Zobacz wÄ…tek - Suzuki GS 500, przed kupnem
NAS Analytics TAG

Suzuki GS 500, przed kupnem

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Suzuki GS 500, przed kupnem

Postprzez Seraphim » 24/6/2009, 15:04

Jednak zdecydowałem się, że zakupie GSa500. Posiadaczy proszę o rady przed kupnem właśnie a propos tego motocykla. Miałem zamiar (jako że jestem z Warszawy) przed kupnem udać się do Piaseczna gdzie jest suzuki poland position i przeprowadzić badanie techniczne. Takie badanie kosztuje 180zł, a chyba jednak warto skoro się chce 4k zł wydać. Ktoś mi może powiedzieć conieco o tym serwisie? I jak miałaby wyglądać umowa z kupującym, jeśli miałbym go namówić na taki przegląd? Jeśli stan jest taki jak mówi i to potwierdzi mechanik ja płacę za badania i kupuje motocykl, jeśli zachwala motor, a wyjdzie, że ma ciśnienie na tłokach jak stary Ursus to on i się żegnamy?
Seraphim
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21/6/2009, 22:10


Postprzez C-bool » 24/6/2009, 15:15

Przyjeżdżasz, mówisz, że jesteś zainteresowany kupnem, ale chcesz, żeby serwis sprawdził stan techniczny. Jeśli sprzedający się nie zgodzi, to znaczy, że ma coś do ukrycia, a jeśli się zgodzi to już wtedy przegląd wykaże ewentualne wady i jeśli nie będą one bardzo kosztowne, to kupisz moto. Sam zdecydujesz.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Demotywatrrro » 24/6/2009, 17:15

Chcesz wydać 4k na stare padło i chcesz żeby to było w dobrym stanie technicznym po tylu latach ? Nie oczekuj cudów, bo wszystko będzie do wymiany.
Demotywatrrro
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 22/6/2009, 17:59

Postprzez front247 » 24/6/2009, 17:21

Demotywatrrro napisał(a):Chcesz wydać 4k na stare padło i chcesz żeby to było w dobrym stanie technicznym po tylu latach ? Nie oczekuj cudów, bo wszystko będzie do wymiany.

Ale ty głupoty gadasz jak potłuczony... :roll:

C-boll dobrze radzi ..za 4 tys wcale nie musi byc padło...po prostu trzeba sprawdzic to i owo...fajnie ze masz mozliwosc sprawdzenia w aso..warto dac te 180 zl moim zdaniem...ale np umowic sie ze sprzedajacym ze jesli sie zdecydujesz potem na kupno,to dzielicie sie po polowie czyli po 90 zl...uczciwie i nikt nie bedzie stratny.
On bedzie zadowolony ze sprzedal moto...a ty ze jest wn dobrym stanie :) powodzenia
Avatar użytkownika
front247
Świeżak
 
Posty: 298
Dołączył(a): 10/4/2008, 21:59
Lokalizacja: zielona góra

Postprzez Nigoss » 24/6/2009, 17:34

front247 raczej jak wlasciciel pozwoli na takowe badanie to glupio byloby go obciazac dodatkowymi kosztami. Trzeba sie umowic, ze jak moto bedzie po badaniu w takim stanie o jakim mowil to wtedy my placimy, ale jesli beda jakies powazne wady wtedy on placi i nara. Taka umowa jest najlepsza, bo czasami moze sie zdarzyc, ze niby on zezwoli na takie badanie, a wyjda jakies powazne wady, o ktorych on sam nie wiedzial i my jestesmy stratni bo kase wywalilismy na badanie, a i tak moto nie kupimy.
,,Motocykle to nie tylko moja pasja, ale też moje życie''
Avatar użytkownika
Nigoss
Bywalec
 
Posty: 567
Dołączył(a): 5/9/2008, 17:01

Postprzez Seraphim » 24/6/2009, 17:45

Nigoss napisał(a):bo czasami moze sie zdarzyc, ze niby on zezwoli na takie badanie, a wyjda jakies powazne wady, o ktorych on sam nie wiedzial

I myślę, że to najłatwiejszy sposób sprawdzenia jak sprzedawca obchodził się z motorem, rozumiem że jakieś pierdoły to ok, ale że luzy na zaworach czy coś w ten deseń, to jednak powinno się sprawdzać, a nie dopiero jak zacznie coś tłuc i brzęczeć. No to będę szukał i umowa taka, motor taki jak mówi kupuje i pokrywam koszta ASO, nie to sam płacisz. Znając życie to 95% sprzedających od razu wycofa się...
Seraphim
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21/6/2009, 22:10

Postprzez YZF R1 » 25/6/2009, 01:22

polecam od siebie poszukać na forum było dużo o GS 500 może dowiesz się czegoś nowego przed kupnem :wink: :wink:
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MadboY » 25/6/2009, 02:13

Zamiast dawac prawie 2 stow w Poland Position podjedz z GSem do Jasklowskiego i obadaja Ci sprzet za 50zl (podjedz od razu do mechanikow).
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa

Postprzez kosta » 25/6/2009, 10:16

zapraszam do nas www.3fun.pl
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA

Postprzez fil17go » 30/6/2009, 21:55

Demotywatrrro napisał(a):Chcesz wydać 4k na stare padło i chcesz żeby to było w dobrym stanie technicznym po tylu latach ? Nie oczekuj cudów, bo wszystko będzie do wymiany.


Nie mozesz mowic ze stare padlo ja wtym roku kupilem gsa 94r za jeszcze mniej pieniedzy niz klega chce wydac powymienlaelm filtry olej zrobilem 2tys. km i narazie nic go nie boli... poprostu zalezy jak sie trafi. Sadze ze z tym serwisem kolega ma racje bo 180zl to nie jest majatek a zawsze wiesz co kupujesz. pzdr
Aerox'99->GS 500e'94 -> SV650S'06-> R6'00-> GSXR600'03
Avatar użytkownika
fil17go
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 20/2/2009, 23:09
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp. Dyskobolia ;]

Postprzez bartek1234 » 3/7/2009, 13:04

fil17go napisał(a):
Demotywatrrro napisał(a):Chcesz wydać 4k na stare padło i chcesz żeby to było w dobrym stanie technicznym po tylu latach ? Nie oczekuj cudów, bo wszystko będzie do wymiany.


Nie mozesz mowic ze stare padlo ja wtym roku kupilem gsa 94r za jeszcze mniej pieniedzy niz klega chce wydac powymienlaelm filtry olej zrobilem 2tys. km i narazie nic go nie boli... poprostu zalezy jak sie trafi. Sadze ze z tym serwisem kolega ma racje bo 180zl to nie jest majatek a zawsze wiesz co kupujesz. pzdr


Dokładnie.
Ja tez niedawno kupiłem GSa za 4k rocznik '92. Znajomy mechanik go obadał i powiedział ze jest ok. A ze do tego jest w bardzo dobrym stanie wizualnym to czego chcieć więcej?? Do nauki w sam raz.

A jeżeli nie miałbym znajomego mechanika, to na pewno wydałbym te 180zł za dokładne sprawdzenie w serwisie.

Lepiej sprawdzić niż wdepnąć w bagno.
A jeżeli odpuscisz sobie ten serwis o to patrz na takie podstawowe rzeczy jak: stan napedu, klocki, opony, zawieszenie. No i sam wygląd moto powie Ci dużo o właścicielu. Bo "kto dba, ten ma"
Powodzenia w poszukiwaniach
Avatar użytkownika
bartek1234
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/6/2009, 20:29
Lokalizacja: okolice ElblÄ…ga



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê