Zobacz wątek - Jakie formalności podczas wyjazdu na wschód/południe
NAS Analytics TAG

Jakie formalności podczas wyjazdu na wschód/południe

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Jakie formalności podczas wyjazdu na wschód/południe

Postprzez niesiob » 30/6/2009, 06:46

Witam.
Wczoraj wieczorem siedziałem z nienajlepszym humorem i nagle wpadł mi do głowy pomysł że trzeba gdzieś wyskoczyć w urlop. gdzieś dalej. oczywiście motocyklem. Spojrzałem na mapę i pierwsze co zobaczyłem to morze czarne. Stwierdziłem że nie chcę planować, wole żeby jak najwięcej sie okazało w ostatniej chwili, spontanicznie. Ale pewne sprawy trzeba przygotować wcześniej. Napiszcie mi proszę jakie papiery ubezpieczenia czy cokolwiek muszę mieć na taki wyjazd. paszport, zieloną kartę(na samochody trzeba, a na moto?) i co jeszcze? Trasa jaką bym chciał zrobić to ukraina, rumunia, mołdawia. Jak myślicie - w 10 dni się da? mam kawkę er5 kompletnie nie przystosowaną do turystyki. a ponieważ nie mam zamiaru dokładać na akcesoria chcę zabrać mały plecak na plecy i niedużą torbę na tylną kanapę. chciałbym tak po partyzancku - noclegi pod chmurką itp... podejrzewam że to będzie koło (poniżej) 4 tyś km.
co do motocykla to mam opony prawie nowe(2 miesiące mają), więc mam nadzieję że wymiana oleju starczy? może regulacja zaworów.
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa


Postprzez elco » 30/6/2009, 10:17

Rumunia jest czlonkiem Unii Europejskiej, aczkolwiek jeszcze nie przystapila do strefy Shengen. Nie mniej jednak zasady odnosnie ubezpieczenia itd. obowiazuja takie jak w calej wspolnocie. Co do moldawi i ukrainy - niestety nie mam pojecia.
Mysle, ze powienies sobie poradzic. Taka samotna podroz jest niestety troche ryzykowna. Brak benzyny, zlapana guma i bedziesz mial problem. Pogadaj z kims ze znajomych. Moze uda Ci sie kogos namowic.
Tak na poczatek mozesz sobie kupic materialowe sakwy boczne. Nie kosztuja majatku, a na pewno sie przydadza. Obawiam sie, ze nie zmiescisz sie w plecaczek i torbe - trzeba przewidziec kazde mozliwe warunki pogodowe i inne ciezkie sytuacje.Wtedy lepiej byc zabezpieczonym.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław


Postprzez niesiob » 30/6/2009, 11:09

takie jak w unii czyli jakie? ja nie mam kompletnie pojęcia co potrzeba, jakie papiery. do samochodu trzeba mieć zieloną kartę czy jakoś tak, a do moto to też obowiązuje? tak myślę że może jednak morze czarne to za daleko... może by tylko ukraine objechać... piszcie jakieś najważniejsze wskazówki. resztę doczytam w necie.
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa

Postprzez binio » 5/7/2009, 17:26

tez sie wybieram w tamte rejony tylko ja z rumuni lece jeszcze do bulgarii i dopiero wracam
z informacji, ktore musisz wiedziec...
- na ukraine i moldawie potrzebujesz zielona karte - idziesz do ubezpieczyciela i mowisz ze chcesz i Ci daja
- do zadnego z tych krajow nie potrzebujesz wizy
- drogi w zachodniej ukrainie sa w fatalnym stanie - Twoja kawa moze nie podolac, raczej jakies enduro turystyczne by sie przydalo, dlatego ja lece autostrada na Kijow, potem odbijam na Odesse (tez autostrada) i dopiero dalej jak najblizej wybrzeza do Rumunii
- to bardzo tanie regiony, z kwaterami itp nie ma problemu, trzeba sie pytac na wioskach
- na Ukrainie policje zlewaj, jak w ostatniej chwili machna lizakiem nie zatrzymuj sie, zanim odpala swoja lade bedziesz daleko, w razie co "nie zauwazylem was" i tyle, jak Cie zatrzymaja - placisz, niewazne za co - zawsze placisz - wazne zebys nie placil wiecej niz 20 hrywien (najlepiej 10) cobys nie zawyzal ich wymagan ;)

Powodzenia!
12-14 lat - Komarek
15-25 lat - nic...
26 lat - Honda Varadero XL1000V...
gdzie tu logika ktoś zapyta, taki duży i mocny sprzet na peirwszye moto??
odp: W MOJEJ KUR** GŁOWIE!!!
po miesiacu jazdy na Viadrze zmiana na VFR 800FI -> kocham ją :)
binio
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24/3/2009, 09:58
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr