Zobacz wątek - P.I.W.O. Wrocław
NAS Analytics TAG

P.I.W.O. Wrocław

O wszystkim
_________

P.I.W.O. Wrocław

Postprzez asmodeusz » 12/5/2009, 19:25

KtoÅ› dziÅ› tak idzie?

http://projekt-piwo.pl/index.php?adr=gdzie
Avatar użytkownika
asmodeusz
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 28/3/2008, 10:27
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez Terror » 12/5/2009, 21:33

Ani to nowe, ani odkrywcze, chłopaku.
Pogooglaj, znajdziesz i tetrisa na budynku.
Liczą się Ci, którzy są pierwsi
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa


Postprzez asmodeusz » 12/5/2009, 22:14

To człowiek w ostatniej chwili budzi się na kolejną edycję PIWA, próbuje na chama zmotać paczkę, to jeszcze mu wytkną, że to nic specjalnego..... ehhh

Było spoko, polecam pewnie za rok piwo4 :p
Avatar użytkownika
asmodeusz
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 28/3/2008, 10:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Terror » 12/5/2009, 22:37

a foty? Dawaj!
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa

Postprzez SzpiceR » 13/5/2009, 11:43

niesluchaj terrora on jest stary juz i marudzi :P
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez simonw » 13/5/2009, 12:28

Nie no tez uwazam ze za pierwszym razem bylo ok, teraz nalezy zrobic nowy inny i lepszy projekt. Chlopaki z cybernetyki robia swoj projekt ktory badz co badz ma rozwalic piwo w swoich n-tych edycjach, niestety bloki "C"pwr`ki to taka zbieranina lesserów ze do 2012 nie skoncza, a szkoda ;]

Zreszta - pomysly juz byly takie, ze swiatelka tanczyly w rytm muzyki (sterowanie DMX512 na petlach pradowych), byl jak mowi terror tetris, trzeba nowej krwi i nowych pomyslow ;D O wiele ciekawsze jest krecenie QuadCore + pakietu 3 podwojnych GeForców w cieklym azocie zeby Crisis mial wiecej niz 100 klatek niz ciagniecie drutu ;) Ale co kto lubi. Sam czekam na ultra silentowy komputer wykonany w klimacie steampunkowym z mozliwoscia krecenia o 200-300 procent. Niedawno takie cos koles wymyslil i mam nadzieje ze szybko projekt sie zrealizuje ;)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez asmodeusz » 13/5/2009, 18:51

Czekam, aż w łapki wpadną mi płyty na AM3 :D
I7 nie robi na mnie wrażenia.....jedyną nowiną dla mnie w tym jest sterowanie i taktowanie ramem z cpu.
Avatar użytkownika
asmodeusz
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 28/3/2008, 10:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez elco » 13/5/2009, 20:11

Dzisiaj pod Tekami jest nieco gesciej - Wittighetto:P
Ktos wybiera sie jutro na Pola Marsowe ?
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez asmodeusz » 13/5/2009, 20:31

Co jutro na polach jest?
Avatar użytkownika
asmodeusz
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 28/3/2008, 10:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez simonw » 15/5/2009, 11:27

asmodeusz napisał(a):Czekam, aż w łapki wpadną mi płyty na AM3 :D
I7 nie robi na mnie wrażenia.....jedyną nowiną dla mnie w tym jest sterowanie i taktowanie ramem z cpu.


Aj Seven nie robi na mnie wrazenia przez integracje modulu pamieci w rdzeniu, poniewaz jest to patent ktory AMD mialo od wielu lat, dzieki temu SUN Microsystems przeniosl swoje serwery z UltraSparców na AMD Opterony, konkurencyjne wydajniejsze i szybsze jednostki niz Intel Itanium II. Notabene zadan z prockow oprocz opterona i itanium nie ma nic wspolnego z 64 bitami, oprocz marketingowej nazwy ktora JUZ zmieniono na x86_64 albo EMT64 ponieawaz wprowadzala ludzi w blad i mysleli ze maja procesor 64 bitowy :)

Jedyne co jest fajne w I7 na nowym Quadzie to to ze zglasza sie jako 8 procesorów (mimo 4 fizycznych core`ow), kazdy core ma wbudowane cos jak archaiczne HT - maxiorsko to wyglada jak zglasza sie na ekranie startu 8 pingwinków albo w task managerze w xp widac 8 procków ;D Coz, nie jest to nadal nic powaznego i z opteronami nie ma co startowac, ale w segmencie low-endowych serwerow bedzie zamieszanie, ddr3 w dual channelu + Quad, 16 giga ramu kosztuej teraz tyle co dwie kanapki w McDrive, wiec mozna poszalec ;]

A co do moich Å‚apek, to oprocz jedrnego mlodego biustu, moglbym przytulic AlphÄ™ DECowskÄ… albo jakiegos Pa-RISC`a. Odkad mam stacje SGI (Silicon Graphics Iris Indigo 2 z kanapkÄ… R4500) na procesory x86 patrze jak na zabawki :} A po pierwszej zabawie CELL`em z PS3 (standardowo lamacze hasel, md5 itp na linuxie) wiem ze ps3 jest stworzone do bycia serwerem i sony tez to niestety wie ;)
Btw - procek PS3 uzywany jest w HP SuperDome (9182 procesory) :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez asmodeusz » 16/5/2009, 13:27

Kilka ciekawych rzeczy mi napisałeś.
Co do łamania haseł, uważam, że przyszłość drzemie w GPU. Zresztą nie tylko to. CPU standardowo może obsłużyć wydajnie tyle wątków ile ma rdzeni, a wielostrumieniowe GPU przy prostych operacjach bije je na głowę. Co prawda nadal cena CPU jest nieco niższa od dobrego GPU, ale to kwestia czasu. Poza tym idea wielordzeniowości wywodzi się z serwerów, gdzie procesor nie ma za zadanie wykonywać skomplikowanych operacji, a ma być wydajny i każdy rdzeń ma działać niezależnie od drugiego, trzeciego itp. przez co spada zawodność serwera.

Co do PS3 nie mam wielu info, ale wielkie możliwości były już w PS2.
Avatar użytkownika
asmodeusz
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 28/3/2008, 10:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez simonw » 16/5/2009, 14:05

1. Ale ps2 mial stosunkowo slaby procek chociaz ladnie jako desktop pod linuxem chodzi to jednak to nie taka moc jak CELL`a. Wiesz w superdome plyta procesorowa ma 16 itanium II i zbey bylo smiesznie CELL jest mostkiem miedzy magistrala a procesorami na karcie, slowem najszybszy uklad swiata i okolic.

2. Co do GPU to odnosnie nowych Nvidii 2 ukladowych + x2 physics, 260 280 itp to w sterach nvidii jest juz atlas folding client, cos jak seti@home co akurat liczy dla MiT lancuchy bialkowe m.in pomagajac wynalezc lek na parkinsona i costam z krzepliwoscia krwi, anyway atlas foldery chodza na gpu, jest klient na cpu pod win i linuxa i jest klinet na GPU wlasnie na te karty. Jedna z uczelni ma atlas folding cluster zbudowany z serwerówek, 12 plyt glownych 3-way SLI (3x SLI PCI-X) z zalozonymi 3ma podwojnymi GeForce 2800 :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez asmodeusz » 16/5/2009, 19:55

Nice stuff.
O cellu nie wiem praktycznie nic. Poza tym, że szykuje się niezła rewolucja, jak na razie magistrale na płytach oparte są o PCI-E , znaczy jej wielokrotność i dlatego płyty nvidi eliminują mostki południowe, żeby uzyskać jak największą szerokość magistrali dostepną dla cpu i grafik.

PS2 miał słaby procek, ale mimo wszystko jest to stara maszyna i jest krokiem milowym w platformach gamingowych.

Co do graf i łamania haseł, to w Rosji najpopularniejszym zastosowaniem są zabezpieczenia do tv cyfrowych sat.
Avatar użytkownika
asmodeusz
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 28/3/2008, 10:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez simonw » 16/5/2009, 23:02

No niech Cie nie ponosi z plytami nvidii ;) Jakos ta firma nie robi i nie robila plyt glownych i robic nie bedzie, maja umowe z intelem tak jak amd z ati.

Dla tego na ten przyklad nowe mostki intela maja wbudowany support dla SLI -on-board (bez zakladania kanapek na karty) a SLI to nvidia.

Za to plytki pod AMD maja wbudowany support dla CrossFire czyli sli w radeonach :)

A co do kart grafiki to juz daaaaaawno temu w czasach matroxow pod linuxa byl ster ktory pozwalal uzywac karty jako procka ;]

http://www.youtube.com/watch?v=KjOW5iW7dJQ
tutaj masz filmik z Atlas Foldingu :) I po linkach mozesz znalezc glowna www projektu i poczytac ocb. Badz co badz to GPU rozwala w kazdym calu a juz na SLI`ku nie ma mocnych ;D
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez asmodeusz » 17/5/2009, 08:47

Teraz płyty serii X58 mają support do SLI i CrossFire na raz. Dość wydajne mostki wyglądające jak procek AMD.

Zaskoczę Cię, bo miałem w rekach płytę NVidia oparta o chipset 650SLI i prezentowała się o wiele lepiej niż płyty innych producentów na tym chipie, nie mówię już o jakości materiałów, ale nawet rozbudowaniu BIOS'u.
Produkują grafy i płyty jako "made by NVidia" a firmy naklejają swoje naklejki tylko.

Poza tym chipset 650 sli był pierwszym -powiedzmy- udanym chipsetem nvidii pod intelowskie procesory.
Avatar użytkownika
asmodeusz
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 28/3/2008, 10:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez simonw » 18/5/2009, 09:09

1. Tak, widzialem wczoraj ;) sli/crossfire support ale w tym wariancie nie ma jeszcze 3-way wsparcia wiec mozna miec TYLKO 4 karty grafiki a nie 6.

2. Nah, nie widzialem i nie slyszalem jak zyje zeby nvidia miala produkcje czegokolwiek oprocz kostki, bo nawet nie robia swoich kart jedynie sprzedaja kosci podwykonawcÄ…. Mostek NForce owszem ale plytka - jesli mozesz, masz, widziales, paietasz, podrzuc mi link do fotki ;)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez asmodeusz » 18/5/2009, 16:55

Linków do płyt i graf NVidii nie mam, bo ciężko o to w , ale do płytek pod intela na NVidii proszę:
http://www.msicomputer.com/product/p_sp ... m&class=mb
http://www.msicomputer.com/product/p_sp ... d&class=mb
pracuję w serwisie MSI to mam styczność.
W gigabyte też pracowałem
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-12

Jak będę miał coś wyprodukowane przez NVidię, to zapodam zdjecia :D


znalazłem coś takiego produkowane przez nvidie
http://www.youtube.com/watch?v=STRwnv0QnGc
Avatar użytkownika
asmodeusz
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 28/3/2008, 10:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez simonw » 18/5/2009, 20:25

www.nvidia.com -> produkty -> motherboards i masz wyraznie napisane ze nvidia nie markuje i nie produkuje zadnych plyt a jedynie mostki ktore kupuja u nich vendorzy. Dla tego jesli trafisz na cokolwiek co bylo zrobione przez nvidie (a nie dowolna inna firme w technologii nvidii bazujac na wersji referencyjnej, na mostku nforce itp) prosze o info :)

A plytki uzywajace nforcea praktycznie kazdy vendor ma w ofercie, od modeli topowych gigabyte po najtnasze modele bez specjalnych mozliwosci i extrasów.

Natomiast nadal powtarzam ze nvidia produkuje technologie i sprzedaje know-how , nie jestem pewien czy maja nawet wlasne zaklady produkcyjne czy jest to takze firma partnerska badz po prostu zlecaja to Dallasowi do wykonania. Nie tak dawno byla fuzja z intelem czesci kapitalu wiec calkiem prawdopodobne ze uklady produkowane sa w labolatoriach intela badz jego firm córek.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez asmodeusz » 18/5/2009, 20:45

Nie ma tam napisane nic takiego. Ostatnio miałem GF serii9 w rękach i był to produkt NV a naklejki miał GF. Wiele firm robi takie rzeczy,głównie z grafami.
Jak będę miał taki produkt to zrobię foty.
Avatar użytkownika
asmodeusz
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 28/3/2008, 10:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez asmodeusz » 19/5/2009, 17:11

Avatar użytkownika
asmodeusz
Świeżak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 28/3/2008, 10:27
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê