: 178
Dołączył(a): 23/10/2008, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mateusz149 » 27/7/2009, 10:56

Dobre. Po 1. Skad wiesz ile mam lat ? Po 2. Wykazales sie spora inteligencja wysylajac tego posta. Po 3. Gdzie sa moderatorzy ? Gumis obraza innych uzytkownikow, ja za cos takiego dostalem warna... Zwroty typu tepy gowniarz i to ze mam ryj mnie obrazaja.
Po 4. Cman pisal cos innego i arcadioo997 jak tu sie nie pobubic ? Po 5. Po kiego ch*** nabijasz posty ? @up nie ma nic na temat... A to ze jestes moderatorem nie znaczy ze wszystko Ci wolno, nawet jesli jestes starszy, to nie znaczy ze madrzejszy :)


Dzieki arcadioo za wyrozuwmialosc, zamnijcie juz temat, bo niektorzy chca sie wykazac chyba...o_O A osobiscie zal mi takich osobnikow :)

POzdrAwiam
Suzuki Bandit 600N 2003r.
Mateusz149
Bywalec
 
Posty: 592
Dołączył(a): 12/2/2008, 12:03
Lokalizacja: G-dz

Postprzez cman » 27/7/2009, 11:42

arcadioo997 napisał(a):A co do spisania - to mieli prawo spisać, ale mandat za wykroczenie - nie.

KW napisał(a):Art. 86. § 1. Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.

(...)

Art. 98. Kto, prowadząc pojazd poza drogą publiczną, nie zachowuje należytej ostrożności, czym zagraża bezpieczeństwu innych osób, lub nie stosuje się do przepisów regulujących korzystanie z dróg wewnętrznych lub innych miejsc dostępnych dla ruchu pojazdów, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Byłbyś uprzejmy skomentować?

Ja po prostu wiem co piszę, a nie piszę co wiem. A czy ktoś z tego skorzysta, to już jego sprawa.
cman
Świeżak
 
Posty: 215
Dołączył(a): 4/10/2006, 13:14

Postprzez Piter_Stunter » 27/7/2009, 12:54

Ja bym prosił po prostu moderatorów o dawanie ostrzeżeń, a najlepiej banów dla tych dzieci co piszą głupoty.

Cman jest za poważnym człowiekiem żeby prowadzić jakieś potyczki słowne z gnojkami.
...PITER WCIĄŻ ŻYJE...
Stunt, panienki,imprezy,szypka jazda - to lubiem
Piter_Stunter
Świeżak
 
Posty: 254
Dołączył(a): 8/5/2009, 20:56
Lokalizacja: jest piter

Postprzez Mateusz149 » 27/7/2009, 13:01

Ludzie ! Po co tutaj sie udzielacie, jesli nic na temat nie piszecie. Piter widac kto tutaj lubi dostawac ostrzezenia... Pozatym juz pisalem, prosze o zamnkniecie tematu, bo wszystko wiem. A za nieiwedze bana lub ostrzezen nie mozna dostac :) Badzcie powazni.
Suzuki Bandit 600N 2003r.
Mateusz149
Bywalec
 
Posty: 592
Dołączył(a): 12/2/2008, 12:03
Lokalizacja: G-dz

Następna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê