Zobacz wątek - MZ ETZ 250 czy Honda CX 500?
NAS Analytics TAG

MZ ETZ 250 czy Honda CX 500?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

MZ ETZ 250 czy Honda CX 500?

Postprzez yuby51 » 25/5/2009, 22:05

Na wstępie chciałbym się przywitać, gdyż jestem tu nowy, i powiedzieć kilka słów o sobie- po to żeby zobrazować to do czego potrzebny mi motocykl:P
Tak więc mam 19lat i jestem właśnie po maturze, zatem przedemna 4 miesiące bez szkoły (potem studia). Na te 4 miesiące poszukuje pracy i przydało by się do niej czymś dojeżdżaćJezyk posiadam prawko kat. B, ale samochód mogę brać od ojca tylko jeżeli on nie używa, a używa często:P
Możiwe że pojade do holandi na miesiac i zarobie wtedy okolo 4000zł, i w takim przypadku będę mógł pokusić się o kupno właśnie hondy cx 500, na allegro widziałem takie za 3000zł, za 4000zł, jest to cena którą ewentualnie mogę ,jak się mocno spręże, przeznaczyć na motor. Tylko teraz pytanie do was czy to wogole ma sens, kupowanie takiego motoru za taką cene? Dodam że na MZ 250(nie 251) przeznaczył bym do 2000zł. Za hondą przemawia fakt ze to 4t, duuuzo większy silnik i moc, a co za tym idzie lepsza w trasę, bo chciałbym tez kilka poważniejszych tras z pasażerem w te wakacje zaliczyć. Chce kupic motor, który (w przypadku hondy) nie będzie wymagał na ten sezon żadnego wkładu finansowego, tylko kupić i jeżdzić, a na następny sezon moge zrobić mały remoncik. A w przypadku MZ nie będzie to miało znaczenia bo jeżeli kupi takową za 1500zł, to nawet jak coś pyknie, to naprawa, nie będzie dużym wydatkiem tym bardziej że będe miał zapas kasy. Ogólnie chciałbym tę honde, ponieważ to duzo poważniejszy motocykl, iczy aby napewno, mimo takiej ceny za jaką chciałbym kupić, mniej awaryjny i konkretniejsz na dłuższe trasy??
yuby51
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/5/2009, 22:03


Postprzez krydka » 26/5/2009, 17:35

Honda to już starszy motocykl, więc dorwanie takiego w którego nie będziesz musiał inwestować, to nie będzie łatwa sprawa. Jeśli kupisz MZ`te za 1500zł to raczej będzie w dość dobrym stanie, a jak już wspominałeś części nie są drogie i eksploatacja jest śmiesznie tania:)
Jeśli chcesz całą kasę wydać na motocykl, to za co kupisz ubranie motocyklowe, buty i kask? Pamiętaj, że przynajmniej 2 tysiące musisz przeznaczyć na przyzwoity strój motocyklowy. Z tego powodu polecałbym MZ`te. Motocykl mimo, że starszy, to ma naprawdę przyzwoite przyspieszenie i będziesz z niej zadowolony. Jeśli kupisz porządny sprzęt, to i nawet w traskę wyskoczysz. Zresztą silnik ma tak prostą konstrukcję, że nie ma się co tam zepsuć;)
Wiatru szum, silnika śpiew, kręta droga oczywiście bez drzew:)
Avatar użytkownika
krydka
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 29/7/2007, 21:11
Lokalizacja: Janowiec Wlkp


Postprzez baktus » 26/5/2009, 18:23

A gdzie prawko kat.A?A ztych 2 wybieram honde moze cos w tym stylu.
http://www.allegro.pl/item645553092_hon ... _wlkp.html Honda to Honda
Ostatnio edytowano 26/5/2009, 18:26 przez baktus, łącznie edytowano 1 raz
baktus
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 5/7/2008, 21:05
Lokalizacja: wlkp

Postprzez krydka » 26/5/2009, 20:28

Ja bym był bardzo ostrożny z tą Hondą z ogłoszenia, bo jest podejrzanie tania. Trzeba wziąć pod uwagę, że silniki czterosuwowe potrzebują więcej wkładu w eksploatacje-regulacja i synchro gaźników, zawory, rozrząd. Więc może się okazać, że i tak zamkniemy się w kwocie 3.5tysięcy.
Proponuje najpierw kupić strój a później martwic się jaki motocykl uda się za resztę kupić :)
Wiatru szum, silnika śpiew, kręta droga oczywiście bez drzew:)
Avatar użytkownika
krydka
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 29/7/2007, 21:11
Lokalizacja: Janowiec Wlkp

Postprzez baktus » 26/5/2009, 21:01

Zawory i gazniki robisz 1 na sezon za ok 200-300 zł a w MZ tłok wymienisz w czasie sezonu 2 razy jak dobrze pójdzie i zawsze bedzie dobra mieszanka.To niewiem czy to taniej wychodzi :?: Chyba ze lubisz grzebac.No ale zawsze mozna wiecej oleju dodac do paliwa i zrobic ładną zadyme na swiatłach albo na zlocie :lol: ,to jak dlamnie jedyny plus MZ.Jak ta jest za tania to niech kupi CB450 za 3300-3800tys.zł.i do tego kask Tigera za 100 bo nic wiecej kasy nie zostanie.Sam musisz wybrac bo kazdy bedzie chwalił swoje.
baktus
Świeżak
 
Posty: 221
Dołączył(a): 5/7/2008, 21:05
Lokalizacja: wlkp

Postprzez yuby51 » 26/5/2009, 21:08

Prawko kat A jeden, będzie w swoim czasie, to znaczy już się ugadałem z kolesiem wypisze mi papier, jazdy podstempluje, i zapisuje się na egzamin. Zobaczymy ile to wszystko potrwa, ogólnie 300zł mogę zapłacić za brak kategorii póki co. A jeżeli chodzi o ubranie, to kask posiadam, i nic więcej nie zamierzam kupować, ja nie będę jeździł jak sportowiec, tylko tak jak napisałem, do pracy ok 30 km, i ewentualnie jakieś mazury, a myślę że do tego porządne jeansy i skórzana kurtka spokojnie wystarczy. Tak więc, czy za 3500zł opłaca się kupować taką Honde CX 500??
Powiem szczerze że MZ oczarowała mnie już dawno temu, jeździłem na jej różnych modelach, i podoba mi się też kult jakim się ją w dzisiejszych czasach otacza, natomiast hondę zobaczyłem przypadkowo na jakims ogłoszeniu, i powiem że także mi się spodobała, szczególnie to że o ile będzie w przyzwoitym stanie za taką kasę, to że to motocykl o wiele poważniejszy, 4suw, i japonia.
yuby51
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/5/2009, 22:03

Postprzez krydka » 26/5/2009, 22:59

Prawko A1 nie pozwala chyba na prowadzenie tak dużych motocykli, ale to już nie będę się czepiał. Ja bym na Twoim miejscu pomyślał o zakupie jakiś ciuchów na motocykl z prawdziwego zdarzenia. Pamiętaj, że wiele wypadków powstaje nie z winy motocyklisty.
Co do motocykla pozostawiam kwestie wyboru Tobie, przejedź się na jakiejś jeździe próbnej Hondą i zobacz co Ci się bardziej podoba.
Wiatru szum, silnika śpiew, kręta droga oczywiście bez drzew:)
Avatar użytkownika
krydka
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 29/7/2007, 21:11
Lokalizacja: Janowiec Wlkp

Postprzez yuby51 » 27/5/2009, 07:46

Nie A1 tylko robię kat A. I tu nie chodzi nawet o to który mi się bardziej podoba, bo tu już mogę powiedzieć że Honda, tylko że CX 500 czy za 3500zł około, będzie w przyzwoitym stanie? głownie o taka odpowiedz mi chodzi, bo nie wiem jak to jest z używanymi motocyklami, czy takiej klasy motocykl za taka cenę jest sens kupować.
yuby51
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 25/5/2009, 22:03

Postprzez Bartman » 27/5/2009, 07:53

Kilka lat byłem w podobnej sytuacji. Wybralem MZ żeby mieć zapas gotówki na inne rzeczy. Wymiany tłoka dwa razy w roku to jakiś żart, nie bierz tego na poważnie. Ja osobiście chciałem kupić egzemplarz na którym będę tylko jeździł i tak natrafiłem stan "igła i żyleta" w którym po 2 tys padł korbowód. Oczywiście niepotrzebnie przepłąciłem. Polecam Ci kupić tańszy egzemplarz i oddać go w ręce dobrego mechanika. Koszt remontu takiego motocykla zamknie się w 500-1000zł i spokojnie bedziesz mógł sie wybrać nawet w dłuższe trasy. Chyba że masz pewny ogzemplarz od znajomego. Prostota budowy i tanie części pozwalają na ciągłą eksploatację w czasie sezonu. Dobrze przygotowany egzemplarz jest bardzo mało awaryjny. Na trasę tak srenio się nadaje, ale w latach 90tych mnóstwo ludzi forsowało nimi drogi europy czego slady mozna w internecie odnaleźć a to o czymś świadczy. Sam pamiętam jak juz z dobrych 10 lat temu w wiadomosciach podawali informacje: o dwóch takich co na MZ objechali Bałtyk i tylko im się łańcuch zerwał.
Bartman
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 228
Dołączył(a): 30/8/2006, 21:48
Lokalizacja: Krosno

Postprzez schwarz » 27/5/2009, 12:00

Moim zdaniem za mało trochę na moto. Jak masz ograniczony budżet to potem utrzymanie moto cię przerośnie i będziesz się wkurzał. A to łożysko a to łańcuch opona synchro itd. Dozbieraj i kup gs 500 lub er 5 a jak możesz wydać więcej to cb500. Ale przede wszystkim zrób prawko, jak nie masz to kup sobie skutera bądź bilet miesięczny.
schwarz
Świeżak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 21/12/2008, 01:26
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Frugos » 27/5/2009, 15:15

Nie lepiej kupić GS 500 z ok. '93 roku?
Jakiś czas temu mój kumpel kupił takowego za 3400 zł (początkowo było 4000 zł, ale wynegocjował) w niezłym stanie.
Avatar użytkownika
Frugos
Bywalec
 
Posty: 602
Dołączył(a): 5/11/2008, 17:05

Postprzez Mike » 27/5/2009, 19:26

No GS powinien być jednym z tańszych w eksploatacji z japończyków.
Ewentualnie można jeszcze kupić Suzuki serii GN150/250.

Wg mnie, co by nie liczyć poniżej 6 koła nie kupisz japońca, którym się nacieszysz (jak kupisz taniej to dołorzysz), a już na pewno nie starczy na ciuchy czy choćby kask.

Co do braku prawka to 300 zeta mandatu to najmniejszy problem. Wyobraź sobie jakie mogą być konsekwencję w przypadku (tfu ...odpukać) najmniejszego nawet puknięcia, nawet nie z Twojej winy.
W świetle przepisów masz przechlapane, cała wina leci na Ciebie.

Kolejność powinna być taka:
- prawo jazdy,
- ciuchy (przynajmniej kurtka i kask),
- MZ
- a potem dozbieraj i kup coś jeżdzącego, polecam CB 500 :-)
Honda VFR 800I
Avatar użytkownika
Mike
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 25/2/2008, 21:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez TOM67 » 29/5/2009, 08:11

yuby51 napisał(a):bo tu już mogę powiedzieć że Honda, tylko że CX 500 czy za 3500zł około, będzie w przyzwoitym stanie? głownie o taka odpowiedz mi chodzi, bo nie wiem jak to jest z używanymi motocyklami, czy takiej klasy motocykl za taka cenę jest sens kupować.


Powiem tak w ogłoszeniach są GS 550 (4gary) za ok 2000-3000zł ale jest/były za ok 5000-6000zł i jak myślisz, który będzie w lepszym stanie? (był stan widoczny na zdjęciach), którym będzie można przejeździć sezon bez specjalnych inwestycji?
Ciuchy= twoje zdrowie, twoja decyzja. Wystarczy mały szlif i jeansy (d..pa) obdarta.
TOM67
Świeżak
 
Posty: 111
Dołączył(a): 4/6/2008, 13:27



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr