Zobacz wątek - Stelaż na bagaż własnej produkcji - HONDA 1000F
NAS Analytics TAG

Stelaż na bagaż własnej produkcji - HONDA 1000F

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Stelaż na bagaż własnej produkcji - HONDA 1000F

Postprzez Tomekjan » 24/7/2009, 09:38

Witam, jako iż sezon w pełni to postanowiłem pomyśleć nad wykonaniem stelaży do mocowania bagażu do swojej Hondy. W godzinkę powstał taki oto stelaż na dwa boczne bagaże. W planach mam jeszcze dorobienie mocowania do tylnego bagażnika. Myślałem aby robić też kufry z blachy ocynkowanej ale jak przymierzyłem walizkę to chyba na niej się skończy - ewentualnie dokupię w czarnym kolorze :wink:
Stelaże wymagają minimalnego dokończenia oraz gdzie nie gdzie wzmocnienia. Poza tym uważam iż jak zostaną pomalowane na czarno to nie będą zbyt szpetne :oops:

Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)

prosze

gumis
Tomekjan
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 9/4/2009, 03:36
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie


Postprzez bartek1234 » 24/7/2009, 09:51

Tak swoja to nie ten dział...
Wg mnie to kawał dobrej roboty. Wystarczy pomalować ;]

Aha ja bym dał na dnie stelaża (tam gdzie opiera sie sakwa nad wydechem) dospawałbym blachę. Moim zdaniem to ona a nie bagaż odbierałaby ciepło z wydechu. Zawsze bezpieczniej dla Twojego bagażu.

Naprawdę dobra robota :]
GS 500E
Avatar użytkownika
bartek1234
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/6/2009, 20:29
Lokalizacja: okolice Elbląga


Postprzez Tomekjan » 24/7/2009, 09:55

spód stelaża jak i jego część od koła planuję wyłożyć blachą ocynkowaną - właśnie ze względów bezpieczeństwa jak i "czystości" bagażu :wink:
Tomekjan
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 9/4/2009, 03:36
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez bartek1234 » 24/7/2009, 10:05

No i jak to mówią: "bedzie git"
Wyłożyć czymś trzeba bo czasem sie słyszy o nadpalonych czy przypalonych bagażach
GS 500E
Avatar użytkownika
bartek1234
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/6/2009, 20:29
Lokalizacja: okolice Elbląga

Postprzez Dandi93 » 24/7/2009, 10:36

Ostatnio widziałem tylni bagażnik w podobnym motorze z blachy kwasówki, no normalnie piękne, było za czym się oglądać
nsr>zzr>zx6r>r6>cbr f4i?
Avatar użytkownika
Dandi93
Bywalec
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24/5/2008, 11:43
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez melvin » 24/7/2009, 13:48

ta walizka wygląda nie za spoko, lepiej kupić tekstylne sakwy za ok 250zł i pod nie dorobić stelaż.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Kurt » 24/7/2009, 17:19

Walizy może rzeczywiście nie bardzo, ciekawe jak się sprawią w podróży a to najważniejsze, nie wygląd. Gratuluje inwencji, pokazałeś, że niektóre rzeczy można przy moto zrobić samemu niewielkim nakładem środków i że nie zawsze trzeba kupować jakieś markowe cuda:) Mój kolega do swojego giksa też sam zrobił stelaż z jakiegoś pręta, nie wygląda pięknie ale spisuje się świetnie. Jakbyś kiedyś jednak postanowił wymajstrować kufry to chętnie obejrzę bo mnie też coś takiego po głowie chodzi ale może zimą się tym zajmę..
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Tomekjan » 25/7/2009, 08:33

Kurt napisał(a):Gratuluje inwencji, pokazałeś, że niektóre rzeczy można przy moto zrobić samemu niewielkim nakładem środków i że nie zawsze trzeba kupować jakieś markowe cuda:)


jakoś średnio uważałem iż wydatek ok 500-1000zł na stelaż był dobrą inwestycją do tego moto ;)

ten stelaż kosztował mnie jedynie godzinkę pracy 8)

Kurt napisał(a):Jakbyś kiedyś jednak postanowił wymajstrować kufry to chętnie obejrzę bo mnie też coś takiego po głowie chodzi ale może zimą się tym zajmę..


widziałem oryginalne kufry z blachy - takie walizy jak na pustynie ;) - kosztowały 3000zł za dwie sztuki :roll: Przyglądałem im się i sadzę iż jestem w stanie zrobić podobne za darmo, jako że resztki blachy i profile mam z odzysku :wink: Fakt iż może nie będą miały firmowego logo ale w wyglądzie i funkcjonalności nie będą odbiegały zbytnio od oryginału...
Jednak chyba zdecyduję się na jakieś kufro/walizki gdyż to będzie najszybsza i najtańsza opcja.

Wszyscy którzy uważają iż zwariowałem robiąc te cuda przy motorze to chciałem tylko wytłumaczyć iż jest to za wiekowe moto i za tanie aby ładować mase kasy w to - tym bardziej iż jak się trafi klient to chcę je sprzedać i kupić czoperka :wink:
Pozdrawiam.
Tomekjan
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 9/4/2009, 03:36
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez t_racer_ » 25/7/2009, 10:04

Cały zestaw pasuje do linii moto, więc jest ok. Zwróć tylko uwagę na to, że walizy nie są wodoszczelne, więc potrzebują pokrowców, lub faktycznie zrób te aluminiowe kufry. Czarne pokrowce rozwiązały by problem koloru waliz ;)
Avatar użytkownika
t_racer_
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 427
Dołączył(a): 9/1/2007, 23:11
Lokalizacja: Warmia

Postprzez jordan23 » 25/7/2009, 10:49

Dobra robota . Widać nie nudzisz się :)
Avatar użytkownika
jordan23
Stały bywalec
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 23/2/2008, 11:40
Lokalizacja: jestem?

Postprzez Tomekjan » 7/8/2009, 11:03

i w zasadzie stelaż ukończony (na zdjęciach brak blachy nad wydechem zabezpieczającej bagaż przed spalinami - montuje się). Montaż stelażu nie zajmuje dłużej jak ok 3 minuty 8)

Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Pozdrawiam.
Tomekjan
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 9/4/2009, 03:36
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez bartek1234 » 8/8/2009, 07:38

No i pięknie jest :]

Naprawdę dobra robota. Na pewno będzie długo służył.
A jaka satysfakcja ze sam zrobiłeś :P
GS 500E
Avatar użytkownika
bartek1234
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/6/2009, 20:29
Lokalizacja: okolice Elbląga

Postprzez Tomekjan » 10/8/2009, 10:02

To teraz mogę potwierdzić moje przypuszczenia :oops: Wróciłem w niedzielę z Sobieszewa (Gdańsk) , zrobiłem 530km i powiem jedno - rewelka. Spakowałem się w te trzy walizki, przypiąłem je gumami i pokonałem tą trasę bez najmniejszych niespodzianek i poprawek bagażu. Blachy pod bagażem nie zamocowałem (nie zdążyłem) i okazało się iż wydechy/spaliny nie uszkodziły bagażu - tak czy inaczej je zamocuję przed kolejnym wyjazdem. Przy dość znacznej prędkości bagaż pozostawał na miejscu i nie wpływał w najmniejszym stopniu na jakość jazdy. Kolejnym zaskoczeniem było to iż na pełnym baku (ok 20L) udało mi się zrobić ponad 300km - dwie osoby na pokładzie i wypchane walizki + w miarę dynamiczna jazda :oops: Na fotce nie widać namiotu który kupiliśmy po drodze i przymocowaliśmy na tylnej walizce 8)

Obrazek (otwórz link)
Pozdrawiam.
Tomekjan
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 9/4/2009, 03:36
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr