Zobacz wÄ…tek - Norwegia - pierwszy raz
NAS Analytics TAG

Norwegia - pierwszy raz

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Norwegia - pierwszy raz

Postprzez mikun » 6/4/2009, 16:23

Planuje 2 tyg. wyjazd na północ lipiec/sierpień, najlepiej Norwegia, z tego co słyszałem to widoki po prostu zapierają dech w piersi i warto dla nich poświęcić setki kilometrów !
Jeśli ktoś był w Norwegii lub gdzieś w północnych stronach, to bardzo proszę o porady i wskazówki - gdzie spać, co zobaczyć, itd.
<i>"Get your motor running, head out on the highway,
Looking for adventure in whatever comes our way."</i>
Avatar użytkownika
mikun
Świeżak
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4/3/2007, 11:53
Lokalizacja: Świnoujście


Postprzez romanoff » 8/4/2009, 19:20

ja mialem tez cos podobnego zaplanowane, ale mi sie cala ekipa wysypala, wiec w sumie szukam kogos na taka wyprawe.
Generalnie ja zakladam namiotowanie (chyba ze bedzie mocno lalo)

Punkty "krytyczne":
Lysefjord i okolice Lysebotn
http://www.flickr.com/search/?q=lysefjord&w=all
http://www.flickr.com/search/?q=lysebotn%20road&w=all
Geiranger
http://www.flickr.com/search/?q=geiranger&w=all
Zjazd serpentynkami Trollstigen (droga Troli)
http://www.flickr.com/search/?q=trollstigen&w=all

no i te 3500-4000km chcialbym nawinac
mozemy podyskutowac jak jestes zainteresowany wspolpraca :D
4 wheels transports the body
2 wheels transports the soul
romanoff
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8/4/2009, 19:14
Lokalizacja: Gorzow Wlkp


Postprzez mikun » 8/4/2009, 20:18

Brzmi nieźle, niezłe linki, dzięki :D
a wyjazd kuszący, tym bardziej bo widze że z mojego miasta rodzinnego jesteś... :lol:
<i>"Get your motor running, head out on the highway,
Looking for adventure in whatever comes our way."</i>
Avatar użytkownika
mikun
Świeżak
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4/3/2007, 11:53
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez paulmoto » 13/4/2009, 14:20

Hejka witam wszystkich ktorym po glowie chodzi Skandynawia jesli chcielibyscie pogadac na ten temat,zadac pytania ,uzyskac wskazowki to zapraszam na moje GG.
Od ponad roku interesuje sie podroza na moto z Polski na Nordkapp ;) wzdluz zachodnim wybrzezem Norwegi troszke informacju w ciagu tego czasu zdazylem uzyskac od niesamowitych osob :-) ktorzy maja juz to za soba :-) ja osobiscie moja wyprawe w wiekszej czesci poukladalem teraz tylko jakis dobry termin co prawda najlepszym terminem podrozy na Nordkapp jest czerwiec lipiec poniewaz w tym okresie na polnocy jest dzien polarny (cos niesamowitego) ja prawdopodobnie gdyz inne terminy mi niepasuje na Podboj skandynawi szykuje sie na koniec sierpnia zaraz po zlocie w Krotoszynie jesli wiecie o jakim zlocie pisze hehe pozdrawiam
"Zycie jest Bogiem,Podroze Nalogiem,Predkosc Zabawa MOTOCYKL PODSTAWA" (znak tow.zastrz.)
Życie jest Bogiem,podróże nałogiem,prędkość zabawą,MOTOCYKL PODSTAWĄ! :-)
paulmoto
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22/12/2006, 02:30

Postprzez piotreknorwegia » 24/5/2009, 20:07

Witam najlepszym rozwiazaniem jest spanie w namiotach ,tzw hytty domki letniskowe sa drogie koszt 500koron za dobe i drozej czasami(249pln).wiec zabranie namoitu jak najbardziej.W Norwegii na bramkach przy wjezdzie na "autostrade" motocyklisci nie placa maja gratis.Zgadzam sie najlepszy termin to poczatek lipca koniec sierpnia ,niektore drogi sa zamkniete nawet do czerwca z powodu sniegu zalegajacego .Polecam Lysefiord z pulka skalna Preikestulen rowniez Sjerag ogromny glaz zaklinowany miedzy skalami kilkaset metrow nad poziomem moza,okolice Stawanger .bardziej na polnoc niebylem .Wystarczy mi Norwegia na codzien:)maze o cieplejszych klimatach.powodzenia zycze w podrozy 8)
obecnie szlifuje kolanka na skandynawskich winklach(Norway)SUZUKI HAYABUSA open version
piotreknorwegia
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 5/8/2008, 19:46
Lokalizacja: mikolow obecnie Norway

Postprzez elFafik » 27/5/2009, 13:18

tez myslalem o takiej podrozy! :) przejechal juz ktos taka trase, zna mniej wiecej ceny, godne polecenia miejsca na nocleg i zwiedzanie? Najlepiej by bylo napisac streszczenie calej wyprawy wraz z kosztami bo to one sa duza bariera. jakie sa tam temperatury w czerwcu i jak wyglada sprawa z opadami? jakies przydatne rady warte wziecia pod uwage? Dzieki
elFafik
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4/5/2009, 20:12
Lokalizacja: Kielce/Slubice

Postprzez wenzel » 1/6/2009, 11:33

Również planuję Norwegię na ten rok. Konkretnie wyjazd na 2 tygodnie w ok. połowy lipca. Tempo turystyczne ( Autostrada max 120-130; powyzej mi glowę urywa ;) a w Norwegii prędkość zgodnie z ograniczeniami; nie warto dopłacać). Chwilowo myślę o wyjeździe samotnym, ale to głównie ze względu na brak innych zainteresowanych. Spanie pod namiotem (chyba, że pogoda będzie dawać w kość). Dojazd przez Niemcy, Danie, Norwegia zachodnim wybrzeżem najdalej do Narwiku, powrót może przez Szwecję. Ktoś reflektuje? 8)
wenzel
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/6/2009, 11:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez wenzel » 6/6/2009, 10:17

Ok, wstępnie jadę na północ 11 lipca. Z Krakowa -> Hamburg -> Hirtshals -> Kristiansand -> w trakcie ustalania :) Jeżeli ktoś by chciał się dołączyć to dajcie znać. Pozdrawiam
wenzel
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/6/2009, 11:00
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Sopel3241 » 9/6/2009, 18:21

Czesc koledzy ja planuje sie wybrac z dwoma kolegami do Szwecji ... no i mam takie podstawowwe pytania z kad najlpiej wyplynac ? ile prom plynie do szwecji , ograniczenie na autostradach w szwecji ? jaki koszt promu za jeden motocykl 1 i 1 osobe ... co jeszcze powinnem wiedziec wybierajac sie tam ? gdzie warto tam jechac ?:) pozdrawiam no i jakas stronke z promami poprosze ...:D pozdro
Fz6 2005> Gsx-r 1000 K4 LIMITED EDITION
____________________________________
Znam swoje wady i staram się ich ustrzec niewszystkie oczywiscie moge dostrzec w lustrze ....Wojtek Sokół WWO:)
Sopel3241
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 7/10/2007, 20:07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postprzez piotreknorwegia » 10/6/2009, 16:11

Witam Prom masz z SWinoujscia wyplywa do Szwecji, leci do Miasta Karskrone , ewentualnie Ystad roznica niewielka w kilometrach poludnie Szwecji 9,5 godziny plynie 12 godzin czasami zalezy od pogody.Ceny ja placilem w tamtym roku 300 pln z kabina w jedna strone.powodzenia zycze 8)
obecnie szlifuje kolanka na skandynawskich winklach(Norway)SUZUKI HAYABUSA open version
piotreknorwegia
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 5/8/2008, 19:46
Lokalizacja: mikolow obecnie Norway

Postprzez Dylu » 13/6/2009, 19:30

Witam

http://www.stenaline.pl/promy/

Nie wiem jakie są ograniczenia ale mandaty zwłaszcza w Norwegi są zabójcze! Promem możesz płynąć ze Świnoujścia albo z Trójmiasta (płynie zwykle prawie całą noc lub dzień). Możesz też pojechać przez Niemcy i Danie a potem mostem do Malmo. Ogólnie Szwecja jest nudna ale mieszkają tam spoko ludzie. Polecam wymienioną wcześniej wyprawę pod namiot. Namiot stawiasz na dziko albo u kogoś , Szwedzi raczej nie robią problemów i zwykle są pomocni. Radzę wziąść coś przeciwdeszczowego. I tropik mocno przymocuj do ziemi - mi kiedyś odleciał:). Ogólnie przyroda , czyste powietrze , super jeziora ognicho i strumień browaru..
Dylu
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9/6/2009, 13:39

Postprzez hatimashi » 15/6/2009, 20:09

Witam wszystkich.

Wyjeżdżającym do Norwegii proponuje zapoznać się troszeczkę z tą stroną Ambasady Norweskiej
http://www.amb-norwegia.pl/tourism/ (otwórz link)
hatimashi
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15/6/2009, 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Siergiej-PuÅ‚awy » 21/6/2009, 11:16

hej witam wszystkich jak chcecie zwiedzic cos fajnego to KJERAG i Prekistolen polecam. ja mieszkam w Stavanger to jest 250 km od Kristiansands wiec jak cos to sie moge podjaczyc. a pamietajcie o predkosciach nie wiem jak z pl prawkiem ale jak za duzo nawiniesz na predkosciomierz to leci z tego co wiem to powyzej 35 zabieraja ale nie wiem na ile a mandaty za przekroczenie powyzej 10km-h. ja od 11 do 23 bede w Polsce na wakacjach a tak to z nowregiii jestem jak cos zapraszam na gg lub emaila
gsxr 600
Siergiej-Puławy
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12/4/2007, 18:13
Lokalizacja: puławy/ stavanger



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê