Zobacz wątek - Nowa strona główna :)
NAS Analytics TAG

Nowa strona główna :)

Nie zgadzasz się z którymś z redaktorów?
Chcesz coś dodać, zaproponować?
_________

Czy podoba Ci się nowy layout strony głównej ścigacz.pl?

Tak
5
17%
Tak, ale wymaga dopracowania
5
17%
Nie
19
66%
 
Liczba głosów : 29

Nowa strona główna :)

Postprzez Wiewiór81 » 21/5/2009, 16:03

Z racji, że napisany w dziale dla VIPów post na temat nowej strony głównej poskutkował usunięciem tematu i usunięciem mnie z VIPów :lol: , postanowiłem uparcie podzielić się z Wami swoimi wrażeniami - tutaj :)

Co nie podoba mi siÄ™ w nowej stronie?


- Słabo widoczny podział poszczególnych sekcji

Nie są w ramkach, nie mają różnego tła, przez co zlewają się ze sobą i na pierwszy rzut oka nie wiadomo, czy mam czekać na załadowanie się grafiki, czy to już wszystko, co miało się załadować.
- Brak jasnego wyróżnienia nagłówków (tytułów) sekcji
Jedynym wyróżnieniem tytułu sekcji (Blogi, Forum etc.) jest większa czcionka i cieniutki paseczek pod tytułem. Tytuł wyróżnia się za słabo spośród pozostałych tekstów, szczególnie na monitorach o dużej rozdzielczości, gdzie literki dzielą się na bardzo małe i bardzo bardzo małe.
- Kolumna "najnowsze" po lewej stronie
Przypomina krojem czcionki i kolorystyką domyślny układ reklam Google AdWords. Celowy zabieg, umożliwiający wplecenie pomiędzy newsy AdWordsów, czy zbytnia inspiracja googlami?
- Ikony na górze
Totalnie oderwane od stylistyki ścigacza, od motocyklizmu itd. przypominają mi ikonki z jakiegoś domyślnego schematu graficznego WordPressa albo czegoś podobnego.
- TÅ‚o strony
Tło strony takie samo jak tło poszczególnych sekcji (białe), część sekcji (filmy) wyróżniona bardzo bladym kolorem - wszystko to daje efekt, kiedy oglądający nie wie, gdzie strona się zaczyna, gdzie kończy, itd. itp.

A co mi siÄ™ podoba?

+ Sekcje "Polecamy" i "Sport"
Choć ogólnie nie lubię wodotrysków, płynnych przejść na www itd - to akurat wyszło fajowo. To, co ma być podkreślone, jest podkreślone, każdy temat podkreśla jakieś foto. Jak dla mnie - bomba. Jedyne zastrzeżenie - sekcja Sport mogłaby być gdzieś wyżej, a nie na samym dole.
+ RSSy do każdej kategorii newsów
Tego chyba nie trzeba tłumaczyć, lepiej poświęcić ten czas na zasubskrybowanie interesującego nas kanału :)


PodsumowujÄ…c:


Strona wygląda jak bardzo początkowa wersja testowa lub pełna wersja strony przeznaczonej dla telefonów komórkowych, gdzie każdy dodatkowy KB grafiki to przekleństwo, a nie pozytywna cecha. Przy dzisiejszych łączach internetowych robienie prawie całego designu strony w CSSach, nie używając grafik jako tła czy wyróżniki nagłówków - jest IMHO nietrafione.

Mam nadzieję, że post ten zostanie potraktowany nie jako psioczenie na portal i ludzi, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie nowego layoutu - tylko jako konstruktywna krytyka, głos wiernego kibica :)
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz


Postprzez Juno » 21/5/2009, 17:42

Moim zdaniem layout nie jest zły, ale trzeba by go dopracować.
Nie znam siÄ™ na php, ale pobawiÄ™ siÄ™ coÅ› w photoshopie ;)
Juno
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 22/4/2009, 21:59
Lokalizacja: Koło


Postprzez snikers1818 » 21/5/2009, 21:30

a mi bardziej podobała się poprzednia stronka... ta jest bardzo nieczytelna i osobiscie mi wydaje się brzydka ale szanuje prace którą ktoś włożył ale osobiscie chciałbym zeby znów była stara wersja ;p
Avatar użytkownika
snikers1818
Świeżak
 
Posty: 137
Dołączył(a): 31/8/2005, 06:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Leg1oN » 23/5/2009, 10:22

wiewior zdegradowali cie za to ze wyraziles swoje zdanie?
oddalem glos na nie..
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez mar111cin » 23/5/2009, 12:27

kurde to większość VIPów musiała by mieć odebrany status... bez jaj Panowie..
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Leg1oN » 23/5/2009, 12:47

no tak jak marcinie mowisz.. troche mi to wyglada na jaja.. nie wiem co tam bylo pisane w vip roomie (bo vipem nie jestem..) ale chyba kazdy moze wyrazic co mysli.. ironicznie tez to wyglada z tej perspektywy ze status odebrano autorowi regulaminu forum.. hmm.. kto nadaje i odbiera te statusy?
Avatar użytkownika
Leg1oN
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2533
Dołączył(a): 16/6/2006, 14:02
Lokalizacja: Kłodawa/Poznań

Postprzez Wiewiór81 » 23/5/2009, 14:50

Dajcie spokój, panowie - status VIPa miał być (i jest) nadawany za staż na ścigaczu, udział w imprezach, etc. etc - w sensie dla barrrrrdzo stałych użytkowników.
Za co jest odbierany - nie wiem, i prawdę mówiąc wcale mnie to nie interesuje - jeśli decyzja o odebraniu statusu jest decyzją jednej osoby, to pachnie mi to kumoterstwem i nie mam zamiaru brać w tym udziału :)

Wróćmy do tematu :)
Black Wind always follows
Where my white horse rides
Avatar użytkownika
Wiewiór81
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 632
Dołączył(a): 18/5/2006, 15:46
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Postprzez kamiloku » 4/6/2009, 05:51

tamta strona była bardziej przejzyszta i bardziej czytelna ale tą tez jakby dopracowac też by była spoko '[
kamiloku
kamiloku
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2/1/2009, 22:00

Postprzez blackbird1200 » 11/7/2009, 22:13

szczerze to do tej pory nie wiedziałem ,że jest to ostateczna forma jak ma wyglądać stronka.Wcześniej myślałem ,iż jest to tymczasowa zamianka spowodowana jakimiś zmianami i przebudową..Zdecydowanie uważam,że poprzednia była lepsza...ta jest jakaś taka...skąpa :?
-Jechałem 90 ...
-A kto jechał 200 ?
-Nie wiem,a to tak szybko można panie władzo ?
Avatar użytkownika
blackbird1200
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 20/10/2008, 18:38



Powrót do Zawartość sklepu i serwisu Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê