Zobacz wÄ…tek - Trasa egzaminacyjna kat. A w Poznaniu
NAS Analytics TAG

Trasa egzaminacyjna kat. A w Poznaniu

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Trasa egzaminacyjna kat. A w Poznaniu

Postprzez sooshe » 11/3/2009, 14:50

Witam. Zna ktos moze obecna oraz aktualna trasÄ™ na prawko kat. A w poznaniu??Nie mowcie mi ze moj instruktor powinien mi powiedziec bo to dluga historia...
Avatar użytkownika
sooshe
Świeżak
 
Posty: 350
Dołączył(a): 11/1/2007, 23:13
Lokalizacja: Z grodu Mieszka first


Postprzez Konig » 11/3/2009, 17:17

Jedź do WORDu tam na pewno będzie trasa pokazana
Konig
Świeżak
 
Posty: 433
Dołączył(a): 14/8/2008, 20:21
Lokalizacja: Triocity


Postprzez sooshe » 11/3/2009, 17:34

WORD... ostatnio dzwonilem na jakim moto sie zdaje to nikt mi nie umial powiedziec to mnie do naczelnika przelaczyli... ktory nie wiedzial... hehehehehehe jakas 250tka mowi. Juz myslalem ze mnie do swojego przelozonego przelaczy (prezydenta poznania :P) ogolnie im wyzej tym mniej wiedza. Ci na dole nie wiedzieli ile teoretyczny egzamin kosztuje. Odpowiedz brzmiala: Kwota ustawowa... hehehehehe
Avatar użytkownika
sooshe
Świeżak
 
Posty: 350
Dołączył(a): 11/1/2007, 23:13
Lokalizacja: Z grodu Mieszka first

Postprzez tomkub » 11/3/2009, 19:26

wejdz na strone wordu tam wszystkie miasta i trasy sa podane. Albo google.pl "egzamin na prawo jazdy poznan" "word poznan"
tomkub
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8/3/2009, 15:48

Postprzez grzybol » 11/3/2009, 20:08

http://www.prawko.iq.pl/images/inne/map ... tocykl.jpg

moto na jakim się zdaje to yamaha ybr 250, straszna padaka :) gaśnie na 2 biegu bez gazu
grzybol
Świeżak
 
Posty: 172
Dołączył(a): 4/6/2008, 13:59
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Konig » 11/3/2009, 22:36

grzybol napisał(a):http://www.prawko.iq.pl/images/inne/mapy/trasamotocykl.jpg

moto na jakim się zdaje to yamaha ybr 250, straszna padaka :) gaśnie na 2 biegu bez gazu


Nie opowiadaj bajek, bo nie gaśnie...
Konig
Świeżak
 
Posty: 433
Dołączył(a): 14/8/2008, 20:21
Lokalizacja: Triocity

Postprzez grzybol » 11/3/2009, 22:44

Oczywiście że gaśnie, przy zamkniętej przepustnicy i spadnięciu obrotów do minimalnych gaśnie po krótkiej chwili. Dlatego ósemkę robi się na jedynce.
781228 <3
grzybol
Świeżak
 
Posty: 172
Dołączył(a): 4/6/2008, 13:59
Lokalizacja: Poznań

Postprzez sooshe » 12/3/2009, 08:30

ta mape znalazlem ale cos chodza sluchy ze we wrzesniu trase zmienili i nie wiem czy to ta aktualna. ale ogolnie dzieki. Wogole nie mialem stycznosci z tym motongiem wiec dzieki za rady. A zdawal ktos z was moze w ostatnim czasie w poznaniu??
Avatar użytkownika
sooshe
Świeżak
 
Posty: 350
Dołączył(a): 11/1/2007, 23:13
Lokalizacja: Z grodu Mieszka first

Postprzez grzybol » 12/3/2009, 15:25

ja zdawałem w październiku, rzeczywiście we wrześniu była zmieniana i ta co podałem to jest ta nowa.
781228 <3
grzybol
Świeżak
 
Posty: 172
Dołączył(a): 4/6/2008, 13:59
Lokalizacja: Poznań

Postprzez sooshe » 12/3/2009, 15:44

ok dziekuwa. jak zdam to sie pochwale :P trzymajcie kciuki...
Avatar użytkownika
sooshe
Świeżak
 
Posty: 350
Dołączył(a): 11/1/2007, 23:13
Lokalizacja: Z grodu Mieszka first

Postprzez Piciu » 2/7/2009, 17:44

Odswieze temat.

Jest nowa trasa egzaminacyjna " A " w Poznaniu (od wczoraj chyba).

Zawracamy na Polabskiej juz na wysokosci "Newy" (megasam na oWW). > dalej do ronda Solidarnosci i na nim w prawo w Murawe > pozniej w Slowianska w lewo i prosta w dol przez wilczak do WORDu.

Poznizej szkic mojego autorstwa ;)

Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
Piciu
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 10/5/2009, 17:08
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dreadpoz » 9/7/2009, 20:08

SkÄ…d ta informacja? Na stronie WORDu nic nie jest napisane o zmianie trasy.
W każdym razie, na co uważać tam, bo nie miałem okazji nią pojechać?
dreadpoz
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/7/2009, 18:29
Lokalizacja: Poznań

Postprzez adam_tomasz » 11/7/2009, 22:00

zawsze aktualna trasa egzaminacyjna jest wywieszona w ogolnodostepnej gablotce w Wordzie :) wiec wystarczy sie przejsc i zobaczyc (to ta ktora Ci kolega wyzej pokazal) obowiazuje od 1 lipca 2009
jezeli chcesz cos wiecej wiedziec to pisz na priv
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dreadpoz » 11/7/2009, 22:41

teraz to wiesz:) po egzaminie już, wczoraj miałem.

egzaminator i tak pomylił trasy i kawałek kazał mi jechać starą zanim się zorientował, że coś jest nie tak:)

ogólnie bardzo łatwo poszło, nie trzeba się rozglądać na slalomie i ósemce, wystarczy jazda bez gazu na jedynce, hamowanie awaryjne - byle by się zatrzymać, zablokowałem koło i nie było to błędem. Egzaminator bardzo miły, polecił mi wybranie motocykla który był dopiero co zakupiony, w idealnym stanie, lepszy niż w osk. Na mieście bardzo dobra łączność, przy zmianie pasa ruchu najpierw robił to egzaminator z tyłu, jazda w granicach 45km/h i to wszystko. Trzeba uważać na dwa skrzyżowania (połabska/serbska i naramowicka/słowiańska). W pierwszym wjazd tylko na lewy pas ruchu i zmiana na prawy za końcem lini ciągłej ale przed przejściem dla pieszych. Na drugim trzeba uważać na to, żeby nie ustępować pierwszeństwa samochodom i nie tamować ruchu.

Dwie uwagi: nie ma możliwości 'jazdy próbnej' oraz ruszanie na wzniesieniu tylko z użyciem tylnego hamulca, a nie tak jak ktoś napisał "obojętnie" przez co musiałem powtarzać zadanie.
dreadpoz
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/7/2009, 18:29
Lokalizacja: Poznań

Postprzez adam_tomasz » 12/7/2009, 11:51

jezeli chodzi o jazde probna to jak spytasz sie na poczatku egzaminu powinien Ci umozliwic przejechanie sie kawalek motorkiem... jezeli powiedzial ze nie to bylo to jego prywatne zdanie (lenistwo), a nie odgorny przepis (rozmawialem z egzaminatorem nadzorujacym i z bylymi kursantami i jest mozliwosc 'jazdy probnej'). Ruszanie na wzniesieniu oczywiscie tylko i wylacznie uzywajac hamulca noznego.
Co do rozgladania to w przepisach jest jasno napisane ze ma byc rozgladanie. Egzaminatorzy w Poznaniu nie wymagaja tego i mowili o tym wszystkim na zebraniach wszystkich OSK.
Gratuluje zdania i witam w swiecie motocyklistow ;)
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dreadpoz » 12/7/2009, 12:05

Nie, mi powiedziano wyraźnie, że nie istnieje taki przepis i takiej możliwości nie ma. Trudno z tym polemizować, bo rzeczywiście kodeks drogowy nie przewiduje 'jazdy próbnej' więc wychodzi na to, że to tylko dobra wola ośrodka jeżeli pozwala przetestować motor.
dreadpoz
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/7/2009, 18:29
Lokalizacja: Poznań

Zmiana trasy

Postprzez hebri37 » 29/9/2009, 08:14

PodniosÄ™ wÄ…tek.

Trasa egzaminacyjna na kat. A w WORD Poznań uległa zmianie z uwagi na remonty na ulicy Serbskiej. Jak powiedział mi dzisiaj egzaminator nadzorujący "trasa jest łatwiejsza, a na starej trasie egzaminy trwały 1,5h przez ten remont".

Poinformował mnie przez telefon, że trasa teraz jest następująca:
Wilczak -> Słowiańska -> Murawa -> Serbska -> Wilczak. Trzeba to jednak zweryfikować z tym co jest wywieszone w gablocie w WORD.
hebri37
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29/9/2009, 07:57

Postprzez adam_tomasz » 29/9/2009, 09:10

od 22 do 30 wrzesnia 2009 trasa jest taka jak napisales herbi czyli

wyjezdzasz z wordu w prawo w wilczak i jedziesz prooooosto, potem prosto w slowianska... potem prosto prosto prosto i skrecasz na swiatlach w prawo w murawe w strone ronda solidarnosci , na rondzie skrecasz w prawo w serbska i jedziesz prosto do wilczaka w ktorego skrecasz w lewo i potem w lewo do wordu

;)
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rechaa » 30/9/2009, 18:10

kurcze ale fajna macie tą trase - tam i z powrotem tą samą drogą... w S-sk to pół miasta zjezdzisz na egzaminie - taka powalona trasa i jeszcze remont, na którym ostatnio co drugi egzaminowany oblewa, bo jezdzą na pamięć, a zakaz jest skrętu w prawo, gdzie powinno sie jechac na egzaminie wg. podanej trasy...
Avatar użytkownika
rechaa
Świeżak
 
Posty: 191
Dołączył(a): 14/9/2009, 22:14
Lokalizacja: S-sk

Postprzez herbertwarmot » 1/10/2009, 10:21

Hej

adam_tomasz, czy faktycznie od dzisiaj już będzie stara trasa egzminacyjna?? Tak szybko remonty zakończą :)

Pozdrawiam
herbertwarmot
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1/10/2009, 06:52

Następna strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê