Zobacz wątek - Sprzedaż niedawno kupionego motoru
NAS Analytics TAG

Sprzedaż niedawno kupionego motoru

Przepisy, prawo
_________

Sprzedaż niedawno kupionego motoru

Postprzez maker3 » 3/6/2009, 17:19

Mam takie pytanie.
Po zakupie motoru trzeba je wciągu 30 dni przerejestrować na siebie.

Co jeśli nie przerejestrowałem jeszcze motoru (nie minęło jeszcze te 30 dni), a już chciałbym go sprzedać?

Mogę go sprzedać? Czy może dopiero po tym jak go przerejestruje na siebie będę mógł go sprzedać?

Jeśli bym mógł go sprzedać,
to jak wygląda sprawa w urzędzie dla kolesia, który kupuje ode mnie motor?
W końcu motor jest zarejestrowany na Pana X, a koleś, który kupuje go ode mnie będzie mieć umowę ze mną, a nie z panem X.
maker3
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 7/3/2009, 15:45


Postprzez caliber1986 » 4/6/2009, 18:15

Tak szybko ci się moto znudziło??? :)
Avatar użytkownika
caliber1986
Bywalec
 
Posty: 679
Dołączył(a): 26/10/2007, 19:54
Lokalizacja: POZNAN/Paledzie


Postprzez oskaarek » 4/6/2009, 19:24

wystarczy skarbowke oplacic i przerejestrowywac na siebie nie trzeba. ,ale musisz umowe swoja z tym gosciem co kupowales od niego dac klijentowi oplacona oczywiscie.

Koles jak bedzie wtedy przerejestrowywal to bedzie musial dac do wglÄ…du
umowe twoja z tym co kupiles od kogos i druga umowe co podpisze z toba i zarejestruje bez problemu
R1 rn12 2004r+ , stunt honda+ AUDI A6 1,8T
oskaarek
Świeżak
 
Posty: 203
Dołączył(a): 25/8/2008, 08:59
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez rambo wwa » 4/6/2009, 21:14

Jesli sprzedajesz pojazd przed uplywem pol roku od momentu kupienia go. To jestes traktowany jako handlarz pojazdami i musisz zaplacic jakis tam podatek od czegos i podatek od dochodu.
Avatar użytkownika
rambo wwa
Świeżak
 
Posty: 209
Dołączył(a): 9/9/2006, 16:12
Lokalizacja: 0-22

Postprzez Raczek_6 » 7/6/2009, 16:26

Możesz sprzedać taki motocykl z tym że:
1. W ciągu 14 dni od daty zakupu powinieneś opłacić podatek w urzędzie skarbowym - całe 2 %.
2. Sprzedając (nie musisz rejestrować na Siebie) jeśli nie minie 6 miesięcy, w US zapłacisz podatek od różnicy kwoty za jaką kupiłeś i sprzedałeś - chyba że sprzedasz za kwotę za jaką kupiłeś.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Czester » 22/6/2009, 17:24

rambo wwa napisał(a):Jesli sprzedajesz pojazd przed uplywem pol roku od momentu kupienia go. To jestes traktowany jako handlarz pojazdami i musisz zaplacic jakis tam podatek od czegos i podatek od dochodu.

Tu się nie zgodzę, patrz pkt. 2. w poście Raczka powyżej.
Jeśli nie było różnicy pomiędzy kwotą zakupu a kwotą sprzedaży nie płacisz nic. Praktykowałem wielokrotnie na sobie.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê