Zobacz wÄ…tek - Rejestracja starego motocykla
NAS Analytics TAG

Rejestracja starego motocykla

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja starego motocykla

Postprzez jammal17 » 29/5/2009, 15:18

Witam mam taki problem. Posiadam motocykl Simson Sr4 2/1 jest On jeszcze na starych zielonych tablicach rejestracyjnych posiadam do niego dowód rejestracyjny na poprzedniego właściciela ( jest w jednym kawałku ale litery są cieżkie do odczytania ) właściciel juz dawno nie żyje, nie posiadam zadnej umowy zakupu gdyż ten motor jest u mnie w rodzinie od ładnych kilkunastu lat ale jest jeżdżony po lasach, wiec nie mialem potrzeby go rejestrować.

Ostanio postanowiłem go wyremontować i zarejestrować i mam pytanie jak go teraz zarejestrowac ? czy bedą jakieś problemu ?

z góry dziękuje za odpowiedzi

ps. osoba na która widnieje na dowodzie nie jest moją rodziną był to znajomy mojego taty i On kupił od niego ten motor nie spisując żadnej umowy
jammal17
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 19/1/2008, 12:58
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez talta » 29/5/2009, 16:29

moze byc problem, moj tata jak kiedys kupowal samochod to tez koles zmarl i on zrobil tak, ze sie dogadal i zarejestrowali na jego corke i potem na mojego ojca
talta
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2439
Dołączył(a): 26/1/2009, 21:14


Postprzez skora » 31/5/2009, 00:49

Jak masz dowód rejestracyjny to idź do sądu o zasiedzenie rzeczy ruchomej
rozprawa kosztuje chyba ok 50 żł i trwa 3 lub 4 tyg.( na necie jest dużo o tym)

lub

jesli nie masz dowodu to jeśli jest to moto nadajace sie juz na zabytek to możesz isc do rzeczoznawcy, nabije ci numery nowe i zdjecia porobi - z nimi do PMZu i tam ożekają że będzie (lub też nie) zabytkiem, jesli ak to
z tym papierem lecisz do wydziału komunikacji i dostajesz dowód na ciebie i żółte blachy (oczywiście za opłatą)
Suzuki GSX 1400-2001
Kawa GPZ 1100-1983
Jawa 250/353-1958
Avatar użytkownika
skora
Świeżak
 
Posty: 280
Dołączył(a): 12/10/2005, 00:11
Lokalizacja: Jarocin

Postprzez jammal17 » 31/5/2009, 19:09

z rejestracją na zabytek może być problem bo jak sie orientuje ( może sie myle ) motocykl musi być tam w iluś % oryginalny a mój ma zmieniony cylinder i tłok oraz inną manetkę gazu.

wieć takie coś raczej mi nie zarejestrują jako zabytek
jammal17
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 19/1/2008, 12:58
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê