Zobacz wątek - Lokalizator GPS dla motocyklistów
NAS Analytics TAG

Lokalizator GPS dla motocyklistów

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Lokalizator GPS dla motocyklistów

Postprzez barteckstreet » 17/7/2009, 11:08

Witam, dostałem ostatnio ciekawego maila z linkiem do strony. Ciekawe urządzenie, świetne zabezpieczenie przed kradzieżą, co sądzicie? Korzysta ktoś :?: http://www.geo2.pl/motocykle?utm_source=o2&utm_medium=mail&utm_campaign=motocyklemail (otwórz link)
Avatar użytkownika
barteckstreet
Świeżak
 
Posty: 213
Dołączył(a): 20/11/2006, 21:16
Lokalizacja: Rawicz


Postprzez patryk83 » 17/7/2009, 11:34

A sprawa wygląda tak, że kradną Ci motocykl pakują bo budy ekrnowanej, sprawdzają czy moto wysyła jakieś sygnały wyłączają lokalizacje GPS, alarmy itp.
Ty sie rano budzisz idziesz do moto tu go nie ma sprawdzasz lokalizacje a tu brak sygnału ostatni znany to sprzed Twojego domu ;p.
Myślisz to chyba UFo porwalo moje moto i robia na nim badania...

Na zwykłego złodzieja to i może to podziała na bardziej zorganizowane bandy juz nie.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez falconiforme » 17/7/2009, 12:27

Sprawny system będzie komunikował się z serwerem co kilka- kilkadziesiąt minut. Jeśli np. serwer nie otrzyma sygnału wyśle powiadomienie właścicielowi. Wtedy zdarzenie można zawęzić do kilkunastu minut.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Trener » 17/7/2009, 13:13

Najteniej to jest kupić karte SIM i jakis tani telefon , usługi lokalizacyjne kosztują grosze .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez devxx » 17/7/2009, 14:09

ms407 napisał(a):Najteniej to jest kupić karte SIM i jakis tani telefon , usługi lokalizacyjne kosztują grosze .


Z tym że obszar potencjalnych poszukiwań w przypadku GPS masz podawany z dokładnością 2-3m, a w przypadku namierzania po najbliższym nadajniku GSM imo ok. 100m jak nie więcej. W wioskach jeszcze przejdzie, ale na bardziej zagęszczonym zabudowaniu może być kłopot.
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… tacy debile...?

Postprzez Trener » 17/7/2009, 14:31

devxx napisał(a):
ms407 napisał(a):Najteniej to jest kupić karte SIM i jakis tani telefon , usługi lokalizacyjne kosztują grosze .


Z tym że obszar potencjalnych poszukiwań w przypadku GPS masz podawany z dokładnością 2-3m, a w przypadku namierzania po najbliższym nadajniku GSM imo ok. 100m jak nie więcej. W wioskach jeszcze przejdzie, ale na bardziej zagęszczonym zabudowaniu może być kłopot.


W dużych miastach namierza naprawde bardzo dokładnie . Centralnie na mapce widać kropke na konkretnym budynku. Na wioskach już gorzej , bo może to być dokładność rzedu kilkuset metrów . Ale na wioskach kilkaset metrów to już wystarczający punkt zaczepiena .
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez caliber1986 » 17/7/2009, 19:14

Ja jestem jak najbardziej za takim rozwiazaniem. Jak juz mowilem w przyszlym roku sobie zakladam :D Zawsze jest to zwiekszenie naszych szans na odzyskanie maszyny w przypadku ewentualnej kradziezy :? :D
Ostatni rok na UAM :) | www.moto-diablo.pl | Chica booooom - http://www.youtube.com/watch?v=WRE6ssTulcI&feature=fvw | ZX6R 2005 ----> RN19 2008 :))))
Avatar użytkownika
caliber1986
Bywalec
 
Posty: 679
Dołączył(a): 26/10/2007, 19:54
Lokalizacja: POZNAN/Paledzie

Postprzez Rocks » 17/7/2009, 21:47

Niby droga zabawka, ale w sumie jaki motor by to nie był, czy stary grat, czy jak się dorobisz to i mv agusta, urządzenie Ci zostaje. Wydaje mi się, ze bajki o tym, że złodziej sprawdza czy motor emituje fale, być może. Ale zakładam, że 90% kradzieży to goście, co wiedzą coś nie coś o zabezpieczeniach, pakują do jakiegoś renault master (dziś z kolegą we 2 motor bo stanął nam na światłach wsadziliśmy do vana bez żadnego podjazdu - przednie koło w górę, potem tylne i jazda) motor i spadają. Jak będę miał coś lepszego niż mam to od razu kupuję. I nie chwal się kolegom, co znalazłeś. Najlepiej nikomu nie mów, że masz takie coś.
ZZR 600
Rocks
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/5/2009, 19:21
Lokalizacja: Kielce/Białystok

Postprzez Invi » 17/7/2009, 22:00

No i złodzieje też ludzie, i to raczek niezbyt bystrzy (bo te wynalazki to nie oni budują, oni je tylko kupują). Pewnie nie jeden myśli sobie: "ech po co się bawić w te zabezpieczenia, przecież prawdopodobieństwo że te moto ma lokalizator GPS jest malutkie!" a tu zonk.

Rocks napisał(a):Najlepiej nikomu nie mów, że masz takie coś.

O właśnie!

Chyba że nie masz, wtedy wszystkim mów że masz, taka mała dywersja ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Sth » 18/7/2009, 11:36

ms407 napisał(a):Najteniej to jest kupić karte SIM i jakis tani telefon , usługi lokalizacyjne kosztują grosze .


I tu się właśnie mylisz. Kolega jest kierownikiem Plusa w Bydgoszczy, namierzają tylko wtedy, gdy osoba jest zaginiona, gdy dostaną jakiś "rozkaz" z góry. Jakiś prezes dużej firmy gubi telefon, a na nim ma bardzo ważne informacje, tylko wtedy namierzają. Dla Nas, zwykłych cywili namierzanie jest niemożliwe.
Sth
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 6/5/2009, 18:38

Postprzez Trener » 18/7/2009, 11:41

Sth napisał(a):
ms407 napisał(a):Najteniej to jest kupić karte SIM i jakis tani telefon , usługi lokalizacyjne kosztują grosze .


I tu się właśnie mylisz. Kolega jest kierownikiem Plusa w Bydgoszczy, namierzają tylko wtedy, gdy osoba jest zaginiona, gdy dostaną jakiś "rozkaz" z góry. Jakiś prezes dużej firmy gubi telefon, a na nim ma bardzo ważne informacje, tylko wtedy namierzają. Dla Nas, zwykłych cywili namierzanie jest niemożliwe.


Co ty za bzdury wypisujesz. Ja mam telefon w orange . Usługa polega ze zakładam grupe użytkowników którzy chcą sie nawzajem namierzać . Wysyłam sms o tresci znajdz (nr tel osoby z która wyraziła zgode ) i pochwili przychodzi mms z lokalizacją . Wszyscy w tej grupie musza wpierw wyrazić zgode pozostałym na lokalizacje . Koszt to 50gr za kazdego wysłanego sms. Tą usługe to już mam w orange od kilku ładnych lat .

http://www.orange.pl/portal/map/map/article?id=3625535

poczytaj sobie jak niewieżysz ,

Pozdro dla kolegi kierownika z PLUSA
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez przemko27vr4 » 18/7/2009, 13:17

ms407 napisał(a):
Sth napisał(a):
ms407 napisał(a):Najteniej to jest kupić karte SIM i jakis tani telefon , usługi lokalizacyjne kosztują grosze .


I tu się właśnie mylisz. Kolega jest kierownikiem Plusa w Bydgoszczy, namierzają tylko wtedy, gdy osoba jest zaginiona, gdy dostaną jakiś "rozkaz" z góry. Jakiś prezes dużej firmy gubi telefon, a na nim ma bardzo ważne informacje, tylko wtedy namierzają. Dla Nas, zwykłych cywili namierzanie jest niemożliwe.


Co ty za bzdury wypisujesz. Ja mam telefon w orange . Usługa polega ze zakładam grupe użytkowników którzy chcą sie nawzajem namierzać . Wysyłam sms o tresci znajdz (nr tel osoby z która wyraziła zgode ) i pochwili przychodzi mms z lokalizacją . Wszyscy w tej grupie musza wpierw wyrazić zgode pozostałym na lokalizacje . Koszt to 50gr za kazdego wysłanego sms. Tą usługe to już mam w orange od kilku ładnych lat .

http://www.orange.pl/portal/map/map/article?id=3625535

poczytaj sobie jak niewieżysz ,

Pozdro dla kolegi kierownika z PLUSA


ms407,wlasnie co ty za bzdury wypisujesz chlopie. Jak ty sie znasz na motocyklach tak samo jak na rzeczach z ktorych kozystasz (tutaj wpisz swoja durna lokalizacje orange) to powodzenia. Kiedys mialem ta lokalizacje, zrezygnowalem. Po przeczytaniu twojego posta weszlem na ORANGE i zalozylem sobie po raz kolejny myslac ze cos sie od kilku lat zmienilo. Czlowieku ,jak chcesz w taki sposob zabezpieczyc swoj motocykl to powodzenia w szukaniu.
Moj przyklad::
Miasto Zambrow woj.Podlaskie okolo 25tys.mieszkancow
Wysylam SMS aby mi zlokalizowal telefon zony: Usluga 2.44zl +koszta potwierdzania. Wysylam sms za 0.61gr i przychodzi mi 'NR ten i ten znajduje sie w okolicy ZAMBROW w poblizu Miejscowosci Bialystok''. Ku.wa co za info chlopie juz wiem gdzie mam szukac zony. 8) W 25tys miescie a do Bialegostoku mam prawie 70km. Ja nie moge ludzie. Mysle sobie zobacze jak wyskoczy mi na mapie ,bo jest tez taka opcja z mapa WAP. kolejne 1.22zl przychodzi mapa polski z punktem gdzie jest moja miejscowosc i ten sam tekst. ZERO powtarzam ZERO info o ulicy lub nawet w jakim obrebie mam szukac tego telefonu i ty tutaj piszesz ,ze w ten sposob sobie mozna zlokalizowac moto???? Nie wprowadzaj ludzi w blad bo tylko przez takich typow traci sie kase i czas.

Aha ,i jeszcze jedno ,napisales 'poczytaj sobie jak niewieżysz ,

Pozdro dla kolegi kierownika z PLUSA'
To ty sobie uwaznie poczytaj co pisza na stronie orange DOKLADNOSC LOKALIZACJI
*jeżeli Twój znajomy, którego chcesz zlokalizować znajduje się w jednym z 20 największych miast to otrzymasz informację o jego położeniu z dokładnością do kilku ulic,
*jeżeli Twój znajomy, którego chcesz zlokalizować znajduje się w mniejszej miejscowości lub na terenie wiejskim, wówczas otrzymasz informację z nazwą miejscowości w okolicach, której on się aktualnie znajduje.
Avatar użytkownika
przemko27vr4
Świeżak
 
Posty: 260
Dołączył(a): 26/8/2008, 08:11

Postprzez Sth » 18/7/2009, 13:29

lol, Ty gadasz o zupełnie innym namierzaniu. Mi chodzi o takie, gdzie PREZES wydaje taki nakaz i szukają tego telefonu w jakiejś centrali/bazie z dokładnością do kilku metrów.


Ja ciebie też pozdrawiam, z Ciechocinka ;)
Sth
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 6/5/2009, 18:38

Postprzez Trener » 18/7/2009, 13:33

Ja studiowałem w Poznaniu . Tam usługa ta naprawde zajeb*scie działa . Centralnie jak namierzałem brata np. to wyskakiwał punkcik na mapie i opis ulic . To było naprawde zaje*iscie dokładnie . A w mniejszych miejscowościach jak np gdzie teraz jestem to błąd wynosi kilkaset metrów. Wychodzi na to że zależy to od stacji przekaznikowych w okolicy . To jak z zasięgiem 3G - nie wszedzie jest ale zmienia sie to na lepsze .

Pozdro
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez falconiforme » 18/7/2009, 16:36

ja też się usługą namierzania bawiłem w Plusie. Dokładność wychodziła około kilometra kwadratowego.

Lepszy kilometr kwadratowy niż cała Polska!

A jak się ktoś pokusi to zrobi prosty przekaźnik który uruchomi ukrytą syrenę gdy zadzwonisz.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Trener » 18/7/2009, 19:07

Z tego co wiem to ERA ma najbardziej rozwinięty system przekaznikowy . Na wyswietlaczu telefonu wyskakuja konkretne ulice a nie jak gdzie indziej miejscowosci ( żeby nie było podam za przykład Poznań bo często tam bywam , chociaż mieszkam pod Kaliszem ) .
Ostatnio edytowano 29/1/2013, 22:56 przez Trener, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez przemko27vr4 » 18/7/2009, 20:11

Co tu nadal dyskutowac. Nawet jak pokaze w obrebie kilku ulic myslicie ze ktos bedzie przetszasal dom po domu na danych ulicach?? Moze i w poznaniu pokazuje dokladniej ale nie wydaje mi sie aby ktos mial dziuple w centrum miasta lecz napewno na jakims zadupiu. Jak ja bym ci ukradl ten motocykl i mialbys ten system lokalizacyjny to by ci pokazal :-) Zambrow obok Bialegostoku hehehe i powodzenia w szukaniu. Mam fajna funkcje w moim eryku c902 ze pokazuje na google maps gdzie bylo robione zdjecie,dokladnosc??+/- 1,5 km kwadratowego i to wszystko. Jedynym sposobem dokladniejszej lokalizacji pozostaje tylko wyzej wymieniony system
Avatar użytkownika
przemko27vr4
Świeżak
 
Posty: 260
Dołączył(a): 26/8/2008, 08:11

Postprzez 4est » 19/7/2009, 21:24

Hello :)

Po seryjnych kradziezach na moim osiedlu i ja zaczynam sie obawiac o swoj przykuty do sciany motocykl :(
W sieci znalazlem takie oto cudo (otwórz link), zastanawiem sie czy moze ktos mial okazje bawic sie takim ustrojstwem. Wyglada bardzo fajnie i jesli dziala tak jak autor twierdzi to chyba gra warta swieczki ;)

PS: Na elektrodzie jest kilka postow i opisow autorkskich podobnych urzadzen - podobno lepszych, ale osobiscie nie czuje sie na silach w programowaniu mikrokontrolerow :(
Pozdrawiam,
4est
Avatar użytkownika
4est
Świeżak
 
Posty: 317
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:56
Lokalizacja: Wawa

Postprzez manierka » 29/1/2013, 17:06

Witam,

co myslicie o takim tracerze? http://www.denken.com.pl/index.php?p807 ... mochodowym
Zastanawiam sie mocno nad jego zakupem. Eh wiem ze sa zaklocacze gps itp ale jakos trzeba zabezpieczyc moto.. na AC niestety mnie nie stac. Probowalem dzisiaj porozmawiac ze sprzedajacym ale gosciu jakis niekumaty był (albo taki chcial byc). Ma ktos dowiadczenie z takim sprzetem? Jak to wyglada gdy motocykl wrzuca na pake auta itp. Jak schowa sie dobrze taki lokalizator w moto to czy bedzie lapac norlamnie sygnal.
Za pomoc z gory dzieki.

Pozdrawiam
manierka
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 17/11/2010, 12:22

Postprzez kozlos » 5/2/2013, 16:13

Podłączam się do pytania, wygląda ciekawie, a może jakieś inne urządzenie tego typu ?
kozlos
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19/10/2010, 12:13
Lokalizacja: warszawa

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê