Zobacz wÄ…tek - Kawasaki Kle 650 Versys
NAS Analytics TAG

Kawasaki Kle 650 Versys

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Kawasaki Kle 650 Versys

Postprzez nienienie » 7/10/2008, 09:11

Co myslicie o tym sprzecie? Warto? Moze ktos z Was nim jezdzi? Zalezy mi na fajnym motocyklu do jazdy po miescie, ale tez do wypadu na wakacje we dwoje. Tylko po drogach, zaden offroad itp. W salonach kawasaki akurat nie mozna zamowic sobie jazdy testowej, wiec jakby co, to musze przyslowiowego kota w worku kupic. Ciekawe, jakie sa koszty przegladow i czy ten sprzet jest dobrej jakosci. Bo z czesciami to pewnie bedzie kiepsko, bo to nie za popularny motor. Jakbyscie cos wiecej o Versysie wiedzieli, albo mogli mi poradzic, czy warto, bylbym wdzieczny. Nie mam za duzo doswiadczenia, jezdze od 2 lat na jakims chinsko-koreanskim shicie.
nienienie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7/10/2008, 08:53


Postprzez kosta » 7/10/2008, 09:36

z serwisem nie bedziesz miał problemów tutaj www.3fun.pl jeśli potrzebujesz baaardzo prcyzyjnych informacji proponuje abyś się skontaktował z brand menagerem działu kawaski Maćkiem napewno odpowie ci na wszystkie pytania. Konakt do gościa jest na stronie 3fun.
AGAINST SLOW
ZAPRASZAM PO MOTOCYKLE i AKCESORIA
Avatar użytkownika
kosta
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1628
Dołączył(a): 18/5/2007, 16:23
Lokalizacja: WWA


Postprzez SQ » 7/10/2008, 09:54

ogólnie nie głupi motocykl, ale podczas testów wytykane są zawsze te same wady. zbyt wysoko zamontowane podnóżki i nieco za twarde zawieszenie. jeśli chcesz tym śmigać to wszystko zależy jakiego jesteś wzrostu i jak będziesz się na nim czuć. zabierz pasażera/erkę do salonu, wsiądź na maszynkę i zobacz jak sie czujesz w kontekście nóg. do tego niech pleckak sprawdzi jak u niego z nogami i czy ma wystarczająco miejsca na kanapie jeśli zamontujecie topcase. zawieszenie przy obciążeniu powinno być ok, a poza tym twardość sprzyja szybszej jeździe.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez nienienie » 7/10/2008, 14:33

dzieki! za wysoki nie jestem - 178cm, kiedy na nim siedzialem dostawalem na palcach do ziemi. slyszalem, ze mozna zamienic siodlo na 5 cm nizsze, ale tylko w srodkowym odcinku. cholera go wie jakby sie na nim jezdzilo. doswiadczenia za duzego tez nie mam. na typowych nakedach spokojnie staje obiema stopami na ziemi. moze to zludne uczucie, ale jakos tak bezpieczniej sie w zwiazku z tym czuje. poza tym srodek ciezkosci jest nizej ziemi, a to pewnie wplywa na stabilnosc takze. tyle tylko, ze nakedy za bardzo mi sie nie podobaja, a z drugiej strony kupic cos, na czym bede sie bal jezdzic to tez bzdura.
nienienie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7/10/2008, 08:53

Postprzez SQ » 7/10/2008, 16:04

ale co ma wysokość podnóżków do sięgania stopami ziemi? chodzi o to, że jak jedziesz to masz zbyt mocno skulone nogi w kolanach co przy długich trasach może prowadzić do drętwienia kończyn...

jak obniżysz sofę będzie jeszcze gorzej!
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez MOTORMANN » 20/10/2008, 06:52

Poczekaj do przyszłego roku. Ma być nowa yamaha diversion. Z owiewką to całkiem sympatyczny motocykl.Będzie pasował do twojego wzrostu i spełni twoje wymagania.Ja miałem taki dylemat dwa lata temu,chciałem kle 500 ale diversion okazał się dla nas z żoną wygodniejszy i mniej pali
pozdrawiam
MOTORMANN
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5/2/2008, 23:03

Postprzez Ragnar1 » 27/11/2008, 15:11

SQ napisał(a):ogólnie nie głupi motocykl, ale podczas testów wytykane są zawsze te same wady. zbyt wysoko zamontowane podnóżki i nieco za twarde zawieszenie.


Jak to możliwe, że wytykane są same wady, a Versysek został wybrany motocyklem roku 2008 w prestiżowym piśmie Motocycle? :)

Posiadam Versysa od roku i rzeczywiście podnóżki mogłyby być niżej, tu się zgodzę. Brak jest również podstawki centralnej w akcesoriach i udźwig w tym moto jest średni (186 kg). Dla mnie zawieszenie jest w porządku, na drogi jak znalazł, a na torze to w ogóle miodzio.
Ponadto Versysek jest idealnym moto na kiepskie drogi i szutry(dłuższe skoki zawieszeń) szczególnie jak się zmieni opony na Pirelli Scorpion Sync. Moto bez wysiłku wchodzi w zakręty, pozycja kierującego jest wygodna (wyprostowana), dobrze radzi sobie w korkach (kierownica wyżej od lusterek), ma niezłego kopa (parametry sami sprawdźcie). Na dłuższe wyprawy solo jak znalazł, a i w 2 da radę :) Spalanie w okolicach 4 litrów. Hamulce w porzo (tak przynajmniej twierdzą wszyscy moi znajomi co na nim jeździli, chociaż ja wolałbym je mieć nieco ostrzejsze). Tylny hamulec jest łatwo dozowalny (nie jest zero-jedynkowy).

Co najważniejsze, daje dużo radości z jazdy, czego nie można powiedzieć o każdym moto.
Ragnar1
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27/11/2008, 11:56

Postprzez qadrat » 27/11/2008, 21:58

Z tym spalaniem to żeś zajebał... Okolice 4 litrów :D Chyba jak jedziesz 100km/h po autostradzie w bezwietrzną pogodę, ważysz 50kg i nie masz ze sobą żadnego bagażu - ale to i tak w tych 4l nie osiągniesz, minimum 4,5l wypije :D

Wybacz misiu, znam dobrze ten sprzęt, po mieście spalanie poniżej 6l nie schodzi, podczas miejskiej jazdy w 2 osoby wychodzi jakieś 6,3l ;) A za to przy dość dynamicznej jeździe potrafi 7,5l wychlać :P
BMW F650 Funduro.
Avatar użytkownika
qadrat
Świeżak
 
Posty: 276
Dołączył(a): 21/4/2008, 21:25
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Ragnar1 » 28/11/2008, 15:07

Dobra, dobra może się nieco rozpędziłem w tym zachwalaniu, chociaż ja mam nieco lepsze wyniki od Twoich, co mnie oczywiście cieszy :wink:

A tak w ogóle nie mów do mnie misiu, mów do mnie tygrysie :lol: :D
Ragnar1
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27/11/2008, 11:56

Postprzez kargul » 28/11/2008, 20:54

Pomyśl o transalpie.Klasa bardzo podoban i ma lepsze opinie.
Ja ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Spalanie troche mniejsze(4-6l)duża wygoda i bezawaryjność to mocne zalety tego sprzęta.Niektórzy mówią,że to motor na wyprawedo mongoli,ale...
Szczerze polecam.
www.kiteclub.pl | transalp xl650v | | ALOHA
Avatar użytkownika
kargul
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6/12/2007, 19:52
Lokalizacja: z kontenera

kawasaki kle 650 Versys

Postprzez kawosz » 6/4/2009, 23:06

Pozycja jest moim zdaniem optymalna, na kreta szose ,ugiecie nog pozwala skrecac cialem - tylkiem, nogi nie dretwieja , mam 186 wzrostu, czasem przy wolnym skrecie mozna noge wystawic do przodu ,lub potrzymac chwile na gmolu- polecam . Na dlugie trasy wieksza szyba z deflektorem , bardzo wygodna kanapa ,tylko dla singla , umozliwia zmiane pozycji .Gdansk Warszawa nie trzeba sie zatrzymywac ,ale niestety na baku nie przejedzie ,mimo obietnic w opisach . Do miasta tylko kufer centralny , jest wtedy bardzo szczuply, kiero przechodzi ponad lusterkami , z pod swiatel rusza z milym dziwiekiem i jak jakis mysliciel nagle wyjedzie na lewy pas to versys mija go po krawezniku spokojnie . Przy powolnej jezdzie w dol po sliskim ,tylna noga na hamulcu,mam wrazenie ze gdy straci rownowage , a wysoki srodek ciezkosci ,to nie zdaze sie podeprzec nogami .Przy glebie na zerowej predkosci pekaja podnozki . Po piachu tez tylko szybko , Strasznie denerwuje mnie bzyczenie z pod wskaznikow na niskich obrotach. Pierwszy bieg wchodzi z hukiem szkoda ze nie ma wyswietlacza biegu jak w gsr 600 Smarowanie lancucha w trasie to wysilek ,nozka zaglebia sie w piachu wymaga podkladki , a chlodnica oblewana jest woda - blotnik za krotki! Nisko polozony wydech troche stresuje Po 12kkm olej i klocki ok , jakis wyciek ,paliwo chyba ,gdy dolalem do zbiornika po wczorajszym wiosennym kursie. W garazu w zimie byl co miesiac jezdzony.W sezonie robilem raczej dlugie przeloty nie za szybko i mysle ze na takie to sa lepsze inne moto ,ale do duzego miasta nie. Gdzie na przeglad w Warszawie moze ktos poda ceny?Bede wdzieczny za wszelkie obserwacje i uwagi - wciaz sie ucze :P
kawosz
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/2/2008, 19:34
Lokalizacja: warszawa

Postprzez nienienie » 2/6/2009, 14:24

najlepiej serwisowac na prymasa tysiaclecia w wawie. kupilem jednak tego versysa, jak na razie spoko, tylko jednak duzo pali (kolo 6l/100km) a moze bysmy sie spotkali wszyscy w wawie i zrobili na tych sprzetach jakis piknik? :)
nienienie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7/10/2008, 08:53

Postprzez SQ » 2/6/2009, 20:13

kawa er6f z tym samym silnikiem potrafi zejść ze spalaniem poniżej 4l/100km (jazda w górach)
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

versys

Postprzez kawosz » 2/6/2009, 22:34

zrobilem kolejne 4tys w sumie 16 tylna opona zdarta do wewnetrznej warstwy , e 67 warsawa sonkajarvi i spowrotem wg przepisow , to pali 4,5
kawosz
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/2/2008, 19:34
Lokalizacja: warszawa

Postprzez nienienie » 27/6/2009, 23:48

wiecie moze, gdzie w warszawie kupic podwyzszona szybe do versysa (taka z deflektorem)? a do tego przedluzenie przedniego blotnika, zeby nie chlapalo po chlodnicy? szykuje sie dluzsza przejazdzka...
nienienie
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7/10/2008, 08:53

Postprzez YZF R1 » 27/6/2009, 23:51

Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kawosz » 28/6/2009, 13:25

szyba givi jest na allegro we free and fun , szyba z deflektorem powinna tam byc tez , moze na zamowienie , w probike na jerozolimskich maja w salonie versysa wyposazonego na podroz , demo , nie pamietam ale chyba powinien miec wieksza szybe , ja kupilem w 3fun rok temu , a blotnik przedluzylem butelka plastikowa bo byla nagla potrzeba , wiec jak znajdziesz to daj znac , jakies nowe obserwacje ? u mnie sprzeglo ciezko chodzi linka jest dluga chyba sie gdzies zagina i wciera sie w plastikowy pancerzyk :)
kawosz
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/2/2008, 19:34
Lokalizacja: warszawa



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê