Zobacz wÄ…tek - wypadek
NAS Analytics TAG

wypadek

Przepisy, prawo
_________

wypadek

Postprzez Mitricz » 12/5/2009, 00:51

Witam.
Mam pytanie, tak się stało że stuknąłem samochód stojący na parkingu. zostawiłem wizytówkę, i po kilku godzinach zadzwonił właściciel. normalny się okazał facet ale auto było służbowe i trzeba było coś z tym robić.
W wyniku zadzwoniliśmy do PZU (posiadam tam polisę) i zarejestrowaliśmy wypadek. Teraz pytanie, w jaki sposób będzie wszystko dalej, jakaś policja, zaproszą na rozmowę, dodatkowe sprawdzenie mojego motora i dokumentów? lub to jest wszystko?
Mitricz
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/2/2009, 12:13
Lokalizacja: Gdynia-Minsk


Postprzez A.GRYCZKA » 12/5/2009, 11:54

Policji być nie powinno, ale możesz zostać poproszony przez Twojego ubezpieczyciela o potwierdzenie faktu zaistnienia zdarzenia oraz ewentualnie o kopię prawa jazdy lub innych dokumentów mogących mieć wpływ na ustalenie odpowiedzialności. Nic wielkiego nie powinno się dziać.
Aksedo Specjaliści od Odszkodowańwww.aksedo.pl
Avatar użytkownika
A.GRYCZKA
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 19/11/2008, 11:37
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez fool » 12/5/2009, 20:06

Pamiętam, że jak byłem sprawcą kolizji to podałem gościowi swoje dane, numer polisy, dane z prawka i dowodu osobistego i na poczatek to było tyle. On zgłosił szkodę i później ubezpieczalnia kontaktowała się ze mną telefonicznie. Potwierdziłem wszystko przez telefon, przysłali mi dokumenty do podpsiania i odesłania i to wszystko. Ubezpieczenie miałem w LINK4 ale podejrzewam, że wszędzie będzie podobnie. Żadnej policji ani innych szopek nie będzie więc spokojnie - policja może byc tylko na miejscu zdarzenia jeśli jedna ze stron chce wezwać Zakoszą Ci parę % zniżek i to tyle ;)
fool
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 6/9/2008, 12:16

Re: wypadek

Postprzez adam_89 » 12/5/2009, 22:17

Mitricz napisał(a):tak się stało że stuknąłem samochód stojący na parkingu. zostawiłem wizytówkę, i po kilku godzinach zadzwonił właściciel. normalny się okazał facet ale auto było służbowe i trzeba było coś z tym robić.




To się chwali. Najważniejsze, że nie uciekłeś z miejsca zdarzenia jak frajer.
Tak jak koledzy pisali. Będziesz miał tylko jakieś papierki przysłane z ubezpieczalni, uznanie winy przez ubezpieczyciela, decyzje. Prawdopodbnie zabiorą Ci kilka % zniżek na pojazd, jeśli takie posadasz.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Mitricz » 13/5/2009, 08:49

No to fajnie, myślałem że będzie więcej kłopotów, dzięki za info. mam nadzieje że to był ostatni problem w sezonie:)
Mitricz
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/2/2009, 12:13
Lokalizacja: Gdynia-Minsk

Postprzez dariotaratino » 13/5/2009, 14:35

fool napisał(a):Pamiętam, że jak byłem sprawcą kolizji to podałem gościowi swoje dane, numer polisy, dane z prawka i dowodu osobistego i na poczatek to było tyle. On zgłosił szkodę i później ubezpieczalnia kontaktowała się ze mną telefonicznie. Potwierdziłem wszystko przez telefon, przysłali mi dokumenty do podpsiania i odesłania i to wszystko. Ubezpieczenie miałem w LINK4 ale podejrzewam, że wszędzie będzie podobnie. Żadnej policji ani innych szopek nie będzie więc spokojnie - policja może byc tylko na miejscu zdarzenia jeśli jedna ze stron chce wezwać Zakoszą Ci parę % zniżek i to tyle ;)


U mnie było podobnie. Puknąłem lekko kolesia na skrzyżowaniu i nie wzywaliśmy policji. Podałem mu tylko moje dane. Potem dzwonili z link4 i potwierdzali. Generalnie to upiekło mi się trochę, bo mocno mi zniżek nie pozabierali, tylko 10 % :) A ty po jakim czasie dostałeś odszkodowanie?
dariotaratino
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/5/2009, 14:11

Postprzez fool » 13/5/2009, 17:34

dariotaratino napisał(a):
fool napisał(a):Pamiętam, że jak byłem sprawcą kolizji to podałem gościowi swoje dane, numer polisy, dane z prawka i dowodu osobistego i na poczatek to było tyle. On zgłosił szkodę i później ubezpieczalnia kontaktowała się ze mną telefonicznie. Potwierdziłem wszystko przez telefon, przysłali mi dokumenty do podpsiania i odesłania i to wszystko. Ubezpieczenie miałem w LINK4 ale podejrzewam, że wszędzie będzie podobnie. Żadnej policji ani innych szopek nie będzie więc spokojnie - policja może byc tylko na miejscu zdarzenia jeśli jedna ze stron chce wezwać Zakoszą Ci parę % zniżek i to tyle ;)


U mnie było podobnie. Puknąłem lekko kolesia na skrzyżowaniu i nie wzywaliśmy policji. Podałem mu tylko moje dane. Potem dzwonili z link4 i potwierdzali. Generalnie to upiekło mi się trochę, bo mocno mi zniżek nie pozabierali, tylko 10 % :) A ty po jakim czasie dostałeś odszkodowanie?


Ja byłem sprawcą więc to nie ja dostałem odszkodowanie ;) Razem z audi wyprzedzaliśmy starą babę w fabii i audik przede mną się schował, ja też ale gość jadący z naprzeciwka zapieprzał z taką prędkością na ograniczeniu do 70 że zaczął gwałtownie hamować i nie zapanował nad autem i wylądował w rowie już po tym jak nas minął. Gość z audi się nie zatrzymał i pojechał dalej a ja zawróciłem. Niebiescy się zjawili i dostałem mandat zaledwie 100zł - za spowodowanie kolizji jest od 100 do 500 ale stwierdził, że docenia to że wróciłem i dostanę najniższy. Dodatkowo powiedziałem wprost, że gość lancią na bank nie jechał 70 o czym świadczą bardzo długie ślady hamowania - pod maską miał 3.0 i antenkę od CB na dachu. Policjant popatrzył tylko jak to powiedziałem i tyle. Generalnie nie ma się co wykręcać bo gdyby nie moje wyprzedzanie to w rowie by nie wylądował ale gdyby jechał przepisowo to sprawy by nie było.

Dałem mu moje namiary i tyle. Po jakimś czasie zadzwoniła babka z LINK4 i zapytała o przebieg zdarzenia, powiedziała że koszt naprawy lancii został wyceniony na prawie 7 klocków i żebym podpisał i odesłał im dokumenty które do mnie przyjdą. Gdy zapytałem ile zniżek zabiorą to powiedziała że 10%. Przy okazji zadałem pytanie czy wielkość utraconych zniżek jest uzależniona od wartości szkody i powiedziała mi że nie. Czy naprawa będzie kosztowała 2 tysiaki czy 10 to tracę na rok 10%.
fool
Świeżak
 
Posty: 62
Dołączył(a): 6/9/2008, 12:16

Postprzez dariotaratino » 14/5/2009, 14:20

fool napisał(a): Dałem mu moje namiary i tyle. Po jakimś czasie zadzwoniła babka z LINK4 i zapytała o przebieg zdarzenia, powiedziała że koszt naprawy lancii został wyceniony na prawie 7 klocków i żebym podpisał i odesłał im dokumenty które do mnie przyjdą. Gdy zapytałem ile zniżek zabiorą to powiedziała że 10%. Przy okazji zadałem pytanie czy wielkość utraconych zniżek jest uzależniona od wartości szkody i powiedziała mi że nie. Czy naprawa będzie kosztowała 2 tysiaki czy 10 to tracę na rok 10%.


Ale to chyba dobrze, nie? Jak miałeś szkody wycenione na 7 tysi, to nie jest dużo te 10 %. A ile dni dokładnie u Ciebie to wszystko trwało?
dariotaratino
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/5/2009, 14:11



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê