Zobacz wÄ…tek - 2 pytania o kask
NAS Analytics TAG

2 pytania o kask

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

2 pytania o kask

Postprzez nesta83 » 29/5/2009, 17:12

Witam, ktory z tych kasków polecacie, a moze jakis inny.. Tak do 700zl.

http://allegro.pl/item638452328_marushi ... ralny.html

http://allegro.pl/item645695230_agv_kas ... roz_s.html

Przynam, ze bardzo mi sie podobaja tez z wygladu :)

A dwa.. Gdzie w Krakowie moge kupic kask, gdzie jest najwiekszy wybor, fachowa obsluga itd ?
nesta83
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 8/5/2009, 00:54


Postprzez jordan23 » 29/5/2009, 17:46

Jak dla mnie Marushin
Avatar użytkownika
jordan23
Stały bywalec
 
Posty: 1103
Dołączył(a): 23/2/2008, 11:40
Lokalizacja: jestem?


Postprzez wojtasmazi1 » 29/5/2009, 17:54

Osobiscie bym wybral AGV, mialem z ta forma do czynienia i nie moge o nich nic zlego powiedziec
Suzuki Gs 500 1998r -> oczko w głowie
Avatar użytkownika
wojtasmazi1
Stały bywalec
 
Posty: 1455
Dołączył(a): 24/5/2009, 15:03
Lokalizacja: Poznań - Rataje

Postprzez przemko27vr4 » 29/5/2009, 18:51

Mialem AGV k-series w zeszlym roku 150eurusow ,totalny badziew ,brak anti fog,wyjmowanego wnetrza do prania ,szybka sie rysuje ,niemilosiernie glosny juz od 70km/h,zle wykonanie,tu odchodzi tam odlazi,zle spasowane,raz zgubilem zaslepke od wentylacji. K-3 to napewno nic lepszego niz moj k-series jezeli chodzi o wykonanie bo tego czego nie ma moj k-series ten k-3 juz ma.Obecny Marushin 777nx w malowaniu tiger. cena 690zl w motorista budnicy,totalnie inna bajka.Nie mialem porownania z lepszymi kaskami ale anti fog jest nawet niezly ,szybka ok z systemem szybkiego wypinania,srodek calutki wyjmowany,boki,gora,DUZO cichszy,lepsze zapiecie,bynajmniej nie uwiera mnie tak jak w AGV,ogolnie jestem zadowolony lecz nie ukrywam ze mam chrapke na cos lepszego,pewnie tez marushin,moze 999, Zauwazyc mozna ze AGV ktory cie interesuje juz ma to wszystko co oferowany Marushin ale ja juz nie zaryzykuje z kaskami Agv.Jest duzo lepszych firm w podobnej cenie a zapewne w Agv interesuje cie w glownej mierze malowanie :-)
Avatar użytkownika
przemko27vr4
Świeżak
 
Posty: 260
Dołączył(a): 26/8/2008, 08:11

Postprzez elco » 29/5/2009, 20:56

Za 750 zł polecam Sharka S800 albo HJC IS-16. Marushin ani AGV mnie nie przekonuja.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Kamusial » 29/5/2009, 23:01

Ostatnio przerabiałem taki temat, szukałem czegoś do 700-800 zł.
Marushina nigdy na głowie nie miałem także się nie wypowiem.
HJC są głośne.
AGV K3- jak dla mnie to kask wart max 450zł, podchodził mi też GP PRO, ale to już 1100 zł (reszta AGV mi nie leżała na głowie)
Uvexy- żaden nie pasował na moją głowę.
Nolan- też mi nie leżał, jednak o N84 krążą bardzo dobre opinie- może warto się zainteresować. Ma deflektor i skorupę z latexu.

poza tym patrzyłbym na to, czy kask ma dobrą wentylację, deflektory (ewentualnie opcja dokupienia), w miarę tanie szybki i dostępność części zamiennych.
blenda- wolÄ™ okulary z polaryzacjÄ…
antifog- można dokupić

Ogólnie wybór ograniczyłem do:
Shark S800- ponoć cichy, antifog na folii, deflektory górny i dolny ( dolny lubi się wypinać), bardzo wygodny. Do upolowania na allegro nówka ~550 zł, gorzej żeby miał takie malowanie jak tego oczekujesz - coś za coś :)

Shoei Raid II/TZ-R // XR-1000/RF-1000 (o ten model ciężej w tej cenie)- właśnie na allegro jest Raid II nówka za 800 zł w kilku rozmiarach. Ja kupiłem wersję USA - TZ-R:

aerodynamika lepsza od sharka -> czyli pewnie osiągasz ten sam poziom głośności przy 10kmh więcej. Przy większych prędkościach masz mniejszy Cx, więc łatwiej Ci utrzymać głowę.
włókna zamiast termoplastiku -> bezpieczniej i lżej
DD zamiast zatrzasku -> bezpieczniej, ale mniej wygodnie
pewnie gorsza "klima" niż w XR-1000 i Sharku -> ale taniej i pewnie ciut ciszej :)
mam wrażenie, że TZ-R lepiej się dopasuje do głowy niż Shark
brak deflektorów, antifoga - koszt w sumie ~200 zł, do dokupienia jak będzie kasa, (ewentualnie można się pokusić o kołnierz wyciszający, chociaż myślę, że w RAIDzie będzie to skutkowało sauną-> zatkanie wylotu powietrza).

Przy takim budżecie wydaje mi się, że warto już zainwestować w Shoei, a z czasem dokupić odpowiednie wyposażenie (jednak nie masz wyboru koloru). Zawsze jednak można kupić Sharka i zatyczki do uszu -> w sumie 400 zł w kieszeni zostanie...

Tak to wyglądało w moim przypadku, pewnie masz inny kształt głowy i inne kaski będą Ci pasować, także mierz ile wlezie.

Edit:
Znalazłem przed chwilą taką aukcję w Krakowie:
http://allegro.pl/item649456980_kaski_shoei_arai_xr_1000_rx7rr4_corsair_raid_gsxr.html (otwórz link)
Avatar użytkownika
Kamusial
Bywalec
 
Posty: 782
Dołączył(a): 26/4/2009, 01:13
Lokalizacja: Wawa - włochy



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê