Zobacz wÄ…tek - Problem z rejestracja moto z UK
NAS Analytics TAG

Problem z rejestracja moto z UK

Przepisy, prawo
_________

Problem z rejestracja moto z UK

Postprzez Dzik » 16/10/2008, 11:29

Witam ostatnio przybylem z Wysp do Polski i chcialem zarejestrowac swoje moto w Polsce ktorego jestem wlascicielem w Anglii. W zwiazku z tym ze dowiedzialem sie ze czeka sie tydzien na wydanie decyzji VAT 25 zaczalem od niej. Przy okazji dowiedzialem sie ze za decyzje o zwolnieiniu z podatku VATvtrzeba zaplacic (chore przepraszam ale sie odzwyczailem od debilizmu i biurokracji przez 2 lata). I tutaj zaczal sie moj problem ponoc w Polsce uznaje sie za nowe moto ktore ma mniej niz 6000 km(????). Moj ma 5000 i jest z 2007 roku wiec pani z wrodzona uprzejmoscia stwierdzila ze bede musial zaplacic podatek VAT 22 procent. Moto qpione bylo 6 czerwca 2008 roku a anglii od dealera. Czy ktos mial podobny problem w zasadziee niewiem co zrobic bo w momencie zlozenia VAT 24 moze byc tak ze nie umoza mi VAT a wrecz przeciwnie bede musial zaplacic poniewaz dokumenty poszly i moge nie miec szans tego odwrocic.

pozdrawiam

Dzik
Dzik
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2/8/2007, 12:59


Postprzez Dzik » 16/10/2008, 13:07

Ustawa wyglada tak:

nowych Å›rodkach transportu – rozumie siÄ™ przez to przeznaczone do transportu osób lub towarów:

a) pojazdy lÄ…dowe wymienione w poz. 1–4, 9, 10 i 15–20 zaÅ‚Ä…cznika nr 1 do ustawy, napÄ™dzane silnikiem o pojemnoÅ›ci skokowej wiÄ™kszej niż 48 centymetrów szeÅ›ciennych lub o mocy wiÄ™kszej niż 7,2 kilowatów, jeżeli przejechaÅ‚y nie wiÄ™cej niż 6000 kilometrów lub od momentu dopuszczenia ich do użytku upÅ‚ynęło nie wiÄ™cej niż 6 miesiÄ™cy; za moment dopuszczenia do użytku pojazdu lÄ…dowego uznaje siÄ™ dzieÅ„, w którym zostaÅ‚ on pierwszy raz zarejestrowany w celu dopuszczenia do ruchu drogowego lub w którym po raz pierwszy podlegaÅ‚ on obowiÄ…zkowi rejestracji w celu dopuszczenia do ruchu drogowego w zależnoÅ›ci od tego, która z tych dat jest wczeÅ›niejsza; jeżeli nie można ustalić dnia pierwszej rejestracji pojazdu lÄ…dowego lub dnia, w którym podlegaÅ‚ on pierwszej rejestracji, za moment dopuszczenia do użytku tego pojazdu uznaje siÄ™ dzieÅ„, w którym zostaÅ‚ on wydany przez producenta pierwszemu nabywcy, lub dzieÅ„, w którym zostaÅ‚ po raz pierwszy użyty dla celów demonstracyjnych przez producenta.

1. Warunek spelniam mam mniej niz 6000 (na moja niekorzysc)
2. Pierwszej rejestracji nie spelniam (na moja korzysc)

Pytanie czy moj pojazd zalicza sie do nowych czy uzywanych

Pozdrawiam

Dzik
Dzik
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2/8/2007, 12:59


Postprzez adam_89 » 19/10/2008, 17:01

trzeba było pomyśleć wczesniej zanim oddałeś papiery, mogłes wpisać ze ma przejechane 7 tys km, a teraz to już pozamiatane
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Uve » 20/10/2008, 13:48

witam,
ja mam podobny problem, z tym że sprowadziłem sobie nową R1 z 2007 z USA, opłaciłem cło i vat w Niemczech i dzisiaj w skarbówce pani mi oznajmia, że jeśli moto ma mniej niż 6500km przejechane to mam płacić im 22% vatu. Wziąłem papiery i poszedłem do kierownika działu, a on mówi mi że jak wpiszę mniej niż 6500 km to mam płacić vat. Mówię mu, że to nie ma sensu, bo wyjdzie mnie to drożej niż za nówkę z salonu. I nic się nie dowiedziałem. Zabrałem papiery i poszedłem do domu.

Jak ktoś się na tym zna to proszę o jakąś radę, bo jakieś takie dziwne to mi się wydaje, że miałbym zapłacić drugi raz vat w europie. Wie ktoś co się robi w takich sytuacjach?
Uve
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20/10/2008, 13:28
Lokalizacja: Poznań

Postprzez psq12 » 21/10/2008, 18:50

kupiłem motocykl od polaka który pracuje w Angli i tam narazie mieszka zameldowany iest na stałe w polsce .Dostałem dowód rejestracyjny i spisaliśmy umowe,załatwiłem pierwszy przegląd i tłumaczenie .Następnie udałem się do urzędu skarbowego w celu opłacenia podatku i tu dowiedziałem się że potrzebna jest umowa kupna między polakiem a anglikiem motocykl został zakupiony w komisie w Angli zapomniałem nadmienić że to jest mój kumpel z tego samego miasta . Jak teraz zarejestrować ten motocykl.
psq12
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21/10/2008, 18:18
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez CRX » 25/10/2008, 10:13

nowe środki transportu to osobne przpeisy VAT .

Moto nie musi być nowy , wystarczy ze przejechal mniej niz 6500km i dowalają vacik.


a w drugiej sprawie trzeba spisac umowe z odpowiednia osobe i sprawa zalatwiona.
CRX
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 22/6/2008, 17:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kudlaty922 » 21/4/2009, 15:35

witam zakupilem w anglii hayabuse z 2008 roku przebieg okolo 1000km? to znaczy ze mam tym urzedasa zaplacic 20%vat??
moze ktos wie czy ten dowod angielski powinienem wypelnic czy nie?czy jakies papiery powinienem w angli zostawic? jak to rozwiazac z vatem? z gory dzieki za podpowiedz
kudlaty922
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21/4/2009, 14:47
Lokalizacja: opr

Postprzez ZZZenonnn » 21/4/2009, 23:27

Musze was zmarwtić ale jest tak ze jesli moto ma w przebiegu miej niz 6 tys km lub od daty 1 wszej rejestracji minelo mniej niz 6 msc to taki pojazd traktowany jest jako nowy i trzeba zaplacic 22 % vat.
sa 3 sytuacje i wszystkie do przeskoczenia:)
Wiec jesli macie sprowadzone sprzety to na pewno minelo te 6 msc bo liczy sie to od daty pierwszej rejestracji obojetnie w jakim kraju wiec to zalatwione.A przebieg? do złożenia vat 24 by uzyskac vat 25 trzeba oprocz oplaty(160zł) przyniesc 1 badanie techniczne w kraju. Na tym "badaniu" - bo tak zazwyczaj wyglada:) - najlepiej dac facetowi na flaszke po to by nam wpisal w papiery ze mamy przebieg np 7. tys km:) a jak wiemy skarbowka opiera sie na badaniu techniczym przy wydawaniu decyzji o zwolnieniu bądź zapłacie podatku tego 22 % :):):) Koles nawet na przegladzie moze nam wpisac 100 tys i tego nie bedzie w dowodzie reje. a baba ze skarbowki i tak nam tego nie poważy.

Jesli ktos juz wykonal 1 badanie techniczne sprawa jest trudniejsza ale do obejscia:)Jedziemy do goscia dajemy na flaszke(standard) i ten drukuje nam nowy kwit przegladu badz wpisuje np te 7 tys km na starym przegladzie zamiast wczesniejszego realnego od ktorego bysmy musieli zaplacic podatek vat i przystawia swoja pieczatke i parafke. Taki dokument jest oczywiscie wazny i skarbowka go nie podwazy.

Jesli ktos juz zlozyl papiery w skarbowce to problem troche trudniejszy ale niech czym predzej złoży pismo o wycofanie wniosku(nie musi byc powodu ale mozna podac ze blad w przebiegu) o wydanie vat 25 czyli zwolnienia z podatku i zrobi ta akcje co pisalem wyzej z poprawka przebiegu. Jesli wycofujemy wniosek to nie przepada nam te 160 zl a gdy wszystko zalatwimy to skladamy znowu papiery i po zabawie:)
ZZZenonnn
Świeżak
 
Posty: 104
Dołączył(a): 24/8/2007, 21:48
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Raczek_6 » 22/4/2009, 20:52

W przeglÄ…dzie technicznym nie ma wpisanego przebiegu motocykla (pojazdu).
Jest to wymóg tylko i wyłącznie do U.S.

Zawsze można poprawić wniosek VAT24 (w przypadku kiedy błędnie wypełniliśmy lub zapomnieliśmy czegoś wpisać)
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Varadero 125 z Irlandii

Postprzez ciciomen » 12/5/2009, 18:55

Witam
kupiłem hondę varadero 125 z Irlandii. Od sprzedającego otrzymałem dowód irlandzki. Papiery już przetłumaczyłem , przegląd zrobiłem i zaniosłem do urzędu skarbowego. Lecz teraz zaczynam się martwić bo podczas przeglądu w dowodzie były wpisane te cyfry numeru VIN które sa na tabliczce wybite. A na tabliczce i głowce ramy początek tj. VTMJC32A i jest on taki sam w innym varadero którego ma mój kolega(na tabliczce początek ten nie jest wybity lecz nadrukowany). Jedynie różni się dalsza część ta wybita tj. 02E010293 - i takie właśnie mam wpisane do dowodu. Na przeglądzie dopisali mi cały tj. Vtmjc32a02E010293 . Numery silnika się zgadzają. Czy uważacie że mogą się w WK do tego doczepić ? Proszę o pomoc!!
ciciomen
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1/7/2007, 14:36



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê