Zobacz wątek - Politechnika Warszawska czy Wojskowa Akademia Techniczna?
NAS Analytics TAG

Politechnika Warszawska czy Wojskowa Akademia Techniczna?

O wszystkim
_________

Politechnika Warszawska czy Wojskowa Akademia Techniczna?

Postprzez Manhatan » 14/7/2009, 16:08

Siema,

Mam problem z wyborem i liczę, że pomożecie mi go rozwiązać, bądź podpowiecie którą drogą się udać.

Mianowicie, dostałem się na PW na wydział Samochodów i Maszyn Roboczych, oraz prawdopodobnie na WAT na wydział Inżynierii Produkcji, kierunek Mechanika i Budowa Maszyn. Którą uczelnię wybrać i dlaczego? Osobiście ostatnio jestem za PW, w związku z wydziałem stricte związanym z motoryzacją. Może ktoś studiuje i może mi powiedzieć co nie co na ten temat? Jakie później można robić specjalizacje etc.

Z góry dzięki za pomoc w rozjaśnieniu sytuacji,
Pzdr.
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE


Postprzez dambandit » 14/7/2009, 18:01

Ja jestem po mechanice i budowa maszyn . Ogólnie zawsze chciałem iść na samochody jednak potem zrezygnowałem . Ogólnie mechanika dzieli się na 3 specjalizacje

KONSTRUKTOR-(akurat to skończyłem) człowiek który tworzy coś od postaw różnego rodzaju konstrukcje , mój znajomy pracuje po tej specjalizacji w monachium projektuje samochody BMW .

TECHNOLOG - człowiek odpowiedzialny za wykonanie tego co konstruktor zaprojektował czyli ogólnie obrabiarki cnc i takie tam , tworzenie kart technologicznych (akurat mnie to nigdy nie kręciło ).

EKSPLOATACJA - czyli specjalizacja samochodowa ( zawsze chciałem na to iść ) jednak z czasem ta specjalizacja straciła dla mnie sesn . Będą cie tam uczyć jak ustawiać zbieżność i inne elementy w samochodach dla mnie to mało konstruktywne . Wychodzi na to że po tym można być mechanikiem . Albo diagnostą na stacji . A można też być rzeczoznawcą ale bez takowej osoby w rodzinie jest to raczej nie możliwe .


Ja skończyłem kierunek konstruktorski , i praca nie ogranicza się tylko do przemysłu motoryzacyjnego . Taki człowiek może również stawiać konstrukcje stalowe np hale itp . Osobiście zawsze marzyła mi się praca w przemyśle samochodowym jednak takowy w polsce nie występuje prawie wogóle nie mamy rodzimej marki samochodów . Więc raczej jak nie wyjadę za granice to praca pozostanie tylko marzeniem .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole


Postprzez melvin » 14/7/2009, 19:46

idź do woja zrobisz se prawko na czołg!!!



dobra już będę cicho sory za głupi joke :P
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez pawulon03 » 14/7/2009, 20:41

melvin napisał(a):idź do woja zrobisz se prawko na czołg!!!



dobra już będę cicho sory za głupi joke :P


kurde ty jednak z**b jesteś ale te twoje "połsty" rozwalają mi tatuaże czasami
(sorry za offtop ale sie powstrzymac nie mogłem)
Avatar użytkownika
pawulon03
Świeżak
 
Posty: 344
Dołączył(a): 22/11/2008, 20:53
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Beavis » 14/7/2009, 20:57

Oj... Manhatan. Czy Ty wiesz ile tam trzeba się uczyć? I ile wódki wypić?

A tak już całkiem na poważnie, to Janaszek też się czai na takie kierunki, trochę się tam interesował i pytał po rodzinie i ogólnie - tak jak kolega wyżej wspominał - najsensowniejszym pomysłem jest Konstruktor.

Z drugiej strony WAT brzmi dumnie i rzeczywiście mógłbyś zrobić sobie prawko na czołg... :).

Tak czy inaczej starty - gratulacje dobrze zdanej matury ;).
Avatar użytkownika
Beavis
Moderator
 
Posty: 960
Dołączył(a): 5/8/2006, 20:37
Lokalizacja: Słoneczne Aspen

Postprzez Szafa » 14/7/2009, 21:23

Dostałem się na WAT ale chyba tam nie idę. Może ktoś coś powiedzieć o polibudzie łódzkiej ??

I co sądzicie o Mechanice i Budowie Maszyn i specjalizacji Aparatura Medyczna ( czy coś w podobie), dobre by to było ??
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Postprzez dambandit » 14/7/2009, 21:39

Szafa napisał(a):Dostałem się na WAT ale chyba tam nie idę. Może ktoś coś powiedzieć o polibudzie łódzkiej ??

I co sądzicie o Mechanice i Budowie Maszyn i specjalizacji Aparatura Medyczna ( czy coś w podobie), dobre by to było ??


Możesz skończyć polibude i być inż . A możesz studiować coś co cie interesuje np motoryzacja na polibudzie i być inżynierem z zainteresowaniem tym co robisz a to wielka różnica . Każdy kierunek można skończyć . Ja mam dyplom z mechaniki i budowy maszyn zawsze mnie to kręciło teraz po skończonych studiach widzę ze można nawet być mgr polonistyki jak ktoś nie potrafi pisać . Tylko po co .
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Szafa » 14/7/2009, 21:50

Bardziej chodzi mi o możliwości pracy po tym, w sensie czy ktoś ma znajomego co to skończył.

Ogólnie bardzo chciałem iść na budownictwo bo podoba mi się to ale ludzie mają ogromne problemy z praktykami nawet za darmo. Ciężko mi się zdecydować :)
Śmierć, kutazzz i zniszczenie. Jakie życie taki rap.
Avatar użytkownika
Szafa
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1682
Dołączył(a): 28/5/2006, 19:52
Lokalizacja: Pzn

Postprzez carma » 15/7/2009, 09:41

A ja polecał bym ci wat. Od kilku lat (chyba 5 ) MŁodzi geodeci z tej uczelni przyjeżdżają na pomiary do mnie . Są tu około 5 tygodni i podczas nie jednej integracji stwierdziłem ze to spoko ludzie .:) NO i ta szansa zrobienia prawa jazdy na czołg . TYlko ze jest z nimi mały problem cala uczelnia + akademiki są na bemowie a to praktyczny koniec wsi warszawy
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24/6/2008, 18:46
Lokalizacja: OPATÓW- Warszawa

Postprzez sepo » 15/7/2009, 09:53

Szafa napisał(a):Ogólnie bardzo chciałem iść na budownictwo bo podoba mi się to ale ludzie mają ogromne problemy z praktykami nawet za darmo. Ciężko mi się zdecydować :)

Szafa na pewno nie w Warszawie. Mój kumpel studiuje budownictwo i nie miał żadnych problemów z praktykami :wink: Także jak Cię to kręci to głupio by było nie iść tylko dlatego, że boisz się o praktyki.
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: Ząbki

Postprzez dambandit » 15/7/2009, 11:34

Ja nie mam matury z matematyki . A roczny egzamin z analizy matematycznej po pierwszym roku napisałem w terminie zerowym w krórym zdały 4 osoby na około 200 najlepiej . Wszystkiego można nauczyć się na bieżąco , no ale jakas wiedza jest potrzebna nikt na studiach nie będzie ci wykładał funkcji kwadratowej czy pochodnej .
był suzuki bandit 600n będzie ......
Avatar użytkownika
dambandit
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1704
Dołączył(a): 9/11/2007, 19:45
Lokalizacja: Opole

Postprzez Grubas » 15/7/2009, 13:49

U mnie we firmie jest trochę WATcików i nie są to normalni ludzie.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez gelo007 » 15/7/2009, 14:37

Why?
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez SzpiceR » 15/7/2009, 15:49

moj nauczyciel elektryki i automatki jest po WAT'cie i no jedene z bardizje ogarnietych ludzi ale on konczyl wojskowy kierunek a nie cywilny jak 3/4 PL :P i pracowal przy migach co uwazam za wyczyn oraz cos bardizej interesujacego niz auto :D
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez michas_s » 15/7/2009, 17:17

Za WAT przemawia dużo, dobry poziom nauczania i kadra dydaktyczna ( panowie prof potrafią bardzo dobrze dopasować się do poziomu słuchacza) ... nie wspominając o zapleczu dydaktycznym ;) czasem tylko podejście niektórych wykładowców (trepów) ... szkoda gadać :) no i niestety potrzebny czas ;) tak byś miał kiedy się pouczyć bo te wejściówki na dzień dobry potrafią wysypać pół grupy :)


dopisze tylko pytanie do tematu. czy aby utrzymac sie na politechnice - wydz. mechaniki potrzebne sa duze podstawy z zakresu matmy i fizy? czy da rade po prostu na bierzaco sie uczyc? szczerze mowiac zawsze te przedmioty mialem w d*** a tu nagle obudzilo sie cos we mnie na mechanike. co mozecie mi o tym wydz. powiedziec?


na wszystkich kierunkach ścisłych matma i fizyka podstawa a czy da się na bieżąco? to już zależy od zdolności studenta i zapału... ale łatwo nie bedzie
Avatar użytkownika
michas_s
Świeżak
 
Posty: 115
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Manhatan » 15/7/2009, 21:05

Klamka zapadła, wybrałem Politechnikę.
Po pierwsze, ostatnimi czasy (2007-2009) w rankingu na najlepszą uczelnię techniczna na czele stawki stoi Polibuda Warszawska, po drugie znajduje się ona w centrum miasta, a nie tak jak WAT na Bemowie, z dala od cywilizacji, po trzecie zamiłowanie do motoryzacji przejawia się już nawet jako sympatia do nazwy wydziału, co nie ukrywam miało spory wpływ na decyzję, no i ostatnie, to to, że Politechnika została mi polecona przez swego rodzaju rodzinny autorytet, którego zdanie mocno liczyło się w przypadku wszelkich rozważań i przemyśleń związanych z wyborem.

Tak więc dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie. Od 1 października startujemy z nauką na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych o kierunku wspólnym :)

Pzdr.
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Postprzez gelo007 » 15/7/2009, 21:27

Oj Manhatan... gupoty teraz pleciesz. Bemowo to fajna dzielnia a i jak się moto to nie jest wcale tak źle. Zresztą tam blisko są stacje metra. A mając metro niedaleko to właściwie do słusznej strony Warszawy wszędzie się dostaniesz :). Co do uczelni obie są dobre i raczej słuchanie się autorytetów tutaj niewiele pomoże. Według mnie w wyborze spośród tych uczelni powinieneś brać pod uwagę przede wszystkim jakość wyposażenia laboratoriów. Bo to na czym się uczysz może być zarówno ultranowoczesne jak i pamiętać czasy napoleona iii-ego.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez Manhatan » 19/7/2009, 14:10

Kolejne pytanie, czy na wydziale SiMR Politechniki Warszawskiej obowiązuje motywujący 1000 zł dla studentów? Może ktoś bierze jakieś stypendia czy coś, co można dostać na pierwszym roku?
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 7 gości




na gr