Zobacz wątek - Szkolenia na ścigacza
NAS Analytics TAG

Szkolenia na ścigacza

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Szkolenia na ścigacza

Postprzez mocuk » 22/5/2009, 10:46

Witam, mam pytanie, czy są prowadzone jakieś szkolenia na ścigaczach? chodzi mu tu o to że po zrobieniu prawka na kat. A chciałbym też doszkolić się w jeździe na ścigaczu. Interesowały by mnie szkolenia w Krakowie, o ile w ogóle są takie prowadzone.
mocuk
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/5/2009, 14:20
Lokalizacja: Jasło


Postprzez Trener » 22/5/2009, 11:27

Chyba nie ma czegos takiego. Jak kupisz moto to musisz poprostu nabrac doswiadczenie. Im wiecej km nakrecisz tym lepiej. No i jak zaliczysz szlifa pare razy bedziesz wiedzial o co chodzi :)

Pozdro
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem


Postprzez duddits » 22/5/2009, 12:57

Cóż za bzdury, oczywiście że są takie szkolenia. I to bardzo dobrze, że o czymś takim pomyślałeś - zawsze warto się doszkolić i podnieść kwalifikacje. Co do Krakowa to niestety nie pomogę, ale poszukaj na tym forum. Zdaje się, że był wątek o tym.

Na pewno warto zorientować się, która szkoła w Twoim mieście ma tzw. "renomę" i dobrą opinię wśród kursantów. Nawet jeśli nie prowadzą szkoleń oficjalnie to z pewnością możesz próbować umawiać się indywidualnie z instruktorem na doszkalanie.
http://gomoto.tv/ | naszym motorem jest pasja
Avatar użytkownika
duddits
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 10/4/2009, 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mocuk » 22/5/2009, 13:14

znaczy wiem że są szkolenia prowadzone w szkołach nauki jazdy na kat. A, ale polegają one jedynie na dokupieniu dodatkowych godzin jazdy, a mi bardziej chodzi o szkolenie na ścigaczu o większej mocy jak np jakiejś 600-tce, a nie na tych modelach egzaminacyjnych takich jak Yamaha SR 250, Suzuki GS 250 itp.
Aha i drugie pytanie, bo przeczytałem tutaj
http://www.scigacz.pl/Kryteria,wyboru,s ... A,261.html
że nie które szkoły udostępniają większe motocykle o pojemności przynajmniej 500cm3. Czy są w Krakowie takie szkoły które to robią, którą moglibyście polecić??
mocuk
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/5/2009, 14:20
Lokalizacja: Jasło

Postprzez duddits » 22/5/2009, 15:30

Są szkolenia i szkolenia. W Krakowie nie mogę Ci nic polecić, bo nie znam, ale np. w Warszawie Pro-motor organizuje szkolenia wyjazdowe na tor w Poznaniu. Może pod tym kątem poszukaj w sieci.
http://gomoto.tv/ | naszym motorem jest pasja
Avatar użytkownika
duddits
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 10/4/2009, 20:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lukver4 » 11/6/2009, 21:38

Szkolenia organizuje GRANDYS DUO. Poszukaj w internecie ich strony. Njbliższe szkolenie będzie prawdopodobnie w sierpniu na torze w Poznaniu.
lukver4
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17/11/2008, 21:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Szkolenia na ścigacza

Postprzez Ltcrx » 27/6/2009, 15:57

mocuk napisał(a):Witam, mam pytanie, czy są prowadzone jakieś szkolenia na ścigaczach? chodzi mu tu o to że po zrobieniu prawka na kat. A chciałbym też doszkolić się w jeździe na ścigaczu. Interesowały by mnie szkolenia w Krakowie, o ile w ogóle są takie prowadzone.


troszke czasu minelo...ale w Krakowie na pewno jakies dwa miesiace temu Luz kupil Kawasaki 500...turystyk i z tego co mowili instruktorzy jesli ktos umie jezdzic to moze sie na tym szkolic...
Avatar użytkownika
Ltcrx
Świeżak
 
Posty: 123
Dołączył(a): 15/6/2009, 17:24
Lokalizacja: Kraków

Postprzez YZF R1 » 3/7/2009, 06:40

Promotor Warszawa
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Przemysl_17 » 3/7/2009, 17:35

YZF R1

mimo ze jestem z małopolski to sporo dobrego słyszałem o tej szkole . wklejam plan zajęć praktycznych ze strony pro-motor:

20 godzin zegarowych zajęć praktycznych:

1,2 zajęcia - omówienie motocykla, ćwiczenia manewrowe
3,4 zajęcia - ćwiczenia dotyczące umiejętności zmiany biegów oraz prowadzenia motocykla za pomocą
ciała (jazda bez trzymanki).
5,6 zajęcia - prowadzenie motocykla za pomocą ciała(slalom bez trzymanki), przeciwskręt.
7,8 zajęcia - zmiana biegów, oraz redukcja z międzygazem
9,10 zajęcia - przygotowanie do egzaminu praktycznego na placu manewrowym
11,12 zajęcia - zabawa w terenie na SUZUKI DR 125 – muldy, koleiny, kopny piach
13,14 zajęcia - jazda po mieście – ulica z punktu widzenia motocyklisty
15,16 zajęcia - jazda po mieście – nie dajmy się zabić
17,18 zajęcia - jazda po mieście – jak pojechać żeby zdać
19,20 zajęcia - egzamin wewnętrzny na placu manewrowym i jazda po mieście

Zajęcia odbywają się na kilku typach motocykli (przewaga pomarańczowych):
Yamaha SR 125 2 szt.
Yamaha YBR 250 1 szt.
HONDA CBF 250 1 szt.
HONDA Rebel 250 1 szt.
HONDA CB 250 4 szt.
HONDA CB 500 3 szt.
HONDA Shadow 600 1 szt.
SUZUKI DR 125 1 szt.
Suzuki DR 350E 1 szt.
SUZUKI GS 500 E 3 szt.


Świetna sprawa , ja kurs robiłem w tarnowie , wielkie DNO , po 20 godzinach nauczył mnie tzn. powiedział jak , kochany instruktor jak jechać 8 , slalom i kilka słów na temat górki .Z 20 godzin 16 na placu - zero o hamowaniu , biegach , zakrętach , przeciwskręt itd. Tyle ! ŻENADA ! i 700 zł trzeba było zapłacić , pomyślcie ludzie sensownie nad wyborem szkoły i nie sugerujcie się ceną ( wiem łatwo mówić , ale jak bym drugi raz miał iść na kurs to wziąłbym jakąś sprawdzoną szkołe nawet mogłoby być daleko) mimo że Całkowity koszt kursu 1.200,- PLN w promotor to chyba warto jeśli ktoś ma blisko do stolicy.

pozdrawiam
Przemysl_17
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12/3/2009, 18:47
Lokalizacja: małopolska



Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na gr