Zobacz wÄ…tek - pytanie o odszkodowanie
NAS Analytics TAG

pytanie o odszkodowanie

Przepisy, prawo
_________

pytanie o odszkodowanie

Postprzez Vhen » 26/5/2009, 19:10

Witam,
Kilka dni temu mialem stłuczkę na moto, z winy kierowcy samochodu. mi sie w sumie nic nie stalo ale motor troche ucierpial, tzn prawa strona: lusterko podnóżek kierowcy, gmol, kierunki, dekiel silnika, tłumik, zegary i lampa do wymiany i jeszcze klamka od przedniego hamulca: tyle widac, ale nie mam pewnosci czy nie skrzywilem lag i tarcz hamulcowych i z tego co wiem rzeczoznawca tez tego nie stwierdzi bo to mozna tylko w specjalistycznym warsztacie zrobic, ponadto moto nie odpala, myslalem ze sie zalal i tyle, ale nie. rozrusznik kreci, paliwo dochodzi a jednak nie pali. czekam na razie na rzeczoznawce, a moto stoi w moim garazu. dodam ze na miejscu policja sporządzila notatke. Moje pytanie: czy mam rzeczoznawce zaprosic do siebie do garazu gdzie on w sumie zobaczy tylko te uszkodzenia ktore widac golym okiem, czy moze zaprowadzic moto do jakiegos warsztatu zeby mi go pomierzyli i sprawdzili i dopiero wtedy wolac tego speca z zakl. ubezpieczeniowego??? Kto mi zwroci ewentualnie za taka ekspertyze w warsztacie?? Moze macie jakis inny pomysl jak to najlepiej rozegrac zeby nie stracic na odszkodowaniu, i zebymiec jeszcze bezpieczne moto??
Z gory dzieki za info.
P.S.::
Dodam ze rzecz dzieje sie w warszawie, moze macie adres jakiegos dobrego warsztatu
Vhen
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/1/2009, 15:33
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Raczek_6 » 26/5/2009, 22:17

Polecam zawieźć motocykl do warsztatu, niech oni zajmą się dokładnym opisem uszkodzonego motocykla.

Jak sam nie opiszesz wszystkiego i oddasz do serwisu na naprawę to jak coś dodatkowo wyjdzie będziesz niestety musiał czekać aż rzeczoznawca kolejny raz przyjedzie i opisze dodatkowe uszkodzenia pojazdu.

Polecam:
http://www.motorakowski.pl/
mogą naprawić motocykl, kilku znajomych i kolegów korzystało i dalej korzysta z ich usług.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez A.GRYCZKA » 27/5/2009, 07:38

Zgłoś szkodę, skontaktuje się z Tobą rzeczoznawca na termin dokonania oceny uszkodzeń motocykla. Możesz wtedy powiedzieć, że podejrzewasz uszkodzenia, które mogą nie być widoczne na "oko" a które są istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkownika i ich ewentualne wykrycie może odbyć się tylko w trakcie specjalistycznych badań w warsztacie. Jeśli nie mają swoich warsztatów, które wykonują takie ekspertyzy umów się z nim w warsztacie który takie rzeczy może stwierdzić.
Jeśli okaże, się że uszkodzenia takie są i nie można było ich w inny sposób ustalić będziesz mógł wystąpić o zwrot kosztów takiego badania z OC sprawcy wypadku.

Żeby się zabezpieczyć, przed ewentualnym zarzutem, że ekspertyza była niezasadna poproś o jakieś potwierdzenie na piśmie od rzeczoznawcy, że on baz wykonania badania nie dostrzegłby usterki.
Aksedo Specjaliści od Odszkodowańwww.aksedo.pl
Avatar użytkownika
A.GRYCZKA
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 19/11/2008, 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Rocks » 27/5/2009, 09:14

Pogadaj też z rzeczoznawcą odnośnie transportu takiego motocykla, co by Ci nie wmówili potem, że to uszkodzone zostało dodatkowo.
ZZR 600
Rocks
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/5/2009, 19:21
Lokalizacja: Kielce/Białystok

Postprzez www.Kram-Box.pl » 4/6/2009, 08:06

Najlepiej rzeby to było na warsztacie robione z rzeczoznawcą. I w opcji rozebrać i spisać uszkodzenia a nie w opcji opis wizualny. W tedy wyjdą wszystkie uszkodznia. Aha i jak mniałeś ślizg jeszcze ciałem po asfalcie i masz uszkodzone spodnie kurtka kask jednym słowem ubiór, to też go bierz bo muszą ci też wypłacić za ciuchy obowiązkowo.
www.Kram-Box.pl
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/6/2009, 07:59
Lokalizacja: GLiwice



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê