Zobacz wÄ…tek - Kufry, sakwy ?
NAS Analytics TAG

Kufry, sakwy ?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kufry, sakwy ?

Postprzez hihopek » 18/5/2009, 18:39

Witam

W lipcu najprawdopodobniej będę jechał do chorwacji na swoim BMW f650 CS Scarver i musze się zaopatrzeć w jakieś kufry albo sakwy. W ogóle się na tym nie znam i nie mam pojęcia jak to się montuje czy jakieś stelaże trzeba czy cuś. Powiedzcie coś troszkę o pakowaniu się na tego typu podróż. Nie jade sam tylko z plecaczkiem .
hihopek
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24/6/2008, 16:17


Postprzez Kula07 » 18/5/2009, 19:06

dobre kufry ma GIVI niestety są dość drogie, równie dobre ale tańsze od GIVI są kufry KAPPA. Ja właśnie kupiłem kuferek Kappa 46l wraz z płytą montażową i zapłaciłem 500zł :)
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki


Postprzez adam_89 » 18/5/2009, 21:39

Kufry są dużo droższe, ale są zamykane na zamek i bagaż schowany w kufrze, nie zmoknie ci. Wszystko zależy od tego ile kasy chcesz przeznaczyć . Dobrym rozwiązaniem byłby też kufer centralny (coś dobrego ok 1000zł) i boczne sakwy np givi - cena takich ok 400-450 zł. Do sakw trzeba założyć stelaż (ok 200zł) pod sakwy ponieważ solidnie zapakowany motocykl troche ważny i może przewalić motocykl i połamie owiewki koło zadupka.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Kula07 » 19/5/2009, 07:31

przydałaby się też centralna podstawka, bo przy obładowanym motocyklem 3 kuframi/sakwami moto będzie bardzo niestabilne gdy postawisz je na boczną stopkę. No właśnie ja kupiłem centralny kufer Kappy 46l z płytą montażową za 500, a Givi jak napisał Adam może kosztować nawet 1000zl, oczywiście zależy to od modelu, ale do kufra(prawie zawsze) trzeba dokupić płytę montażową i stelaż pod kufer(ale akurat Ty GS-ie masz ;)) i to też nie kosztuję 5zł...
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez Jakubzw » 19/5/2009, 07:40

witam!

Poszukaj na ebayu, allegro może jakiegoś używanego zestawu do twojego motocykla jeżeli nie chcesz wydawać za dużo kasy do lipca powinieneś coś upolować. Ja mam zestaw boczne 2x35L + 46Lcentralny ze zestaw (kufry kappa + stelaż givi)zapłaciłem 1600zł. za nowe. jeżeli zamierzasz latać w dalsze trasy to polecam. Duży kufer centralny przyda Ci się napewno, żeby podczas zwiedzania, jedzenia itd. nie targać wszystkiego ze sobą, tylko kaski zostawic w kufrze.

raczej omijaj chińską taniochę, ostatnio w kufrze kumpla rozleciał sie zamek, pozaty sam kufer jakoś dziwnie pachniał.

pozdrawiam!
Jakubzw
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 9/6/2008, 09:21
Lokalizacja: Czerwonak

Postprzez SQ » 19/5/2009, 10:40

tylko sprawdzeni producenci wchodzą w grę. przecież motocykl przeważnie porusza się ponad 100km/h. nie chcesz przecież, żeby przy tej prędkości odpadł kufer z Twoim dobytkiem (a w przypadku produkcji z Chin to się już zdarzało).
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez mikun » 19/5/2009, 10:54

Sakwy odpadajÄ… w przedbiegach, sÄ… dobre na wypady do lasu albo nad jeziorko z kanapkami :wink:
Tylko kufry, a jak już wspomnieli koledzy, najlepiej Givi później Kappa - wychodzi taniej a jakością aż na tyle nie odbiega. Jeśli planujesz podróż z plecaczkiem, to idealnym rozwiązaniem jest pełen zestaw, czyli 3 kufry - jeśli szukasz nowych to polecam http://www.olekmotocykle.pl/, na cały komplet są w stanie dać dobry rabat i ze wszystkim zmieścisz się w 2tys.
<i>"Get your motor running, head out on the highway,
Looking for adventure in whatever comes our way."</i>
Avatar użytkownika
mikun
Świeżak
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4/3/2007, 11:53
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez SQ » 19/5/2009, 11:15

różnica między kappa, a givi jest taka, że kappa to starsze modele givi. fabryka ta sama.

jak już reklamujemy sprzedawców to ja polecę www.jotte.pl wysyłasz maila z zapotrzebowaniem, a oni odpowiadają z proponowaną ceną.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez mikun » 19/5/2009, 11:30

Generalnie ten sam producent i ta sama fabryka, ale Kappa to nie starsze modele, tylko osobna marka econo, która cały czas jest produkowana i modernizowana.
A dobrych i sprawdzonych sprzedawców można wymienić, nie uprawiamy żadnej rasowej reklamy to chyba nikt nam za to głowy nie urwie, a przynajmniej autor tematu i kilka osób przy okazji skorzysta i nie natnie się na naciągaczy (ze mną włącznie bo sam muszę zakupić najdalej w przyszłym tygodniu kufry) :wink:
<i>"Get your motor running, head out on the highway,
Looking for adventure in whatever comes our way."</i>
Avatar użytkownika
mikun
Świeżak
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4/3/2007, 11:53
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez Kurt » 19/5/2009, 13:30

Nie tak dawno czytałem jakiś artykuł chyba w SM, pisał jakiś koleś co dużo jeździ po całym świecie i często poza utwardzonymi drogami. Stwierdził tam, że kufry mimo niezaprzeczalnych zalet typu większe bezpieczeństwo bagażu, wygodniejsze przenoszenie itp to nie nadają się na dłuższe wyprawy bezdrożami. Głównie chodziło mu o to że podczas jakiejś wywrotki kufry mogą przygnieść jeźdźca, czasem nawet chcąc postawić nogę na ziemi łatwo się uderzyć i nie dają takiej elastyczności w sensie że nie rozciągnie się kufra tak jak torby i trudniej do niego przymocować inne rzeczy jak namiot itp. Podejrzewam, że wszystko zależy od naszych upodobań, maszyny i potrzeb. Dobre torby napewno dadzą radę tak samo jak kufry.
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez SQ » 19/5/2009, 13:58

no proszę Cię! do kufra nie można przymocować namiotu? jeżeli ekspander ma się czegoś trzymać to właśnie twardego kufra, a nie worka.

też czytałem to co Ty, ale tam wyraźnie wskazywano na turystykę po jakichś pustyniach, stepach i bagnach.
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez mikun » 19/5/2009, 14:07

Kufer jest stabilny i dzięki temu bezpieczny, sakwy jakie by nie były zawsze się przesuwają, przekręcają i od cholery roboty żeby je porządnie przymocować.
A jak się jeszcze czasami zdaży, że jakiś wspaniały paseczek się poluzuje albo jeszcze lepiej - odepnie, to może być wesoło !
<i>"Get your motor running, head out on the highway,
Looking for adventure in whatever comes our way."</i>
Avatar użytkownika
mikun
Świeżak
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4/3/2007, 11:53
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez Kurt » 19/5/2009, 14:10

No fakt przykład że do kufra ciężko coś przymocować nie był najlepszy:p Tak jak piszesz wszystko zależy od przeznaczenia. W warunkach drogowych czy miejskich jakiś kuferek to napewno przydatna rzecz choćby żeby schować kask. Nie wszystkim jednak kufry pasują albo nie wszystkich stać na dobre kufry, wtedy chyba lepiej kupić dobra sakfę niż jakiś tendetny kufer. Mnie podobają się takie metalowe walizki ale one bardziej do jakichś enduro pasują.
Avatar użytkownika
Kurt
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21/1/2009, 14:21
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez SQ » 19/5/2009, 14:13

i to jest dopiero droga zabawa
Avatar użytkownika
SQ
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1677
Dołączył(a): 22/11/2007, 23:05
Lokalizacja: Przasnysz/Ostrołęka

Postprzez mikun » 19/5/2009, 14:18

I to jest największa zaleta (poza turystyką) - chowasz kask i cały pozostały majdan, zamykasz na klucz i z głowy, nie musisz się ze wszystkim tarabanić.
<i>"Get your motor running, head out on the highway,
Looking for adventure in whatever comes our way."</i>
Avatar użytkownika
mikun
Świeżak
 
Posty: 274
Dołączył(a): 4/3/2007, 11:53
Lokalizacja: Świnoujście



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê