Zobacz wÄ…tek - zmiana w karcie pojazdu
NAS Analytics TAG

zmiana w karcie pojazdu

Przepisy, prawo
_________

zmiana w karcie pojazdu

Postprzez goofy27 » 15/6/2009, 22:19

Witam


Mam wątpliwość. Chodzi mi konkretnie o odblokowanie motocykla. W karcie pojazdu mam wpisaną moc jeszcze z przed odblokowania, zaraz po rejestracji stan faktyczny uległ zmianie. W pouczeniu karty jest zaznaczone, że w razie zmiany parametrów technicznych trzeba to zgłosić. Czy jest to absolutnie konieczne w przypadku odblokowania moto, czy można to przemilczeć. Jeżeli trzeba zgłosić, to jak to załatwiać? UM kieruje na odpowiednie badania, czy może wystarczy moja deklaracja?

Z góry dzięki za odpowiedź.
goofy27
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:53
Lokalizacja: Poznań / Dąbrowa Górnicza


Postprzez Czester » 22/6/2009, 16:37

Olej to i nigdzie nie zgłaszaj. Nawet jakbyś zgłosił to póki co na Stacjach Kontroli Pojazdów nie maja hamowni żeby mieć mozliwość sprawdzenia mocy. W radiowozach tymbardziej :) A skoro chcesz to zgłosić to wnioskuję, że posiadasz stosowne uprawnienia do prowadzenia motocykli o mocy przekraczającej 11 Kw więc poruszasz się legalnie a zmiana takiego parametru w karcie pojazdu to niepotrzebny zachód.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez goofy27 » 22/6/2009, 19:10

Ponad pół roku nic z tym nie zrobiłem i chyba tak zostanie, tylko chciałem wiedzieć, czy ktoś może coś takiego już robił. Być może przedzwonię kiedyś do UM. Być może. A że prawko mam pełne A, nie przeszkadza mi to, dzięki
goofy27
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:53
Lokalizacja: Poznań / Dąbrowa Górnicza



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości




na górê