Zobacz wątek - Bandit 600 na koło - da rade z manetki?
NAS Analytics TAG

Bandit 600 na koło - da rade z manetki?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Bandit 600 na koło - da rade z manetki?

Postprzez karolek850 » 7/6/2009, 19:49

witam :)

mam bardzo trywialne pytanie do znawców motocykli a mianowicie czy da rade zrobić wheele motocyklem suzuki bandit 600ccm (z tych pierwszyzch modeli) bez uzycia sprzegła, czyli jedziemy sobie na jedynce i w pewnym momencie odkrecamy manetke na max i koło przednie idzie nam w góre ;)


da rade takie cos zrobić tym banditem na standartowych zebatkach?
i zalozmy ze wszystko jest standartowe bez jakis tjuningów :D

czy trzeba najpierw na ułamek sekundy zamknąć przepustnice poprzez ujęcie gazu żeby przód zanurkował czy mozna sie obyć bez tego?

i najwazniejsze przy jakich obrotach to wykonac zeby bylo najefektowniej? :)

pozdro
karolek850
Świeżak
 
Posty: 151
Dołączył(a): 20/2/2009, 15:11
Lokalizacja: swazedz


Postprzez falconiforme » 8/6/2009, 08:09

Musisz mieć nielada wyczucie by z gazu na koło poszedł. B6 nawet ze sprzęgła ciężko idzie.
Niestety nie nadaje siÄ™ do takich zabaw.
Zawiechy do bani, ciężar za duży i momentu za mało.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze


Postprzez s_extrem* » 8/6/2009, 11:18

W B6 z gazu podniesie sie bardzo minimalnie kolo i tyle. Falco ma racje, jego ciezko nawet ze sprzegla sie stawia. Mowie oczywiscie o fabrycznych ustawieniach.
Avatar użytkownika
s_extrem*
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 18/5/2008, 14:43
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Fikol » 8/6/2009, 18:32

B6 za bardzo się nie nadaje do gumowania chociaż ostatnio widziałem swojego dziorka zasuwającego na jednym kole w rękach znajomego :D. Bez 1-0-1 raczej z jedynki nie fikniesz na plecy ;). Znajomy z dwójki ze sprzęgła ładnie wskakiwał na tylne koło :)
Avatar użytkownika
Fikol
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 3/6/2008, 19:24
Lokalizacja: Węgrów

Postprzez Traperoso » 9/6/2009, 15:50

hehehe jak jesteś taki leń i chcesz tylko ręką stawić na koło to nie da rady. Jeśli jednak chcesz koniecznie na koło to da radę bez problemu, ale wtedy musisz się trochę wysilić, tzn szarpnąć kierę w momencie dodawania gazu, odchylić się do tyłu, bądź ewentualnie stanąć nogą na tylnim podnóżku: pamiętając by prawa noga była zawsze na hamulcu. Jak poćwiczysz zdziwisz się :D pozdro
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez SQ » 9/6/2009, 19:27

mój ma nieco większy silniczek i nie chciał iść na gumę przy zalecanych obrotach w okolicach max momentu (koło 8/9tyś). ale okazało się, że idzie z 6tyś :D świeca to nie jest, zresztą ja dopiero się tego uczę, więc panikuję jak mi horyzont zaczynają przysłaniać zegary i zamykam gaz...
kolo miał bandziora 600 i dawał z gazu, tylko lewa noga na podnóżek pasażera ;)
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez baktus » 9/6/2009, 19:42

[quote="Fikol"]B6 za bardzo się nie nadaje do gumowania chociaż ostatnio widziałem swojego dziorka zasuwającego na jednym kole w rękach znajomego :
Ja miałem podobnie,bo myslałem ze podnies idzie ale zeby przejechac chodz 15 metrów niemozliwe.Kumpel wsiad i jechał na kole a ja stałem jak dup..Musze jeszcze duzo sie nauczyc :lol: Tylko on stawał ze sprzegła.Bez sprzegła jak sam próbuje to to przud musze troche rozkołysac i wpewnym momecie dodac gazu to pól metra sie podniesie :wink: Ale jeszcze długa droga przedemna i chyba Bandzior zabardzo do tego sie nie nadaje.
CB 400N
GSF 600N Bandit
FZS 600 Fazer,GSF 1200N
baktus
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 5/7/2008, 21:05
Lokalizacja: wlkp



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê